Adsense в България

cumo_bg

Member
Вече натрупах малко опит и реших да споделя.
Не правя големи пари от Адсенс, но ми е интересно да наблюдавам евреите как печелят от мен. Също искам да се консултирам с вас как може да се печели повече от Адсенс. Ще споделя с вас, какво печеля, не мисля че трябва да е някаква тайна, а трябва да се подкрепяме в това да взимаме парите на гугъл. Моите сайтове са само български съответно и рекламата.
От 13 септември до 13 октомври имам: 120 218 импресии 1 142 клика CTR 0,95% CPC 0.03% Общо 32.95 E
Дни в които имам 58 клика и 1 евро за целия ден, на право ме побъркват 1 цент на клик....

Разглеждах си отчетите за ефективност и видях:
Текстови: 138 113 - 100,00% - 316 - 0,23% - 0,04 € - 0,10 € - 13,81 € (мързи ме да пиша всяка цифра какво е, но мисля повечето знаете)
Графична: 101 763 - 100,00% - 714- 0,70% 0,01 € 0,10 € 10,42 €
Flash:53 069- 100,00% - 80 - 0,15% -0,07 € - 0,11 € - 5,74 €
Мултимедия: 6 052 - 100,00% - 20 - 0,33% - 0,09 € - 0,28 € - 1,71 €
Анимирана графична: 15 178 - 100,00% - 12 - 0,08%-0,11 € - 0,08 € - 1,27 €

От тези данни си правя извода, че най-скъпо платени реклами са 1.Анимирана графична, 2.Мултимедия, 3.Flash, като най-много се кликва върху Мултимедия. Най-голямо CTR имат графичните реклами след това Мултимедиа след това Текстови.

Ето и статистиката за размерите на рекламите ми:
728 x 90 - 115 298 - 99,06% - 717 - 0,62% - 0,03 € - 0,16 € - 18,71 €
160 x 600 - 118 234 - 99,05% - 118 - 0,10% - 0,06 € - 0,06 € - 6,58 €
250 x 250 - 79 959 - 98,65% - 174 - 0,22% - 0,02 € - 0,04 € - 3,55 €
728 x 15 - 75 325 - 1,98% - 108 - 0,14% - 0,03 € - 0,04 € - 2,82 €

Извода който си правя, че най-добрите размери са: 728 x 90 и 250 x 250, но пък да речем 728 x 90 е разположен на много места около, потребителя трябва да кликне, най-вече pager-и.

Та мисля на единия сайт да сложа само текстови реклами за една седмица и после да пусна резултатите
от 6 до 13 октомври са такива:
Общо - 35 961 - 304 - 0,85% - 0,03 € - 0,22 € - 7,82 €
от днес 15 до 22 ще пусна Само текстови реклами да видим каква ще е разликата.

Надявам се и други да споделят опит, защото с тези по 1 цент на клик... не си струва поддръжката на сайта...
 
От: Adsense в България

Аз ще споделя моето. :)

Според мен за да печелиш в БГ. не трябва да играеш по правилата, иначе печалба ще чакаш на 36-ти декември. Най-добрия начин за печалба в БГ. от реклама е да имаш директна реклама, но за жалост за това се иска много трафик, който гуглю вече не дава. :)

Давам статистика от преди година и нещо: Месец само с реклами от г. при 15-20к на ден = 380 евро. Следващия месец само с директна реклама при почти същите посещения = 2000 BGN.

Да допълня парите изкарани от гугъл, са толкова защото имах флоат банер в сайта изскачащ на всяко едно преглеждане!!!
 
От: Adsense в България

При мен данните са
1.37% Page CTR
€0.05 CPC

RPM-а ти е по-нисък от моя. Оптимизирай, и ако имаш късмет, може да вдигнеш приходите.
Ако моите импресии бяха колкото твоите, щях да получа към 80 евро, ти вземаш по-малко от 35.
 
От: Adsense в България

Много добра тема, браво. Надявам се повече хора да споделят и да се ъпва по-често

Аз съм на 0.03 ужас....май все пак не е лоша идея от време на време да се появява шано по некоя друга цица :twisted:
 
От: Adsense в България

Много добра тема, браво. Надявам се повече хора да споделят и да се ъпва по-често

Аз съм на 0.03 ужас....май все пак не е лоша идея от време на време да се появява шано по некоя друга цица :twisted:

Циците плащат най-добре. Колкото и да съм ти бил ядосан ми мина щото си промени държанието. :p
 
От: Adsense в България

Два квадрата над съдържанието + голям небосъргач от дясната страна. Всички смесени - текстови/графични реклами. Премахнати всякакви ненужни неща по сайта, като връзки към други статии, системи за гласуване, фейсбук коментари и каквото се сетите. Навигацията трябва да е едно просто меню и това е. Ако може да е хоризонтално. Колкото по-малко места има за кликане (освен рекламите), толкова по-добре.

Ако карате фейсбук трафик, може и по някоя друга цица, но след като падне трафика просто трийте поста. Не мисля, че гугльо може да реагира толкоз бързо.

Иначе какво да ви кажа, моят опит показва - за бг сайтовете директна реклама (много трудно нещо), за английските гугъл.
 
От: Adsense в България

Говоря от позиция на ефективност на рекламите и разбира се на човек, който не разчита на трафик от гугъл. Така, че мен такива алгоритми и всякакви други животни не ме бъркат.
 
От: Adsense в България

Едит: темата е Адсенс в България, няма да разводнявам за средната цена за клик за англоезичните. Бях сложил преди време на бг сайта ми Адсенс, мизерия 1-2ст, ай сиктир бе, сега като видя под 60-70ст ми се вижда малко за англоезичните.
 
От: Adsense в България

http://jebuzz.eu/watchv.php?id=434

Виж как са рекламите тук. Имай предвид, че това е сайт направен да печели от фб трафик :)
 
От: Adsense в България

Само гледай, ако трафикът ти иде от гугльо, да не те тресне някой алгоритъм заради много реклами на страницата.
 
От: Adsense в България

Преди година като ползвах за БГ сайт средно на 1000 посетителя се изкарваха 0,80 - 1 евро на ден , сега не знам как е нека някой сподели
 
От: От: Adsense в България

Аз ще споделя моето. :)

Според мен за да печелиш в БГ. не трябва да играеш по правилата, иначе печалба ще чакаш на 36-ти декември. Най-добрия начин за печалба в БГ. от реклама е да имаш директна реклама, но за жалост за това се иска много трафик, който гуглю вече не дава. :)

Давам статистика от преди година и нещо: Месец само с реклами от г. при 15-20к на ден = 380 евро. Следващия месец само с директна реклама при почти същите посещения = 2000 BGN.

Да допълня парите изкарани от гугъл, са толкова защото имах флоат банер в сайта изскачащ на всяко едно преглеждане!!!


как става тази директна реклама колега
а и това как се прави флоат банер
там не можеш ли да сложиш директна реклама?
 
От: Adsense в България

Засега си го докарвам от фб, ама не са най-кликащите потребители , даже бих казал хич , мисля отскоро да пробвам и тоя вариант, но точно сега пробвам друг .Ще видим кой е най-ефективен
 
От: От: Adsense в България

как става тази директна реклама колега
а и това как се прави флоат банер
там не можеш ли да сложиш директна реклама?

Може само, че от тоя флоат при директна реклама ще вземеш много повече от колкото от гуглю. ;)
 

Горе