Adsense вече не е добър избор?

От: Adsense вече не е добър избор?

А някой тук изобщо знае ли как се постигат милион импресии за ДЕН!? Това с български трафик е невъзможно, а с чужд трябва да си доста напред.
А ти от опит ли се изказваш така категорично, това било невъзможно, онова също.. Въобще имаш ли какъвто и да е опит в сектора, та си отваряш плювалника по темата:)
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Не бе, тоя е новия интернет гуру, който ще ни прави наклон на космите под мишниците, докато се светва аджеба днес как мога да регна 100 различни емайла и толкова акаунта в някоя социална мрежа. Оставете го да ни обясни как стоят нещата :)
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Да отдаваш позиции за реклама на Адсенс, Етаргет и други рекламни мрежи е едно, да продаваш рекламни площи директно на рекламодатели е второ, а да се занимаваш с продажби на стоки е съвсем друго. Трите си имат различни плюсове, минуси, особености и определено не всеки може всичко.

Естествено, ако някой може и трите и направи комбинация ще е най-доволен от финансовия си резултат.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

според мен тези които говорят против адсенс, просто са се провалили и не са успяли да изкарат добри кинти от тази рекламна мрежа, за радост има много хора от този форум които се издържаме основно от адсенс ...естествено трябва голям трафик.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Добре де, кaкво пречи в един сaйт хем дa си въртиш Aдсенсa, хем дa продaвaш реклaмни позиции, хем дa въртиш aфилиейт, щом кaто имaш голям трaфик? Aз ще си действaм и с трите кaнaлa.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Добре де, кaкво пречи в един сaйт хем дa си въртиш Aдсенсa, хем дa продaвaш реклaмни позиции, хем дa въртиш aфилиейт, щом кaто имaш голям трaфик? Aз ще си действaм и с трите кaнaлa.

да , с трите канала е най добре
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Еми айде да започнем от 0-лата с 10 000$ капитал, ти по единия начин, аз по другия и да видим кой ще прави повече пари. Да купуваш реклама и да продаваш директно е много по-бърз и ефикасен модел на бизнес. Да го направиш голямо е 10000 пъти по-лесно, докато ти ще се мъчиш година да събираш фенчета на страницата си и да се ранкваш в Гугъл, аз още от първия месец вече ще почна да печеля.

Най-малкото ти си зависим от Гугъл, баннат ли те какво правиш тогава? Ами фейсбук, ако отново промени алгоритъма и reach-a на страниците стане още по-малък?

Кое му е по-трудното да продаваш не разбирам, един е-боок ли не може да направиш свързана с нишата? Сметни сам колко пари ще направиш, ако имаш милион импресии на ден и продаваш нещо за 49$ (макар и малка сума). 5000 продажби ако правиш при такава сума, това са 250к$ (горе долу), даже айде на година толкова да продадеш. Колко вадиш от адсенсе при толкова импресии?

За организацията си прав, малко ще трябва да се потрудиш там, но ей, няма безплатен обяд.
Адсенса го почваш без пари. В момента не може да се набавят така лесно каналите от социалните мрежи, но едно време можеше, почти за без пари. Примерно, купуваш двумилионна страница за $300 от някое пишлеме, което не знае какво притежава. Тия пари си ги избиваш за няколко дни (това ти е риска) и от там нататък се почваше с доенето. Аз примерно бях изкупил стотици малки страници, 20, 30, 50 хилядни и ставаше як спам и трафик. Почнал съм с 0 лв. това си начинание. Просто се усетих на време и действах. Това е хубавото и лошото на ИМ, че има схеми които ти позволяват да дръпнеш, но са временни. Така че, този метод на трафик е общо взето минало. Както се казва, кой е*ал, е*ал, как се омъжи :cry:

Основната разлика, която ти не можеш да схванеш, че това е масов трафик без ниша. Обикновено фейсбук е така, масов и ненасочен трафик (в повечето случаи), така че продажбата на каквото и да е би била значително по-трудна, отколкото чисто и просто спаменето и рефрешването на адсенс акаунта.

