Bitcoin / Биткойн

Чудеснооооо, щом се палиш толкова, значи съм познал слабостите ти. Едва свърваш двата края, затова се опитваш да си завъртиш света по такъв начин, че да вярваш как всички други са се прецакали повече от теб :) Обаче знаеш ли какво, човек с достатъчно хъс може да бъде прецакан, измамен, ограбен, и пак да направи пари, дори повече от преди. Все тая ако е имал крипто и то се сринало, това няма никакво значение. Докато човек с нагласа като твоята никога няма да просперира, финансово ще става само по-зле с годините.
Ех, какво ли не правят тия реалити помии, със слабите мозъци. То за такива са дизайнвани. Никъв програмист не си. Зорлем ме набута в изповедалнята на вашия биг Брадър, направи ми анализ, и дори хвърли боб и ме отписа от света. Който нямал крипто е лузър и нещастник, ще ставал по-зле и т.н. Кажи го на Бъфет, и той е на моя акъл, и проф. Петров дето ви пуснах линк одеве... Кво ли знаят те, нашето кандидат програмистче пише:
Не виждам абсолютно нищо необичайно и според мен Биткойн няма да мине под 30k. Но дори да мине...

Хихи, много яко. Няма да стане, ама ако все пак стане... То свещи то технически анализи... Баба ако беше мъжка щях да ѝ викам дядо.
 
И все пак понеже сме в Биткойн темата, да вметна и усещанията ми за ситуацията в момента. Не виждам абсолютно нищо необичайно и според мен Биткойн няма да мине под 30k.

На база какво вадиш това заключение? Праскови? ;)

Напротив.

Очаква се рецесия до 2г., което значи, че всичко спекулативно ще бъде още надолу. Предполагам знаеш какво е рецесия? Негативен GDP за поне две тримесечия.

Също Fed намаляват книгите си (QT), което бута BTC и growth stocks.

Много е вероятно да мине и доста под $20к, защото около $20-$25к е критично ниво, където големи хедж фондове ще ударят марджин кол и част от капитализацията автоматично ще бъде ликвидирана.

Имаше новина наскоро по темата с марджина. Примерно за ситуацията с Microstrategy https://www.ft.com/content/90e15d91-ec1b-473e-933b-88abc456b15a
Не са само те в това положение и стигне ли се до ликвидации изведнъж ще падне.

Мен лично това не ме спира и купувам редовно с DCA както нагоре така и надолу. Не BTC де, но всички се движат горе-долу заедно така или иначе.

Пика в longs от 9-ти ясно съвпада с дропа тогава. От $34к до около $30к.

Едит: както и от няколко дни по-рано от $39к на $35к.

Screen Shot 2022-05-11 at 10.53.17.png
 
Последно редактирано:
На база какво вадиш това заключение? Праскови? ;)

Напротив.

Очаква се рецесия до 2г., което значи, че всичко спекулативно ще бъде още надолу. Предполагам знаеш какво е рецесия? Негативен GDP за поне две тримесечия.
Портокали, щот нямаше праскови.

Очакванията за рецесии мен не ме вълнуват. Всъщност никакви новини и анализи не ме вълнуват. Просто отворих графиката да видя до къде е стигнало това животно, щото дори и цените не следя.

И все пак, както обичам да казвам, крипто пазара е толкова манипулиран, че ни гарантира 2 неща - движения надолу и движения нагоре. Ако има нагоре, ще има и надолу. Ако има надолу, ще има и нагоре. Този пазар не е само червен или само зелен, а е микс от двете - жълт (луда работа).

Аз не твърдя, че задължително ще се отбие от 30k, камо ли че никога няма да падне под 30k. Но 20k е предишния връх от 2017, не е просто някакво случайно число, то е зона на голяма подкрепа. Поради това не ми се вярва ей така без причина Биткойн да се юрне още към 20k. И под причина разбирам краткосрочна причина, доста по-краткосрочна от твоите двугодишни очаквания за рецесия. Причина, подобна на короната през 2020 или или Елон Мъск точно преди година. Някъв black swan.

