.bg домейн и фирма със същото име

Дискусията в 'Юридически и Счетоводни Въпроси' стартирана от against, Март 6, 2011.

1. zbm

zbm Member

Рег.:
    Февру 15, 2015
    Съобщения:
    110
    Харесвания:
    12
    Точки:
    18
    От: .bg домейн и фирма със същото име

Няма как, както казах домейна ще е три букви, който са съкращение от три думи. Все едно ФЗП - Форум за предприемачи, прекалено общо е за марка.

2. gce

gce New Member

Рег.:
    Ноем 2, 2015
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    0
    Точки:
    0
    От: .bg домейн и фирма със същото име

По-сигурният вариант е да се регистрира фирма (вписването в Търговския регистър отнема 3-4 дни) със същото наименовие и след това да се закупи BG домейн.
    Пиши на лично, ако имаш въпроси.

3. Според мен както "nekakav" каза въобще не е ясно какво ще отсъди арбитража, иначе примерно съм си харесал домейн, който не е зает, но е регистриран и го продават да речем за 5000 евро, тогава ако си регистрирам фирма със същото име и марка със същото име ще мога ли да го взема без пари ? едва ли ..

4. rujel

rujel Active Member

Рег.:
    Февру 2, 2016
    Съобщения:
    107
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28
    Доколкото съм чувал ще можеш да го вземеш без пари, единствено, ако регистрацията на фирмата ти е преди регистрирането на домейна!

5. milent

milent New Member

Рег.:
    Май 15, 2012
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    И пак не е много сигурно дали ще го вземе. Но трябва да се пробва

6. User3030

User3030 New Member

Рег.:
    Ян 19, 2017
    Съобщения:
    19
    Харесвания:
    3
    Точки:
    3
    До сега не знам да има случаи да са взели на някой домейна освен ако не става въпрос за някои международни марки.

Вероятността, някоя фирма да тръгне да гледа и да ти взема домейна е много малка. Трябва някой да ги отвори, че ще има далавера да ти вземат домейна.

Пък и да ти вземат домейна, те няма да ти вземат сайта.

Както каза колегата, може да регистрираш фирма и домейна след това.

7. ico3d

ico3d Member

Рег.:
    Ян 6, 2009
    Съобщения:
    40
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    Място:
    София
    И аз като повечето питащи в темата съм леко объркан и за това Ви моля за мнение как да постъпя:
    Пример:
    • искам да регистрирам домейна banan bg
    • вече има регистрирана фирма в България - Банан
    Ако го регистрирам от фирма Банан ще могат да го вземат това се подразбира, въпросът е ако регистрирам фирма Банан БГ (или пък Банан България ООД) ще имат ли правото да предявят претенции? Ами ако регистрирам фирма Банан 18?
    Въобще как е възможно да се подсигуря за в бъдеще?

П.С. Фирмата Банан има физически магазин и онлайн такъв, които са с друго име (предполагам бранд), което няма нищо общо с Банан/Banan (примерно 1002нощници. com)

Последно редактирано: Май 30, 2017

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice