bazar vs prodavalnik

От: bazar vs prodavalnik

Hahovec интересно как от вчера до днес се менят нещата :) В темата за продажба ми обясняваш как ОЛХ продажбите не били показателни за даден бизнес, а тук се оказва обратното. :D Не се напъвай да ми отговаряш.

Братчето, моите складови наличности, както и маржа в продуктите ми не можеш да го стигнеш никои път! Това, че аз мога да изкарам пари от OLX не означава че профила ми там е супер ценно нещо и хората биха дали много пари за да го купят! Всеки може да си направи профил там и да изкара пари! Въпреки всичко съм споменал че профил с 500 отзива и рейтинг над 97% има някаква материална стойност (да кажем 500 лева, ако съм на зор и то благодарение на малкото продукти, които поема един профил)!

Ама ти определено си голямо ГОШЕ, нямаш си и най - малка представа от интернет маркетинг, а си със самочувствие на голям играч, че чак опонираш на постове с с еднозначно и на 100% доказано значение!
 
Базар има 2 предимства

- безброй обяви
- качване на всяка обява 1 път на ден най-отгоре - функция на сайта (за повече от веднъж на ден със скрипта ми)

Ако имаш магазин с 300-500 (1000+) продукта - това ти е най-евтиния (безплатен е ) път за индиректна реклама и допълнителни продажби. Освен това там е конкуренцията е по-малка сега, броя посещения е достатъчен за продажби ако имате продукти на добри цени.
Сега верно, че за 500 обяви качването ще отнеме време, но за това ми пишете. Имам решение на автомат.
 
От: Re: bazar vs prodavalnik

Базар има 2 предимства

- безброй обяви
- качване на всяка обява 1 път на ден най-отгоре - функция на сайта (за повече от веднъж на ден със скрипта ми)

Ако имаш магазин с 300-500 (1000+) продукта - това ти е най-евтиния (безплатен е ) път за индиректна реклама и допълнителни продажби. Освен това там е конкуренцията е по-малка сега, броя посещения е достатъчен за продажби ако имате продукти на добри цени.
Сега верно, че за 500 обяви качването ще отнеме време, но за това ми пишете. Имам решение на автомат.

За мен като евентуален купувач на нещо, тези ми изглеждат повече като недостатъци. Магазините много обичат да нахвърлят безброй неща в такива сайтове, ама става такъв флууд от обяви, че като ги видя и черни облаци надвисват над главата ми и мръсни думи излизат от устата ми :D Магазините сами си правят сечено. Аз затова редовно си цъкам на "Частни" в продавалника.

И пак в ролята на купувач, на обяви дето излизат с предимство не обръщам много внимание. По принцип ме интересува дали дадена обява е въобще активна, та ако е по-стара, примерно на 2 седмици... знам ли, може да е размислил вече човека и да е зарязал обявата. Но да кажем че търся нещо, тогава обяви да кажем до седмица назад е задължително да ги прегледам всичките, без значение дали са на 1 или 5 страница :)
 
Re: От: Re: bazar vs prodavalnik

За мен като евентуален купувач на нещо, тези ми изглеждат повече като недостатъци. Магазините много обичат да нахвърлят безброй неща в такива сайтове, ама става такъв флууд от обяви, че като ги видя и черни облаци надвисват над главата ми и мръсни думи излизат от устата ми :D Магазините сами си правят сечено. Аз затова редовно си цъкам на "Частни" в продавалника.

И пак в ролята на купувач, на обяви дето излизат с предимство не обръщам много внимание. По принцип ме интересува дали дадена обява е въобще активна, та ако е по-стара, примерно на 2 седмици... знам ли, може да е размислил вече човека и да е зарязал обявата. Но да кажем че търся нещо, тогава обяви да кажем до седмица назад е задължително да ги прегледам всичките, без значение дали са на 1 или 5 страница :)

На кой му пука за купувачите.
В БГ цената е водеща - та ако видиш нещо от магазин на добра цена ще купиш.
Както и да търсиш и в олх и в базар винаги най-скорошните обяви излизат най-отгоре.
Ако искаш да продаваш е задължително да си на 1, макс 2 стр. Дори да има хора като теб дето гледат 5 стр те са 0.0001%
За това има препубликуване....