Но примерно, много хора карат трафик и от други социални мрежи - туитър, пинтерест и прочее. Съмнява ме, че ако изкарваш по $10к на месец ще тръгнеш да се правиш на търговец.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Ако се храниш с печалби от адсенсе въри се гръмни. Адсенсе е за сайтове хобита, ако ти е хоби тогава пък какво ти пука адсене реклами ли имаш или нямаш въобще, кефи се че имаш сайт и си гледай кефа.

За големи пари с адсенсе ти трябва много ама много голям трафик, а ако имаш много ама много голям трафик, то тогава пък за какво да слагаш реклами на адсенсе като може да продаваш директно?

Направо ми се реве като видя как си губите времето с неща, които няма да ви направят сериозни пари. Интернета дава възможност за супер бързи резултати с правилния модел, но много малко хора се възползват, скоро ще взема напиша тема че се изнервям на глупаци.

Щом се изнервяш от глупаци, вероятно си много ядосан на себе си, защото ти си най-големият тук. Ще ти говоря в цифри. При 5к уникални, 2% CTR и CPC $0.25 печалбата ти е $25 на ден. Това е само с трафик от 5к на ден и не ти трябват 10 бона за да започнеш. Пасивен доход викаш а? Не си можел да се изхранваш с AdSense? Продължаваме с цифрите - 40лв x 30 дни в месеца са 1200 лв на месец. Не те знам къде живееш, но в провинцията 1200 лв си е един доста добър доход. И това го правиш от едни мизерни 5к трафик на ден с един единствен сайт. Представи си какво става при 10к, 15к, 20к и 1, 2, 3 сайта. Аз съм виждал AdSense и на наши големи информационни портали. Защо ли го правят при положение, че е толкова лесно да продаваш директна реклама? Явно не си чувал и за POF, един от най-големите сайтове за запознанства. Защо ли ползват AdSense, като са толкова големи? Още примери за огромни сайтове с AdSense мога да ти дам много.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Много големи сайтове ползват адсенс, примерно от забавните - 9gag. А тия какви пари правят от Адсенс-а, никой тук не си е мечтал за такива суми :wink:
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Здравейте колеги, знам, че това не е тамата където да задам въпроса си, но все пак да пробвам...! Мога да създам сайт за всичко, но не мога да пиша статии. Мисълта ми е какво да направя, на къде да се насоча...???
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Здравейте колеги, знам, че това не е тамата където да задам въпроса си, но все пак да пробвам...! Мога да създам сайт за всичко, но не мога да пиша статии. Мисълта ми е какво да направя, на къде да се насоча...???

Плащаш си за статии ;)

Иначе по темата, блиц са може би от най-големите бг сайтове, които продават и много скъпа директна реклама, но въпреки всичко имат 10 реклами на адсенс, дали е щот са тъпи и не могат да сложат други?
 
От: От: Adsense вече не е добър избор?

bedrijfsbeheer, абе кретен, не ти ли писна да си регваш профили във форума, ще вземат да банкрутират мейл съплаерите:D

Бъркаш сме с някой идиотче.

@Редрум, ей виж, ти сам си го каза, че е временно, а като си купуваш реклама не е временно, защото ако умееш да купуваш реклама, то тогава всичко е под контрол. Да ще има отделни кампании, които ще залязват, но няма как днес да правиш 1000, утре 0.

@Желязков, ако мислиш 1200 лева на месец за накякъв доход, въри да работиш за някой по-добре, поне ще имаш сигурност. За 1200 лева на месец, бизнес не се започва, това са бебешки пари.

В крайна сметка, който има топките да продава, продава, който няма, се кефи на жълтите адсенсе стотинки. И да, има хора които правят много пари от адсенсе, но не си струва.

@Иво, гуру съм да, със сигурност си повече време от мен в ИМ, но аз съм high performance човек, няма място за сравнение.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Аз не разбирам защо още твърдиш, че били жълти стотинки, това просто не е вярно. Не отчиташ факта, че при каквато и да е търговия ти трябва стабилен капитал и инвестиция. Докато примерно, аз имам англоговорящи, които ми пишат статии за $8/1000 думи, някаква сума за хостинг и това е. Като удариш чертата, излиза доста на оферта. И бебешки пари да са за теб, с кеф си ги харча после (след като им платя данъците :oops:).