А, в тоя ред на мисли, понеже сме точно година след предишния "бахти срив", това е още една причина да не очаквам в момента срив. Такива неща не се повтарят чак с такава висока точност. Има такива моменти, в които е най-логично нещата да се случат както предишния път, но не се случват както предишния път. Например халвинга при Биткойн, или дори Лайткойн. И така както не очаквам точно в тези дни да се случи срив както през същите дни преди година, така гледам цената и виждам , че то срив вече се е състоял и са се наредили няколко седмични червени свещи. При това положение ако не очаквам предстоящ срив, а изглеждаме на дъното на такъв, какво следва - отбиване нагоре. И то от приятната кръгличка цена от 30k.

И като казах 30k, правило ми е неведнъж впечатление, че Биткойн обича да се отбива много убедително от такива потенциално опасни цени. През Март 2020 точно това се случи, много убедително и само за секунди се отби от 4k, която тогава беше много опасна зона. Не че 30k е чак толкова опасна зона, смятам 20k за аналога на онези 4k, но все пак е ниска цена.

И като казах ниска цена, сега сме на половината от ATH, че и по-ниско. Но ако трябва да сме чесни, този двоен ATH нямаше много балонен характер, не беше кой знае какво постижение. Както знаем, колкото по-голям балона - толкова и по-голямо спукването. За този балон 50% срив е напълно ок, не може да се желае повече.

А дори да се желае повече, както обясних в предишния ми пост, те са възможни някакви си 30%. Към настоящия момент потенциала нагоре е по-висок, така че извода ми е, че е чудесно време за купуване.
 
Ех, какво ли не правят тия реалити помии, със слабите мозъци. То за такива са дизайнвани. Никъв програмист не си. Зорлем ме набута в изповедалнята на вашия биг Брадър, направи ми анализ, и дори хвърли боб и ме отписа от света. Който нямал крипто е лузър и нещастник, ще ставал по-зле и т.н. Кажи го на Бъфет, и той е на моя акъл, и проф. Петров дето ви пуснах линк одеве... Кво ли знаят те, нашето кандидат програмистче пише:
Ех, да му се не види. Аз те хванах, че си потъващ кораб, но ти вместо да покажеш някак че греша, решаваш да се закопаеш още по-дълбоко. Същия човек за който ти говоря, всеки път когато му кажа каква е реалността (а аз си ги казвам тия неща директно), той се обръща срещу мен и започва на мен да ми търси разни кусури. Така много често му казвам "Абе човек, ние не говорим за мен, говорим за теб и твоите потъващи финанси". Не обича да признае, че съм прав, макар че в редки случаи след по-сериозни разговори го е правил. Предпочита да си живее така във финансовите проблеми, без да говори и вероятно без да мисли за тях. Реакциите на двама ви към мен са същите, за мен е като дежа вю. С тази разлика разбира се, че той все пак ми е приятел и ответните му нападения към мен не са предназначени да са обидни.

Криптото въобще не е причина за хора като вас да си останат бедни завинаги. Характера е. То си е начин на мислене, изграждан много преди Биткойн да се появи. Криптото, по-точно отношението ти към криптото обаче е добър индикатор за характера ти. Не си способен дори да приемеш идеята, че можеш ей така на майтап да си купиш половин DASH например. Някаква дребна сума, дето къде не си я дал. Такъв страх и такава агресия към нещо дето всъщност не е кой знае какво.

Между другото, една от интересните идеологии на този мой приятел към парите, която мисля че не съм я споменавал тук е, че е по-добре да си похарчи цялата заплата, за да не я загуби. Значи могло или да фалира банка, да влезне крадец у тях или кой знае какво - затова по-добре да се отърве от парите си по-бързо. Нищо, че като ги профуква ги губи така или иначе. Та тук малко ще поспекулирам, че и твоето отношение към доходите ти може би е такова. Няма нужда да казваш дали е или не е, но ако искаш можеш и да кажеш :)
 
Портокали, щот нямаше праскови.

