Bitcoin / Биткойн

От 1400$ на 80 $ :oops:
Технически да, практически не. Не бива да се подценява НЕвъзможността на обикновения крипто holder или дори трейдър да уцели такива екстремни и кратковременни нива. Ако беше толкова лесно, всички щяхме да ги целим от раз и да станем милиардери завчас.
 
Технически да, практически не. Не бива да се подценява НЕвъзможността на обикновения крипто holder или дори трейдър да уцели такива екстремни и кратковременни нива. Ако беше толкова лесно, всички щяхме да ги целим от раз и да станем милиардери завчас.
Бе да ти кажа 99% от хойнърите ентусиасти го уцелиха баш това. От трите - най-дългия! Старите алткойнове се обезцениха с много повече, и си останаха там. Като нашите предприемачи се накълваха с догита, като патета с гореща каша, и чакат да се подкваси морето.

Верно ли останалите хойни дето се копат на видеокарти - вече не е на сметка? Учудва ме това!
 
Абе купувайте всеки месец по малко, кардано, етериум, биткойн, еос, кро и за малко тролл 2-те терра.
 
Бе да ти кажа 99% от хойнърите ентусиасти го уцелиха баш това. От трите - най-дългия! Старите алткойнове се обезцениха с много повече, и си останаха там. Като нашите предприемачи се накълваха с догита, като патета с гореща каша, и чакат да се подкваси морето.
Да бе, ти знаеш точните цени на които са се накълвали. Ако нещата бяха както си ги представяш, графиката щеше да се състои само от няколко точки, в които е концентрирана цялата търговия. Ето така:
1664098847011.png
Според теб хората купуват или продават само и единствено там дето съм сложил червените тирета. Даже ги сложих по-дълги за да се виждат все пак. В твоите представи са точки, всяка с продължителност около няколко минути, понякога дори секунди.

Верно ли останалите хойни дето се копат на видеокарти - вече не е на сметка? Учудва ме това!
Ей го сайта: https://whattomine.com/ Избираш си модел видеокарта отгоре, цъкаш Calculate и отдолу в таблицата излиза за кой койн колко се печели. В момента която и карта да избереш, все показва че е на загуба с някакви центове на ден за бройка. До преди 15 Септ бяха на плюс.

Някои от тия алтернативни за копаене койни имаха ръст преди 15 Септ. Примерно Ravencoin рипна 150% между 1 и 15 Септ. Което е разбираемо, защото един вид става обект на интерес от майнерите и съответно този интерес се отразява в цената. Обаче след 15 Септ тръгва резко надолу и от тогава пада по-зле и от Ethereum. Не знам, може този спад да е временно явление докато тия дето предвидливо са го копали преди 15 Септ си разпродадат койните.

Според теб майнерите ще си разпродадат техниката на геймърите. Но това зависи от бройката на тези незадоволени гемъри по света, пък и от бързината с която решават да си купят видеокарти. Колкото и да си мислиш, че тези неща се случват за един миг, на практика се случват за седмици и дори месеци. От страна на майнерите - докато решат дали да спрат да копаят, после докато решат дали да разпродават, пък докато разглобят всичко, докато го опаковат и изпратят на десетките жадни за видеокарти геймърчета...

Мисля че е по-вероятно повечето майнери просто да паузират копаенето докато видят някаква светлина в тунела. Т.е. докато хашрейта падне достатъчно или цената на койните се вдигне достатъчно. И така един по един ще започнат да се включват. Аз това и разбрах от видеото горе, че човека временно ще спре да копае, очаквайки не след дълго отново да включи техниката.

Абе купувайте всеки месец по малко, кардано, етериум, биткойн, еос, кро и за малко тролл 2-те терра.
Това па Кардано голяма работа. Аз още не мога да разбера що толко му се кефят... не че се и опитвам :D
 
Абе купувайте всеки месец по малко, кардано, етериум, биткойн, еос, кро и за малко тролл 2-те терра.

