Apple умира?

Тъкмо мернах новината и видхя, че си пуснал линка :)
Четох някъде из фейсбук, че даже и те са си признали, че са се сринали с продажбите за 2018-та. Дано им върви повече през новата година.
 
55 милиарда нищо не е за почти трилионна компания. Нормално е да има такива промени в цената на акциите нагоре и надолу.
 
Били са на няколко пъти на косъм от фалит, но са оцелели и са една от най-големите компании в света. Трудно ще фалират. Цените на акциите са променливи и днеска си горе, утре си долу, нещата са твърде динамични за крайни заключения.
 
от 2019 започват да сглобяват часс от телефоните в Индия с цел да си засилят позициите там. Според мен няма да ги засилят особено, но това е друг въпрос. Пак казвам - apple имат най добрата еко система от всички други, друг е въпросът че вече не сме 2007 и конкурентите наваксаха изоставането от iPhone. Темата е много дълга, но не е за форуми
 

Прикачени файлове

  • StatCounter-vendor-ww-monthly-201712-201812.png
    StatCounter-vendor-ww-monthly-201712-201812.png
    155.9 KB · Преглеждания: 12
Apple няма да умре. Продуктите им винаги ще се продават, а iPhone е без реална конкуренция на пазара вече толкова години..
 
Хаха знаех си че ще стане така,
Apple няма да умре. Продуктите им винаги ще се продават, а iPhone е без реална конкуренция на пазара вече толкова години..
Абе то NOKIA също не умря, и сега им се продават продуктите, ама само дето няма кой да ги купува, освен хората с носталгия по миналото...
 
Глупости на търкалета. Всеки си купува iPhone, постоянно цепят рекорди по продажби. И ще е така, докато не се появи реална конкуренция.
 
Глупости на търкалета. Всеки си купува iPhone, постоянно цепят рекорди по продажби. И ще е така, докато не се появи реална конкуренция.
Е чакай де вчера се уклепаха, тепърва ще миреше. Крепят се на стари слави, вече не са най-качествените мейзу ги бие по всички параметри.
 
Глупости на търкалета. Всеки си купува iPhone, постоянно цепят рекорди по продажби. И ще е така, докато не се появи реална конкуренция.
Много не обичам да се заяждам по форуми, но вземи поразгледай малка графики и статистики и сам прецени какъв е тренда специално за смартфонитеи дали няма конкуренция.
 
В момента съм с Note 9, преди това бях с S9 Plus и Note 8. Използвам ги, защото ми трябват за работа свързана с Google Play и приложения. Андроид е боза отвсякъде, забива постоянно, насича, фрашкан е с бъгове, вируси, реклами, некадърно писани приложения и какво ли още не... Това нещо просто няма как да бъде конкуренция на перфектно работещият, гладък и изпипан във всеки един детайл ios 12. Скоро приключвам работата с Google Play, и се връщам отново към ябълката.
 
С Android няма никакви проблеми, освен ако не се инсталират некадърно написани приложения. Ако потребителят е технически грамотен има и начини да се блокират всички реклами с xPosed модули.
 
Алчната ябълка като види графиката с продажбите надолу , а дано се светне, да си намалят цената. Хората не са толкова зомбирани....
 
В момента съм с Note 9, преди това бях с S9 Plus и Note 8. Използвам ги, защото ми трябват за работа свързана с Google Play и приложения. Андроид е боза отвсякъде, забива постоянно, насича, фрашкан е с бъгове, вируси, реклами, некадърно писани приложения и какво ли още не... Това нещо просто няма как да бъде конкуренция на перфектно работещият, гладък и изпипан във всеки един детайл ios 12. Скоро приключвам работата с Google Play, и се връщам отново към ябълката.

Все едно гледам Волтрон Защитника на Вселената. Факт, че Ай телефоните са просто лъскави играчки. Ползвайте ги ама не ставайте сектанти като тея с гоУфовете и Бе еМ Ве
 
Мне аз не съм сектант, от 2012 до сега съм имал много айфони и андроидски флагмани. В момента повече от 1 година съм самo с Андроид, използвам го не само за работа, а и за лично ползване в момента съм с Note 9 и като цяло бива, има страхотна камера, издръжлива батерия, и ми върши отлична работа, но всеки път когато се замотам в Мтел или Теленор и си поиграя с Айфона се забелязва огромната разлика в начина на работа, лекотата, с която отваря всички апове, опростеният и приятен интерфейс, надеждността на ios 12, и цялостната оптимиазция на софтуера с хардуера, която е перфектна при всички продукти на Епъл.
 