ИМ е динамична среда, която се развива ежедневно. Нормално е, нещо което е работило вчера, да не може да работи днес. Въпросът е, че няма по-добра рекламна мрежа, която да плаща по-добре от Адсенс.

Търговията е следващото стъпало, по-трудно се развива, изисква доста по-голяма инвестиция и умения, но пък е доста по-сигурна. Това е факт, който обаче не противоречи по никакъв начин на правенето на пари с Адсенс.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

@Редрум прав си за всичко което си написал. Но е време да вдигнеш нивото, от 2010 си във форума.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

@Редрум прав си за всичко което си написал. Но е време да вдигнеш нивото, от 2010 си във форума.
:lol: Нивото е вдигнато, тук говорим за адсенс ;)
 
От: От: Adsense вече не е добър избор?

Бъркаш сме с някой идиотче.

@Редрум, ей виж, ти сам си го каза, че е временно, а като си купуваш реклама не е временно, защото ако умееш да купуваш реклама, то тогава всичко е под контрол. Да ще има отделни кампании, които ще залязват, но няма как днес да правиш 1000, утре 0.

@Желязков, ако мислиш 1200 лева на месец за накякъв доход, въри да работиш за някой по-добре, поне ще имаш сигурност. За 1200 лева на месец, бизнес не се започва, това са бебешки пари.

В крайна сметка, който има топките да продава, продава, който няма, се кефи на жълтите адсенсе стотинки. И да, има хора които правят много пари от адсенсе, но не си струва.

@Иво, гуру съм да, със сигурност си повече време от мен в ИМ, но аз съм high performance човек, няма място за сравнение.

1200 лв печалба са бебешки пари. Т.е. аз ако бачкам за 2000 лв. заплата и си добавям по още 1200 лв. и съм бебе значи...Хм, явно сме мнооого богати българите и ни е много висок стандарта :)
 
От: Adsense вече не е добър избор?

:lol: Нивото е вдигнато, тук говорим за адсенс ;)

Еми да, пита се дали адсенсе е добър избор, аз казвам че не е, няма какво да си губиш времето, според мен, който иска все па не мога да го спра.

@тедка, ако печелиш под 75к на година се намираш в "financial scarcity".

Недей гледа масата българи, те са бедни и нещастни (повечето), и мноооооого негативни. В ерата на интернет нямаш никакво оправдание за това къде живееш.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Ако се храниш с печалби от адсенсе въри се гръмни. Адсенсе е за сайтове хобита, ако ти е хоби тогава пък какво ти пука адсене реклами ли имаш или нямаш въобще, кефи се че имаш сайт и си гледай кефа.

За големи пари с адсенсе ти трябва много ама много голям трафик, а ако имаш много ама много голям трафик, то тогава пък за какво да слагаш реклами на адсенсе като може да продаваш директно?

Направо ми се реве като видя как си губите времето с неща, които няма да ви направят сериозни пари. Интернета дава възможност за супер бързи резултати с правилния модел, но много малко хора се възползват, скоро ще взема напиша тема че се изнервям на глупаци.

Пич като си толкова отворен давай правилния модел и да приключваме темата, какво само си раздумваме тук. Напиши тема, както си споменал.
 
От: Adsense вече не е добър избор?

Еми да, пита се дали адсенсе е добър избор, аз казвам че не е, няма какво да си губиш времето, според мен, който иска все па не мога да го спра.

@тедка, ако печелиш под 75к на година се намираш в "financial scarcity".

Недей гледа масата българи, те са бедни и нещастни (повечето), и мноооооого негативни. В ерата на интернет нямаш никакво оправдание за това къде живееш.

Т.е.- ти си супер напред вече и не гледаш българите...А ти самият не си ли българин? Ти ако печелеше добре защо ти е въобще да пишеш във форума? Всъщност не ми пука дали печелиш или не, въпросът беше, че за някои 1200 лв. са добри пари, а за някои 100 000 лв. са малко пари. Много е субективно това с парите.
 

Горе