Bitcoin / Биткойн

Когато още през 2008 г един приятел работещ в IT сектора ми обясни най-подробно, че до година, две ще навлезе биткойна на световния пазар и това са най-сигурните пари за инвестиция, аз изобщо не повярвах.

Той ми начерта една картина, че ако си купя биткойни за поне 400 лв, след 10 години ще съм мултимилионер. И тъй като изобщо не разбирам от тематиката, предпочетохда не давам 400 лв. По това време ако не ме лъже паметта един биткойн струваше $0.0001. За мен 400-500 лв не бяха проблем, работихв чужбина, но изобщо не ми беше ясна концепцията на биткойнидеята.

През 2009 г цената за 1 биткойн стана $0.0003. Моят френд въодушевено ми обясняваше колко е гениален създателя и как не трябва да си изпускам шанса. Аз предпочетох да сизаработвам парите с труд в чужбина и да си разчитам на заплатата, а не на някакви «измислени» инвестиции.

Той си накупи много мощни машини и още 2009 започна да копае. Купи си биткоини за няколко хиляди лева. Аз си живеех стандартният живот на средностатистически гражданин. Бях забравил за криптовалутата.

Ако през 2009 г си бях купил биткойни за $300, както ме посъветва моят приятел, сега щях да имам над $200 млн.

В момента той е мултимилионер, живее си в европейска столица, купува си яхти и всичко, което си пожелае, а аз се сещам за неговите съвети през далечната 2008 г., когато даже биткойна още не беше навлязал в България.

Ние умуваме, размишляваме, не рискуваме и резултатите са налице. Години по-късно, когато завърших икономическото си образование ми се изясниха нещата и започнах сериозно да рискувам, но изпуснах златният момент на биткойните. Момента, в който аз можеше да бъда с поне 400 млн лева на плюс.

Възхищавам се на двамата братя, които осъдиха Зукърбърг за $12 млн, понеже той им откраднал идеята за facebook. С всичките тези пари от обезщетението през 2012 мисля беше, купуват биткойни. Сега са милиардери. Това е бизнес нюх и прозорливост.

Когато години наред скептиците и песимистите (включително и аз) размишляваха и раздаваха акъл как един ден този балон ще се спука, когато всички ние четяхме квалифицираните и компетентни съвети на финансовите анализатори, че рискът за инвестиция е огромен, рисковите играчи натрупаха стотици милиони долари с минимални, нищожни вложения.

Биткойна със сигурност ще достигне цена от $40,000 за единица. Така поне твърдят двамата братя, биткойн-милиардери. Все още имате шансове за печалба, но златните години за решителни стъпки и рискови действия отминаха....

И все пак, успех на всички, занимаващи се с биткойни.
 
Последно редактирано:
Анализатор прогнозира, че биткойн ще стигне цена от $400 000 един ден
Още 2012 г двамата братя биткойн-милиардери прогнозираха, че биткойн ще достигне $40,000. Напълно възможно да достигне и $400,000.
 
Аз си отвори два акаунта в инста Форекс със стартъп бонуси и единия му дадох всичките пари на биткойн купува, на другия всичко продава.
Квота и да стане съм на печалба :D

Не си ли чел по международните форуми за инстафорекс? Не се занимавай с тях. Измамници са. Парите от бонуса, който са ти дали $1500, печалбата няма да можеш да си я изтеглиш. Много хора са се опарили и не препоръчват инстафорекс.
 
Да бъдем реалисти. В нормалния случай хората си губят времето всеки делничен ден за да работят за някой друг, цяла година, с нежелание. За пари. Пари, които на всеки 10 години се обезценяват 2 пъти. Горе-долу на такъв период от време се случва по някоя и друга финансова криза, та май обезценката може и да е по-голяма. Каква е опцията - да си държат парите в банката? При какзва лихва, може би 0.1% :))) Или някоя щедра банка ще даде 8% и не след дълго ще гръмне. Да гледат хората как паричките им се увеличават в банковата сметчица едва едва като абсолютна стойност, да си въобразяват че има някакъв дори минимален растеж, а да не усещат как всъщност реалната стойност се срива всеки ден. А ако не се занимават с банки ще си харчат парите веднага след като ги изработят, може би ще ги похарчат за най-новия модел iPhone, или Samsung, или пък нова кола, или дори апартамент който ще опитат да изплащат 30 години. Това добре похарчени пари ли са? На практика човек може и без 90% от нещата, които си купува, но си ги купува просто защото така. Имат хората малко пари - харчат ги. Имат повече пари - същото. Нямат никакви - теглят заеми. После изпадат в спирала от дълг, което всъщност е в пъти по-лошо от гръмнал балон. Но някой говори ли за това по форумите, съветва ли хората да бягат от дългове? Та така, балоните са навсякъде и гърмят постоянно, само че са толкова интегрирани в ежедневието, че просто всички са свикнали с тях и не ги забелязват.