Иначе да, за обявите с предимство съм съгласен, и като купувач и като продавач.
 
От: Re: От: Re: bazar vs prodavalnik

На кой му пука за купувачите.
В БГ цената е водеща - та ако видиш нещо от магазин на добра цена ще купиш.
Както и да търсиш и в олх и в базар винаги най-скорошните обяви излизат най-отгоре.
Ако искаш да продаваш е задължително да си на 1, макс 2 стр. Дори да има хора като теб дето гледат 5 стр те са 0.0001%
За това има препубликуване....

Иначе да, за обявите с предимство съм съгласен, и като купувач и като продавач.

Най - новите обяви ако ги подредиш като такива! Ако избереш най - евтините подредбата е друга, ако търсиш пак подредбата е друга, ако промотираш пак подредбата е друга, ако имаш коментар обявата се качва като нова, ако имаш отзив на профила пак офертите се рефрешват! Масово хората търсят чрез търсачката, не е важно обявата да ти е публикувана скоро, важно е да е оптимизирана добре. Моите обяви всичките в Olx са с бутон обнови и пак се продават повече от дори промотирани обяви и имат супер трафик, само защото се показват и в гугъл! При обявите истината е в снимките и описанието, цената дори не е толкова водеща.
 
Re: От: Re: От: Re: bazar vs prodavalnik

Най - новите обяви ако ги подредиш като такива! Ако избереш най - евтините подредбата е друга, ако търсиш пак подредбата е друга, ако промотираш пак подредбата е друга, ако имаш коментар обявата се качва като нова, ако имаш отзив на профила пак офертите се рефрешват! Масово хората търсят чрез търсачката, не е важно обявата да ти е публикувана скоро, важно е да е оптимизирана добре. Моите обяви всичките в Olx са с бутон обнови и пак се продават повече от дори промотирани обяви и имат супер трафик, само защото се показват и в гугъл! При обявите истината е в снимките и описанието, цената дори не е толкова водеща.

Пълни глупости, освен за описанието и снимките.
Да не спорим тук, с това се занимавам от 2 години.
А това, че твоите обяви са показват в гугъл е верно, както и всички други обяви също се показват. Нали не мислиш, че Г харесва само твоите?
 
От: bazar vs prodavalnik

Имам обяви, който получават повече наблюдавания седмично, от колкото конкуренти имат гледания на същия артикул и той им е в промоция! Не разбрах, кое точно е глупост, че и ГОШЕ-то да се смее? Глупост е че когато търсиш се подреждат първо най - новите магически препубликувани с глупавия ти скрип, който ще получи бан за броени часове? При търсене се показват най - близките до търсенето резултати! С новата опция за архивиране в olx абсолютно се обезсмисля скрипта ти! Или е глупост, че при разглеждане на дадена категория, когато се избере да се показват, най - евтините първо, твоите обяви отиват на мястото си, независимо от дата-та на публикуване? Подреждането по цена се прави от 99% от потребителите, който не ползват търсачката!!!

За цената пък въобще не искам да давам разяснение, как психически се обезщетява дадена цена пред потребителя!

Гугъл индексира правилно оптимизираните обяви и не само той, а всички, включително и търсачката на Olx, колкото и примитивна да е в сравнение с гугъл! Мойте обяви в 90% от случаите се показват на първите 10 позиции, без да ползвам съмнителни скриптове и магии, а чисто и просто си ги оптимизирам. Има ГОШЕ-та (не рядко търкалящи се от смях, като глупаво дете в час по математика!), който ми копират описанията и снимките и очакват, че гугъл ще ги индексира и класира като мен, но това не се случва, даже получават наказания!

Спирам да спамя темата с обосноваване на измислени твърдения подхвърлени с цел докарване на приходи със съмнителни java магии, който могат да навредят на бизнеса Ви и направо да го провалят!
 
