Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Ежемесечен, подробен - по име (това е абсолютно сериозно). Подават VIES декларация всеки месец.
По-кофтито е, че понеже тия VIES декларации служат за засечки, НАП също разполага с информацията ;)
Би трябвало до сега да не е имало такива засечки, тъй като дефакто договорите с ирландския клон сега се сключват ?
 
От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Би трябвало до сега да не е имало такива засечки, тъй като дефакто договорите с ирландския клон сега се сключват ?

Да, но всички приходи би трябвало де се декларират в данъчната декларация. Включително и тези до момента.
 
От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Би трябвало до сега да не е имало такива засечки, тъй като дефакто договорите с ирландския клон сега се сключват ?
Този данъчен номер не е на Google Ireland, този е на щатският Гугъл.
Има така нареченото място на стопанска дейност (постоянен обект) според Директива 2006/112/EО. Тоест ако упражняваш дейност в рамките на ЕС, дори да не си регистриран в него, то тогава имаш място на стопанска дейност в ЕС, тоест си задължен да регистрираш постоянен обект (permanent establishment), а това обикновено води и до регистрация по ЗДДС.

Според ЗДДС
(2) Мястото на изпълнение при доставка на услуга, когато получателят е данъчно задължено лице, е мястото, където получателят е установил независимата си икономическа дейност. Когато тези услуги се предоставят на постоянен обект, който се намира на място, различно от мястото, където получателят е установил независимата си икономическа дейност, то мястото на изпълнение е мястото, където се намира този обект. Когато няма място на установяване на независима икономическа дейност или постоянен обект, мястото на изпълнение на доставката е мястото на постоянния адрес или обичайното пребиваване на получателя.
Не знам как го тълкуват Гугъл, но на мен този ЕС ДДС номер ми звучи като да имат постоянен обект в рамките на ЕС, което автоматично означава, че член 97а от ЗДДС важи за всички, които работят с AdSense, а не само за тези, които имат договор с Гугъл Ирландия.

Егати веселбата :)
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Което ще рече, че те информацията така или иначе си я имат и няма защо да се чудим дали да минаваме към Гугъл Ирландия :) хаха
 
От: От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Да, но всички приходи би трябвало де се декларират в данъчната декларация. Включително и тези до момента.
Това е ясно.Декларират се с годишната данъчна декларация или сега за 2009г.
Обаче аз друго се размислих, че който не е подписал новото споразумение все още има възможност да търси варианти - да рег.фирма и да прехвърли акаунта - има тази опция, да се рег. като физ.лице или пък просто да се откаже от Адсенсе.
Обаче, който го е подписал ще дължи и глоба, че не се е рег.в срок по ДДС.
Работата ни напред, ни назад.:mrgreen:
Сега видях и писаното от Иво.Ами какво да кажа - май всички сме в кюпа ли ?
Тъпа история и без вина виновни.
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

като не си получил още плащане не си длъжен да се регистрираш
мисля че бяха 7 дена преди плащането требва да се направи регистрацията
Да, ама нали се сещаш, че ще погледнат и назад за всеки случай.
Що да не вземат в джоба си една премийка от 25% от глобичката, която ще ти тръснат.Закона им го е уредил този въпрос легално, а всеки работи за пари, а те най-вече.
Не вярвам в доброто сърце на служителя/служителката от НАП.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Извлеченията от плащането чрез WU са единствените документи, с които разполагаме, т.е. нашите фактури.
Те нали са от US ?
ЗАЩО тълкувате нещата с тези клонове и постоянна дейност на Гугле къде е тогава ? Я пак вижте това, кой е длъжен да знае една фирма колко клона и къде е регистрирана за постоянно ? Нещо не ми се връзва...
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз още съм с долари, най-вероятно ще прехвърля плащанията към човек в чужбина и после ще се превеждат към мен, това май е най-лесния вариант за хора с близки извън страната :)

Дори предпочитам да плащам на някой да ми свърши тази услуга, отколкото да пълня гушите на новите "мутри в костюми" тук....
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

е да но приятеля там няма ли той да стане данъчно задължен след като чека ще е на негово име

Не е точно така, намери постовете на човек от Испания в началото на темата който спомена че не плаща нищо като си взима парите, а най-добрия вариант остава да си намерите човек в Америка и тука ще духат супата :)
 
От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Това да се правиш на незнаещ за съжаление не ти върши АБСОЛЮТНО никаква работа, дори напротив - вреди ти. Ако въртиш бизнес със страни от ЕС, в момента в който те спипат ще ти направят служебна регистрация по ДДС и ще те глобят. Глобата е доста солидна и към нея се прибавя плащане на ДДС-то което е следвало да внесеш(ако има такова).
Между другото, закупуване на продукт от сайт в ЕС не влиза в основанията за регистрация по ДДС, това е пълна глупост и мисля, че човекът който го беше писал сам се е опровергал, но за историите с Гугъл си важи с пълна сила.


