Adsense вече не е добър избор?

asenlevov

Member
Здравейте, колеги. От доста време си мисля да направя тази тема, тъй като поне на мен ми се струва много странно колко малоумни и несвързани неща показват банерите на Adsense. Прави ми впечатление, че дори не се опитват да те накарат да се загледаш в рекламата. Ако четеш статия за HD версия на еди-кой си филм, Adsense решава да ти покаже линк с името "HDTV", "Samsung". Това е много описателно... Не съм толкова навътре в нещата, колкото вас, но ми се струва безсмислено изобщо да ползва някой услугите на Adsens. Елементарната сметка - Горе-долу average click rate там е 5%. Някой успяват да го вдигнат като си развалят дизайна на сайта и външния вид, което отново е безсмислено. Плащат добре, съгласен съм, но има как да получаваш и повече от 0.35/1000.

Аз лично имам известни амбиции да се опитам с advertisers от рода на Tabooola и Outbrain, които показват онези реклами с click rate повече от 50%. За съжаление, си нямам никаква идея как мога да бъда приет в подобна. Вие имате ли идея? Участвали ли сте в нещо такова?

Извинявам се ако това, което казах е неуместно или грешно. Просто ми е интересно вашето мнение по въпроса, тъй като виждам, че всички насърчавате използването на адсенс.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Имал съм клик от над 300 евро в адсенс. Един клик. Аз лично нищо не разбрах от това, което искаш да кажеш.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Не е виновен адсенса, а рекламодателите, които пускат рекламите. Супер неадекватни и нехващащи окото рекламни послания. Отвреме навреме ги преглеждам и блокирам рекламите, които считам, че не биха били интересни на аудиторията и най-вече с тъпи заглавия.
Относно другите рекламни мрежи.. какво се изисква, че е трудно приемането?

добавка.. 300 евро клик? WTF ... рекорда ми е 6,66 :shock:
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Това не е само при теб, при всички хора е така, това си е политика на Гугъл - по този начин и преподрежда сайтовете в серпа когато търсиш нещо, по същия начин и показва рекламите. Идеята е да показва релевантни реклами от областта на тематиката, която те интересува. Това хем е добре, хем не е, просто Гугъл са монополисти и правят това, което пожелаят.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Имал съм клик от над 300 евро в адсенс. Един клик. Аз лично нищо не разбрах от това, което искаш да кажеш.

300 евро си е рекорд, аз имах преди време 1 клик от 30 евро , лошото е 4е много рядко излизат такива кликове...
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Предишните години, адсенс полудяваше покрай НГ. Този клик, ако не се лъжа, беше преди 2 години. Разбира се, не става въпрос за български трафик. Сега е по-скромничко, но в добрите дни далеч над описаното от автора.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Ако аденс не е добър избор, то не знам кое трябва да избере човек. Вярно, монопол са и си правят каквото искат, но пък са надеждни, редовни и МНОГО големи. Едва ли някоя рекламна мрежа може да ги стигне някога. Може да показват тъпи реклами, но това че на мен и на вас ви изглеждат тъпи, не значи, че останалите 98% от хората не ги харесват ;)
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Редрум и преди е споделял за 300 евро клик, евала. БГ пазара рекорда ми е 3€ и масово по някакви центове, но това е положението.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Не ми се вярва за клик 300 евро и честно казано мисля, че е лъжа.

Моите доводи са, че нишата трябва да е прекалено конкурентна, а сайтовете прекалено малко с точно тази насоченост, а такива УСА сайтове получават макс 5$, ако вземат и толкова . Дори и да сложиш максимален бид от 300 евро за клик адсенс никога няма да ти пусне рекламата на тази цена, а на максимално конкурентната да речем 6$.

А по темата адсенс са си адсенс. Въпреки, че са монополисти всички сайотве включително и големите брандирани сайтове също слагат карета на адсенс.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Ако се храниш с печалби от адсенсе въри се гръмни. Адсенсе е за сайтове хобита, ако ти е хоби тогава пък какво ти пука адсене реклами ли имаш или нямаш въобще, кефи се че имаш сайт и си гледай кефа.

За големи пари с адсенсе ти трябва много ама много голям трафик, а ако имаш много ама много голям трафик, то тогава пък за какво да слагаш реклами на адсенсе като може да продаваш директно?

Направо ми се реве като видя как си губите времето с неща, които няма да ви направят сериозни пари. Интернета дава възможност за супер бързи резултати с правилния модел, но много малко хора се възползват, скоро ще взема напиша тема че се изнервям на глупаци.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Ако се храниш с печалби от адсенсе въри се гръмни. Адсенсе е за сайтове хобита, ако ти е хоби тогава пък какво ти пука адсене реклами ли имаш или нямаш въобще, кефи се че имаш сайт и си гледай кефа.