Очакванията за рецесии мен не ме вълнуват. Всъщност никакви новини и анализи не ме вълнуват. Просто отворих графиката да видя до къде е стигнало това животно, щото дори и цените не следя.

И все пак, както обичам да казвам, крипто пазара е толкова манипулиран, че ни гарантира 2 неща - движения надолу и движения нагоре. Ако има нагоре, ще има и надолу. Ако има надолу, ще има и нагоре. Този пазар не е само червен или само зелен, а е микс от двете - жълт (луда работа).

Аз не твърдя, че задължително ще се отбие от 30k, камо ли че никога няма да падне под 30k. Но 20k е предишния връх от 2017, не е просто някакво случайно число, то е зона на голяма подкрепа. Поради това не ми се вярва ей така без причина Биткойн да се юрне още към 20k. И под причина разбирам краткосрочна причина, доста по-краткосрочна от твоите двугодишни очаквания за рецесия. Причина, подобна на короната през 2020 или или Елон Мъск точно преди година. Някъв black swan.

А, в тоя ред на мисли, понеже сме точно година след предишния "бахти срив", това е още една причина да не очаквам в момента срив. Такива неща не се повтарят чак с такава висока точност. Има такива моменти, в които е най-логично нещата да се случат както предишния път, но не се случват както предишния път. Например халвинга при Биткойн, или дори Лайткойн. И така както не очаквам точно в тези дни да се случи срив както през същите дни преди година, така гледам цената и виждам , че то срив вече се е състоял и са се наредили няколко седмични червени свещи. При това положение ако не очаквам предстоящ срив, а изглеждаме на дъното на такъв, какво следва - отбиване нагоре. И то от приятната кръгличка цена от 30k.

И като казах 30k, правило ми е неведнъж впечатление, че Биткойн обича да се отбива много убедително от такива потенциално опасни цени. През Март 2020 точно това се случи, много убедително и само за секунди се отби от 4k, която тогава беше много опасна зона. Не че 30k е чак толкова опасна зона, смятам 20k за аналога на онези 4k, но все пак е ниска цена.

И като казах ниска цена, сега сме на половината от ATH, че и по-ниско. Но ако трябва да сме чесни, този двоен ATH нямаше много балонен характер, не беше кой знае какво постижение. Както знаем, колкото по-голям балона - толкова и по-голямо спукването. За този балон 50% срив е напълно ок, не може да се желае повече.

А дори да се желае повече, както обясних в предишния ми пост, те са възможни някакви си 30%. Към настоящия момент потенциала нагоре е по-висок, така че извода ми е, че е чудесно време за купуване.

Пич, тези големи червени свещи почти винаги идват от марджин ликвидации. Някой някъде получава едно неприятно обаждане от брокера си. Рядко някой продава ей така. :)

И не става въпрос за вярване или анализи. Просто все още има прекалено много ливъридж, който трябва да се покрие, а повечето вече признаха, че няма да успеят да го покрият. Случвало се е и преди с дотком и 2008 не е болка за умиране.

За мен си остава груба спекулация и не слагам повече от 5-10% от портфолито си в крипто. Ако бях на 20г. щях да вложа 50%. :)

Моят съвет към всички е да излязат от марджин докато регулаторите не приключат с промените по финансовата политика. Независимо дали е крипто или акции.

Стигне ли $20к ще падне много повече. Това не означава, че 2030 няма възможност да е $100к.
 
Пич, тези големи червени свещи почти винаги идват от марджин ликвидации. Някой някъде получава едно неприятно обаждане от брокера си. Рядко някой продава ей така. :)
Е ти па сега все едно казваш, че никога досега не е имало червени свещи, че тия сега са някакви много по-различни :) Да е марджин, да е каквото ще, щом са червени - червени са. После стават зелени, и така.

