Bitcoin / Биткойн

Няма как всички да знаем кво е ръг пул, как работи и т.н. Крипто идиотията не може да я обхване човешки мозък.
RUG PULL / SCAM / STEAL/ дърпане на шалтера :D . Продадоха 1.2 милиарда $ от 'stable' койна из борсите, от ликуидити пуула.
 
Последно редактирано:
Бъзикаш се нали? Да изрина пари колко за нова Дачия, за крипто стотинка в ненужна база данни, каквато мога да си подкарам напълно безплатно!
Хайде бе Ванка, нали ги разбираш финансите по-добре от всеки, купи си я накрая тая прословута Дачия, та да можеш накрая да се чувстваш достатъчно преуспял да си купиш койнчета поне за 100 лв :) Или тогава ще кажеш, че на Дачията ще й трябва бензинец, паркинг, винетка, застраховка и т.н. После нови гуми, нов акумулатор, ново масло, ново това, ново онова...

То е начин на мислене бе, Ванка. Когато седиш и си мечтаеш за нова Дачия, мозъка ти се фокусира толкова върху тази Дачия, че изкарването на пари остава на втори план. Примиряваш се със заплатата си, колкото и да е малка, защото целта е Дачия, а не да ставаш милионер. Знаеш, че все пак струва доста пари, и един потенциален вариант би бил да спестиш толкова и накрая в един хубав слънчев ден да си я купиш. Но веднага се сещаш, че пестенето на пари е лоша идея по куп причини (инфлация, банката може да фалира, ако са кеш някой може да ти ги открадне и т.н.), затова е по-добре да изтеглиш кредит. Ти знаеш, че и кредита не е приятен, затова го отлагаш за по-натам. В крайна сметка продължаваш да си търкаляш стария таралясник и да се примиряваш със заплата си. Така и никога не разбираш как може тия в криптото винаги да имат повече пари от теб, при положение че криптото винаги се срива :)

Колкото струва парцел на Луната, толкова и измислените ви, на практика безкрайно размножаващи се койни. Всяка година крипто "валутите" се удвояват като бройка. И се надпреварват кой повече ще пренапечата, да изплува по-нагоре в измислената капитализация на coinmarketkap.
Фокус, Ванка, фокуса е много важно нещо. Както вече ти обясних, много е важно върху какво се фокусираш в тоя живот. Но защо ти се фокусираш върху безкрайно размножаващите се койни, когато няма нито смисъл, нито файда. Изкарваш ги все едно имат огромно отношение към общата картинка, а те почти нямат никакво. Грабни един калкулатор, сметни каква е капитализацията на топ 100 койните и много бързо ще установиш, че останалите 19,900 койна заедно имат капитализация, която е в момента около 3% от общата (по данни на coinmarketcap). Т.е. можеш да си представяш всички тези десетки хиляди койни като един единствен от ранга на XRP. Мисли в проценти, Ванка, мисли в проценти.
 
Хайде бе Ванка, нали ги разбираш финансите по-добре от всеки,
Такова не съм твърдял.
купи си я накрая тая прословута Дачия,
Имам си кола, благодаря. Стара е, не се налага да я застраховам каско, и ми върши прекрасна работа.
та да можеш накрая да се чувстваш достатъчно преуспял
Никой не се чувства достатъчно преуспял. Съвършен е само Бог, ние сме безкрайно алчни копеленца, ето гледай го баш милиардера, заряза софтуера и отиде у ваксините и земевладелството.
да си купиш койнчета поне за 100 лв :)
И кво да ги правя? Да ги продавам на други шарани, с надежда за по-висока цена?
Или тогава ще кажеш, че на Дачията ще й трябва бензинец, паркинг, винетка, застраховка и т.н. После нови гуми, нов акумулатор, ново масло, ново това, ново онова...
Знам как се поддържа кола, ти карал ли си някога собствена?
То е начин на мислене бе, Ванка. Когато седиш и си мечтаеш за нова Дачия,
Не.
мозъка ти се фокусира толкова върху тази Дачия, че изкарването на пари остава на втори план. Примиряваш се със заплатата си, колкото и да е малка, защото целта е Дачия, а не да ставаш милионер.
Дори не съм на заплата.
Знаеш, че все пак струва доста пари, и един потенциален вариант би бил да спестиш толкова и накрая в един хубав слънчев ден да си я купиш. Но веднага се сещаш, че пестенето на пари е лоша идея по куп причини (инфлация, банката може да фалира, ако са кеш някой може да ти ги открадне и т.н.), затова е по-добре да изтеглиш кредит.
Как можа да събереш чак толкова простотии в единствен пост?
Ти знаеш, че и кредита не е приятен, затова го отлагаш за по-натам. В крайна сметка продължаваш да си търкаляш стария таралясник и да се примиряваш със заплата си.
Кредитите ги оставам за вас.
Така и никога не разбираш как може тия в криптото винаги да имат повече пари от теб, при положение че криптото винаги се срива

