Bitcoin / Биткойн

Да, всяка транзакция трябва да може да се проследи кой и на кого и колко праща.
Тия мантри и заговори, заучени фрази не виждам защо ги включвате в разговора.
Защото именно с тази твоята теза, те опрадват тоновете диспропорции в система - не трябва да си гледаме само носът като говорим за това.
И сега се следи, кой какво плаща в леджърите.
Давам ти въпрос, когато е имало злато и сребро, как се е следяло и как цивилизацията е направила огромен скок?
Когато отидеш да си купиш от магазина сирене даваш ли личните си данни на касиерката?
 
Преди биткойн може и да е имало нелегални дейности, но биткойните правят финансирането им много по-лесно. Да си виждал някъде черен онлайн пазар, който да приема кредитни карти за дрога? Защо този вирус, който криптира файловете изписва "изпрати биткойни на еди кой си адрес", а не "изпрати пари на ей тая сметка", "плати с кредитна карта" или "изпрати на paypal адрес"? Защо използват биткойни, след като има знак за равенство в престъпната дейност между банки, долари и койни? Само защото са модерни ли?

Ако трябва да перифразирам - Кое е дошло първо bitcoin или ransomware? Ще ти подскажа малко. Първата записана ransomware атака е през 1989 (тнар. PC Cyborg или СПИН торянеца). И са искали по 189$ (ДОЛАРИ!) за декриптиране на заразените файлове.

Сега, за биткойн. Повечето от хората (вкл. и ти) смятат, че хакерите предпочитат биткойн заради анонимността, която предлага той, пред доскорошните конвенционални трансфери на пари и .gift картите. Но всъщност хакерите имат по-голям шанс да останат анонимни искайки пари чрез предплатени гифт карти отколкото биткойн защото стане ли въпрос за възможността да track-ваш транзакциите биткойн оставя следа в блокчейна (напълно публично).

Банките и правителствата създават страх у хората за неща, които не разбират, за да ги контролират с фрази от типа - "Уууу биткойн се ползва за купуване на 1гр дрога онлайн! Не гледайте, обаче, как правителството прави чадъри на големите наркодилъри докато прекарват стоката си през КПП-тата" Смех!

Толкова по този въпрос.

blackout, realmoney, вие като запознати в детайли с финансовия свят в какво си държите спестяванията (дори да са нищожни, защото знаем, че всичко се инвестира!!!), в биткойни или банки?

Колкото до този въпрос - високоликвидни активи, НИ, частни трезори и...разбира се - биткойн. :)

Виждам много засилени пропоненти на контрола и на кешлес обществото в този форум. Това ме изненадва.
 
Последно редактирано:
Защото именно с тази твоята теза, те опрадват тоновете диспропорции в система - не трябва да си гледаме само носът като говорим за това.
И сега се следи, кой какво плаща в леджърите.
Давам ти въпрос, когато е имало злато и сребро, как се е следяло и как цивилизацията е направила огромен скок?
Когато отидеш да си купиш от магазина сирене даваш ли личните си данни на касиерката?
Оффф, ако всеки път трябва да оборвам абсолютно несвързаните ви доводи се отказвам.
 
Оффф, ако всеки път трябва да оборвам абсолютно несвързаните ви доводи се отказвам.
Е щом така реагираш вместо наистина да обориш довода ...
 
Оффф, ако всеки път трябва да оборвам абсолютно несвързаните ви доводи се отказвам.


Довод: Не искам с натискането на едно копче банкери, институции и тем подобни да решават дали ще живея (дали ще имам "0" и "1" по сметката) или не само защото не съм съгласен общоналагащия се наратив. Капиш?

Ако за теб е ок това което се случва по света и конкретно в България да си задължен да минеш през банка за да си купиш кола на старо (над 5к по закон през банка) и да им плащаш таксичките good for you.
 
Аха значи, някакъв вирус направен от NSA, открадна от някой си, след което пък удря незащитена част на Windows, който пък е пуснал ъпдейт преди месеци не е проблемът, а че някой иска да се плаща в койни, а преди в какво се плащаше на такъв тип вируси?
Значи, това е е големият проблем, а не че всеки месец Централни Банкери по света изливат по 250 милиарда нови долари от нищото (тук не говоря дори за депозитно мултиплициране)?

Не е проблем, че това е вирус създаден от тези, които контролират и регулират, а вие искате повече от това, интересна теза :)

В реални активи и кешови наличности ги държа, а ти?

Нищо подобно не съм казал, не е нужно да се палиш и ти, и колегата ти. Просто биткойна прави кибер престъпността много по-лесна, по същият начин, по който торентите правят кражбата на авторски права много по-лесна, въпреки че също са нормална, абсолютно легална технология за размяна на файлове. Просто това трябва да се приеме като факт.
 
  • Like
Реакции: Sky
Просто биткойна прави кибер престъпността много по-лесна, по същият начин, по който торентите правят кражбата на авторски права много по-лесна, въпреки че също са нормална, абсолютно легална технология за размяна на файлове. Просто това трябва да се приеме като факт.

