Bitcoin / Биткойн

идва коледа всички кешират, и аз мислих да продам да си купя подаръци ама гадовете продадоха преди мен и ся няма подаръци да има, пу дееа
 
И наистина в момента той е страшно богат. Работи за компании като Microsoft и Google. И много е в час. Създал е 30% от една от операционните системи на Microsoft. Но това няма значение.
Баш да няма значение .. как се казва този приятел
 
Баш да няма значение .. как се казва този приятел

Строго секретно! Ама той вече е с US гражданство и си обикаля света. Дреме му. Но интересното е, че тоя пич ми спомена за крипто валутата няколко години преди да излезе на бял свят. Обясняваше всичко подробно, а аз гледах тъпо и му се чудих на «фантазиите»... :D
 
Бъди алчен, когато другите са страхливи и бъди страхлив, когсто другите са алчни. И в тази, връзка - някой да купува нещо? :D
 
Бъди алчен, когато другите са страхливи и бъди страхлив, когсто другите са алчни. И в тази, връзка - някой да купува нещо? :D
Дали е недостатък или предимство не знам, но съм много алчен и рискувам много. :D
 
Бъди алчен, когато другите са страхливи и бъди страхлив, когсто другите са алчни. И в тази, връзка - някой да купува нещо? :D
Аз се уплаших в началото и си продадох етера, и малко ме е яд.. сега обаче си взех BTC от евтиното :D
 
Я дай повече инфо? Какво е това? Онлайн банка, която предоставя кредит под формата на биткойни??

Банка, която ще ти дава фиатни пари за крипто, което ти даваш като гаранция. Най-общо.
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Например Биткойн е идеалната валута и разплащателна система за любителите на нелегален хазарт. Ако във вашата държава има закон, който облага организаторите на хазартни игри с несправедливи данъци, можете да го заобиколите като ползвате Биткойн. Даже и самото притежаване на Биткойн може да се разглежда като хазарт - не ви трябват хазартни сайтове, само купувате биткойни и гледате как цената им се променя.

Това твърдение също е факт. Понеже съм работил в сферата преди години в Кол Център, обслужващ държавите от Латинска Америка, по-голямата част от онлайн покер залите предлагат опция за разплащане в биткойни.

Предимството при този метод на разплащане, че залите не правят верификации на клиентите. Не им изискват копие на лк, за да установят дали имат навършени 18 например. Не им изискват копие от банков документ, не се интересуват от името им, не им трябва и държавата, от която играят.

Единственото, от което имат нужда е един email адрес, за да си извършват транзакциите: депозити и тегления и това е всичко.

Нали се сещате, че при тези условия даже и непълнолетни покер маниаци от цял свят си цъкат на воля и извършват транзакции без изобщо някой да ги верифицира.

Не също обаче е положението при стандартните играчи, които използват разплащателни методи в евро и долари. Те минават през цялата сила, тежест, мощ и строгост на верификационните процедури. Копие от лк, копие от кредитна карта, ако се депозира чрез кр карта, доказателство за адрес.

Всяка една зала в зависимост от лиценза си има списък с държави, с които може да допуска играчи за игра. Извън този списък от държави, всички играчи се банват.

Затова, американци и други националсти играят в турнирите чрез биткойни, където никой от съпорта не задава никакви въпроси. Услужливо си мълчат...

100% от хазартните онлайн оператори притежават лицензи от офщорни зони - острови, за да не могат да бъдат контролирани.

Гиганти като PokerStars притежаваха преди основният си лиценз от остров Ман, след което го прехвърлиха на остров Малта и 3 години се бориха да получат достъп до българския онлайн пазар, накрая получиха лиценз от нашата ДКХ и си оперират законно на наша територия, но те не могат да си позволят лукса да вкарат биткойн като разплащателен метод, защото ДКХ бързо ще им прекрати правомощията на наша територия.

По тази тема много мога да говоря. В един друг форум съм ветеран с над хиляда поста и се занимавам с административно-правни процедури на закъсалите играчи, които биват мамени от съмнителни онлайн хазартни оператори, криейки се под юрисдикцията на офшорни зони, а хората се мъчат да си изтеглят печалбите. Затова винаги съветвам: преди да решиш да започнен да играеш където и да е, четеш: Terms & Conditions, Privacy Policy, правиш си мониторинг на залата, четеш коментари, постове, отзиви и тогава започваш като ти се играе. Те спечелят 5-6 цифрени суми и после започваме съдебните битки, защото в началото не са прочели дългите надписи със ситен шрифт.....
 
25152126_1975441736055785_5932611978067704088_n.jpg


Дали пък няма да стане това o_O
 
И им трябват крипто. Нищо не се прави ей така бз причина ;)

От тази опция пък само пълен галфон би се възползвал. Не разбирам кой разумен човек, разбиращ от биткойни, ще е паднал толкова ниско че да тегли кредит от тия. И колко по-ниско трябва да падне за да изплаща този кредит с биткойни :) И понеже информацията е от април, ако наистина е имало такъв човек, той явно е най-големия карък в държавата :)))

Иначе това с даването на фиатни пари срещу залог от биткойни ще го правят тези зад криптовалутата SALT, някъде от януари мисля. Според мен е добра инвестиция това. Днес всичко е добра инвестиция всъщност... за който има свежи фиатчета :)
 
Ако случайно попаднете на борасата hitbtc.com не се регистрирайте там, имат някакви големи проблеми, все едно са хакнати. Губят се пари, замразени портфейли, бави постоянно сайта... във форума хиляди хора се оплакват ==> https://forum.hitbtc.com/
А според Similarweb борсата има 10 милиона посещения на месец.
 

Горе