Много точен коментар! Това е самата истина.
 
Когато още през 2008 г един приятел работещ в IT сектора ми обясни най-подробно, че до година, две ще навлезе биткойна на световния пазар и това са най-сигурните пари за инвестиция, аз изобщо не повярвах.

Той ми начерта една картина, че ако си купя биткойни за поне 400 лв, след 10 години ще съм мултимилионер. И тъй като изобщо не разбирам от тематиката, предпочетохда не давам 400 лв. По това време ако не ме лъже паметта един биткойн струваше $0.0001. За мен 400-500 лв не бяха проблем, работихв чужбина, но изобщо не ми беше ясна концепцията на биткойнидеята.

През 2009 г цената за 1 биткойн стана $0.0003. Моят френд въодушевено ми обясняваше колко е гениален създателя и как не трябва да си изпускам шанса. Аз предпочетох да сизаработвам парите с труд в чужбина и да си разчитам на заплатата, а не на някакви «измислени» инвестиции.

Той си накупи много мощни машини и още 2009 започна да копае. Купи си биткоини за няколко хиляди лева. Аз си живеех стандартният живот на средностатистически гражданин. Бях забравил за криптовалутата.

Ако през 2009 г си бях купил биткойни за $300, както ме посъветва моят приятел, сега щях да имам над $200 млн.

В момента той е мултимилионер, живее си в европейска столица, купува си яхти и всичко, което си пожелае, а аз се сещам за неговите съвети през далечната 2008 г., когато даже биткойна още не беше навлязал в България.

Ние умуваме, размишляваме, не рискуваме и резултатите са налице. Години по-късно, когато завърших икономическото си образование ми се изясниха нещата и започнах сериозно да рискувам, но изпуснах златният момент на биткойните. Момента, в който аз можеше да бъда с поне 400 млн лева на плюс.

Възхищавам се на двамата братя, които осъдиха Зукърбърг за $12 млн, понеже той им откраднал идеята за facebook. С всичките тези пари от обезщетението през 2012 мисля беше, купуват биткойни. Сега са милиардери. Това е бизнес нюх и прозорливост.

Когато години наред скептиците и песимистите (включително и аз) размишляваха и раздаваха акъл как един ден този балон ще се спука, когато всички ние четяхме квалифицираните и компетентни съвети на финансовите анализатори, че рискът за инвестиция е огромен, рисковите играчи натрупаха стотици милиони долари с минимални, нищожни вложения.

Биткойна със сигурност ще достигне цена от $40,000 за единица. Така поне твърдят двамата братя, биткойн-милиардери. Все още имате шансове за печалба, но златните години за решителни стъпки и рискови действия отминаха....

И все пак, успех на всички, занимаващи се с биткойни.


През 2008 Биткойн не съществува на практика, камо ли да има цена от $0.0001. :)

Иначе викаш, че трябва да се втурваме сляпо в рискови инвестиции? Това е много опасна игра, особено ако не знаеш какво правиш. Но щом искаш, още сега можеш да инвестираш в пени стокс например. Или Понци схеми, дегезирани като революционни открития. После се върни и кажи колко яхти си си купил.

Това сигурно е 20-тата история за приятели с яхти и десетки милиони от Биткойн, която чета в интернет. Поради някаква причина пропонентите на Биткойн смятат такива истории за аргумент. Дай нещо по-оригинално. :)
 
През 2008 Биткойн не съществува на практика, камо ли да има цена от $0.0001. :)

Иначе викаш, че трябва да се втурваме сляпо в рискови инвестиции? Това е много опасна игра, особено ако не знаеш какво правиш. Но щом искаш, още сега можеш да инвестираш в пени стокс например. Или Понци схеми, дегезирани като революционни открития. После се върни и кажи колко яхти си си купил.

Това сигурно е 20-тата история за приятели с яхти и десетки милиони от Биткойн, която чета в интернет. Поради някаква причина пропонентите на Биткойн смятат такива истории за аргумент. Дай нещо по-оригинално. :)

Хах, това е самата истина. 2008 г по времето на финансовата криза японеца пуска статията за криптовалутата, за да подготви хората, от това, което предстои, но почти никой не му обръща внимание. Само в IT средите се разчува и започва да се обсъжда сериозно. Той беше много наясно още преди да излезе биткойна официално на пазара. 2008 г, приятелят ми спомена, че до 1 година ще съществува биткойн. Това удволетворява ли те като отговор? За него няма невъзможни неща. Откакто го помня той си работи онлайн от вкъщи за най-големите корпорации в света, независимо в коя точка на планетата се намира.

И наистина в момента той е страшно богат. Работи за компании като Microsoft и Google. И много е в час. Създал е 30% от една от операционните системи на Microsoft. Но това няма значение.