Добре. За факт трябва да се приеме и че пистолетите правят убийствата много по-лесни. Да ги премахнем ли изцяло? Gun free zones maybe? Да наложим драконови закони за тяхното ползване? Това със сигурност ще спре всички престъпници, които искат убиват и да се сдобият с това по-успешно средство за убийства, нали? :)
 
Довод: Не искам с натискането на едно копче банкери, институции и тем подобни да решават дали ще живея (дали ще имам "0" и "1" по сметката) или не само защото не съм съгласен общоналагащия се наратив. Капиш?

Ако за теб е ок това което се случва по света и конкретно в България да си задължен да минеш през банка за да си купиш кола на старо (над 5к по закон през банка) и да им плащаш таксичките good for you.
Пълни глупости пишете и ми вкарвате думи в остава....
Кога аз съм ги твърдял тия неща, дай цитат? Просто вие не можете да водите спор, преиначавате казаното, хвърляте аргументи които нямат общо с спора...
 
Пълни глупости пишете и ми вкарвате думи в остава....
Кога аз съм ги твърдял тия неща, дай цитат? Просто вие не можете да водите спор, преиначавате казаното, хвърляте аргументи които нямат общо с спора...

Давам аргумент. Задавам въпрос. Ти бягаш по тъча. С желанието си всяка транзакция да се проследява, да има по-малко кеш и да се случва всичко под контрола на една или друга институция ти индиректно си съгласен със закона който прокараха. Сега ако искаш да си вземеш кола за 5500лв. ще трябва да минеш през банка, да си платиш таксите като поп, да чакаш превода НА ТВОИТЕ ПАРИ и така... Щото това е цената да спрем нелегалните дейности! :D
 
Твоята цел е да си наложиш мнението, все едно да споря с радио.

Обори аргументите ми. Докажи ми, че начина по който виждаш ти нещата е правилният.
 
Добре. За факт трябва да се приеме и че пистолетите правят убийствата много по-лесни. Да ги премахнем ли изцяло? Gun free zones maybe? Да наложим драконови закони за тяхното ползване? Това със сигурност ще спре всички престъпници, които искат убиват и да се сдобият с това по-успешно средство за убийства, нали? :)

Някъде да съм написал, че биткойна трябва да се премахне? Написах точно 20-ина думи, вие ми набутахте още 100 в устата.
 
Някъде да съм написал, че биткойна трябва да се премахне? Написах точно 20-ина думи, вие ми набутахте още 100 в устата.


Пичове айде да не се държите като госпожички. Задавам ви обикновени въпроси не бягайте от отговорите. Не изглежда сериозен дебатът така.
 
Обори аргументите ми. Докажи ми, че начина по който виждаш ти нещата е правилният.
Ама ти можеш и вадиш аргументи докато другата страна не и писне.
Виждал съм го това много пъти във форума вече. Уважама знанията и уменията ти по темата, но с това налагане на мнението, преиначаване на казаното от мен няма как да се води спор.
 
Ама ти можеш и вадиш аргументи докато другата страна не и писне.
Виждал съм го това много пъти във форума вече. Уважама знанията и уменията ти по темата, но с това налагане на мнението, преиначаване на казаното от мен няма как да се води спор.

Добре, ако другата страна няма контрааргументи какъв е смисълът от дискусията тогава? Не преиначавам - питам. Не налагал, а излагам мнение. Направете същото и да задвижим спора. Защо бягате от тези въпроси и от техните отговори?
 
Аре добре, защо държиш биткойните и всички такива шитни да останат абсолютно анонимни?
Не се ли подпомага престъпността така? И ме боли ма *** че и с хартиети пари се правят далавери, говорим за биткойна.
 
Много измествате в страни дискусията. Който иска да инвестира да купува Dogibyte , в момента се качват бая.А рипъла мина 40 цента...
 
Аре добре, защо държиш биткойните и всички такива шитни да останат абсолютно анонимни?
Не се ли подпомага престъпността така? И ме боли ма *** че и с хартиети пари се правят далавери, говорим за биткойна.

Ето това ти убягва. Не е до биткойн или долара или копчетата от дрехите или капачките от бутилките. Винаги ще има престъпност, винаги ще има измами, винаги ще има нужда от анонимност, накъдето и да се развие света. Ако не е биткойн то ще дойде нещо друго, което пак ще предоставя тази анонимна услуга и след него ново и след него ново. Това е. Щом има търсене за услугата "анонимни транзакции" ще има и предлагане. Никога няма да се изкорени това! Винаги се намира и ще продължава да се намира начин. :)
 
Нищо подобно не съм казал, не е нужно да се палиш и ти, и колегата ти. Просто биткойна прави кибер престъпността много по-лесна, по същият начин, по който торентите правят кражбата на авторски права много по-лесна, въпреки че също са нормална, абсолютно легална технология за размяна на файлове. Просто това трябва да се приеме като факт.
Никой не се пали просто изисняваме тезата ти - искаш да има регулация, след като самите регулатори са направили мизерията.
Въпрос ти с купен windows ли си си или от торентите?
 
Аре добре, защо държиш биткойните и всички такива шитни да останат абсолютно анонимни?
Не се ли подпомага престъпността така? И ме боли ма *** че и с хартиети пари се правят далавери, говорим за биткойна.
Твоите аргументи са стил фенщина - не те кефят "анонимните шитни", че подпомогат престъпността, но те боли онази работа, че хартиените го правя това от десетилетия :D
 

Горе