Re: От: bazar vs prodavalnik

Имам обяви, който получават повече наблюдавания седмично, от колкото конкуренти имат гледания на същия артикул и той им е в промоция! Не разбрах, кое точно е глупост, че и ГОШЕ-то да се смее? Глупост е че когато търсиш се подреждат първо най - новите магически препубликувани с глупавия ти скрип, който ще получи бан за броени часове ли? С новата опция за архивиране в olx абсолютно се обезсмисля скрипта ти! Или е глупост, че при разглеждане на дадена категория, когато се избере да се показват, най - евтините първо, твоите обяви отиват на мястото си, независимо от дата-та на публикуване? Подреждането по цена се прави от 99% от потребителите, който не ползват търсачката!!!

За цената пък въобще не искам да давам разяснение, как психически се обезщетява дадена цена през потребителя!

Гугъл индексира правилно оптимизираните обяви и не само той, а всички, включително и търсачката на Olx, колкото и примитивна да е в сравнение с гугъл! Мойте обяви в 90% от случайте се показват на първите 10 позиции, без да ползвам съмнителни скриптове и магии, а чисто и просто си ги оптимизирам. Има ГОШЕ-та (не рядко търкалящи се от смях, като глупаво дете в час по математика!), който ми копират описанията и снимките и очакват, че гугъл ще ги индексира и класира като мен, но това не се случва, даже получават наказания!

Спирам да спамя темата с обосноваване на измислени твърдения подхвърлени с цел докарване на приходи със съмнителни java магии, който могат да навредят на бизнеса ти и направо да го провалят!

Аре да не се изказваш като последна инстанция. Звучиш ми като хвалипръцко дето послъгва. Ти май си втория профил на оня с холандското име.

В олх обявите по подразбиране се подреждат по дата. Дали 99% ги подреждат ръчно по цена, няма как да знаеш.
Твоя опит е едно, опита на няколко стотин клиента на скрипта говори друго. За това къде се показват обявите ти просто лъжеш, освен ако не са с цена 1 ст.

Това за Г е смешно и тъпо. Съгласен съм обаче, че обявите трябва да са добре написани и със снимки на 6.
 
От: bazar vs prodavalnik

Аз също ги препубликувам всеки ден.. и смея да твърдя ,че има разлика... когато ги оставя просто не ми звънят и не ми пишат :)
 
От: bazar vs prodavalnik

Значи при търсене на мъжки часовник е супер всеки ден или два пъти на ден, да си изтриваш обявата и да я публикуваш наново? И кога точно гугъл я индексира? Да приемем факта, че по причини X съм успял да анкетирам над 5000 човека, как използват интернет и на база резултатите съм заключил как се държат в сайт, като този.

След като скрипта ти е толкова магически и няколкото стотин човека са адски доволни, защо не го ползваш само ти, тука има толкова обяви за дропшип, правиш си профил пускаш скрипта и воала почват да валят пари?

Как мога да ти звуча като хвалипрУцко? При положение, че не се хваля с нищо, а само казвам факти доказуеми на 100%, който могат да си ги проверят всички! Обявите ми се реални и въобще не са с най - ниската цена!

Кое е това "за Г"? За ГОШЕ-то или за Гуъгл? Щото нищо смешно не казах за гугъл! Не съм най - големия SEO гуру, но от позицията на пълен аматьор в seo-то, мога да ти кажа, че твоя скрип пречи генерално на индексирането и класирането в търсачките!

Също така държа да отбележа, че ако аз съм админ на сайт и твоя скрип влезне в действие, се получава БАН на целия ЛАН и това важи в пълна сила за OLX и BAZAR! Ако има поне един дето ползва скрипта и още не е получил БАН нека се похвали анонимно!