:)
Познавам миньори, още като се копаеше DASH. Затвориха сергията, продадоха картите на загуба, и отидоха да сташват.
Фокус, Ванка, фокуса е много важно нещо. Както вече ти обясних, много е важно върху какво се фокусираш в тоя живот.
Изложи си занаята в тоя форум, не знам що за не-щастливец си, поне не обяснявай на останалите кое е правилно.
Но защо ти се фокусираш върху безкрайно размножаващите се койни, когато няма нито смисъл, нито файда. Изкарваш ги все едно имат огромно отношение към общата картинка, а те почти нямат никакво. Грабни един калкулатор, сметни каква е капитализацията на топ 100 койните и много бързо ще установиш, че останалите 19,900 койна заедно имат капитализация, която е в момента около 3% от общата (по данни на coinmarketcap). Т.е. можеш да си представяш всички тези десетки хиляди койни като един единствен от ранга на XRP. Мисли в проценти, Ванка, мисли в проценти.
Ти поне почни да мислиш, остави ме мене. Нито крипто ти продавам, нито искам да купувам, просто се забавлявам в темата. Особено е фън кат се сурне надолу с асансьора, и почнат да гърмят верижно всички скамове, като лидера едно време, номер 1 - MtGOX, Бог да го прости, и парите на тогавашните лапнишарани.
Искаха снимани лични документи с висока резолюция, изобщо да си направиш регистрация при тях. Не мога да се сетя закво са им

p.s. Само като помислиш, че тогава беше актуално, и пак същите приказки колко съм прост и неук... Алткойн номер 1 беше, гледай ся кво се случва с крипто шита:
От 1551 $ на 76 $ днес.
Догитата от вчера дръпнали и те, с 20 % към истинската си стойност :) Направи ми услуга, намери ми поста в тая тема, дето ми се смеехте как богатеете пък аз отстрани хейтър и мечтател за Дачия... Викаш докат не съм разкешил не съм загубил.
 
Последно редактирано:
Астреа просто е на хопиум и копиум вмомента, бъткоинерите когато цената пада почват да изникват в /r/buttcoin и да се коупват, и успокояват сами.

тази тема е показателна, много коментари, много нещо.
 
This is good for bitcoin, we are still early, enjoy stay poor!
Писали са го далеч преди да се срине.
преди 24 дни·редактиран преди 24 дни


  • Не е полезен като валута, никога не съм притежавал едно сатоши (притежавах други монети за известно време), и никога няма да го направя поради тази причина.
  • Бавно е. Не се мащабира спрямо търсенето на транзакции, така че тогава търсенето никога не нараства. Преместването на вашите монети от джоб А в джоб Б веднъж годишно не е обем на транзакция, достоен за валута, по-скоро аз премествам своите акции и инвестиции по този начин.
  • Преместването на пари в него е скъпо. Тази и споменатата по-рано бавност са причини да бъде изтеглен от много магазини скоро след приемането му.
  • Луда волатилност. Това, че трудно спечелените ми пари скачат нагоре и надолу за един ден, не е забавно. Това е доста тревожно и ме принуди постоянно да следя графиките на обменните курсове, обмен! Това означава, че не чувствах, че за мен това е съхраняване на стойност, по-скоро хазарт.
  • Ужасна енергийна неефективност и дори да успеят да променят доказателството за работа в доказателство за залога - основният недостатък "богатите контролират мнозинството" никога няма да се промени.
  • Общ проблем с криптовалутата: Те са почти нерегулирани и това им позволява да служат като платформа за измами и схеми за бързо забогатяване, а също и за пране на пари.
 
