Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

при мен парите са пратени от
Google Inc.
1600 Amphitheatre Parkway


а договора е с Google Ireland Limited

Явно си получил плащане за стар период когато все още е бил в сила договорът ти с Google Inc, USA. Например между 27-мо и 31-во число на месеца получаваш плащанията до края на предишния месец.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Е това казвам де. Откъде-накъде от Гугъл трябва да се съобразяват с приумиците на НАП? Те си се съобразяват със законите на държавата, в която е регистрирано дружеството, и със законите на ЕС. А това че в България се чудят как да стрижат и всеки ден излиза нова разпоредба, която противоречи на предишната, си е греда в собственото око, а не сламката в чуждото.

Не Гугъл, ти трябва да се съобразяваш с приумиците на НАП.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Когато ви плашат разни 30-40% данъци към един бизнес, то по-добре въобще не се захващайте с него...

На конкретния проблем - решението е следното:
Адсенс: Идват приходи ХХХХ от няколко сайта
Адуордс: Преливаме приходите ХХХХ като разход, и рекламираме продукт или услуга, които продаваме

Знам че е човешко да искаме само да чешем топки, парите да капят и да ги инвестираме в жени, употреба на наркотици, алкохол и бензинови играчки, но.... Това е положението: Arbeit Macht Frei
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Може ли да уточни за нас,най-малките риби,с блогове и малки сайтчето дето правим по 70 евро(я няма) на месец,отсега ще ни одържат по 20% от тях? или гугъл ще ги плаща без да пипа моите пари? Ако ще ми барат от парите,махам всякъкви реклами,айде ще спонсорираме бойко големия врат,майната им !
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

доколкото разбрах 70 евро на месец горе долу толко трябва да плащаш ако получаваш пари всеки месец. Остава вариант с получаване доходите 1-2 годишно и
да се обяват по някоя от тази тема
http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=8211
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз викам да спретнем едно писмо до Гугълци, "подписано" от всички български издатели на адсенс, с искане да си остане стария договор с Google Inc. или поне да се проведе някакъв диалог между двете страни. Все пак в случая има взаимоотношения между две заинтересовани страни, а мнението на едната изобщо не се взима под никакво внимание, което е най малкото унижаващо. И там работят хора, не само роБот-и, сигурен съм че и българи даже има, които се навъртаха по някои форуми преди време. Поне трябва да опитаме като общност да си отстояваме и нашите си интереси, а не да мълчим и на където пъдаря каже, защото от зле ще става още по-зле.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Тая задължителна регистрация по ДДС при сделки с ЕС наистина може да вкара стотици хиляди хора в регистрация. Като си поръчаш нещо по интернет и ти го доставят от друга страна-членка, вече си в такава сделка, и айде в данъчното. Това е пълно малоумие наистина...

/опа, проверих и май не е така. това е само ако поръчваш от името на фирма или ако вършиш бизнес. иначе електронната търговия не се брои/
 
Последно редактирано:
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Факт! Поредната глупост в законите ни.
Аз не се шегувам, акто казах, че на тия всичко им се случва за пръв път. Поредното доказателство...абе си живейте живот бе хора...

Всеки път като чета из нета, тоя бастуни са измислили поредния шит. Май е най-добре да се правиш на малоумен и незнаещ, отколкото да им гледаш и чудиш на глупостите. Да платя ДДС на нещо, което съм си поръчал от ЕС на стойност да кажем 40 лева....Просто си поръчвам а те да си правят каквото искат. Идеята на икономирака е да има свободна търговия...това не ми изглежда таква...а като няма - да го измислят пак. Не сме длъжни ние да им го мислим, като не могат няма да си заслужат парите, които уж "губят" от нас. Вижте колко е просто... ;)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Имам една лоша новина.

Google Inc, USA има данъчен номер в ЕС, който започва с EU: EU372000041. Такива данъчни номера се дават на чужди фирми (фирми, регистрирани в държава извън ЕС), които имат номер по ДДС в ЕС (номерата на фирмите от ЕС започват с инициалите на държавата - напр. за българските фирми това е BG).

Това значи, че до сега е имало обмен на информация между Google Inc. и европейските данъчни служби. Само не съм сигурен доколко подробен е бил този обмен.

Някой може ли да потвърди това?
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Когато ви плашат разни 30-40% данъци към един бизнес, то по-добре въобще не се захващайте с него...

На конкретния проблем - решението е следното:
Адсенс: Идват приходи ХХХХ от няколко сайта
Адуордс: Преливаме приходите ХХХХ като разход, и рекламираме продукт или услуга, които продаваме

Знам че е човешко да искаме само да чешем топки, парите да капят и да ги инвестираме в жени, употреба на наркотици, алкохол и бензинови играчки, но.... Това е положението: Arbeit Macht Frei

Това звучи прекрасно, стига да има кой да ти издава фактура за направения разход, а това в общия случай е трудно или най-малкото не е безплатно.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Може ли да уточни за нас,най-малките риби,с блогове и малки сайтчето дето правим по 70 евро(я няма) на месец,отсега ще ни одържат по 20% от тях? или гугъл ще ги плаща без да пипа моите пари? Ако ще ми барат от парите,махам всякъкви реклами,айде ще спонсорираме бойко големия врат,майната им !

