Bitcoin / Биткойн

Киров е нандибандито на тая тема.

Разотивайте се че иначе няма да свърши скоро тая агония.
Откога чакам някое мишле да изкомандва "Блинки - кофата"! И Блинки изпълнява.
После се сърдите защо "инвестор" стана нещо като еколог и джендър. Останали сте такива дето гледате технически анализ на новите дрехи на царя, и пищите ако някой си е направил труда да задълбае в материята, дето си "инвестирате" мизерните спестявания!
"Новите дрехи на царя" е приказка от Андерсен, че като те гледам може и да не се сещаш за какво говоря.
Кво точно ти пречи тая тема, виж аз как не ви се меся на алъш-вериша на странички в социални мрежички.
 
и пищите ако някой си е направил труда да задълбае в материята
Човек, ти хал хабер си нямаш как работят нещата, не знам за какво задълбаване говориш. Знанията ти са на прохождащо newbie и досега освен мрън-мрън не съм видял нещо по-съществено да кажеш.
Киров е нандибандито на тая тема.
На мен ми прилича повече на човека от темата с пиците, но там поне могат да се видят пици и яденета :love:
 
Човек, ти хал хабер си нямаш как работят нещата, не знам за какво задълбаване говориш. Знанията ти са на прохождащо newbie и досега освен мрън-мрън не съм видял нещо по-съществено да кажеш.
И ти не каза нещо съществено, твоето е повече мрън-мрън. Как ще ми гарантираш, че след 10 години същите тия сийдове ще ти посеят същия секретен ключ? Преди 20-тина години си криптирах дисковете с PGP Disk, и колегите ми се смееха. Имах се за много напреднал. И правилно, сега е зор да намеря софтуер на PGP да ги отключи, отделно че върви само на WinXP.
Имал ли си нещо със софтуерна разработка, че на мене викаш newbie?
На мен ми прилича повече на човека от темата с пиците, но там поне могат да се видят пици и яденета :love:
Kва пица? Както вече съм споменавал - в тоя форум не съм от вчера, зарязах си стария ник, щото ме е срам колко насериозно ви вземах. Нанди-то беше няква лелка по спомен, друго не се сещам. Имаше една Касиопея, тя беше 10 пъти по-тъпа.
 
Преди 20-тина години си криптирах дисковете с PGP Disk, и колегите ми се смееха.
Колегите, приятелите, едни познати... За всичко имаш примери. Андерсен би завидял на съчинителните ти умения. :D
 
Производството на батерии за електромобили е май доста "мръсен" процес. Ама като не го устройва не се повдига темата...
 
Колегите, приятелите, едни познати... За всичко имаш примери. Андерсен би завидял на съчинителните ти умения. :D
Аз бе, аз го лапах наскоро. С прогресивните си за тогавашното време идеи да криптирам с PGP. Един 600 мегабайтов файл с разширение .pgd, дотрябва ми нещо от тоя диск, 2 дни не мога да намеря стари версии на pgp, и после виртуалки на WinXP. Тежко на нозе под глава глупава, хем не беше въпрос на портфейл ами някви неща дето съм писал като млад. Криптото не е от вчера, вие сте вчерашни, дето ми викате newbie.

Производството на батерии за електромобили е май доста "мръсен" процес. Ама като не го устройва не се повдига темата...
Поне не цапат градовете. Освободени са от данък. Много по-мизерно е да ме карат да си претопявам евро 3 колата, че да ме пускат в София. Един контейнер с нова продукция генерира 20 контейнера с боклуци. Пък и темата е за Биткойн. Целия нет свързва Мъск само с pump&dump схеми, само тука ми разпрявяхте колко съм изостанал. После айде Доги наполовина. Нищо де, ще почакате новия Мъск да изклати пазара. Аз лично не вярвам да видя Доги на върховата му стойност.
 
Ето как работи в детайли, прецени си сам: https://medium.com/bitcraft/so-you-want-to-build-a-bitcoin-hd-wallet-part-1-8b27aa001ac3
Категорично не ме интересува, имам си по-интересни неща да чета. Ако може да си повериш имуществото на някъв софт дето щял да генерира сийдове, и след 20 г. да чакаш от умрял писмо...
Само си представям баба Пена заровена в смартфони лаптопи и сийдове, как си диверсифицирала пенсионните вноски :D
Тукашните баби ползват смартфони да си приказват по Скайпа с децата, и като им излезе ъпдейт се спичат защото не могат да намерят как да дадат ОК да продължи да бачка телефона.
 
Категорично не ме интересува, имам си по-интересни неща да чета. Ако може да си повериш имуществото на някъв софт дето щял да генерира сийдове, и след 20 г. да чакаш от умрял писмо...
Ти му обясняваш, показваш, доказваш... то си знае неговото.

Само си представям баба Пена заровена в смартфони лаптопи и сийдове, как си диверсифицирала пенсионните вноски :D
Та ти си по-бетер от баба Пена. На нея внуците ще й помогнат, а теб ината ти ще те затрие.
 
