Bitcoin / Биткойн

Ако натисна "продай" в момента ще съм с прилична сума печалба само от DOGE, без да смятам BTC активите. Иначе съм шаран и аз. За кит ще има много боб да ям. Обаче ти с твоя багажник цветни метали като инвестиция си каракуда на сухо. Такива като теб по форумите са токсични. Нямаш за 2 лв крипто, а ръсиш простотия от 50 страници назад.
Що да не натиснеш "продай"? Ако не за всички, то може за някаква част. Освен това винаги можеш да се прехвърлиш на друго крипто. В сравнение с други койни днес DOGE е доста по-високо от тях, което си е възможност.

Иначе и аз не следя новини, но ако някое крипто се размърда така неочаквано, можеш просто да напишеш в тубата името на криптото и да видиш какво се говори в последните часове или дни. Тия дни Elon Musk купува Twitter или нещо такова.

Бе хубаво се наинвестирахте, като паднаха в пъти, пък един стейбъл направо го занулиха. Жалко, че си налягате парцалите, и не смеете да влезете да става сеир. Мълчите вече казах като какво.
Ванчо, ама койните дори да са всичките на ATH, ти си такава развалена плоча, че кой да иска да си говори с теб :) Ти явно очакваш някой да влезе във форума и да напише роман за това колко съжалява, че си е помислил да си купи крипто, и да те хвали колко си бил прав и си го предупреждавал преди това. Продължавай да се надяваш, но тоя кеф не вярвам някога да ти се случи :) Много по-вероятно от това е Биткойн да стане милион :D

Всичкото крипто се срина. Излязох прав.
Радвай се докато си прав, защото при криптото едно нещо е сигурно - не обича да тъпче на едно място за дълго. Както сега е долу, така ще се качи отново горе и тогава ти ще млъкнеш. Е, по-точно ще започнеш отново да въртиш плочата с хабенето на ток, скъпи транзакции и подобни антични проблеми.
 
Що да не натиснеш "продай"? Ако не за всички, то може за някаква част. Освен това винаги можеш да се прехвърлиш на друго крипто. В сравнение с други койни днес DOGE е доста по-високо от тях, което си е възможност.

Иначе и аз не следя новини, но ако някое крипто се размърда така неочаквано, можеш просто да напишеш в тубата името на криптото и да видиш какво се говори в последните часове или дни. Тия дни Elon Musk купува Twitter или нещо такова.

На няколко пъти продавах при помпи. Директно DOGE/BTC. Сега реших да пропусна. Не бързам за никъде с продажбите. Искам първо да видя дали ще задържи тези 6-7 милиарда капитализация от последните дни. Иначе точно заради сделката на Мъск е движението.
 
Май вече не могат да хабят ток, тия с картите. Цепя се от кеф. Скъпите транзакции са факт. При бай хойн.
Ванчо! Ванчо! Ванчо! Вдигни си игличката от изтърканата плоча. Стигнал си ниво на безумна идиотия. Сещай се, че в момента в който криптото мине определено ниво, всички тоя карти ще бъдат включени ОТНОВО и ще работят на макс, ще хабят ток като за световно и ще струват много скъпо.
 
Още една приятна новина за холдърите като мен. ;) Аполо вече предлагат BTC и крипто като цяло за клиентите си.

За който не знае кои са Аполо ще кажа само, че имат AUM около $513 милиарда.
 
Май вече не могат да хабят ток, тия с картите. Цепя се от кеф. Скъпите транзакции са факт. При бай хойн.
Последната ми on-chain трансакция беше с такса около 40 цента. Банковите ми преводи са по-скъпи по принцип.
 
Относно цената за транзакция с BTC.

Или защо в тази тема много хора нямат никаква представа какво говорят. Плямпат си свободно, а в същото време нямат и $100 в крипто.
Screen Shot 2022-10-31 at 15.46.18.png
 
Относно цената за транзакция с BTC.

Или защо в тази тема много хора нямат никаква представа какво говорят. Плямпат си свободно, а в същото време нямат и $100 в крипто.
Виж файлът 26408
Ами не знаят явно, защото имаше ъпдейти и откакто пуснаха Native SegWit таксите паднаха доста, също така и lightning network допринася много, защото повечето хора го ползват него за дребни трансакции, а on chain се првят само с големи суми.
 
През LN в Кракен даже е безплатно. Първата колона е таксата, а втората минимална сума за теглене.

Screen Shot 2022-10-31 at 15.51.42.png
 
Ами не знаят явно, защото имаше ъпдейти и откакто пуснаха Native SegWit таксите паднаха доста, също така и lightning network допринася много, защото повечето хора го ползват него за дребни трансакции, а on chain се првят само с големи суми.

Те хубаво не знаят. Проблемите започват, когато не са наясно, нямат опит, но бълват FUD из социалните мрежи.
 
През lightning network може дори едно сатоши да се прати, което е 0.00000001 BTC, вече зависи от портфейла, ако той има някакъв лимит. Аз съм пращал 100 сатошита за тест и няма никакви проблеми нито такси.
 
Някои борси добавят допълнителни такси, така че зависи кой от къде прехвърля. Аз затова не харесвам много binance, защото ако искам да си пратя от там BTC до леджера е по-скъпо, отколкото ако пратя от кракен. Също така кракен вече имат и lightning network, което е доста удобно.
 
Това не е в блокчейна на бай хойн.

А какво е бе, брат? Средната цена (из между всички борси) е около 2лв. както се вижда в графиката. Или викаш е фейк?

На места е по 30-40ст. както ти се даде и пример с Кракен към Ledger.

Къде е високата такса, че нещо не ми е ясно май? ;)
 
Това не е в блокчейна на бай хойн.
Обяснявам. Размера на таксата за транзакция в Bitcoin е напълно по желание, стига портфейла да го позволява. Който иска да плати центове, просто сваля цената на транзакцията. Има едно число sat/byte, което определя това. Колкото е по-малко това число, толкова е по-евтина транзакцията, но също така и по-бавна. Портфейлите обикновено слагат някакво число, при което транзакцията да мине за минути, някъде около 20 sat/byte. Ето примерна снимка от тази настройка на Exodus Wallet:

file-eJTFpa1FN6.png


На снимката препоръчват 21 sat/byte, което в този ден се е равнявало на такса $1.94. Но когато човек премести плъзгача наляво, и цената на транзакцията пада. Ако се сложи на 1 sat/byte, би било 21 пъти по-евтино, или $0.092.

Обаче при такса от 1 sat/byte транзакцията ще приключи след дни. Затова човек си избира цената, според това колко му е спешно. Ако бърза, вдига цената за транзакцията и тя минава приоритетно преди другите. Ако не му е спешно, все някога транзакцията ще се случи.
 
А пък когато говорим за кафе, всъщност не е толкова невъзможно, колкото обикновено се изкарва.

Когато някой направи транзакция, тя всъщност е видима веднага. Плащаш си кафето с малка такса, и пак продавачката веднага би видяла колко сатошита й пращаш. Е, транзакцията ще е unconfirmed и може да остане така за часове или дни, но това не е особен проблем при такива сравнително ниски цени. Дори да има натрупани чакащи транзакции за 5 дена от продажба на евтини неща, това не са милиони. Дори някой да направи 51% атака и да подмени 1-2 блока, пак биха изчезнали само транзакциите от няколко минути назад. Останалите все някога ще минат.

Да не говорим, че има Litecoin, DASH и други. Плащанията с крипто са напълно възможни и евтини, но явно на търговците им е чужда тая идея и не разбират.
 

Горе