Alexa rank и Backlinks

seven

New Member
Здравейте,

Имам няколко сайта и от няколко месеца си следя ранка в алекса веднъж седмично. Знам, че той не е толкова точен, но все пак хвърлям по един поглед информативно. Прави ми впечатление че всяка седмица, всичките ми сайтове губят по няколко backlinks според статистиката от алекса? На какво се дължи това според вас и наистина ли губя толкова линкове? Няма спадове и повишения - линковете са с няколко по-малко, всяка седмица и за всички сайтове, без изключение.
В същото време някои от сайтовете са станали с доста по-добър ранк. Ако някой знае по добър вариант за следене на броя на линковете, моля нека сподели.
 
От: Alexa rank и Backlinks

Прави ми впечатление че всяка седмица, всичките ми сайтове губят по няколко backlinks според статистиката от алекса? На какво се дължи това според вас и наистина ли губя толкова линкове?

При мен също има спад с около 20 линка, което мисля се дължи на изтичането 2 домейна, в които имах връзки. Вероятно е да греша, тъй като забелязвам и нереални реферални връзки от самата aleха...
 
От: Alexa rank и Backlinks

не се притеснявай, това няма да ти навреди на сеото, ако линковете си седят на местата им, гугъл си ги определят по свой си начин
 

Горе