Ти му обясняваш, показваш, доказваш... то си знае неговото.
Нищо не си обяснил, само ме сравняваш с няква куха лелка. Аз за разлика от теб не съм се занимавал с друго освен със софтуер. Просто ми се види несериозно да ми викаш че са пари, и да си се омотал на 10 смартфона и 20 сийда, дето утре ще забравят че са писали тия неща. И аз не вярвах, че pgp ще умре, ама ето на. Факт.
Та ти си по-бетер от баба Пена. На нея внуците ще й помогнат, а теб ината ти ще те затрие.
Кво предлагаш, да отида с другите да се накълва с Догита ли?

п.с. Майтап да става, дадохте ми пример че сте използвали Рипъл и Tether. Едното е на Гугъл и имат връзка с банките. Другото е вързано на 100% с долара. Тъй борите гнилия кеш, като комунягите как бориха буржоазията. Взеха им парите и къщите, и се настаниха вътре.
 
Последно редактирано:
Нищо не си обяснил, само ме сравняваш с няква куха лелка. Аз за разлика от теб не съм се занимавал с друго освен със софтуер...
Доколкото видях, AseasRoa се е опитвал да прави Джаваскрипта синхронен.
Дълбоко се съмнявам, че твоите занимавки със софтуер са стигали дотам.
 
Последно редактирано:
Доколкото видях, AseasRoa се е опитвал да прави Джаваскрипта синхронен.
Дълбоко се съмнявам, че твоите занимавки със софтуер не са стигали дотам.
Нерде Ямбол, нерде Стамбул, кво общо има Javascript с Биткойн?
Това последното ти изречение логически не е издържано. Ако нямаш какво да кажеш задължително ли е да пишеш в тази тема? Пусни технически анализ на догитата, обещавам да не се обаждам! Като гледам графиката би трябвало Доги на Луната, не? :D Айде, че са ограничени и ще свършат, дигитално злато сребро и бронз, три в едно, неочаквано добра набутвация!
 
Нерде Ямбол, нерде Стамбул, кво общо има Javascript с Биткойн?
Това последното ти изречение логически не е издържано. Ако нямаш какво да кажеш задължително ли е да пишеш в тази тема? Пусни технически анализ на догитата, обещавам да не се обаждам! Като гледам графиката би трябвало Доги на Луната, не? :D Айде, че са ограничени и ще свършат, дигитално злато сребро и бронз, три в едно, неочаквано добра набутвация!
Оставил съм една излишна дума.

Сега наклон ще ми даваш къде да пиша, пък ти си като ощипана булка като ти заплашат правото да генерираш излишен контент?
Реши най-накрая каква ти е гражданската позиция.
 
Реши най-накрая каква ти е гражданската позиция.
Възбужда се от Румен Виста и понеже си пада садо-мазо пищи за цензура :D
 
Оставил съм една излишна дума.

Сега наклон ще ми даваш къде да пиша, пък ти си като ощипана булка като ти заплашат правото да генерираш излишен контент?
Реши най-накрая каква ти е гражданската позиция.
Не бе, пиши си смисления контент, жаваскрипт и Биткойн. Поне да ти се разбираше, дори спелчекера ми се изчервява като ти чете смисления контент.
Изкомандвай Блинки да праща у кофата, и си продължавайте да си хортувате сладко за търговия с ФБ странички, плюшени мечета, и как да събера лайкчета под страницата си.
Какво за гражданската ми позиция, не ти се разбира бе човек! Кво ме питаш?
 
Хихи, от 0,71 догитата на 0,16.
4 пъти и нещо делене на value...
Няма ли да е яко Мъск да е скъсил, да доотръска баламурниците, че им е малко...
 
Последно редактирано:
Хихи, от 0,71 догитата на 0,16.
4 пъти и нещо делене на value...
Няма ли да е яко Мъск да е скъсил, да доотръска баламурниците, че им е малко...
16 цента е висока цена за кучекойн а.к.а Шиткойн :) Я кажи нещо за Етера, че ми е интересно мнението ти по въпроса.
 
Хихи, от 0,71 догитата на 0,16.
4 пъти и нещо делене на value...
Няма ли да е яко Мъск да е скъсил, да доотръска баламурниците, че им е малко...
И аз чакам да се одруса хубаво дървото, че да понапазаря някви неща.
 
16 цента е висока цена за кучекойн а.к.а Шиткойн :) Я кажи нещо за Етера, че ми е интересно мнението ти по въпроса.
Еми като за кучкойна ми е мнението. Бизнесът не му ползва смарт контрактите, днес е на върха утре при останалите крипто шитни.
Рипъл е много по-смислено крипто и не се копае. Тъй и не успя да си върне пиковите стойности. Седеше на челните стойности по маркеткап, вече не го виждам изгуби се.
 
Последно редактирано:

Горе