Betting affiliate - има ли смисъл ?

stankoff

New Member
Какво мислите за betting affiliate :?: За сега съм набелязъл Sportingbet, bet-at-home и william hill.

Някой пробвал ли е такива програми и какъв е резултатът :?: Там печалбата се изчислява като процент от печалбата на потребителя, който е влязъл, регистрирал и спечелил през вашия referral линк.

От една страна ми се струва добра идея, защото интернет се разраства, все повече хора влизат в интернет и съотвено все повече се зарибяват да залагат онлайн.
От друга страна, с този метод на изчисляването на печалбата... май няма да е много доходоносно.

Какво мислите вие :?:
 
Мисля, че в някои от сайтове ти дават процент от това, което е загубил твоя човек, но не се сещам сега за адрес.
 
И аз я имам тая идея отдавна. Само че, мисля да рекламирам единствено и само Betfair (предимствата пред останалите букмейкъри са обяснени много добре на техния сайт). Освен това те изплащат процент от тяхната комисионна- а тя се печели когато играча който се записал през твоя сайт печели - това е разликата от другите буукове, които плащат когато "твоите хора" губят.

За да участваш в тяхната афилиейт програма ти е необходима регистрация в Commission Junction - които поне според мен (като гледам с какви имена работят) са най-добрите в бранша.

ПС. Ба, сега се сещам, че някъде четох за Bet365 и Globet, че предлагат много изгодни условия...
 
Според мен първо трябва да се насочиш към нишата, с която искаш да се занимаваш. Конкуренцията в тази сфера е много силна и определено трябва да седнеш и да почетеш от колегите в другите форуми какво пишат. По принцип пари се печелят не от заложени пари, ами от вкарани пари по сметка. Ако даден потребител дойде от твоя сайт и вкара 100$ ти получаваш 10% примерно или 10$. Хубавото на този вид афилиейт е това, че при всяко внасяне на пари от клиент дошъл от теб ти печелиш, а понякога има т.н. пристрастени играчи, които влагат огромни суми и могат да ти носят пари доживот. Просто си направи добре стратегията, ако мислиш да се заемеш с трафик от БГ, то не мисля, че ще имаш достатъчно големи приходи, от друга страна играчите в БГ не са толкова много и по-лесно се пробива.
Един жокер от мен - опитай да си докараш трафик от Азия 8)
 
има смисъл... повече букмейкъри предлагат сходни условия за партньорство, така че който и да избереш няма особено значение... има и букмейкъри (като betfred), които плащат определена сума за всеки играч депозирал пари, но не дават комисионни...
 

Горе