Моят съвет към всички е да излязат от марджин докато регулаторите не приключат с промените по финансовата политика. Независимо дали е крипто или акции.
Оу, ти дори говориш на хората все едно са в марджин, явно по твоите платформи е така по дифолт. От гледна точка на търговия аз смятам волатилността на криптото като натурален марджин, повечето пъти дори повече отколкото трябва. Да се добавя още марджин отгоре над това... ще го кажа така - който играе с марджин в криптото си заслужава обаждането от брокера. Освен това какви брокери, по дяволите.... в криптото е само някой, на който повечето койни са в личния портфейл и от време на време може да ги обръща за един или друг койн. Криптото е съвършена машина за спекулации, да се ползва старомодния брокерски начин да се търгува криптото е обида и извращение.

Стигне ли $20к ще падне много повече. Това не означава, че 2030 няма възможност да е $100к.
Надявай се да падне под 20k :)
 
Между другото, една от интересните идеологии на този мой приятел към парите, която мисля че не съм я споменавал тук е, че е по-добре да си похарчи цялата заплата, за да не я загуби. Значи могло или да фалира банка, да влезне крадец у тях или кой знае какво - затова по-добре да се отърве от парите си по-бързо. Нищо, че като ги профуква ги губи така или иначе. Та тук малко ще поспекулирам, че и твоето отношение към доходите ти може би е такова. Няма нужда да казваш дали е или не е, но ако искаш можеш и да кажеш
Твърдо не. Би трябвало да си забелязал, че съм против кредитите, ако може без тях. Ясно е, че хубав имот без кредит е трудна работа.
Не си способен дори да приемеш идеята, че можеш ей така на майтап да си купиш половин DASH например. Някаква дребна сума, дето къде не си я дал. Такъв страх и такава агресия към нещо дето всъщност не е кой знае какво.
DASH в момента е без пари, от 1500 падна на стотина, сега ме мързи колко точно. Беше преди Етер, преди това копаеха Лайткойн, преди това Биткойн, на видеокарти. Горе долу оттогава ги следя.
Погледни графиката на LTC, DASH, рипълите (те не се копаят и ги харесвам поради което). Нищо че са корпоративен Гугъл. Виж къде е какъв там беше Coin, пионерът в prove ot stack. Вече ги забравям.
Колко му е след 10 години и да искаш да не се сещаш кво беше Солана, Етер, Microsoft промотираха някакви техни си, абе всеки гледа да излъже повече балъци.
Ех, да му се не види. Аз те хванах, че си потъващ кораб, но ти вместо да покажеш някак че греша, решаваш да се закопаеш още по-дълбоко. Същия човек за който ти говоря, всеки път когато му кажа каква е реалността (а аз си ги казвам тия неща директно), той се обръща срещу мен и започва на мен да ми търси разни кусури. Така много често му казвам "Абе човек, ние не говорим за мен, говорим за теб и твоите потъващи финанси". Не обича да признае, че съм прав, макар че в редки случаи след по-сериозни разговори го е правил. Предпочита да си живее така във финансовите проблеми, без да говори и вероятно без да мисли за тях. Реакциите на двама ви към мен са същите, за мен е като дежа вю. С тази разлика разбира се, че той все пак ми е приятел и ответните му нападения към мен не са предназначени да са обидни.
И що реши, че фалирам? Щото сме на един акъл с проф. Петров, и оня къв беше легендарния инвестор?
Криптото въобще не е причина за хора като вас да си останат бедни завинаги. Характера е. То си е начин на мислене, изграждан много преди Биткойн да се появи. Криптото, по-точно отношението ти към криптото обаче е добър индикатор за характера ти.
Как ти се струва да се набълбукаш с куч койн на 70 цента, сега е десет, последно като гледах. На Биткойн, колко там 60К ли беше стигнал, сега е наполовина. Кво ми е на характера, крипто шита има една посока, може да я видиш на XAURUM. На физическо злато твърдяха че се вързали, от 1500 $ за койнче сега са на 2 ЦЕНТА.
Гледай сега къде е физическото злато, и къде е цифровото менте, дето се мъчеше да се отърка в златото.