И кво да ги правя? Да ги продавам на други шарани, с надежда за по-висока цена?
За опит бе Ванка, за опит. Ей така като се появиш в тоя форум да говориш за крипто, поне някога да си виждал една крипто транзакция. Иначе е все едно да не си виждал гола жена през живота си и да обясняваш на ебачите как да ебат.

Знам как се поддържа кола, ти карал ли си някога собствена?
Не харесвам коли и не съм имал собствена кола. Нямам и книжка, нито желание дори да ходя на курсове. Просто не е моето. Хората нека си карат колите, но аз не ги усещам. Взех си мотор все пак, частично с идеята да видя какво е да имам и да карам нещо... готино е моторчето, но почти не излиза от гаража.

Направи ми услуга, намери ми поста в тая тема, дето ми се смеехте как богатеете пък аз отстрани хейтър и мечтател за Дачия... Викаш докат не съм разкешил не съм загубил.
Виж сега, ние постфактум когато вече цената е отишла на майната си можем много да се бъзикаме. Остава обаче основния проблем, който виждам аз в теб - пишеш за неща, от които очевидно много не разбираш, нито пък имаш желание да разбираш. Губиш си времето с неща, които твърдиш че не харесваш. Кой нормален човек, който не е виждал крипто и не харесва крипто, ще виси в някакъв форум да соли криптото нон стоп? Това все едно аз да влезна в някой автомобилен форум и да почна да разправям как хората трябва да си дадат колите на вторични суровини и никога повече да не ги карат, понеже аз не харесвам коли и не искам да ги виждам наоколо. Ми тъпо е.
 
Остава обаче основния проблем, който виждам аз в теб - пишеш за неща, от които очевидно много не разбираш, нито пък имаш желание да разбираш. Губиш си времето с неща, които твърдиш че не харесваш.
И кога съм казвал, че не харесвам криптото? Посочи ми поне един такъв пост!
Забавни сте ми като се сурне цената по пързалката, как се самоуспокоявате. Инак се е видяло, че конкретно Биткойн не покрива и една от претенциите за валута, било то и селска. За средно голям град не стига.
За опит бе Ванка, за опит. Ей така като се появиш в тоя форум да говориш за крипто, поне някога да си виждал една крипто транзакция. Иначе е все едно да не си виждал гола жена през живота си и да обясняваш на ебачите как да ебат.
Криптото от юзерска гледна точка, като вас, не ме интересува. Направили са го да е лесно. Вълнува ме как да изкарам пари от това, ама от другата страна, тия дето са от правилната страна на х оя. И си правя заключение, че чак такъв ресурс за маркетинг манипулация аз нямам. Някви българи пуснали успешно крипто, някой знае ли кое точно е, в топ 100?
Не харесвам коли и не съм имал собствена кола. Нямам и книжка, нито желание дори да ходя на курсове. Просто не е моето.
Личи си, че пишеш за неща от които нямаш хабер. Щеше да знаеш, че нова кола е келешлък, като да тръгнеш с ланците по Витошка. Аз нямам мерак за нова Дачия, просто давам визуално сравнение ква глупост неземна е да притежавам 1 биткойн.
 
Няма такива българи - или Nexus ако са направили крипто coin- сигурно за тях става въпрос - и те са същите идиоти като всички. Пък за да се направят пари като се ръг пулне някой нов шит койн не е скъпо - трябват ти към 5 000$ за реклама - и това е прилично доволно, за в редит, телеграм, и poocoin , и още толкова за ликвидност pair , и евентуално , но не задължително, пари налични, с които да си прехвърляш и да имитираш голям volume между твои адреси, за да се ловят балъци. Като събереш ликвидност - ръг пулваш и излизаш с 50-60к минимум.
 
Бахти и такова имало! Не е истина, простотията надхвърля и най-смелите ми очаквания! И 4 пъти по-скъпа от кучовия койн.
 