Аз това правя. Купувам ADA и от време на време QBIT.
- стейквам ADA за около 4-5% APR
- QBIT ми е YOLO като също има стейкване. Ако екипа успее с въпросната игра ще бъде супер, а концепцията за айтеми, които са NFT е много добра. Казвам го като бивш геймър.

С пускането на ETH 2.0 започнах да проучвам дали да не си направя нод за стейкване. Нужни са 32 ETH и засега с колега се каним да си разделим по 16.

Въпроса е дали вместо това не направим pool за стейкване на ADA. На теория трябва да даде доста по-добра доходност от ETH ако можем да вярваме на калкулаторите. Освен APR:
- ETH е $1,300. Тавана беше около $5к. Т.е. при следващия бул рън да очакваме 5-6х?
- ADA е $0.45. Тавана беше $3.10. ADA според мен има по-добър екип.

Девопс инжинер съм и това да поддържам машините не ме притеснява. Имам даже свободен compute покрай бизнес услуги, които предлагам.
 
Да бе, ти знаеш точните цени на които са се накълвали. Ако нещата бяха както си ги представяш, графиката щеше да се състои само от няколко точки, в които е концентрирана цялата търговия
Старите алткойнове - накълваха се точно както го описа. Като пате с калчища на ATH, да си имат PeerCoin, NameCoin, DARK и дори една AuroraCoin щеше да чупи класациите. Исландска държавна валута.
Дръшайте си ги ги ся с Догитата, дето ми се лендзихте само преди година. Да ви е сладко! Който е HODL-нал с гореизброените, добавям и Рипъли като бяха по 3 долара, и дигиталното сребро, Лайткойн, който се е набарбальокал на последния хайп.
Да се обзаложим ли, че никога няма да надминат ATH, и последните шарани ще си останат шарани?
Може пък да станат антики, след 100 години да се избиват за NameCoin и PrimeCoin.
Дааааа... както би казал Киро Брейка. "Боклуците туй заслужават!"
 
П.С. - понеже ми направи впечатление из игнорираните постове, че някои хора не са наясно каква е разликата между Cardano и ETH

ETH:
- минимум 32 ETH. общо взето достъпно само за хора с много пари.
- средно около 4% APY.
- период на заключване 1-2г.
- липса на децентрализация https://miro.medium.com/max/2400/1*uxWfMLmwWUso36GrmswpIQ.png Lido е много голям проблем.
- ако нямаш 32 ETH изпращаш на някакъв smart contract в замяна на токен, който някога в бъдещето ще можеш да осребриш (не се знае кога).
- кода за дестейкване все още не е написан...
- плюс на ETH, че е дефлационен.

Cadano:
- минимум 5 ADA.
- средно около 4-5% APY, но ако избереш подходящ pool се стига до 7.5%.
- парите никога не излизат извън портфейла.
- няма период на заключване.
- автоматичен компаундинг.
- ключа си е твой (за мен най-голямата и важна разлика).
- голям минус нa ADA, че засега е инфлационен, а след като всички койни дойдат в обръщение APY на теория трябва да падне.
 
На вълна съм тролл койнове, според вас кои заслужават, да се нашие 2к разпределено.
Не се бъркай в теми които грам не са ти ясни е смешк@.....Къде вика да се нашия с 2к?....хахайхаха Ми купи си скейборд т@пунгер или прасе да го заколиш зимата....на там може и да се нашиеш инвеститоре...
 
Не се бъркай в теми които грам не са ти ясни е смешк@.....Къде вика да се нашия с 2к?....хахайхаха Ми купи си скейборд т@пунгер или прасе да го заколиш зимата....на там може и да се нашиеш инвеститоре...
Как върви продажбата на новинарката? Гледах там някви духове ли кво имаше вътре, нещо partnership с Travel Channel ли имаш. Надграждай, пусни новина за духове, които са инвестирали в dogecoin, аджеба Елон tweet-не и излезне нов койн NotSoHiddenTruth.site.

Adsense позволява ли ти капитал за инвестиция в БитМонета.

