Bitcoin / Биткойн

А тези 17К ADA какво ги правиш. Със сигурност би трябвало да ги стейкваш някъде и да ги увеличаваш. По борси ли ги държиш или на хардуерен портфейл, защото аз въобще не вярвам ва борсите и почти всичко е на мой ledger
 
Мисля, че гледната ти точка е малко изкривена.

Централизацията при PoS теоретично идва преди релийза, когато организацията може да направи много токени и частни фондове или институции да добият повече власт над гласуването. Това става още преди стейкването в токена да е активно. Не е по вина на самия PoS модел.

PoS всъщност е по-слабо централизиран от PoW, защото мащаба е друг.
- При PoW всяко правителство или организация може да добие неограничен хашрейт практически с $0 инвестиция.
- PoS дава еднакъв APY за всички, като единствената разлика е в таксите, които са незначителни.

А тези 17К ADA какво ги правиш. Със сигурност би трябвало да ги стейкваш някъде и да ги увеличаваш. По борси ли ги държиш или на хардуерен портфейл, защото аз въобще не вярвам ва борсите и почти всичко е на мой ledger

Токените не излизат от портфейла при стейкване. И аз имам мантра: "My keys, my coin!". Стейквам в публичен pool и ми носи средно 4-6% APY.

Хардуерен портфейл все още нямам, но почти всеки вече поддържа стейкване с ADA и други токени. Включително Ledger.

В момента използвам официалния https://daedaluswallet.io/, който си седи вкъщи на NAS сървъра ми, където си държа документите. През повечето време няма даже Интернет връзка.

За портфейл имат и официална лека браузърска версия. https://yoroi-wallet.com/ Разликата е, че не съхранява блокчейна локално.
 
- При PoW всяко правителство или организация може да добие неограничен хашрейт практически с $0 инвестиция.
Как така ще добият неограничен хешрейт с 0 инвестиция? За такова нещо трябва огромна инвестиция в оборудване и след това сметки за ток.
 
Всеки си мислеше, че се ползва само за игри и никога няма да бъде нещо сериозно.
Стига с туй "всеки". Ако под всеки имаш предвид баба ти Гуна и Вуна, то си е твой проблем. И тук основно говорим за цените на криптото, туй че е иновация и е използваемо мисля е извън съмнение. Има алткойнове 100 пъти по-съвършени от бай Хойн. Ама тия неща не ви вълнуват, искате да напълните кошницата с крипто шит, и да не ви се налага да работите. При пирамидата се случват тия неща, ама само за първите. Последните плащат сметката.
 
Как така ще добият неограничен хешрейт с 0 инвестиция? За такова нещо трябва огромна инвестиция в оборудване и след това сметки за ток.

В момента BTC има капиталзиация от около $400 милиарда. Това са жълти стотинки.

Абсолютно всяка институция с достатъчно AUM (например Blackrock имат $10 трилиона :)) или държава извън златния стандарт може да субсидира начинанието с 0 риск и 0 разходи. Така работят субсидиите, които в повечето случай са пълен скам.

Теоритично разбира се, но напълно възможно ако достигнем достатъчно ниво на адопшън и някой види смисъл в това.
 
какъв потенциал и бъдеще има пред биткойн
Напротив, само минало има. ВСИЧКИ алткойнове са по-съвършени от него, по използваеми, скалируеми и бързи.
Бай Хойн е 100% сантимент, гледане в миналото, и цената му падна 3 пъти и нещо от последния хайп.
 
Златото и то било хайп. Купилите ноември 2012г. се наложи да чакат до юли 2019г. за да могат да си изкарат парите без загуба. :)
Screenshot 2022-11-02 at 12.50.04.png

Но за тези купили м/у 2013г. и 2018г. май бирата е друга: :)
Screenshot 2022-11-02 at 12.52.06.png
 
Златото и то било хайп. Купилите ноември 2012г. се наложи да чакат до юли 2019г. за да могат да си изкарат парите без загуба. :)
Виж файлът 26453

Но за тези купили м/у 2013г. и 2018г. май бирата е друга: :)
Виж файлът 26455
Как не те досрамя да сравниш биткойна на Господ, с първия крипто проект, алфа версия, опит дали изобщо ще работи в реалния свят. Софтуерът който ползваш алфа версия ли е, баш първия релийз, още от процес на тестване.
Биткойн е точно обратното на всичко, което претендира. Нито е децентрализиран, нито има малки транзакции, нас ще ни карат да седим на свещи, докато Ant miner хаби гигавати, фермите с него са грамадни заводи.
Всеки копач заслужава по 10 тояги на гол гъз, за всеки изкопан блок.
 