И кога съм казвал, че не харесвам криптото? Посочи ми поне един такъв пост!
Забавни сте ми като се сурне цената по пързалката, как се самоуспокоявате. Инак се е видяло, че конкретно Биткойн не покрива и една от претенциите за валута, било то и селска. За средно голям град не стига.
Ванка, просто престани да се въртиш като фурнаджийска лопата. Не се изкарвай сега от нищото неутрален към криптото, щото не си. Няма нужда да ти посочвам никакви постове, когато от Луната се вижда, че не харесваш криптото. Не харесваш Биткойн, не харесваш Етера, не харесваш Лайткойн, не харесваш Даш, не харесваш абсолютно нито едно крипто, без изключение. Не само не харесваш криптото, а го ненавиждаш. Това е положението, във форума ти си известен като основен хейтър на криптото.

Вълнува ме как да изкарам пари от това, ама от другата страна, тия дето са от правилната страна на х оя. И си правя заключение, че чак такъв ресурс за маркетинг манипулация аз нямам.
Ама много държиш да напомняш какви мокри сънища за забогатяване си имал някога. Незапочнатите предприемачески действия не те правят предприемач. Правят те единствено фантазьор. Когато реализираш нещо наистина, тогава се перчи колко умна идея си имал.

И продължаваш да си въобразяваш, че само ти на тоя свят знаеш колко опасно е криптото и с колко скамери е пълно. Това не са новини, Ванка, това вече всеки го знае. Биткойн е почти тийнейджър вече, кой не е чувал за Биткойн, даже песни се пеят за него. Но психически ти още се намираш във времената на Mt.Gox. Е събуди се вече де, стига с тия сънища. Стига само "мрън, мрън, мрън... мрън, мрън, мрън"

Личи си, че пишеш за неща от които нямаш хабер. Щеше да знаеш, че нова кола е келешлък, като да тръгнеш с ланците по Витошка. Аз нямам мерак за нова Дачия, просто давам визуално сравнение ква глупост неземна е да притежавам 1 биткойн.
Аз знам, че нова кола е келешлък. Затова никога не съм казвал колко по-готино е човек да си купи кола, отколкото да пробва нещо дето не е пробвал. Ти обаче го правиш. Аз винаги бих препоръчал да се пробват нови неща (но само с излишни парички).
 
Няма нужда да ти посочвам никакви постове, когато от Луната се вижда, че не харесваш криптото. Не харесваш Биткойн, не харесваш Етера, не харесваш Лайткойн, не харесваш Даш, не харесваш абсолютно нито едно крипто, без изключение.
Това си е твоя интерпретация. Дразни ме само копането, защото ми смъкват 2 кожи заради еко простотии, накараха ме да платя рециклирането на колата, още когато я купувам. Все едно да накараш новородено да си плати погребението.
Ама много държиш да напомняш какви мокри сънища за забогатяване си имал някога. Незапочнатите предприемачески действия не те правят предприемач. Правят те единствено фантазьор. Когато реализираш нещо наистина, тогава се перчи колко умна идея си имал.
Крипто мога да пусна още утре, да намеря балъци да го купят - едва ли. У софтуера се оправям, в маркетинга и лъжата съм кръгла нула. Щом са успели да ви шитнат ЦЕНТРАЛИЗИРАНА Солана - евала, на тия ръка целувам, нямам идея как са успели. Бих искал да съм такъв търгаш, ама не съм.
И продължаваш да си въобразяваш, че само ти на тоя свят знаеш колко опасно е криптото и с колко скамери е пълно. Това не са новини, Ванка, това вече всеки го знае. Биткойн е почти тийнейджър вече, кой не е чувал за Биткойн, даже песни се пеят за него. Но психически ти още се намираш във времената на Mt.Gox. Е събуди се вече де, стига с тия сънища. Стига само "мрън, мрън, мрън... мрън, мрън, мрън"
Радвам ви се като палите и затуй ви драча. Знаете че говоря факти, и като няма кво да кажете насреща само тръшкания, емоции, само дето още псувни няма. Това ме кефи.
Аз знам, че нова кола е келешлък. Затова никога не съм казвал колко по-готино е човек да си купи кола, отколкото да пробва нещо дето не е пробвал. Ти обаче го правиш. Аз винаги бих препоръчал да се пробват нови неща (но само с излишни парички).
Нова кола е келешлък, ама може да я видиш, пипнеш, помиришеш. Някоя селска пръчкотия да залъжеш с нея, все носи някакъв бенефит. Поне ще ти вози гъза.
Криптото е като новите дрехи на царя - всички припадат като чуят за тях, ама никой още не ги е виждал. Не подценявам голата емоция, гледам на трилиони сте я осчетоводили. Маркет кап и както там му казвате.
 
jlnbw8tsqky81.png



 

И най-после, може да му се види края на тая простотия - при опит за излизане на светло, Тетера не само е СКАМ и ПОНЗИ с лоаните и 'институционалните' пари, ами те са и доказан fraud, с криминал cases в САЩ.
 
