Bitcoin / Биткойн

26907668_633619846990458_7829635203698900037_n.jpg
 
На това му викам шизофрения, как така даваш пари, с ясното съзнание, че си ги загубил!? Другото име на тая шизофрения се нарича хазарт - ще спечеля следващия път и ще се избия, добре днес нямах късмет, обаче следващия ще се получи, и други от този род. Аз като давам пари и грам не допускам, че ще ги загубя, ама грам, точно обратното.
Аз щом инвестирам смятам че цялата крипто сфера има бъдеще , но просто когато има такива спадове , не се панирам и не си мисля - лелле изгубих еди колко си пари давай да продавам.... Един ден ако биткойна удари 100к , как ли ще съжеляваме , че януари 2018 не сме купили на 10к.... ама това е риска , може да стане , може и да не стане. Всеки сам да си реши за себе си.
 
Тия глупаци, като и всички на българския пазар ми е интересно закакво изобщо съществуват при условие, че винаги като падне цената и спират продажбата си на всички валути ?

upload_2018-1-17_14-18-21.png
 
Аз щом инвестирам смятам че цялата крипто сфера има бъдеще , но просто когато има такива спадове , не се панирам и не си мисля - лелле изгубих еди колко си пари давай да продавам.... Един ден ако биткойна удари 100к , как ли ще съжеляваме , че януари 2018 не сме купили на 10к.... ама това е риска , може да стане , може и да не стане. Всеки сам да си реши за себе си.
Така е, сигурни неща няма в този живот. То и една пицария да отвориш не се знае дали ще дойдат клиенти и ще се справиш или ще загубиш инвестицията си :D
За да направиш пари, първо трябва да дадеш пари :)
 
Тия глупаци, като и всички на българския пазар ми е интересно закакво изобщо съществуват при условие, че винаги като падне цената и спират продажбата си на всички валути ?

Явно търсенето е толкова голямо, че си правят каквото си поискат и се гаврят с хората :)
 
Явно търсенето е толкова голямо, че си правят каквото си поискат и се гаврят с хората :)
У толкова силно волатилен пазар само Бъфет може да плува. Всичко друго се покрива в миша дупка, и чака бурята да мине. По тая причина криптовалута едва ли ще замени кеша. Вчера беше 14 и нещо К $, днес десет и нещо К. Все едно да ти продам смартфон за 1000 лева, пък докато получа "парите" и току станали наполовина.
 
Абе, някой продава ли си криптосите сега? :)))

@Rabin, аз не вярвам, че волатилността е проблема. Просто собствениците на магазини наистина не знаят как се ползва това чудо. Аз още през 2015 се регнах в blockchain.info с идеята да интегрирам биткойн плащания в едно сайтче. Тогава биткойна беше в низините, ама все тая - за проба дет се вика. Преди това съм интегрирал различни payment процесори в Wordpress, и в custom система, на PHP и на NodeJS, обаче това с биткойна ме измъчи. След много мъки уж го интегрирах и получих едно плащане - кеф на буци. На второто плащане вече разбрах, че не съм го направил както трябва, а вече не ми остана мозък за да знам и как трябва. Първоначално очаквах да работя с един адрес, а то трябвало да са рояк от адреси и какви ли не неща. Не е лесно за асимилиране всичко това! И го махнах напълно. Разочаровах се от сложността, а не от скорост, волатилност или такси. Към днешна дата още не съм направил интеграцията и се чудя как може да стане. Просто за обикновения собственик на сайт (или ако щеш реален магазин) това е ядрена физика.
 
Първоначално очаквах да работя с един адрес, а то трябвало да са рояк от адреси и какви ли не неща. Не е лесно за асимилиране всичко това!
Мисля, че има готови сървиси за тия неща. Хората са го измислили. Не ми се търси сега, че да давам линкове.
Имаше едни, дето постоянно приравняват към $ и евро, дали не бяха тия. https://bitpay.com/ Ама тука има много по-запознати, аз спирам.
 
грабвайте пуканките. След 20 мин. пада под 10к биткойна и искам само да си помислите колко call-a има под тази цена :)

И кой каза КА-САП-НИ-ЦА! :d
 
грабвайте пуканките. След 20 мин. пада под 10к биткойна и искам само да си помислите колко call-a има под тази цена :)

И кой каза КА-САП-НИ-ЦА! :d
От утре вече трябва да тръгва нагоре. :)
 
Обаче тия дето не са сложили пари във крипто как злорадставт, чак кеф им прави. Рано е още за биткойна да приключва... просто една шепа ламери ще загубят пари
 
Обаче тия дето не са сложили пари във крипто как злорадставт, чак кеф им прави. Рано е още за биткойна да приключва... просто една шепа ламери ще загубят пари

Кои са тия дето злорадстват? :D
 
Аз мисля даже, че ще падне на 8000 и ще се стабилизира до това положение, даже да не казвам 5000-6000 и ще си стой до септември/октомври така и после пак БУМ. Доста тъпичко е да се правят каквито и да са предикции, но БУМ-ът беше преди празниците и сега както виждате след празници почват да падат и то доста.
 
в топ 100 само 2 светят в зелено и то минимално, всичко друго до към 30% в червено
 

Горе