Никой няма да ти удържа 20%. Това е ДДС, което Гугъл ще си самоначислява и няма да се взима от теб. За сметка на това ще си задължен да плащаш 10% данък печалба, както и евентуални разходи за счетоводство, предвид, че всеки месец ще трябва да подаваш разни деклараци за оборота ти, било то и нулев.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Тая задължителна регистрация по ДДС при сделки с ЕС наистина може да вкара стотици хиляди хора в регистрация. Като си поръчаш нещо по интернет и ти го доставят от друга страна-членка, вече си в такава сделка, и айде в данъчното. Това е пълно малоумие наистина...

/опа, проверих и май не е така. това е само ако поръчваш от името на фирма или ако вършиш бизнес. иначе електронната търговия не се брои/

Със сигурност не е така, да.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

доколкото разбрах 70 евро на месец горе долу толко трябва да плащаш ако получаваш пари всеки месец. Остава вариант с получаване доходите 1-2 годишно и
да се обяват по някоя от тази тема
[url]http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=8211[/URL]

Не си разбрал правилно. Дори 1 път годишно да получаваш приходи, веднъж като си регистриран по ДДС(без значение дали е като юридическо или физическо лице), всеки месец трябва да се отчиташ пред НАП и пр., дори в случаите, когато оборотът ти е нулев.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз не се шегувам, акто казах, че на тия всичко им се случва за пръв път. Поредното доказателство...абе си живейте живот бе хора...

Всеки път като чета из нета, тоя бастуни са измислили поредния шит. Май е най-добре да се правиш на малоумен и незнаещ, отколкото да им гледаш и чудиш на глупостите. Да платя ДДС на нещо, което съм си поръчал от ЕС на стойност да кажем 40 лева....Просто си поръчвам а те да си правят каквото искат. Идеята на икономирака е да има свободна търговия...това не ми изглежда таква...а като няма - да го измислят пак. Не сме длъжни ние да им го мислим, като не могат няма да си заслужат парите, които уж "губят" от нас. Вижте колко е просто... ;)

Това да се правиш на незнаещ за съжаление не ти върши АБСОЛЮТНО никаква работа, дори напротив - вреди ти. Ако въртиш бизнес със страни от ЕС, в момента в който те спипат ще ти направят служебна регистрация по ДДС и ще те глобят. Глобата е доста солидна и към нея се прибавя плащане на ДДС-то което е следвало да внесеш(ако има такова).
Между другото, закупуване на продукт от сайт в ЕС не влиза в основанията за регистрация по ДДС, това е пълна глупост и мисля, че човекът който го беше писал сам се е опровергал, но за историите с Гугъл си важи с пълна сила.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Абе писна ми вече. Нищо няма да регистрирам, като ме хванат ще пребия първия появил се данъчен, после докато съм под гаранция ще подпаля една данъчна служба и ще потроша няколко държавни коли. Като стигна до съда ще ми направят кумулация - присъда за всяко деяние, но лежиш само най-голямата... Така ще лежа за данъчни измами, ще лежа и за данъчния, ще лежа и за пожара... Но за всичко това - с една присъда. Може и условна да излезе и всъщност да не лежа изобщо.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Абе писна ми вече. Нищо няма да регистрирам, като ме хванат ще пребия първия появил се данъчен, после докато съм под гаранция ще подпаля една данъчна служба и ще потроша няколко държавни коли. Като стигна до съда ще ми направят кумулация - присъда за всяко деяние, но лежиш само най-голямата... Така ще лежа за данъчни измами, ще лежа и за данъчния, ще лежа и за пожара... Но за всичко това - с една присъда. Може и условна да излезе и всъщност да не лежа изобщо.

Хаха, добро решение :D И както сме в бг ако не си осъждан като нищо ще минеш с условна или глоба.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не е ли по-изгодно изобщо да не лежиш? Например правиш си една офшорка и плащаш 5% данък дивидент (в България) и 16.80 лв здравна осигуровка на месец (варианта да теглиш пари от фирмата без да плащаш данък дивидент няма много смисъл - не си струва).

Това ме светна днес един счетоводител, за което много съм му благодарен :)

Разбира се имаш около хиляда долара годишно разход за поддръжка на офшорната фирма...

Не казвам, че това е най-изгодния вариант - питай счетоводител за повече информация (в зависимост от размера на сумите подходът е различен).
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Абе писна ми вече. Нищо няма да регистрирам, като ме хванат ще пребия първия появил се данъчен, после докато съм под гаранция ще подпаля една данъчна служба и ще потроша няколко държавни коли. Като стигна до съда ще ми направят кумулация - присъда за всяко деяние, но лежиш само най-голямата... Така ще лежа за данъчни измами, ще лежа и за данъчния, ще лежа и за пожара... Но за всичко това - с една присъда. Може и условна да излезе и всъщност да не лежа изобщо.

Пич викай ме и мене
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Имам една лоша новина.

Google Inc, USA има данъчен номер в ЕС, който започва с EU: EU372000041. Такива данъчни номера се дават на чужди фирми (фирми, регистрирани в държава извън ЕС), които имат номер по ДДС в ЕС (номерата на фирмите от ЕС започват с инициалите на държавата - напр. за българските фирми това е BG).

Това значи, че до сега е имало обмен на информация между Google Inc. и европейските данъчни служби. Само не съм сигурен доколко подробен е бил този обмен.

Някой може ли да потвърди това?
Ежемесечен, подробен - по име (това е абсолютно сериозно). Подават VIES декларация всеки месец.
По-кофтито е, че понеже тия VIES декларации служат за засечки, НАП също разполага с информацията ;)
 

Горе