Tва е особено брутално. От 1532 $ на койнче, преди 6 години, обезпечено с чисто физическо злато. Сега е 2 цента. Аз бях много въодушевен, хареса ми подхода. За малко да се набарбальокам. Някакви трезори си бяха наели, уж пред цял свят щяха да ръгат кюлчета, и да ни продават койнчета.
Ей тъй иглежда бъдещето на всяка крипто тъпня.
 
Това си е твоя интерпретация. Дразни ме само копането, защото ми смъкват 2 кожи заради еко простотии, накараха ме да платя рециклирането на колата, още когато я купувам. Все едно да накараш новородено да си плати погребението.
Ако питаш мен, моите представи за по-хубав живот включват многократно по-високи такси за колите и в пъти по-скъпо гориво. Любимата ми апокалиптична мисъл е за наводнение, което да носи колите на хората и да ги блъска една в друга, а аз да гледам от високо и да се кефя на гледката :) Без да има човешки жертви обаче, само колите на хората искам да страдат. Но се задоволявам и с някоя по-силна градушка.

Крипто мога да пусна още утре, да намеря балъци да го купят - едва ли. У софтуера се оправям, в маркетинга и лъжата съм кръгла нула.
Ако ти можеш, значи и аз мога, щот съм програмистче. Значи и всеки такъв може. Щом всеки софтуераджия може, тогава за какво въобще го обсъждаме това? Същото като да кажеш "Аз мога да направя сайт на Wordpress". Ми хубаво, то и аз мога, и какво от това?

Щом са успели да ви шитнат ЦЕНТРАЛИЗИРАНА Солана - евала, на тия ръка целувам, нямам идея как са успели. Бих искал да съм такъв търгаш, ама не съм.
Глей кво нещо, аз дори не знаех, че Сополана била централизирана, всъщност нищичко не знам за тоя койн. Вземе се окаже, че съм се лъгал за теб и разбираш повече, отколкото демонстрираш. Ама на теория. Практиката е милион пъти по-важна от теорията.

Радвам ви се като палите и затуй ви драча. Знаете че говоря факти, и като няма кво да кажете насреща само тръшкания, емоции, само дето още псувни няма. Това ме кефи.
Че аз малко ли неща ти казах насреща? Не искаш обаче да ги чуеш, щот нямат нищо общо с криптото, а имат общо с твоя характер.

Нова кола е келешлък, ама може да я видиш, пипнеш, помиришеш. Някоя селска пръчкотия да залъжеш с нея, все носи някакъв бенефит. Поне ще ти вози гъза.
Боже, Боже... и ти ли. Един приятел имам в квартала, същите неща ми разправя всеки път. Между другото е беден на църковна мишка и към момента има да ми връща 6k, които съм му давал на заем да си купува и ремонтира колите.

Освен това, кой казва, че опцията е Bitcoin или нова Дачия? Можеш ли да си представиш например, че някой може пък да си позволи и двете? Какво става когато някой има нова Дачия, залъгва селските пръчки, вози си гъза, и въпреки това решава да си купи Bitcoin? Сигурно ще кажеш, че по-добре да си купи Мерцедес. Е добре, ако има Мерцедес? Въобще, ако има всичко, което му трябва в живота, пак ли би го посъветвал да иде да си хвърли парите за нещо дето дето може да пипне, но не му трябва?
 
