Bitcoin / Биткойн

В едно нещо Биткойн успя. Само в едно. Направи богати първите в пирамидата. Пирамиди са описани преди стотици години, нищо ново не е открито, нищо старо не е забравено.
 
@IvanKirov, за пореден път ли трябва да го кажа - да, според мен това което става с койните е спекулация! Повтарям - спекулация!! Потретям - спекулация!!! За да е още по-ясно ще почетвъртя - спекулация!!!! Койни се надуват и спадат за печалби в $$$ и това е.

Каквото и да говориш обаче, инфлацията в долара си я има и за това си е виновна фиатната система, няма абсолютно нищо общо с криптото. 50% надолу в стойността на всеки 10 години. Гарантирано от правителството.

Спекулацията при криптото за момента е възможна защото капитализацията на цялото крипто е мъничка. Разбираш ли, никой не ти бори никаква инфлация, просто хората се забавляват да си купуват койни и да ги гледат как растат. Точно както женичките се забавляват да си купуват червила и рокли в мола. Явно има предостатъчно доларчета готови да бъдат наляти в криптото и да се надуват балончета на поразия.

Ти обаче отказваш да видиш всичко това и си се вкарал в някакви идеалистични сценарии, в които хората нямат право да търсят забавление извън долара и еврото. Ако зависи от теб, значи да си търгуват всички Форекса и да не се занимават с глупости.

В едно нещо Биткойн успя. Само в едно. Направи богати първите в пирамидата. Пирамиди са описани преди стотици години, нищо ново не е открито, нищо старо не е забравено.
Така си го представяй ако щеш, но поне го приеми, че е прието да се случва и се случва. Затваряш си очите за очевидното, което не помага на никой.
 
Спекулацията при криптото за момента е възможна защото капитализацията на цялото крипто е мъничка. Разбираш ли, никой не ти бори никаква инфлация, просто хората се забавляват да си купуват койни и да ги гледат как растат. Точно както женичките се забавляват да си купуват червила и рокли в мола. Явно има предостатъчно доларчета готови да бъдат наляти в криптото и да се надуват балончета на поразия.
Хехе, играчка викаш. Тотално изкривен пазар на хардуера, пилеене на гигавати енергия и на всичко отгоре горят въглища, трилиони $ маркет кап, и било играчка. И аз съм бил идеалист. Повече от голяма държава хабене на ток, и туй било нова икономика. За производство на чипове изливат огромно количество вода, и "копачките" стареят като излезе новата версия, старите стават неефективни.
Царят е гол викам, и правилно почнаха да забраняват копаенето, вече в колко там държави. Преизкопаните ОК да си ги менкате няма лошо, евала на баровеца който ви ги пробутва. Копаенето трябва да се криминализира!
 
Койни се надуват и спадат за печалби в $$$ и това е.
И като казвам това, нямам предвид само хората. Ексчейнджите са много навътре в играта. Всички тия шиткойни дето ги броиш нали един по един са били вкарани в Бинанс и там другите. С каква цел мислиш, да спасяваме планетата? Не им дреме за планетата, важното е печалби да има. Вкарваха ги и по време на така наречената крипто зима. Даже ако провериш който и да е шиткойн в момента ще видиш, че за последната година най-вероятно е по-напред и от Биткойн, и то сега след ебаси срива.
И как е възможно това? Ми много лесно - в маркет на който капитализацията по начало е малка, та в някакви си 2.5-3% от това. Надуват си се спокойно работите и на никой не му пука.
 
Копаенето трябва да се криминализира!
Еми криминализирай го ако можеш. Нали имаш желание, давай. Ще спестиш нула цяло и нещо си % от световното електричество. Еййй, нобелова награда ще получиш за принос в развитието на енергийно ефективното общество.
 

According to the Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF), Bitcoin currently consumes around 110 Terawatt Hours per year — 0.55% of global electricity production, or roughly equivalent to the annual energy draw of small countries like Malaysia or Sweden.
Еййй, деа мааму, 0.55% от световното електричество. Енергийна криза е това направо. Няма да ни стигне тока за чушкопека чушки да пичем.
 