ОК, разбрахме си гледните точки, няма какво да го дъвчем повече, времето ще покаже кой е крив и кой прав.
Времето вече показа, още от първата страница го пишете това. На 4 години има обръщане на пирамидата, кой бит бит, кой еван еван, след 4 години се навъдили нови шарани. Само като се замислиш - колко акъл трябва да имаш, за някви цифрички, които някой изгенерирал с по няколко милиона в секунда. Шиба ину е особено показателен пример, изгенерираха 1 000 000 000 000 000 койнчета, и си почупвате харддисковете да притежавате няколко такива. Числото не е изсмукано от пръстите, просто поредният опит за набиране на балъци.
 
ОК, разбрахме си гледните точки, няма какво да го дъвчем повече, времето ще покаже кой е крив и кой прав.

Реално е без значение токена стига да сме в играта. ;) Всички се движат горе-долу заедно така или иначе даже крипто ETF-ите.

Говоря за вече стъплите здраво токени. Същото важи за капиталовите пазари.

Screen Shot 2022-11-02 at 13.17.59.png
 
Само като се замислиш - колко акъл трябва да имаш, за някви цифрички, които някой изгенерирал с по няколко милиона в секунда.
За националните валути говориш, нали?

Шиба ину е особено показателен пример, изгенерираха 1 000 000 000 000 000 койнчета, и си почупвате харддисковете да притежавате няколко такива. Числото не е изсмукано от пръстите, просто поредният опит за набиране на балъци.
Имаме дваж повече сатошита в Биткойн: 2,100,000,000,000,000. И какво от това? Напъваш се повече да измислиш за каква глупост да се хванеш, отколкото се напъваш в нужника.
 
Да дам нагледен пример защо PоS моделът не е централизиран.

И защо нашият ETH валидатор избрахме да се хоства в гаража вкъщи. ;)

Вчера Hetzner са обявили, че ще премахнат всички сървъри, които хостват валидатори за Solana. https://www.theblock.co/post/182283...rs-go-offline-as-hetzner-blocks-server-access

20% от мрежата е афектирана. Самите транзакции по никакъв начин не са афектирани.

За кратко латенсито е било по-високо, но това е.

Screen Shot 2022-11-03 at 9.29.00.png
 
За националните валути говориш, нали?


Имаме дваж повече сатошита в Биткойн: 2,100,000,000,000,000. И какво от това? Напъваш се повече да измислиш за каква глупост да се хванеш, отколкото се напъваш в нужника.
Сещаш ли поне една разумна причина да купуваш крипто, освен спекулация?
 
Сещаш ли поне една разумна причина да купуваш крипто, освен спекулация?
Има смисъл, ако трябва да подкупиш някой :D Обмислям да започна и дрога да продавам ( в кръга на шегата ) плащат в крипто, оставям му СТОКАТА до някое дърво и куките ще ме хванат за шнура :cool:


П.С. Не е финансов съвет
 
Сещаш ли поне една разумна причина да купуваш крипто, освен спекулация?
Сещам се, ама на теб не са ти интересни тия причини. На мен обаче ще ми е по-интересно ти да обясниш защо националните валути са достатъчно добри и няма смисъл да се мисли за алтернативи. Обясни ми защо печатането на трилиони долари не е проблем. Обясни ми защо е още по-добре направо всички валути да се дигитализират и да няма кеш.

Има смисъл, ако трябва да подкупиш някой :D Обмислям да започна и дрога да продавам ( в кръга на шегата ) плащат в крипто, оставям му СТОКАТА до някое дърво и куките ще ме хванат за шнура :cool:


П.С. Не е финансов съвет
Да, и наркоманите ще тръгнат да си свалят крипто портфейли и да се чудят от къде да се сдобият с койни за да си купят от твоята дрога :D
 
Обясни ми защо печатането на трилиони долари не е проблем. Обясни ми защо е още по-добре направо всички валути да се дигитализират и да няма кеш.
Не ми вменявай такива твърдения. Какъв е смисълът да притежаваш 1000 шиба ину примерно?
 
Един бърз шот. Понеже нали крипто няма никаква полза в реалния свят.
Screen Shot 2022-11-03 at 18.59.21.png

Аз пък от този месец ще купувам крипто с DCA към транзакциите около дивидентното портфолио. Само се чудя дали да купувам BTC в Interactive Brokers или Cardano за да подпомагам стейкването и да си сваля малко средната цена. :rolleyes:
 
Не ми вменявай такива твърдения. Какъв е смисълът да притежаваш 1000 шиба ину примерно?
А не искаш ли да тръгна койн по койн да ти казвам защо трябва да го притежаваш, от първия до 20 хиляди и не знам си кой? Ти ми кажи какъв е смисълът да притежавам 1000 долара?
 
Един бърз шот. Понеже нали крипто няма никаква полза в реалния свят.
Виж файлът 26481

Аз пък от този месец ще купувам крипто с DCA към транзакциите около дивидентното портфолио. Само се чудя дали да купувам BTC в Interactive Brokers или Cardano за да подпомагам стейкването и да си сваля малко средната цена. :rolleyes:
Бих седял далеч от крипто идиотски корпорации, инвестиращи в кучи койн.
 

Горе