между другото този закон е страхотен !
значи мога да си купя 3 кашона консерви от унгария
и да си направя новата фирма регистрирана по ддс
без да чакам една година за да натрупам оборот ?
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Аз още съм с долари, най-вероятно ще прехвърля плащанията към човек в чужбина и после ще се превеждат към мен, това май е най-лесния вариант за хора с близки извън страната :)

Дори предпочитам да плащам на някой да ми свърши тази услуга, отколкото да пълня гушите на новите "мутри в костюми" тук....

И аз съм в долари и това мисля да не го подписвам, ако искат да ми тривнат акаунта не ми трябват жълтите им "стинки".
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

В договора с Гугле пише, могат да те прехвърлят към друго тяхно дъщерно дружество, примерно в Хонконг, ако си решат.
И какво правиме тогава - оставаме пак регистрирани по ДДС ли ?
Май в такъв случай се чакаше 2 год. за отрегистриране ?
Егати казуса, дето се забърка !
------------------------------------------------------------------
18.10 Нямате право да продавате, възлагате или прехвърляте което и да е от правата Ви, произтичащи от настоящия Договор. Всеки опит за такова действие може да доведе до прекратяване на настоящия Договор от страна на Гугъл, без Гугъл да носи отговорност. Независимо от горното, Гугъл има право по всяко време без предизвестие да прехвърли настоящия Договор на всяко свое дъщерно дружество. Гугъл контролира дъщерни дружества - юридически лица по целия свят. В определени случаи тези дружества ще Ви предоставят услуги от името на Гугъл. Вие приемате и се съгласявате, че тези дъщерни дружества ще имат правото да сторят това.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

В случая правите акаунт на друго име с друг адрес в чужбина и сте вие, опичате си работите за превода на парите дали ще е всеки месец или не и това е, да се спасяват, аз минавам на тоя принцип. Не смятам да се съобразявам с лудницата в държавата!

Като не мога да поръчам стоки от Китай, ще ги прекарвам през страна от ЕС (има варианти без мито/ддс), като не мога да си получавам парите по нормален начин и тях ще ги прекарвам през друга страна и накрая и аз ще си бия шута някъде другаде, не Ви ли писна всичко?
 
Последно редактирано:
От: От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Не е точно така, намери постовете на човек от Испания в началото на темата който спомена че не плаща нищо като си взима парите, а най-добрия вариант остава да си намерите човек в Америка и тука ще духат супата :)
Казах че ДДС не плащам иначе другите данаци си плащам.:)
 
От: От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

Когато ви плашат разни 30-40% данъци към един бизнес, то по-добре въобще не се захващайте с него...

На конкретния проблем - решението е следното:
Адсенс: Идват приходи ХХХХ от няколко сайта
Адуордс: Преливаме приходите ХХХХ като разход, и рекламираме продукт или услуга, които продаваме

Знам че е човешко да искаме само да чешем топки, парите да капят и да ги инвестираме в жени, употреба на наркотици, алкохол и бензинови играчки, но.... Това е положението: Arbeit Macht Frei

Ей това уголеменото не го правете ако не ви се налага. За получените пари от Адсвнс поне ДДС няма да платите но за Адуордс ще платите ДДС със сигурност. Гугъл Ирландия и фактура ще ви издадат и всичко, че и на български и в лева даже, за да можете по-лесно да си сметнете ДДС-то.
 
От: Adsense ще ни хвърли в лапите на дънъчните

А какво ще стане, ако се смени името на получателя на чека от гугъл, с името на някой, който има фирма по ДДС и така или иначе се осигурява. Човека ще ви тегли парите и ще му давате 10 процента плосък данък, който да внесе, предполагам други данъци няма да има?! Но ми се струва, че пропускам нещо..
 

Горе