Еййй, деа мааму, 0.55% от световното електричество. Енергийна криза е това направо. Няма да ни стигне тока за чушкопека чушки да пичем.
Мисля, че е доста повече, но нито ми се търси нито спори. Значи мене могат да ме гърбят с 250 кинта екотакса за таралясника, да ми вкарват в цената на тока дотации за разни екотарикати, издържаме цяла една "зелена" еко-икономика... Едни мафиоти печелят милиони на наш гръб.
И вие за благодарност пилеете с гигаватите, правите произведения на изкуството като съвременна видеокарта - на тостер. Товарите енергийната система. Човек не може да се дореди да се радва на хобито си, щото най-тъпата истерия в историята на човечеството е да изклати новите шарани в пирамидата. Радвам се, че Китай и дори ислямизиран Иран се усетиха и почнаха гонки да не се пилее тока по такъв безобразен начин, и после децата им да дишат въздух който се вижда.
Предлагам на всеки изкопан биткойн - по едно тричане, или 20 тояги на гол гъз, по избор на миньора. Да не речете, че не съм демократичен и хуманен.
 
ми то някой хора и в началото на интернет и компютрите са викали кой туй нещо ся за нищо не се ползва има си телефон зако да говоря по тоз компютър или да пиша на него, то за нищо не става и после хоп измислят интернет свързат се и нещата съвсем стават полезни.
Преди да е създадена колата, ако са питали хората какво искат, те са щели да кажат, че искат по-бързи коне, без да могат да си представят, че ще има нещо, наречено кола, с което може да отидеш от една до друга точка.

Повече от голяма държава хабене на ток,
Ми тогава защо не роптаеш срещу коледните лампи в САЩ, които консумират повече ток на годишна база, отколкото същите тия държави?
 
Последно редактирано:
Мисля, че е доста повече, но нито ми се търси нито спори. Значи мене могат да ме гърбят с 250 кинта екотакса за таралясника, да ми вкарват в цената на тока дотации за разни екотарикати, издържаме цяла една "зелена" еко-икономика... Едни мафиоти печелят милиони на наш гръб.
И вие за благодарност пилеете с гигаватите, правите произведения на изкуството като съвременна видеокарта - на тостер. Товарите енергийната система. Човек не може да се дореди да се радва на хобито си, щото най-тъпата истерия в историята на човечеството е да изклати новите шарани в пирамидата. Радвам се, че Китай и дори ислямизиран Иран се усетиха и почнаха гонки да не се пилее тока по такъв безобразен начин, и после децата им да дишат въздух който се вижда.
Предлагам на всеки изкопан биткойн - по едно тричане, или 20 тояги на гол гъз, по избор на миньора. Да не речете, че не съм демократичен и хуманен.
То на Китай проблема им е енергията изразходвана за копаене на биткойн. Изобщо не е проблем, че на пример намят пчели(най-вероятно заради биткойна). А сървърите на фейсбук не пилеят тока?
Копачите си плащат тока, да не го плаща държавата? Ползването на хардуер за копаене е безмислено, но смяната на телефоните, всяка година с по-новия модел, не е безсмислено, така ли излиза?
Говориш пълни глупости...
Копаенето е бизнес, работа, препитание.
 
ПФФФ Давам ви последен жокер, понеже нивото на предприемаческата ви мисъл почва да изтънява!

Само идиот може да си мисли, че на този свят ще се случват абсолутни неща, пример БИТКОЙН ще замени ПАРИТЕ :) ами другите 9000 койна? Ами то парите не са ли хиляди валути? Ако отидеш с 10 ЛЕВА в Берлин дали ще купиш нещо с тях?

Да сте чували за стайбъл койните? Да знаете, че те имат по-голяма ликвидност от банките? А сега сами си отговорете на въпроса след като вече има дигиталнен долар скоро и евро и ви позволяват да обърнете доге койна или които и да друг такъв за дигиталния долар на секундата, какъв ви е дерта да пазарите с тези койни?

Да вече и в София може да купите апартамент с биткойн или доге или която и да е друга :) Просто е искаш да купиш, с който и да койн минаваш го в тетър правиш плащането с него човека отсреща си има сигурна и точна валута, която не играе :) ПРЕВАЛУТИРАНЕ :) минаваш тетъра в долар и готово... Просто заменяш банките с борсите и ддаването на пари на ръка с пращането им по адреси :)

Двете неща няма да се изместват със сигурност едно друго, просто ще си съжителстват заедно :)
 
То на Китай проблема им е енергията изразходвана за копаене на биткойн. Изобщо не е проблем, че на пример намят пчели(най-вероятно заради биткойна). А сървърите на фейсбук не пилеят тока?
Копачите си плащат тока, да не го плаща държавата? Ползването на хардуер за копаене е безмислено, но смяната на телефоните, всяка година с по-новия модел, не е безсмислено, така ли излиза?
Говориш пълни глупости...
Копаенето е бизнес, работа, препитание.
Айде ся, оправдания! Винаги ще намериш с кого да се оправдаеш, то и къпането през ден е пилеене по твойта логика, и живеенето дори. Биткойн блъскат напълно безсмислени сметки, и пилеят гигавати.

