Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Тук мисля, че трябва да си US фирма и минаваш повече към дропшипа отколкото към какъвто и да е аф. Един приятел има и продава на дропшип принцип там, но не след дълго спря заради цените, които реално производителя му предлага там и така той бе принуден да се откаже. Никой търговец не може да се бори с производител, особено ако зарежда от него. :)

Виж дали няма да ти се отвори парашута с Евро зоната или по-конкретно co.uk. За .com си искат US или гореспоменатите сметки. Във всички случаи знам, че се изисква фирма. Сайтът със сигурност не е от типа на някой продавалник или аукцион. :) А и все пак ще гледат под лупа хора от държави като БГ, Румъния и т.н. :)
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

да попитам нещо

за .com и co.uk две регистрации ли трябва да правя, защото прочетох ,че за .com немога да го ползвам като affilate тъй като нямам американска карта ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Преди около седмица се захванах със скуидо , около 3 часа работа направих 2 продажби в амазон чрез 1 скуидо ленсче, ама трябва доста ленсове да се направят за да се изкарват добри пари, във форума им има супер много хора, които правят по 100-150 продажби ДНЕВНО от 50-60 ленса.
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Преди около седмица се захванах със скуидо , около 3 часа работа направих 2 продажби в амазон чрез 1 скуидо ленсче, ама трябва доста ленсове да се направят за да се изкарват добри пари, във форума им има супер много хора, които правят по 100-150 продажби ДНЕВНО от 50-60 ленса.

какво е това скуидо и ленс ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

През 2003 година си направих афилиейт акаунт в Амазон и продавах безжични мрежови карти и рутери. Купих си домейн - wireless-internet-networks.com и го хостнах в Hostgator. Сайтът имаше 10-тина статии ревюта на различни wireless мрежови карти и рутери - предимно Netgear доколкото си спомням. Във всяка статия имаше бутон Buy from Amazon Buy-On-Amazon.png. Това е много важно, защото поражда доверие и хората не се страхуват да купуват. Сайтът беше статичен HTML с Dreamweaver.

Имах трафик от порядъка на 100-200 човека на ден. Източник Google natural search и Adwords. Навремето трафикът от там беше евтин. Имаше по 1-2 продажби на ден. На месец правих $100 приходи, но давах $9 за хостинг и $75 за реклама. След 3 месеца спрях "бизнеса", защото нямаше никаква печалба. Проблемът е, че Амазон ти дават комисионна от порядъка на 3,5%, което не е много. Остана ми малко интересен опит и се понаучих как се правят сайтове.

Според мен, за да правиш някакви смислени пари от Амазон, трябва да:

1. Избереш продукт, който е по-скъп и/или се продава много. Например LCD TV за $2000, 3,5% комисионна са $70.
И
2. Трябва да имаш безкрайно евтин източник на трафик, за да нямаш разходи. Тоест или трябва да си магьосник в SEO или трябва да имаш съществуваш сайт или блог, който вече има трафик така или иначе.

Авторът на темата се чуди дали да "инвестира" в домейн, което означава че има още много да учи и е съвсем начинаещ. Ако нямаш кинти за домейн, ти препоръчвам да използваш нещо от сорта на sites.google.com. Това ще ти помогне и за SEO-тото.

Успех!
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Аз имам сайтове с реклами към Amazon.co.uk. Тъй като сайтовете са за Българския пазар, то приходите са по-малки, но мога да кажа, че си е една добра сума. Честно казано, на месец от Amazon ми идват средно около 30 паунда.
Разчитам основно на линкове и банери. Предполагам, че при ревютата и насоченост на сайта към чуждите пазари, и ако не си в някоя супер конкурента ниша, може да правиш около 100-150 паунда на месец. Което както и да го погледнеш си е добър приход.
Може би едно от най-големите предимства е, че сайта е много познат и хората му имат голямо доверие!
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

А да питам аз това "ленс"-а какво трябва значи?