ВАЖНО: Ако дадена обява не е написана качествено, не е с най - ниската цена, няма никаква активност покрай нея. При търсене се показва назад, при разглеждане се показва също назад, то тогава магическия скрипт ще има магичния ефект изкуствено да увеличи трафика Ви, но ако останалите условия са налице, този скрип ще пречи на обявата Ви! Когато говоря за обява в сайт за обяви, аз говоря за трафик от търсачки, като гугъл не само от случайно попаднали на обявата ми от сайта за обяви! По мое наблюдения най - добрия трафик от търсачки към обяви го получавам от базар! Но това не ми пречи при търсене на "мъжки часовник" в търсачката 50% от линковете в първите 5 страници и първите 100 картинки да водяк към мен, като търговец :) И ако в този момент тези обяви се изтрият и публикуват наново, за да може да се показват най - напред в списъка на OLX, аз ще загубя адски много! Те за това говоря и няма смисъл ГОШЕ-та да се смеят и други, който предполагам са наясно с това да се правят на ударени, за да си продадат скрипчето!

Наистина последен пост по тази тема! Няма да се включвам в спор за скриптове и други магии, дори и да ме напсувате!
 
Не лъжи.
Аре нема нужда да ми обясняваш как хората търсят в гъгл нещо, а не направо в олх. Говорим за общото не за изключения. ОЛХ е бранд, и се знае не по-малко от гугл.
Гугл индексира олх за по-малко от час.
Триене на обявата 2 пъти на ден и аз не бих препоръчал, един път е достатъчно.
За дропшипа, добра идея :)
скрипта е на практика неоткриваем освен ако някой не те изпее. Дори тогава пак не може да се докаже. А в олх банват и по принцип без скриптове.
Т.е. пак е ясно - лъжеш.
 
От: bazar vs prodavalnik

Пълни глупости.
В оелекса са само мишкари и са способни да преровят и 50 страници така, че това че обявата ви излиза на първа страмица не е никакъв плюс
 
От: От: bazar vs prodavalnik

Имам обяви, който получават повече наблюдавания седмично, от колкото конкуренти имат гледания на същия артикул и той им е в промоция! Не разбрах, кое точно е глупост, че и ГОШЕ-то да се смее? Глупост е че когато търсиш се подреждат първо най - новите магически препубликувани с глупавия ти скрип, който ще получи бан за броени часове? При търсене се показват най - близките до търсенето резултати! С новата опция за архивиране в olx абсолютно се обезсмисля скрипта ти! Или е глупост, че при разглеждане на дадена категория, когато се избере да се показват, най - евтините първо, твоите обяви отиват на мястото си, независимо от дата-та на публикуване? Подреждането по цена се прави от 99% от потребителите, който не ползват търсачката!!!

За цената пък въобще не искам да давам разяснение, как психически се обезщетява дадена цена пред потребителя!

Гугъл индексира правилно оптимизираните обяви и не само той, а всички, включително и търсачката на Olx, колкото и примитивна да е в сравнение с гугъл! Мойте обяви в 90% от случаите се показват на първите 10 позиции, без да ползвам съмнителни скриптове и магии, а чисто и просто си ги оптимизирам. Има ГОШЕ-та (не рядко търкалящи се от смях, като глупаво дете в час по математика!), който ми копират описанията и снимките и очакват, че гугъл ще ги индексира и класира като мен, но това не се случва, даже получават наказания!

Спирам да спамя темата с обосноваване на измислени твърдения подхвърлени с цел докарване на приходи със съмнителни java магии, който могат да навредят на бизнеса Ви и направо да го провалят!



Сега не можах да разбера продажбите през олх и телефона бизнес ли са или не са? Объркан съм. Когато става дума за моя бизнес било смешно и манипулативно, а когато става дума за твоя е мега ултра яко.... Паляк.
 
От: От: bazar vs prodavalnik

Сега не можах да разбера продажбите през олх и телефона бизнес ли са или не са? Объркан съм. Когато става дума за моя бизнес било смешно и манипулативно, а когато става дума за твоя е мега ултра яко.... Паляк.

Гошко, казах ти го още преди два поста, че това не бизнес, който има материална стойност! Това че някои си продава в OLX не означава, че някои ще му даде 50k лева, колкото искаш ти, за профила му там! За да продаваш в OLX трябва да имаш стока ти бъкел ни си казал к'ва стока имаш за 50k лева!