п.с.
PeerCoin бе, сетих се. Туй дето ся искат да правят с етера. Бяха лидери в алткойните, светът беше пощурял, гледай ги сега къде са!
3 пъти се мъчили да го възкресяват. Забавно. Стадото като тръгне в една посока, няма кой да го върне
 
Последно редактирано:
И що реши, че фалирам?
Защото начина ти на изказване много ми прилича на друг човек, който добре познавам, и който не е прокопсал с парите. Не знам колко пъти да повтарям едно и също. Теб не те познавам лично, мога да греша в преценката си, и е по-добре да греша. Но все пак изказванията ти са... тъпи. Между другото преди доста време аз бях същия критикар в един друг форум, само че за Форекс търговията. Обаче не фалирах, даже точно обратното. Може да се каже, че използвах тази агресия в своя полза. Така че има шанс.

Как ти се струва да се набълбукаш с куч койн на 70 цента, сега е десет, последно като гледах.
Въобще не ми пука. Това обаче ти не можеш да го разбиреш. Аз нямам проблем с неща, които са свободни, приветствам ги. Искаш да имаш някой койн? Хубаво, пускаш видеокартата и си го изкопаваш. Искаш да поспекулираш с цената на тоя койн? Хубаво, влизаш в някой ексчейндж и го правиш. Не се занимаваш с банки, не питаш никой "Ама може ли?", не плащаш рекет на държавата за това, общо взето правиш си каквото искаш. Fuck off на регулациите. Да, когато нещата са толкова свободни, разбира се че има опасност от лоши играчи. Но така е в живота, това са нормални неща, а с времето хората се научават как да ги избягват. Милион пъти предпочитам сриналата се с над 90% Terra Luna пред "стабилното" евро или долар, при които между другото по default си на минус 30% (или повече) всеки път когато ги получаваш от някой (данъци, лицензи, какво ли не). Не разбираш свободата на избор ти. Такава свобода върви с големи опасности, но също така и с големи възможности. Докато в регулирания свят, където всякакви монополи се опитват все да те спасява от нещо, възможностите са максимално ограничени и граничещи с мизерия.

Малко на тото с Луната. Вход на 2.20. Стигна 0.65, а сега 5.04.
Ето това е. Разбираш, че е тото, но въпреки това решаваш да поемеш риска и влизаш. Може да изгориш, тогава ще научиш скъп урок. Но може и да спечелиш. Имаш право да си купиш от тея почти угаснали койни и упражняваш това право без да питаш някой регулатор (тиранин) "Може ли, или ще бъда наказан ако се осмеля?".

Между другото...
Bitconneeeeect :D
 
Защото начина ти на изказване много ми прилича на друг човек, който добре познавам, и който не е прокопсал с парите. Не знам колко пъти да повтарям едно и също. Теб не те познавам лично, мога да греша в преценката си, и е по-добре да греша. Но все пак изказванията ти са... тъпи. Между другото преди доста време аз бях същия критикар в един друг форум, само че за Форекс търговията. Обаче не фалирах, даже точно обратното. Може да се каже, че използвах тази агресия в своя полза. Така че има шанс.
Чалгарският ти, рекламен стил на постовете ти, хич не отива на някой в ИТ занаята. Нагоре по стълбицата съм виждал всякакви тъпаци мениджъри, ама тъп програмист не съм виждал. Просто не го позволява системата, с говнолеярства да си изкарваш заплатата.
Че и твойта работа. Аз съм много далеч от фалита, ама гледай тия ваще тъпотии, 23 % обезценка за денонощие, и почти 40 % за седмица. Безсмислените неща рано или късно си отиват на нормалната цена, само като видиш XAURUM от 1500 $ графиката като отрязана с нож, директно на 2 цента. Хората си направиха парите, балъците си останаха със златото на глупците.
#NamePrice24h %7d %Market CapVolume(24h)Circulating SupplyLast 7 Days
1BTC logo
Bitcoin
BTC
$27,108.3014.03%31.62%$519,219,635,550$77,256,314,560
2,832,661 BTC
19,037,581 BTCbitcoin-7d-price-graph
2ETH logo
Ethereum
ETH
$1,837.0322.92%37.42%$223,875,955,269$49,946,468,975
26,937,734 ETH

Вече 26К показва цифричката, туй докато се назакусвам и навъртя 3 К надолу. Представи си ако си вкарал пари в това нещо, и си се набарбальокал на 60К. Щото ограничени, щели да свършат, пък светът имал крещяща нужда от Биткойни.
 