Иначе аз си бачкам с clickbank-a доволен съм - но то трябва и да знаеш какво да продаваш
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Аз имам сайтове с реклами към Amazon.co.uk. Тъй като сайтовете са за Българския пазар, то приходите са по-малки, но мога да кажа, че си е една добра сума. Честно казано, на месец от Amazon ми идват средно около 30 паунда.
Разчитам основно на линкове и банери. Предполагам, че при ревютата и насоченост на сайта към чуждите пазари, и ако не си в някоя супер конкурента ниша, може да правиш около 100-150 паунда на месец. Което както и да го погледнеш си е добър приход.
Може би едно от най-големите предимства е, че сайта е много познат и хората му имат голямо доверие!

да те питам къде да се регистрирам в .com или .co.uk за affilate, искам и аз да започна ? има ли значение къде ще е
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Amazon.com е за американски клиенти, Amazon.co.uk е за клиенти от UK.

Предвид, че американския пазар е много по-голям от този на UK (сравни населението на двете държави) би било логично да се насочиш към Amazon.com. Зависи и какви сайтове имаш. Например ако имаш сайтове, които се посещават от клиенти от UK, би трябвало да слагаш банери към Amazon.co.uk.

Разбира се може да си поиграеш и с геотаргетиране на рекламите (да се регистрираш във всички Амазони - .com, .co.uk, .fr, .de и т.н.).

За цялата бъркотия с различните фирми на Амазон са виновни законодателите и най-вече тези, които трябва да ги контролират какви глупости гласуват (гражданите, които имат право на глас). Всичко това е заради сложното данъчно законодателство - фирмите са принудени да си делят бизнеса по региони на отделни фирми, вместо да оперират с една и съща фирма навсякъде.
 
От: От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Amazon.com е за американски клиенти, Amazon.co.uk е за клиенти от UK.

Предвид, че американския пазар е много по-голям от този на UK (сравни населението на двете държави) би било логично да се насочиш към Amazon.com. Зависи и какви сайтове имаш. Например ако имаш сайтове, които се посещават от клиенти от UK, би трябвало да слагаш банери към Amazon.co.uk.

Разбира се може да си поиграеш и с геотаргетиране на рекламите (да се регистрираш във всички Амазони - .com, .co.uk, .fr, .de и т.н.).

За цялата бъркотия с различните фирми на Амазон са виновни законодателите и най-вече тези, които трябва да ги контролират какви глупости гласуват (гражданите, които имат право на глас). Всичко това е заради сложното данъчно законодателство - фирмите са принудени да си делят бизнеса по региони на отделни фирми, вместо да оперират с една и съща фирма навсякъде.

браво доста неща знаеш

значи аз си направих регистрация в .com и тръгнах да правя и на .co.uk но използвах регистрацията на .com значи като съм се регистрирал в .com важи за всичките

мога ли да сложа банери от .com и co.uk в сайта си ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Можеш да слагаш банери от който искаш сайт. Въпросът е, че ако рекламираш на американци UK версията, е по-вероятно да не направят покупка. За това, трябва да вземаш банери и/или линкове от версията, за съответната аудитория. Т.е. ако се целиш в Американци вземаш банери от американската версия. Другия вариант е, да използваш така наречените Smart banners, за да може да те да предвиждат клиента по IP и да му показва за съответната държава. Това естествено на важи за продуктовите ревюта, там или пускаш два линка или решава кого да таргетираш.
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Можеш да слагаш банери от който искаш сайт. Въпросът е, че ако рекламираш на американци UK версията, е по-вероятно да не направят покупка. За това, трябва да вземаш банери и/или линкове от версията, за съответната аудитория. Т.е. ако се целиш в Американци вземаш банери от американската версия. Другия вариант е, да използваш така наречените Smart banners, за да може да те да предвиждат клиента по IP и да му показва за съответната държава. Това естествено на важи за продуктовите ревюта, там или пускаш два линка или решава кого да таргетираш.

разбрах мерси
това са smart banners е интересно
.com и .co.uk свързани ли са, защото направих си регистация първо в .com после тръгнах да правя в .co.uk но напарво от .com регистрацията ми ползваше демек влезна ми без регистрация ?

а тука в форума четох ,че трябва да имам американска карта за да ползвам амазон.com иначе с .co.uk незнам дали е вярно или не съм разбрал ?
 