Това, което той направи е, че когато си купи биткойните на цена от $0,0001 за единица, не помня 2009 или 2010 е било, той забрави за случая и продължи да си работи в неговата си IT сфера. Едва миналата година изтегли една малка част и в момента още си има биткойни и чака да се повишат. Толкова е добър в сферата си, че преди 5 години му предложиха американско гражданство и той го прие. Даже ме покани на Нова Година на гости.

Това е самата истина. Не знаех, че е имало 20 истории такива. Аз скоро се сетих за биткойните, когато гледах bTV репортерите и спомените ме върнаха към 2009 и съветите, които той ми даваше.

Всъщност винаги съм се притеснявал от 33 цифрената парола на биткойна, която лесно може да бъде хакната от добър хакер. През годините имаше немалко случаи на хакване на много биткойни. Може би това е била основната причина, поради която никога не съм инвестирал в биткойни. Другият страх е ако ти хакнат компютъра например, ако си забравиш паролите на биткойните по една или друга причина.

Аз като гледам колко критици и негативно настроени хора, песимисти са коментирали още от създаването на тази тема през 2011, а тези, които са си купили още тогава биткойни вече са със завидно състояние...
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin

Ще наравя прост анализ на биткойна. Нямам кой знае какви познания по финанси, но знам че цената се определя от наличност, търсене и предлагане. Така, наличността е лимитирана на 21 милиона броя, в момента има налични 11 милиона остват да се изкопаят 10 милиона а скоростта е ясна на всичко има таблици, потърсете ги. Тоест наличността е ограничена. Търсене? То се увеличава лавинообразно в момента (viral effect) Съдя по това че в mtgox има 15000 човека които чакат верификация да търгуват и една немалка част от тях чакат за верификация за да депозират 50,000$+ и да купят с тях биткойни. И това е само този портал за размяна, вярно че е най големия, но има и други, също така има и голяма размяна без посредник. Интереса расте и поглед натам са отправили големи инвеститори също. Има опция да се купува/продава на пазрната цена в момента и пише че размяната става или моментално или се спира, сами си правете сметка какво означава това. Другата опция е да се купува на по висока цена от пазарната в момента. Стигнах до предлагането. Съгласете се че то е много ограничено в момента. Който купува сега няма да продаде веднага а ще чака да се качи цената, а доста от тези които имат също изчакват. Всичко това според мен ще доведе до доста висока цена след време не знам колко точно, но мисля че цена от 1000+ в близките месеци е реална а също и 10,000+ е възможна. Че е балон балон е, и интернет беше балон май? А ако примерно в съвсем близко бъдеще Амазон обяви че приема биткойн или нещо подобно се случи. Честито на милионерите. Не знам за вас ама аз смятам да се помъча тези дни да купя няколко, е така за готиния експеримент. Мисля че който гледа напред в бъдещето купува.
Много точен коментар от 2013 г. Ето един човек, който е познал цената на биткойна през 2017 и си е купил. Браво!
 
От: Bitcoin

В момента един от факторите Биткойн да е популярен в САЩ е възможността да се нарушават законите, които забраняват хазарта онлайн! Така че нелегалността на Биткойн (ако изобщо се стигне до забраната му) по никакъв начин няма да намали популярността му сред нарушителите на закона в САЩ, които играят нелегално хазарт.

И този пост от 2013 е много точен. AmericasCardroom, които са част от WPN мрежата, още от 2012 г приемат биткойн като разплащателен метод за депозит и теглене. Понеже онлайн покера е нелегален в САЩ, те и до ден днешен си ползват биткойни.

Към днешна дата много онлайн покер зали предлагат биткойна като разплащателно средство. Даже и най-големият покер сайт- форум у нас активно рекламира някои зали предлагащи криптовалути като разплащателно средство.
 
@Platinum всичко в тема тема е нагоре, щом има ръст и всичко се покрива щом има спад :D Това идва да ти покаже, че масово е спекула и да четеш стари постове файда няма - всички или са купили под 1 бтк или отдаван кешират на малки печалба или от отдавна са в алт койните, да правят същата врътка, а има и такива които хал хабер си нямат и сега стоят в тих ужас ... ама така е като се радват, че Уолстрийт и големите играчи ще ударят едно рамо ... с cash settled futures малките дадоха огромно рамо на Уолстрийт :)
 
Черен Петък ли се очертава? Не ми се мисли какво им е на хората, които са си заложили апартаментите, за да участват :/
 
Черен Петък ли се очертава? Не ми се мисли какво им е на хората, които са си заложили апартаментите, за да участват :/
Хах, аз натам отивам. Ще заложа всичко, за да купя доста биткойни. :D

Правя мониторинг на тази тема. Стигнал съм до страница 25. Остават ми още 125 страници да прочета. За момента Mr. George най-кефи с действията си в миналото. :)
 
Който е спекулатор със заложен апартсмент- се панира
Който е последователен и не си е заложил апартамента - се забавлява
 
  • Like
Реакции: sedo

Горе