Ми тогава защо не роптаеш срещу коледните лампи в САЩ, които консумират повече ток на годишна база, отколкото същите тия държави?
Глупости! Само погледни колко миниатюрно е захранването на коледна украса, и го сравни с киловатовите захранвания на миньорите.
 
ПФФФ Давам ви последен жокер, понеже нивото на предприемаческата ви мисъл почва да изтънява!

Само идиот може да си мисли, че на този свят ще се случват абсолутни неща, пример БИТКОЙН ще замени ПАРИТЕ :) ами другите 9000 койна? Ами то парите не са ли хиляди валути? Ако отидеш с 10 ЛЕВА в Берлин дали ще купиш нещо с тях?

Да сте чували за стайбъл койните? Да знаете, че те имат по-голяма ликвидност от банките? А сега сами си отговорете на въпроса след като вече има дигиталнен долар скоро и евро и ви позволяват да обърнете доге койна или които и да друг такъв за дигиталния долар на секундата, какъв ви е дерта да пазарите с тези койни?

Да вече и в София може да купите апартамент с биткойн или доге или която и да е друга :) Просто е искаш да купиш, с който и да койн минаваш го в тетър правиш плащането с него човека отсреща си има сигурна и точна валута, която не играе :) ПРЕВАЛУТИРАНЕ :) минаваш тетъра в долар и готово... Просто заменяш банките с борсите и ддаването на пари на ръка с пращането им по адреси :)

Двете неща няма да се изместват със сигурност едно друго, просто ще си съжителстват заедно :)
Може ли да не се държиш като професор изпитващ студент, и да намалиш тъпите емотиконки? Не че нещо, ама дразни!
 
Айде ся, оправдания! Винаги ще намериш с кого да се оправдаеш, то и къпането през ден е пилеене по твойта логика, и живеенето дори. Биткойн блъскат напълно безсмислени сметки, и пилеят гигавати.
Ама точно, ти се оправдаваш с биткойна. За теб биткойна е безмислен, за други друго.
За хората, които изкарват пари от него е полезен.
 
Ами мислете малко : ) : )
Първо ти!
И да ти кажа, че предприемач стана дума обидна и подигравателна, както умнокрасив, както еколог. Именно заради тоя форум. Писал съм го много пъти, да не се повтарям.
 
Първо ти!
И да ти кажа, че предприемач стана дума обидна и подигравателна, както умнокрасив, както еколог. Именно заради тоя форум. Писал съм го много пъти, да не се повтарям.
Ама хич не ми дреме става ли обидна дума предприемач :) То отдавна в България е възприето от бедните, че хората с пари са крадци. Да предприемач съм :) и умнокрасив съм :) е, еколог по-малко :)
 
Ама хич не ми дреме става ли обидна дума предприемач :) То отдавна в България е възприето от бедните, че хората с пари са крадци. Да предприемач съм :) и умнокрасив съм :) е, еколог по-малко :)
Напротив, казват го в контекста на бедняк, не на богаташ. "Инвестирате" по 1000 лева, и се имате за голямата работа. Ама айде да не ви дъвча пак, темата е друга.
 
Напротив, казват го в контекста на бедняк, не на богаташ. "Инвестирате" по 1000 лева, и се имате за голямата работа. Ама айде да не ви дъвча пак, темата е друга.
Аз не инвестирам а търгувам :)
 