Последно редактирано:
@AseasRoa още един път показа, че няма никаква идея от крипто. ;)

Аз съм булиш за крипто като цяло, но просто макрото в момента е в съвсем друга посока. Нека после някой да каже, че BTC няма фундамент. Еми търгува се като типична growth компания и се влияе от същите макро елементи. :)

Едит: стигне ли $21к ще стане забавно.
 
Последно редактирано:
XAURUM, XAURUM, XAURUM... XAURUM, XAURUM, XAURUM, XAURUM.... XAURUM... XAURUM, XAURUM, XAURUM, XAURUM, XAURUM... XAURUM, XAURUM...

Абе ти що не се прекръстиш на XAURUM, явно много го харесваш? Само XAURUM ти е в главата. Аз дори не знаех, че такова нещо някога някъде е съществувало.

Вече 26К показва цифричката, туй докато се назакусвам и навъртя 3 К надолу.
Да, от гледна точка на волатилност е кофти една валута да прави такива неща, с това съм напълно съгласен. Но понеже криптото все още е един много добър спекулативен инструмент (ей, ако на обществото му харесва така, така да бъде бахти), волатилността е екстра, красота. Мен от спекулативна гледна точка въобще не ме притеснява, то това е спекулативен рай. 26k, ебаси кефа, ти представяш ли си. Било 60k, днес е 26k... ми супер бе, XAURUM-чо. Нали се сещаш, че както пада, така и изригва. Бикове и мечки. Мечки и бикове. В един момент едните са повече, в друг момент другите.

За голямо съжаление обаче използваемостта на криптото страда при такива мечи нападения. Понякога човеците сме такива - имаме възможност да направим нещата качествено, а вместо това избираме да ги осерем. Тъпо е, ама аз поне няма да си легна с чорапите заради това, че докато се натъпчеш тая сутрин Биткойна бил паднал с 3k.

Представи си ако си вкарал пари в това нещо, и си се набарбальокал на 60К. Щото ограничени, щели да свършат, пък светът имал крещяща нужда от Биткойни.
Не мога да си представя, защото не съм се набарбальокал на 60k. Набарбальокаха се ентусиастите на DOGE и Shiba Inu тогава. Явно и в Terra Luna. Но както вече казах, това е нормален и естествен начин да се учим - от грешките си. Веднъж който се набарбальока в такова балонче, следващия път като види такова и ще си каже "ааа, чакай малко".

Другото нещо е, че генерално погледнато, всяка цена трае за ограничено време. Баш най-високите (и най-ниските) цени траят за такъв кратък период от време, че е почти невъзможно за някой да се набарбальока в тях. Само че после точно те остават в устите на хората за най-дълго време.
 
@AseasRoa още един път показа, че няма никаква идея от крипто. ;)

Аз съм булиш за крипто като цяло, но просто макрото в момента е в съвсем друга посока. Нека после някой да каже, че BTC няма фундамент. Еми търгува се като типична growth компания и се влияе от същите макро елементи. :)
Криптото седи на твоя фундамента докато не реши да стане от него :) После гледай чудо.

Ти трябва да си доста по-запознат от XAURUM-чо за да знаеш, че в криптото нещата са временни и разнообразни. Има седмици, в които всичко е зелено и прекрасно, тучни зелени ливадки навсякъде, поля от лаленца, кученца тичкат наоколо и се радват. После има семици на червена деструкция, навсякъде се лее кръв, хората са ужасени, всичко потъва. После пак - зелени ливадки, лаленца... и т.н. Това е кръговрата на живота в криптото :)

А, ето между другото и една визуализация на тази периодичност.

