Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

От: Article: Анонимните са вхърлили око на BTV

Добре де... ама това на мен не ми звучи сериозно. Защото това е предупреждение и въпросния обект, който ще бъде нападан ще се подготви за тази дата.
Това е несериозно според мен и някой се шегува. А мисля така, защото сме виждали истински атаки от Анонимните - те не предупреждават, а го правят и показват и тогава става ясно кои са!
 
От: Article: Анонимните са вхърлили око на BTV

Абе и на мен не ми звучи ама колко му е. Само аз лично познавам 2ма писали няколко модула на сайта им. Няма невъзможни неща. А и като php съм повече от сигурен, че си имат дупки, както и знаем къде се хостват, че други мои прители ми казаха, че инвестицията им в IT не е нещо особено. По-вероятно е да им се получи на хората, околото не. То както се вика да кинеш около сървъра им може да падне сайта за няколко дни. :)

Те ще са подготвени, но силно се надявам да не успеят да им надупчат базата данни и не дай си боже да стигнат на сървърно ниво, че тогава ще гледаме мазаници. :) Може би са го споделили, защото не е кой знае каква цел. Има я и тази страна, те не могат да изчистят примерно няколко хиляди дупки за 2 дни. А такива има, въпроса е дали са ги намерили и дали ще са още там на датата. Според мен ще действат или с php инфекция, mysql или ddos атака. Залагам на вариант едно и три. :)
 
От: Article: Анонимните са вхърлили око на BTV

Минути остават, чакам с любопитство да видя колко хора ще се включат :) През фейсбук май не е най-удачният начин за организиране на подобни неща, но...
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Не може просто така без цел да се напада. Трябва да има ясно изказана цел, иначе това би било просто лапешка фукня. И аз не харесвам bTV, но не мисля за нужно да се напъвам да ги нападам. Сървърът им пада и сам без хакерски атаки.
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Не мисля, че сами са си написали съобщението, те трафик имат бол. Проблема може да е там, че българските "Анонимни" са пръснати и неорганизирани, ако изобщо ги има и умеят нещо повече от SQL Inj и DDoS. А иначе, на мен ми се вижда по-удачно след като извършат атаката и сайта падне, да пуснат в pastebin и youtube причините и всичко, в техен стил...
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Много добър партизански маркетинг от страна на bTV. Много хора, които не знаеха за Voyo ще научат, а знаещите ще си го припомнят.
 
Article: Анонимните са хвърлили око на BTV - реклама или пиар?

Много добър партизански маркетинг от страна на bTV. Много хора, които не знаеха за Voyo ще научат, а знаещите ще си го припомнят.
Мда, има нещо такова. Малко ми е странно, защото нищо не се случи. В момента от въпросната страница са набелязали ПИБ, дали и това е истина?

Мисля, че това, че БТВ репортнаха някои видеа във Youtube е достатъчна причина. Да не говорим какви "убави" репортажи правят за Интернет. Ако питаш мен тази телевизия трябва да е цел №1 за всяка хакейрска организация. Няма такъв вредител за Интернет. ;)
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Някой си е направил майтап разчитайки че като се събере навалица да гледа сеира сайта сам ще си падне :)
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Аз си оставам на мнението, че това поредната неподкрепена "гражданска инициатива". Просто от моите наблюдения и участия - grassroots организациите просто не вървят - всеки е надъхан, но като дойде време за действие - всеки има извинение. То не става да събереш 100 човека на протест против шистовия газ, какво остава да откриеш няколко стотици с "умения" за ddos...
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Аз си оставам на мнението, че това поредната неподкрепена "гражданска инициатива". Просто от моите наблюдения и участия - grassroots организациите просто не вървят - всеки е надъхан, но като дойде време за действие - всеки има извинение. То не става да събереш 100 човека на протест против шистовия газ, какво остава да откриеш няколко стотици с "умения" за ddos...
Не са нужни стотици (за DoS), а няколко, които го могат. Този, който е писнал съобщението от името на Анонимните, най-вероятно е разчитал някой друг да му свърши мръсната работа, а той да се почувства велик.
 
Re: От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Аз си оставам на мнението, че това поредната неподкрепена "гражданска инициатива". Просто от моите наблюдения и участия - grassroots организациите просто не вървят - всеки е надъхан, но като дойде време за действие - всеки има извинение. То не става да събереш 100 човека на протест против шистовия газ, какво остава да откриеш няколко стотици с "умения" за ddos...
Да, като на АСТА, който не можа, не дойде. :)
 
От: Re: От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Да, като на АСТА, който не можа, не дойде. :)
Така е баце, големи усти, малки топки. Това е определението на истинския българин за жалост.

И аз бях на АСТА, и аз не видях познати, всички имаха женски оправдания, ама така е, нали се поевропейчиха сладуранките.... :D Сега гледам да не им обръщам много внимание, щом не могат да се вдигнат, за да защитат себе си и убежденията си, значи не стават за много работи. Така че, слагай си ги на и песен ти на сърце. :)
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Абе до колкото разбрах са хакнали сайта на бтв и са изтеглели последния епизод на "Стъклен дом" и са го качили в интернет, а епизода се очаква да излезе в понеделник :D
 
От: Article: Анонимните са хвърлили око на BTV

Не съм сигурен до колко са полезни тези атаки, тъй като все по-малко хора се занимават с btv. Аз например дори не разбрах, че е имало hack, тъй като рядко се сещам да ги погледна.
 

Горе