Айде с здраве и не се trigger-вай чак толкова, хехе.
 
Аве мойте, кво се копа с видеокарти в момента? Етер като угасна двама човека ми разправят че квото и да копаш с карта си на загуба!
Някакъв NEXIM споменават, че копат, уж че не бързат да си продават риговете.
 
Тъй кат са умълчите като пръднали зайци в люцерна...
време е да се пазаруват видеокарти на кило. Па може и някое дънце, от разглобени ригове. :p
 
Олеее, ти сега изпадна в конфликт. От една страна омразния Били с неговите вируси, от друга приказвал неща с които ти си напълно съгласен :oops:
Като е прав прав е. Цената на криптото е игра на най-големия глупак. Класическо понци, пирамида и елементи на измама.
Тъй и не казахте ще ли се копае нещо на видеокарти, щото вече излизат 3060-тки на под половин цена, и още в гаранция.
Само преди година се чакаше с месеци за нова карта, само по една, па записвания, па ред...
В момента и Интел влиза на пазара с картите, та съвсем ще се накойните. Етер откак мина на PoS бавно и полека върви надолу.
 
Като е прав прав е. Цената на криптото е игра на най-големия глупак. Класическо понци, пирамида и елементи на измама.
Преживей го вече, крайно време е.

Тъй и не казахте ще ли се копае нещо на видеокарти, щото вече излизат 3060-тки на под половин цена, и още в гаранция.
Само преди година се чакаше с месеци за нова карта, само по една, па записвания, па ред...
В момента и Интел влиза на пазара с картите, та съвсем ще се накойните. Етер откак мина на PoS бавно и полека върви надолу.
Тъй и не се интересуваш кой какво копае, тъй че не знам що очакваш някой да ти отговаря на такива въпроси. Купувай си няква видеокарта там вече, че да мирясаш. И си направи една елементарна равносметка - докато ти от месеци си мечтаеш за стара RX580 за 150 кинта, тия дето ги мислиш за пропаднали отдавна имат бройки и бройки такива.
 
И си направи една елементарна равносметка - докато ти от месеци си мечтаеш за стара RX580 за 150 кинта, тия дето ги мислиш за пропаднали отдавна имат бройки и бройки такива.
Не ми се занимава с глупости, възложили са ми задача да избера видеокарта за игра, и за подарък. Не е за мен.
Как ме виждаш постоянно да гледам електромера, борсите, и дали не са ми гепили криптото? Супер много ме дразни как копаенето изкривява пазара, и пущам в гащите от кеф, че вече не може да се копае с карти. Ако и на теория да няма как да стане, ама на практика са угасили риговете и чакат да се подкваси морето.
Буквално на под половин цена продават работещи карти с гаранция. Един дори вика за малки серии по 60 броя карти правя отстъпка :)
 
Една приятна новина от последните дни за всички лонгс. Виза ще пуска портфейл за Биткойн. Бавно, но сигурно крипто адопшъна продължава. :)

Аз нямам BTC и нямам намерение да имам, защото съм против PoW модела. От време на време продължавам да си купувам ADA и QBIT. И двата токена използват PoS.

Планираме да пуснем и ETH валидатор. Бях писал преди време тук и нямаше интерес някой да се джойне. Вече имаме достатъчно капитал скоро ще закупим 32 ETH. По сметки трябва да ни връща около 7% APY в ETH.
 
Има планове. Точно толкова, колкото и всеки един койн и whitepaper-ите им. Точно толкова, колкото и всяка една компания, която кривне към простотиите - питайте gatakka, IBM как разтуриха тийма, като Azure - явно нямат мисъл и не разбират от бъдеще.

А попринцип виза нямат никакъв проблем да прибират пари ,повече на такива балъци дето си мислят, че плащат с биткойни, а реално не минава през никакъв blockchain, щот иначе ще чакат за едно кафе по 15 минути минимум за рестото, а понякога може да платят и 70$ такса за кафе с кроасан.
 

Горе