Любимата ми апокалиптична мисъл е за наводнение, което да носи колите на хората и да ги блъска една в друга, а аз да гледам от високо и да се кефя на гледката
И после ще ходиш с волска каруца до съседния град.
Ако ти можеш, значи и аз мога, щот съм програмистче. Значи и всеки такъв може.
Всеки кадърен ИТ може, към тебе лично имам дълбоки съмнения, все пак те вълнува биг Брадър, аз такива програмисти не познавам. И лесно се лъжеш по мантрите на тия де ви продават койните, абе не може да си от наще.
Глей кво нещо, аз дори не знаех, че Сополана била централизирана, всъщност нищичко не знам за тоя койн. Вземе се окаже, че съм се лъгал за теб и разбираш повече, отколкото демонстрираш. Ама на теория. Практиката е милион пъти по-важна от теорията.
Практиката е, че са ви залъгали и са ви продали крипто шитни.
Поклон за тях, к_р за вас!
Въобще, ако има всичко, което му трябва в живота, пак ли би го посъветвал да иде да си хвърли парите за нещо дето дето може да пипне, но не му трябва?
По-добре като ще е нещо дето не му трябва, да може да го пипне. Реално не ти трябва Биткойн, ако толкова искаш да разплащаш си купуваш колкото ти трябва, и пускаш транзакция. Не го купувате щото ви трябва, а с вярата, че ще поскъпва.
 
Всеки кадърен ИТ може, към тебе лично имам дълбоки съмнения, все пак те вълнува биг Брадър, аз такива програмисти не познавам. И лесно се лъжеш по мантрите на тия де ви продават койните, абе не може да си от наще.
Ти имай колкото искаш дълбоки съмнения, аз въобще няма да тръгна да ги оправдавам. В известен смисъл ме кефи на ме подценяват. Също така никога не съм казвал, че купувам крипто. Може да не съм на твоето мнение, може и да съм фен на криптото, но може и аз като теб да нямам нито едно койнче.

Практиката е, че са ви залъгали и са ви продали крипто шитни.
Поклон за тях, к_р за вас!
Чудеснооооо, щом се палиш толкова, значи съм познал слабостите ти. Едва свърваш двата края, затова се опитваш да си завъртиш света по такъв начин, че да вярваш как всички други са се прецакали повече от теб :) Обаче знаеш ли какво, човек с достатъчно хъс може да бъде прецакан, измамен, ограбен, и пак да направи пари, дори повече от преди. Все тая ако е имал крипто и то се сринало, това няма никакво значение. Докато човек с нагласа като твоята никога няма да просперира, финансово ще става само по-зле с годините. Наблюдавам го такъв случай в реално време от доста години. Дано ти не си чак толкова тежък случай, ама...

По-добре като ще е нещо дето не му трябва, да може да го пипне. Реално не ти трябва Биткойн, ако толкова искаш да разплащаш си купуваш колкото ти трябва, и пускаш транзакция. Не го купувате щото ви трябва, а с вярата, че ще поскъпва.
Каквото и да си мислиш, криптото все пак се използва и за нормални транзакции, не е 100% спекулация. И то всяка година все повече се използва. Знам го със сигурност, защото имам наблюдение върху точно такива транзакции.
 
И все пак понеже сме в Биткойн темата, да вметна и усещанията ми за ситуацията в момента. Не виждам абсолютно нищо необичайно и според мен Биткойн няма да мине под 30k. Но дори да мине, най-много да се опита да се доближи до 20k. Това биха били малко над 30 процента спад, което за Биткойн дори не е необичайно. Точно такъв спад имаме само за последните 6 седмици, а Земята продължава да се върти:

1652228401982.png

Нещо повече, ако надолу имаме потенциал за загуба от около 30% макс, то нагоре е поне 50% и повече:

1652228511251.png

Да не говорим, че виждаме 7 поредни червени седмични свещи, което само по себе си е рядко явление. На мен ми изглежда като чудесен момент за набиване на кинти в пирамидата. Дачията може да почака, време е за Ламбо :love:
 
@metaverse ще ни светне сега като първо ни се накара, що пускаме оффтопик, ама все това ми е любимата борса -" регулираните" LMAO.

Original document: https://sec.report/Document/0001679788-22-000048/
"Moreover, because custodially held crypto assets may be considered to be the property of a bankruptcy estate, in the event of a bankruptcy, the crypto assets we hold in custody on behalf of our customers could be subject to bankruptcy proceedings and such customers could be treated as our general unsecured creditors. "

In case you are wondering an unsecured creditor is someone who does not have any guarantees in the event of a bankruptcy. This means that if Coinbase goes under, they can potentially use their clients crypto holdings to bail themselves out.
Not your fiat, not your value.
 

Горе