За големи пари с адсенсе ти трябва много ама много голям трафик, а ако имаш много ама много голям трафик, то тогава пък за какво да слагаш реклами на адсенсе като може да продаваш директно?

Направо ми се реве като видя как си губите времето с неща, които няма да ви направят сериозни пари. Интернета дава възможност за супер бързи резултати с правилния модел, но много малко хора се възползват, скоро ще взема напиша тема че се изнервям на глупаци.

Има нещо вярно в думите ти..
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Има ли някои с одобрен сайт в Buy Sell Ads , там работата е по-сериозна защото е на база директна реклама

Смятам до 2-3 месеца да пусна молба, ако покрия всички изисквания... защото искат много неща, докато АдСенс нищо не искат
 
От: Adsense вече не е добър избор?

И при мен е същото положение на всички филми има един и същи реклами. Не че не се цъка на тях, но понякога са даже по 0.01 трагична работа, но път от друга гледан точка, на филм какви реклами да вади? При положение че на тях се клика най-много понякога стават над 15% кликове на един от рекламните елементи, вероятно и за това пуска реклами с най-ниска цена.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Единият смятал, че лъжа, другият говори че адсенс не било сериозно нещо :lol: Всеки е свободен да вярва в каквото си иска, обаче:

- Ако се хванем на бас мога да ти изровя скрийншот на клика;

- Човек, който смята, че адсенс е несериозен източник на доходи :lol: Ами много ясно, че ще трябва трафик, а масов трафик все още се кара с фейсбук. Ако имаш милион импресии на ден, сметни си сам колко пари ще направиш.

Колкото до това, защо не използваш трафика за продажби, отговорът е много простичък - защото е много по-трудно, изисква по-голяма организаци и като правиш добри пари от Адсенс, въобще, ама въобще не ти се занимава с каквато и да е търговия.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

- Човек, който смята, че адсенс е несериозен източник на доходи :lol: Ами много ясно, че ще трябва трафик, а масов трафик все още се кара с фейсбук. Ако имаш милион импресии на ден, сметни си сам колко пари ще направиш.

Колкото до това, защо не използваш трафика за продажби, отговорът е много простичък - защото е много по-трудно, изисква по-голяма организаци и като правиш добри пари от Адсенс, въобще, ама въобще не ти се занимава с каквато и да е търговия.

Еми айде да започнем от 0-лата с 10 000$ капитал, ти по единия начин, аз по другия и да видим кой ще прави повече пари. Да купуваш реклама и да продаваш директно е много по-бърз и ефикасен модел на бизнес. Да го направиш голямо е 10000 пъти по-лесно, докато ти ще се мъчиш година да събираш фенчета на страницата си и да се ранкваш в Гугъл, аз още от първия месец вече ще почна да печеля.

Най-малкото ти си зависим от Гугъл, баннат ли те какво правиш тогава? Ами фейсбук, ако отново промени алгоритъма и reach-a на страниците стане още по-малък?

Кое му е по-трудното да продаваш не разбирам, един е-боок ли не може да направиш свързана с нишата? Сметни сам колко пари ще направиш, ако имаш милион импресии на ден и продаваш нещо за 49$ (макар и малка сума). 5000 продажби ако правиш при такава сума, това са 250к$ (горе долу), даже айде на година толкова да продадеш. Колко вадиш от адсенсе при толкова импресии?

За организацията си прав, малко ще трябва да се потрудиш там, но ей, няма безплатен обяд.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

bedrijfsbeheer, абе кретен, не ти ли писна да си регваш профили във форума, ще вземат да банкрутират мейл съплаерите:D
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Единият смятал, че лъжа, другият говори че адсенс не било сериозно нещо :lol: Всеки е свободен да вярва в каквото си иска, обаче:

- Ако се хванем на бас мога да ти изровя скрийншот на клика;

- Човек, който смята, че адсенс е несериозен източник на доходи :lol: Ами много ясно, че ще трябва трафик, а масов трафик все още се кара с фейсбук. Ако имаш милион импресии на ден, сметни си сам колко пари ще направиш.

Колкото до това, защо не използваш трафика за продажби, отговорът е много простичък - защото е много по-трудно, изисква по-голяма организаци и като правиш добри пари от Адсенс, въобще, ама въобще не ти се занимава с каквато и да е търговия.
Редрум си я описа ситуацията възможно най-добре - приходите от реклама са си най-сладките приходи - пасивни приходи, няма куриери, онлайн магазини, да се занимаваш днес с 10 поръчки, да ги опаковаш, да ходиш да ги пускаш в куриерски офиси...то накрая ти отива целия ден с това...холи крап:)
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Адсенс няма аналог, който каквото и да говори, няма такива цени за кликове в други рекламни мрежи
 

Горе