В момента съм с Note 9, преди това бях с S9 Plus и Note 8. Използвам ги, защото ми трябват за работа свързана с Google Play и приложения. Андроид е боза отвсякъде, забива постоянно, насича, фрашкан е с бъгове, вируси, реклами, некадърно писани приложения и какво ли още не... Това нещо просто няма как да бъде конкуренция на перфектно работещият, гладък и изпипан във всеки един детайл ios 12. Скоро приключвам работата с Google Play, и се връщам отново към ябълката.

Крайните изказвания може и да ти звучат готино, но са далече от истината. Бранда, дизайна и прочие ти харесват - супер, но това, че предпочиташ Apple или андроид устройства не те прави по-умен или по-специален. Бъговете на андроид далеч не са толкова много, колкото ги изкарваш. Аз лично предпочитам да си разполагам с устройството и да слагам каквото искам на него, не да го ползвам под наем :)

Да, iOS е по-изпипана в много отношения, но вероятно фактът, че трябва да работи на 5 устройства, а андроид на 200, има някакво значение :) Apple са компания и целта им е да правят печалба (в което няма нищо лошо). Вместо да ги хвалиш какви дизайн светии са се замисли, че ако нямаха никаква конкуренция още щяха да ви продават iPhone 4s. "Иновацията" им от години се състои в това да махат неща от устройствата и да ги продават отделно.

Всички ги настигнаха и някои задминаха по качество и дизайн, няма да фалират естествено - прекалено са големи, но ще им става все по-трудно :)
 
но всеки път когато се замотам в Мтел или Теленор и си поиграя с Айфона се забелязва огромната разлика в начина на работа

Значи разликата е огромна, но я забелязваш само когато се замоташ в Мтел или Теленор, иначе не :) И не си сектант :))) Пък аз като се замотам в Технополис и си поиграя на техните лаптопи и настолната машина, всеки път Safari ми се отваря бавно. Понеже всеки разправя колко бързи били, и аз очаквам прозореца да се отвори едва ли не преди да съм натиснал на иконката, но не е така. Иначе дисплеите им са значително по-добри от тези на конкуренцията. Не знам защо все още има лаптопи които дори не са с IPS дисплей и докарват цветовете на 15 пъти изпрана рокля.

По тънък лед стъпват обаче, а историята помни възхода и залеза на много технологични компании. Apple имат нещо като дълг - от тях се очаква всяка година да показват иновации, но доста често стъпват накриво и биват остро критикувани.
 
Ок, няла лошо - за теб по удачния избор явно е apple. Това е хубавото, че човек може да избира, но много хора се преориентират към други брандове. Apple води самоубийствена (за телефони) политика и давам смела прогноза, че през 2019 ще се опитат да влезнат с телефон в сектора 500-600$. Samsung нарочно забавят пазара при флагмените, но според мен вече не им е апетитен толкова, защото има прекалено много конкуренти. Реалната им печалба идва от чипове и дисплей (ssd е друга бира). Реално huawei се намеси усезателно при флагмените и apple решиха да извадят бюджетен телефон XR - смеха на годината. Не е прекалено евтин, за да не изяде продажбата на другите айфони, а е такава цена, че никой не го купува. Тъй че apple осъзнават конкуренцията и какво става, въпроса е какво ще направят. Много дълъг стана постът ми, но това е моя анализ и мнение.

П.С явно не са си взели поука от iPhone 6 и решиха да направят огъващ таблет :)
 
Последно редактирано:
Интересна тема, в същото време пълна с безумни мнения, посмях се добре. Този спор е вечен, но от него няма смисъл. Андроид флагманите са далеч от бюджетните, които забиват, флагманите предлагат перфектни дисплей, камера и звук. Apple не отстъпват по нищо (може би камера) и вече тук се обезсмисля спорът, всеки ползва това, което му е удобно. А относно темата - помня преди години huawei бяха казали, че ще завладеят пазара, тогава звучаха нелепо, но ето, че и това стана. Та мисълта ми е, че няма невъзможни неща Apple тръгнаха надолу, чакаме да видим реакция, съгласен съм с CopyTheFunk , че вероятно ще пуснат нещо в по-бюджетния клас, времето ще покаже.
 
Ако говорим за Apple при мобилните телефони - много са си добре даже. Няма месец от 2018, в който да няма поне 2 iPhone в топ 10 на най-продаваните модели, а в Q2 даже още се виждаше и IPhone 6, който е модел от 2014.
Тия таблички, когато се сравняват продажбите на мобилни производители, а не модели, винаги са ми били много смешни. Радват се, че Huawei задминали шипнатите проценти на Apple... ми нормално, едните пускат 3 модела, другите 37.

Модели за 2018:
Samsung: 24
Huawei: 37
XIaomi: 21
Apple: 3

Иначе съм съгласен, че избора между Опел Корса след 2010г. или новия е Айфон е сложен, ма за тва усложнение, може да виня само мене си :D
 

Горе