Аз в такъв БЛОКчейн до ся не бях са вкарвал.
Реших да стана милионерче за една нощ, и да вкарам малко фиати в някоя нова спекулация, ама като изгледах некой друг клип от крипто "инвеститори" са поотказах. Реших да поразгледам кви проджекти стоят зад по-известните койни/токени.. пълна скука, децентрал туй, децентрал онуй - нищо конкретно. Повечето от няколко години си седят на етап проджект с голям потЯнциал в незнайно бъдеще.
В крайна сметка си харесах един хипер мега блокчейн децентрализиращ прожект дето е стигнал до некъв етап на реализиран продук и си викам е те тука ше набия фиатите. Т.е. с фиатите да си купя техния койн, с който да си купя тоо продукт. Та идеята за инвестиране отпадна, ма реших да видя на практика как работи "пазавуването" с крипто.
И чейнването започна....
Валети, малети. маркетплейси, верификации, номер на обувки, размер гащи.. всичко си казах за да им дам едни пари :D
Понеже съм леко прост, депозирах фиатите и в тоо момент разбрах, че в конкретния маркет не предлагат конкретния койн. Малшанс, сигурно е нормално в светО на децентрализацията. Пълна новобранка.
Минах поправителен и нова верификация в друг маркет плейс, тоо път проверен за конкретния койн.
Да ама фиатите си седят в другия маркетплейс и са почна едно купуване на койни от един тип да бъдат прехвърлени във валета, че да се окаже че трябвало да бъдат в друг тип за да мога да си купя в крайна сметка тва дето ми трябва. Та.. да префразирам един бивш премиер.. такси, такси, такси. Аййййййййй щи такоам и децентрализацията.

Респект към всички изкарващи пари от това. Честно! Явно парата е в спекулирания трейд и да се дебне когИ някой големец ще реши да си поизпере парата.

Скочил си в дълбоката вода без да можеш да плуваш, даже без спасителен пояс. Елементарни неща не си проверил. В coinmarketcap.com може да видиш в кои борси я има валутата. И това е само началото. Такси на борсите, такси за миньорите, с кои валутни двойки е най-добре да се търгува за минимални такси. Нещата за учене са доста. И един съвет ще си позволя. Всеки който реши да влезе да го направи с малка сума и да пробва всичко от това как минават преводите, през търговията, до тегленето. Да, ще се загубят пари за няколко кутии цигари, но е по-добре така. Другото нещо е винаги чек с малка сума при прехвърляне на крипто между борса - портфейл - борса, за да са сигурни транзакциите, защото при грешна мрежа може да загубите всичко.
 
Преди да е създадена колата, ако са питали хората какво искат, те са щели да кажат, че искат по-бързи коне, без да могат да си представят, че ще има нещо, наречено кола, с което може да отидеш от една до друга точка.

От гледна точка на юзър преживяването (не койн трейд/инвестирането) преминаването на (да речем) 1км с кон ми беше много по-евтино и бързо отколе с колата от бъдещето. Може и в мен да е проблема. :D

Тва с купуването на апартамент с койни е яко, предполагам цената се договаря накрая аха преди да си стиснем ръцете, че докато се оформи сделката документално, цената на койна може да +- 20K старомодни кинити.

Скочил си в дълбоката вода без да можеш да плуваш, даже без спасителен пояс. Елементарни неща не си проверил. В coinmarketcap.com може да видиш в кои борси я има валутата. И това е само началото. Такси на борсите, такси за миньорите, с кои валутни двойки е най-добре да се търгува за минимални такси. Нещата за учене са доста. И един съвет ще си позволя. Всеки който реши да влезе да го направи с малка сума и да пробва всичко от това как минават преводите, през търговията, до тегленето. Да, ще се загубят пари за няколко кутии цигари, но е по-добре така. Другото нещо е винаги чек с малка сума при прехвърляне на крипто между борса - портфейл - борса, за да са сигурни транзакциите, защото при грешна мрежа може да загубите всичко.

Ами аз така съм научен, или че доплувам или че се давя.
В случая по-горе казах, че се отказах да търгувам, а реших да си купя нещо. Е, така ми го децентрализираха с такси, че немам думи. Тва ли е бъдещето? 5 часа да се чета простотии как да си похарча парите с най-малко такси, ако въобще съм в правилния маркетплейс. Елементарни неща, да.

Пак ми обягва идеята за юзер преживяването с парите на бъдещето.

Разбирам че съм от лаладжиите дето НЕ правят в пари в момента, просто цялата концепция (не трейдването) на тия пари се губи някъде в "Децентрализираното бъдеще...."

За инвестирането е ясно.... Да се наречеш успешен трейдър/инвеститор през 2021 са необходими съвсем простички неща - късмет, дълголетие, здрава памет и малко старомоден кеш за тласък.
Тва на база капацитет инвеститори дето изгледах. Доста от тях новомилионери. Живи и здрави да са.
 

Горе