Последно редактирано:
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

разбрах мерси
това са smart banners е интересно
.com и .co.uk свързани ли са, защото направих си регистация първо в .com после тръгнах да правя в .co.uk но напарво от .com регистрацията ми ползваше демек влезна ми без регистрация ?

а тука в форума четох ,че трябва да имам американска карта за да ползвам амазон.com иначе с .co.uk незнам дали е вярно или не съм разбрал ?

Мисля, че няма да имаш проблем с плащанията: https://affiliate-program.amazon.com/gp/associates/help/t3/a2
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Amazon.com не продава много от продуктите си на клиенти извън САЩ. Затова някой ти е казал, че трябва да имаш американска карта, което не е вярно. Ако си американец ако ще и африканска карта да имаш - няма да те върнат.

А за получаване на плащанията няма значение каква карта имаш, защото плащат с чек.

Това, което пишеш по-горе ("влезна ми без регистрация") е интересно. Да не би да са въвели единна регистрация на афилиейтите за всичките им сайтове (и да плащат общо)?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Това, което пишеш по-горе ("влезна ми без регистрация") е интересно. Да не би да са въвели единна регистрация на афилиейтите за всичките им сайтове (и да плащат общо)?

така да уточня май аз не съм разбрал
'като се опитам да се логна с емайла и паса в .co.uk ми изписва това "The e-mail address and password you are using are not connected to an Associates account. If your Associates e-mail address or password is different from the one used with your Amazon.com customer account, please log in here. If you still have problems logging in, please contact us"

като дам на join now free ми изкарва каквито данни съм дал във .com и стъпките при настройването уебсайт и т.н. иначе да имат г/д нещо свързано щом ми изкара информацията от основния сайт

Иначе чековете къде пристигат по пощата ли да си давам ли точния адрес ?
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Може да си пазарувал нещо от Amazon.co.uk и затова да ти вади личните данни (ти си ги въвел когато си пазарувал).

Разбира се, че чековете пристигат на този адрес, който ти си посочил. Ако посочиш грешен адреса няма да пристигнат. Затова адресът трябва да е точен. Но дори и тогава може някой чек да се загуби по пътя или пощальона да го занесе в съседен блок или вход (на мен ми се е случвало да получа пощата на комшии от съседен вход, също така ми се е случвало комшии от моя вход да ми носят пощата, защото пощальона я е натикал в чужда пощенска кутия).
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Всъщност от октомври, миналата година Amazon.co.uk плащат и по банка в България. Въпросът е, че в този случай, ще трябва да плащаш данъци, тъй като това е приход в ЕС. По същия начин както стоят и нещата с плащанията от Google.
Естествено, ако не са големи сумите, може и да минеш метър.
Другия вариант е, да използваш промо кодове. Де факто сумата от affiliat програмата я ползваш за пазаруване от Amazon. Естествено това важи в случаите, когато очакваш да правиш по-малки суми и/или монетизираш малък трафик.
 
От: Affiliate marketing Amazon? Какво мислите?!

Не бях се логвал в акаунта си в Амазон от доста време (може би две години) и като влязох какво да видя - през 2011 година съм изкарал почти $50 без да си спомням как точно. Пуснах "Link-Type Report" и излезе, че повечето приходи са от "Omakase Links". Ако не бях спрял сайтовете, на които бяха тези реклами, вероятно и през 2012 година щях да имам приходи. Сега не мога да се сетя къде точно съм слагал "Omakase Links"...

Като видях, че съм изкарал пари без да правя нищо (бях зарязал и забравил сайтовете, на които имаше реклами) ми светнаха очите като на чичо скруч и сега се чудя как да изкарам някой друг милион на автопилот...

16c6iqx.jpg


На времето пробвах с Associate-O-Matic, обаче нямаше резултат. Гледал съм реклами на подобни системи, но всичките са closed source - не мога да си ги модифицирам и ползвам свободно, все имат някакви ограничения.

Някой може ли да ме посъветва как да си направя своя система, но да не се налага да я започвам от нулата? Има ли някакъв отворен код на разположение, който да взема и да приспособя за мои нужди?

Сам си отговарям на горния въпрос: Amazon Products Feed. Не съм го пробвал още.
 
Последно редактирано:

Горе