Bitcoin / Биткойн

щот иначе ще чакат за едно кафе по 15 минути минимум за рестото, а понякога може да платят и 70$ такса за кафе с кроасан.
В момента on-chain трансакциите са центове и се използват за доста по-големи суми, за едно кафе има lightning network, където няма такса и не се чака
 
В момента on-chain трансакциите са центове и се използват за доста по-големи суми, за едно кафе има lightning network, където няма такса и не се чака

"LN" е скам, добро утро. и няма нищо общо с блокчейн. Колко години вече си търсите проблем несъществуващ да решавате, но истината е, че има по-добра алтернатива за всичко off chain.
ЦЪК ЦЪК


Ето и и една дискусия относно статута на LN скама от скоро.

 
Знам, че не е блокчейн, това е втори слой за плащане, в който в момента има заключени около 5000 BTC. Не знам доколко е скам, но се използва все по-масово от компании, институции, държави.

Силно ти препоръчвам да го мютнеш и да не му обръщаш внимание. ;)
 
Знам, че не е блокчейн, това е втори слой за плащане, в който в момента има заключени около 5000 BTC. Не знам доколко е скам, но се използва все по-масово от компании, институции, държави.

И защо да се ползва изобщо? Плюсове? Минуси?
6cxrl2eivpl91.jpg



Как върви иначе инфлацията? Лошите фиатни долари за 65% нагоре, спрямо бъткойна последната година. Добре, че поне преди 2 дни Тетера напринтиха 1 милиард тетерчета за да купуват биткойни и да ги дъмпват на крипто бротата, че поне малко цената да светне в зелено.




 
"LN" е скам, добро утро. и няма нищо общо с блокчейн. Колко години вече си търсите проблем несъществуващ да решавате, но истината е, че има по-добра алтернатива за всичко off chain.
ЦЪК ЦЪК
Само не каза коя е по-добрата алтернатива?
 
Никой не те кара да ги използваш. Ако текущата фиатна система беше не беше просто хартийки или цифри в базата данни на банката, ако не се печатаха и обезценяваха постоянно парите, с радост бих ги ползвал и нямаш да търся други варианти. Лошото е, че не е така. Не мога да си представя дори, да си държа спестяванията в банката. Имам много по-голямо доверие на биткойн и съм all in. Всеки може да прецени за себе си, по принцип никой не може да каже какво ще стане в бъдеще. Времето ще покаже кой е прав в момента и кой не.
 
  • Like
Реакции: ROA
Тази, която всички ползват, включително и ти. Отговори си сам.
Да, и в тази перфектна според теб алтернатива ми заминават някъде към 30-40% от постъпленията. Не говоря за нормални разходи, говоря само и единствено за данъци и такси. И това е само за начало, защото след това идва инфлацията, която прави така, че всичко спестено ми се срива като Биткойн по време на зима.

Перфектната система, направо думи нямам. Абсолютен шит :hankey:
 
Въпреки големия спам... биткойн все още работи..
 
Поста е дори за най-върлите противници на криптовалутите. Отваряте Револют, решавате едни тестове и получавате малко Polkadot и 1inch. Това го видях в пост в DEVBG. Не е много, но като за без пари толкова. DOT имаше приличен връх и при бичи пазар може да се окаже, че 5-те загубени минути за теста са добре инвестирани. :D
 
Поста е дори за най-върлите противници на криптовалутите. Отваряте Револют, решавате едни тестове и получавате малко Polkadot и 1inch. Това го видях в пост в DEVBG. Не е много, но като за без пари толкова. DOT имаше приличен връх и при бичи пазар може да се окаже, че 5-те загубени минути за теста са добре инвестирани. :D
Да, лесен е теста, но в револют криптовалутите не са истински, за начинаещи става.
 
Да, лесен е теста, но в револют криптовалутите не са истински, за начинаещи става.

Съгласен съм. То като гледам поста в DEV, повечето вече ги пият на бира тези 20-30 лв. Продават на сегашната цена с 4 лв такса. :)
 
  • Haha
Реакции: dca
На 0.11 $ средна стойност имам "един вагон" DOGE. Новина ли има та така се размърда? Просто не следя пазара за това питам.
 
На 0.11 $ имам средна стойност имам "един вагон" DOGE. Новина ли има та така се размърда? Просто не следя пазара за това питам.
Шараните помнят малко повече от кокошките, може да е тръгнал някакъв нов хайп.
 
Шараните помнят малко повече от кокошките, може да е тръгнал някакъв нов хайп.

Ако натисна "продай" в момента ще съм с прилична сума печалба само от DOGE, без да смятам BTC активите. Иначе съм шаран и аз. За кит ще има много боб да ям. Обаче ти с твоя багажник цветни метали като инвестиция си каракуда на сухо. Такива като теб по форумите са токсични. Нямаш за 2 лв крипто, а ръсиш простотия от 50 страници назад.
 

Горе