Едит: стигне ли $21к ще стане забавно.
Аз нямам нищо против, нека стане забавно :) И да видим за колко дълго ще е. Периодите освен че се сменяват, те се сменяват или със страстна целувка, или с ритник в топките. Т.е. тренда най-често се обръща точно след най-прекрасната зелена свещ, или след най-злобната червена свещ. Рязко и бързо, докато се усетиш. Така че ако днес или утре стигне 21k, после така шсе засили нагоре че шси ее маата.
 
Ето това е. Разбираш, че е тото, но въпреки това решаваш да поемеш риска и влизаш. Може да изгориш, тогава ще научиш скъп урок. Но може и да спечелиш. Имаш право да си купиш от тея почти угаснали койни и упражняваш това право без да питаш някой регулатор (тиранин) "Може ли, или ще бъда наказан ако се осмеля?".

Точно така, но най-скъпия урок се учи, когато се купи на върха, защото много хора пазаруват само при покачваща се цена. Възстановяването на Луна е 50 на 50. Купих още. А ето и какво се прави за стабилизирането му. В последните постове тук

https://twitter.com/LFG_org?t=nyRBqqG189hYPSC-rBeS1w&s=09

И тук

https://twitter.com/stablekwon?t=g9-i04QmcBhGNnTTRAkmhg&s=09

Трябва понякога и да се рискува с малък процент от портфолиото. :)
 
Не мога да си представя, защото не съм се набарбальокал на 60k. Набарбальокаха се ентусиастите на DOGE и Shiba Inu тогава. Явно и в Terra Luna. Но както вече казах, това е нормален и естествен начин да се учим - от грешките си. Веднъж който се набарбальока в такова балонче, следващия път като види такова и ще си каже "ааа, чакай малко".
Ъъъъъ... кое крипто не е шит? Топ 2, едното дъни 30 % седмична загуба, другото 36%. Кажи кое е не-шит, да барбальокам в него.
 
Криптото седи на твоя фундамента докато не реши да стане от него :) После гледай чудо.

Ти трябва да си доста по-запознат от XAURUM-чо за да знаеш, че в криптото нещата са временни и разнообразни. Има седмици, в които всичко е зелено и прекрасно, тучни зелени ливадки навсякъде, поля от лаленца, кученца тичкат наоколо и се радват. После има семици на червена деструкция, навсякъде се лее кръв, хората са ужасени, всичко потъва. После пак - зелени ливадки, лаленца... и т.н. Това е кръговрата на живота в криптото :)

А, ето между другото и една визуализация на тази периодичност.


Аз нямам нищо против, нека стане забавно :) И да видим за колко дълго ще е. Периодите освен че се сменяват, те се сменяват или със страстна целувка, или с ритник в топките. Т.е. тренда най-често се обръща точно след най-прекрасната зелена свещ, или след най-злобната червена свещ. Рязко и бързо, докато се усетиш. Така че ако днес или утре стигне 21k, после така шсе засили нагоре че шси ее маата.

Не, напротив. Търгуваше се като growth stock още от самото начало и винаги е било така. Има почти 1:1 бета с произволна компания, която беше избухнала, а сега е надолу 80-90%.

Просто отбелязвах какво си писал. Ако беше написал "предполагам няма да мине $30к" нямаше да те ебавам.

Аз пък ти казвам, че ако стигне нивата на $25-$20к ще има капитулация, защото ще ударят много големи ликвидации. Това не са догадки, а факти.

И това съвсем не ознавава, че през 2030г. няма шанс да бъде $100к.

И както казах по-горе аз съм булиш за крипто. Затова днес ще купя още малко Cardano.

Edit: почти 100% съм сигурен, че @IvanKirov e @ReminD под прикритие.
 
Между другото драмата с USDT дава добра възможност за арбитраж. Поредния пример, че винаги има как да се правят пари с крипто. ;)

1. Купуваш USDT в произволен exchange на под $1.
2. Redeem-ваш за $1.

Имат малко тъп процес за верификация, но мисля да пробвам. Засега изкупуват без проблем.
 

Горе