Бизнес ГОШЕ е договорни отношение между няколко инстации! Материалната стойност на бизнеса са докумените за неизпълнението на които носиш отговорност! В OLX може да има неограничен брои профили и да си продава всеки, само ГОШЕ като теб би тръгнал да си продава профила в OLX или някои сайт за обяви. Ако OLX забранят регистрациите и публикуването на обяви, то тогава, ако имаш профил с обяви там ще струва пари, но докато това не се случи ГОШЕ те съветвам да забравиш да искаш 50k лева за профила ти и глупавите ти три морално остарели сайта!

ГОШЕ, когато става дума за моя бизнес, първо говоря за цифри, второ не го прадавам за 50k лева без да имам стока дори за $100 и пукнат договор, клиентите са ти още по - малко! Не си продавам бизнеса, защото печели добре не са по 10k лева на месец, но са достатъчно за да работя по него и да не се оправдавам че нямам време!

Когато става дума за твоя "бизнес" ГОШЕ, ти тръгна да го продаваш от "Да речем искам да продам собствения си бизнес, предполагаемата му цена е около 250 000 - 300 000 лв. ...", сега си го намалил на 50k лева, след изтичане на домейните най - вероятно ще трябва да вземеш пари на заем за да ги подновиш :D и въпреки всичко твърдиш че ваши супер пари, но имаш адски добрия друг проект от сорта на EMAG и нямаша време да се занимаваш с това. ГОШЕ смешен си и всички ти се смеят, колкото повече пишеш толкова повече ти се смеят. Даже се замислям дали не обиждам ГОШЕ-тата с теб!

Това мнение е силно оптимизирано за ГОШЕ-тията, която не ходи по гората!
 
От: bazar vs prodavalnik

Само не разбрах аз къде казах, че пордавам профил в ОЛХ :) за разлика от теб не дума не съм обелил по въпроса. Изписа един милион тъпотии. Бизнес е всяка стопанска или търговска дейност. Дори продаването в ОЛХ през фирма е бизнес.

За разлика от хвалипръцковците като теб аз продавам през фирмен профил и изадвам необхдимите документи за всяка продажба. И когато някой се обади за рекламция или въпрос отговарям на телефона. А мега олх нинджите се криете като мишки.
 
От: bazar vs prodavalnik

Малко сте смешни да си мислите, че ценното на даден акаунт е да имаш стоката в наличност.
Да това е полза - конкуренция :) ама никога не се вижда - тя не е фактор - защото никой не знае за това.
Ценното на всеки акаунт е бързата ръка на телефона.
Ценното е човека който говори по телефона.
Ценното е дали си познавате продуктите.
Ценното е лоялната програма в продавалника и в базар-бг.
Ценното е да продавате на жени, които са трудни но адски лоялни клиенти..........................
Ценното е да давате оценка и на вас да ви дават.
Ценното е да ви познават. Да не сте акаунт 12512458
 
От: bazar vs prodavalnik

Преди се споменаха някакви цифри и гадаене. Нека първо да се прегледа това видео (Тенденции в поведението на българския онлайн потребител - статистика за 2014г.) и тогава:

[video=youtube;firXYPf2XX4]https://www.youtube.com/watch?v=firXYPf2XX4[/video]

Source: Google AdWords за България – достатъчно релевантен и с репутация. Също и на следната връзка:

ConsumerBarometer.com/…/country-Code=BG
 
От: bazar vs prodavalnik

Шерифе, голем си шото винаги умни коментари пускаш
Ама тази мацка дето обяснява направо ма приспа и лаптапа заспа и изгасна,,, шия гледам отново да мога коментирам адикватно
 
От: bazar vs prodavalnik

В тоя OLX вечерно време стават чудеса :D , обявите от 3 милиона падат на 1,5 М. и после пак се покачват на 3 милиона и така по няколко пъти между 19-23 часа явно тогава се правят номерцата ;)
 

Горе