Bitcoin / Биткойн

Купуваме без да се хвалим :D Наредил съм ордери, които ще се изпълнят при евентуален спад на цената, отделно всеки месец правя DCA, а с една част гледам да купя и да продам, за да хвана профит, с който да купя повече.

Не е интересно така. :)
 
 
Днес ще започна първата си позиция като LP в допълнение на дивидентното си портфолио.

Целта ще е около 10% от портфолиото като стойност винаги да бъде алокирано в крипто, което ми носи някаква доходност. Ще отнеме известно време докато стигна този таргет. Може би 4-5 месеца.

Текущата доходност на BTC/USDT е около 29%. Ще вкарам 150 USDT и ще проследя процесът + самата доходност в продължение на няколко месеца.
Screenshot 2023-03-15 at 12.42.13.png

Избрах Binance, защото на тях и имам някакво доверие, а и като цяло винаги през тях прекарвам всичките си крипто транзакции и не съм имал проблеми.

В някакъв етап ще отворя акаунт в друг exchange за диверсификация.
 
Избрах Binance, защото на тях и имам някакво доверие, а и като цяло винаги през тях прекарвам всичките си крипто транзакции и не съм имал проблеми.

В някакъв етап ще отворя акаунт в друг exchange за диверсификация.
На мен повече ми харесва kraken и в binance нямам много, но все пак е добре да има няколко алтернативи. Kraken вече поддържат lightning network, което е много удобно, но от друга страна binance имат карта, с която може да се плаща директно във всеки магазин. И двете имат предимства и недостатъци.

Между другото, днес съм на събитието на Binance във Варна, хотел Хоризонт, някой от вас ще ходи ли?
 
На мен повече ми харесва kraken и в binance нямам много, но все пак е добре да има няколко алтернативи. Kraken вече поддържат lightning network, което е много удобно, но от друга страна binance имат карта, с която може да се плаща директно във всеки магазин. И двете имат предимства и недостатъци.

Между другото, днес съм на събитието на Binance във Варна, хотел Хоризонт, някой от вас ще ходи ли?
От теб сега разбирам, погледнах за какво става дума.. до колкото видях е безплатно, но иска регистрация.
"Здравейте, събитието е разпродадено. Попаднахте в листа на чакащите. Периодично молим записалите се да се откажат от билетите си, ако в последния момент преценят, че не могат да присъстват. В този случай свободният билет ще бъде предложен на първия в waitlist-a, след това на втораия и тн. Ще имате 5 часа, за да реагирате и да вземете билета си."
 
Kraken вече поддържат lightning network, което е много удобно, но от друга страна binance имат карта, с която може да се плаща директно във всеки магазин.
Хората не би трябвало да се регистрират в KYC ексчейнджи, камо ли да им да им използват измислените карти. Освен това в магазините още приемат кеш.
 
Готово. Сега остава да измисля как да хеджна тази позиция. :rolleyes:

Screenshot 2023-03-15 at 18.49.21.png

Получените токени допълнително ще стейкна за още 2-3% доходност.
Screenshot 2023-03-15 at 18.53.27.png
 
Готово. Сега остава да измисля как да хеджна тази позиция. :rolleyes:

Мислех си го от известно време, ама тоя ти пост ме подтикна. И на мен ще ми е интересно да видя какво ще стане.
T4hbdPR.png
 
Хората не би трябвало да се регистрират в KYC ексчейнджи, камо ли да им да им използват измислените карти. Освен това в магазините още приемат кеш.
Как тогава да купя биткойн, нали трябва да изпратя фиатна валута, за да го купя? Гледам къде условията са най-добри и купувам от там, след това прехвърлям на собствен леджер, не държа по борсите.
 
Мислех си го от известно време, ама тоя ти пост ме подтикна. И на мен ще ми е интересно да видя какво ще стане.
T4hbdPR.png

Има риск от impermanent loss. Интересувай се какво точно представлява, как се хеджва и прецени дали е за теб.

Ако просто искаш експозиция към крипто, която ти носи доходност най-добре стейквай Ether on chain. Взимай си 4% и не се занимавай с глупости.

Изпусна когато пусках сървъра, защото така има най-малко риск понеже си седи локално при мен, а не в exchange. Ако имаш интерес може да пиша пак, когато пускам втория. ;)

Можеш да приемеш stETH за нещо като T-Bills на крипто. Risk free rate = каквото дава ETH като доходност.

Едит: този пич има много интересни статии по темата. Малко е sciency ама е супер полезно. Професор в Cornell е. https://lambert-guillaume.medium.com/
 
Има риск от impermanent loss. Интересувай се какво точно представлява, как се хеджва и прецени дали е за теб.

Ако просто искаш експозиция към крипто, която ти носи доходност най-добре стейквай Ether on chain. Взимай си 4% и не се занимавай с глупости.

Изпусна когато пусках сървъра, защото така има най-малко риск понеже си седи локално при мен, а не в exchange. Ако имаш интерес може да пиша пак, когато пускам втория. ;)

Можеш да приемеш stETH за нещо като T-Bills на крипто. Risk free rate = каквото дава ETH като доходност.

Едит: този пич има много интересни статии по темата. Малко е sciency ама е супер полезно. Професор в Cornell е. https://lambert-guillaume.medium.com/
Благодаря, интересувал съм се. Честно казано просто не ми се занимаваше, защото съм свикнал на доста по-голям риск с по-големи печалби и ми се получава вече няколко години. Значима загуба от LP в момента не виждам как мога да генерирам, но затова и влязох с малко.
Staking и 4% не са ми интересни, признавам. Съвсем умишлено не ти писах като обяви сървъра, но това не значи, че при следващ такъв няма да съм на друга мнение:)
 
Значима загуба от LP в момента не виждам как мога да генерирам, но затова и влязох с малко.

Можеш да генерираш много голяма загуба при резки промени. Независимо дали е нагоре или надолу.

Ето един бектест за доходност с и без хедж.
1630057075169
 
Радвай се тогава на измислените хартийки, които постоянно печатат и обезценяват, а и нямат никакво покритие.
Дигиталните версии на измислените хартийки ли не ги печатат, не се обезценяват и имат покритие?
 

Горе