Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Ето една банка, която предлага електронни пари, които са обезпечени със злато. Имат и дебитна карта, с която осъществявате достъп до златните ви сметки.

Ако не ви е страх, че легалните американски разбойници няма да ликвидират тази банка, можете смело да си ползвате електроните пари обезпечени със злато.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Тая голямата картинка на Силк Роуд ли е домейна, дето продавали забранени неща за Биткойни? Случка от съвсем наскоро.

Не, от LibertyReserve. Те предлагаха услуги като WebMoney, но отказваха да сътрудничат на американските тайни (и не тайни) служби. WebMoney обаче предлага директен достъп до базите си от данни (включително и всички лични данни на потребителите) на CIA, FBI и другите американски разбойници, и затова не ги закачат.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Има разлика между хартиено злато и електронни пари, които са обезпечени с физическо злато.

Фючърсите са хартиено злато - с тях може да се правят най-различни манипулации.

Обаче ако златото е на кюлчета и се съхранява в сигурни трезори - няма никакъв риск да се ползват електронни пари, обезпечени с това злато (освен рисковете свързани със законната кражба от страна на държавата, където се намира златото или друга държава, която има повече оръжия).
 
Последно редактирано:
От: От: Bitcoin / Биткойн

Single point of failure.




1. Всяка банка е била централен орган, който обезпечава валутата с нещо.



2. Лицето, което обезпечава валутата е централния орган - single point of failure. Когато златото му свърши (защото да обезпечиш нещо със злато означава да даваш злато на всеки, който пожелае да размени парите си срещу обещаното злато) какво ще прави? Ще фалира. Никой няма доброволно да обезпечи криптовалута, която не може да бъде контролирана. Цената на криптовалутата се определя от търсенето и предлагането. Ако в даден момент мнозинството реши, че валутата струва по-малко от обезпечението, което централния орган предлага - всички ще започнат да продават валутата и да си искат златото, което централния орган предлага да даде срещу тази валута. И централния орган ще остане без злато.

"Златния койн" няма да бъде криптовалута, а ще бъде електронни пари обезпечени със злато. Сега има такива валути и си функционират прекрасно докато не бъдат затворени поради обвинение в пране на пари. LibertyReserve например предлагаше (също като WebMoney) електронни пари обезпечени с национални валути и злато.

Ето какво се случи с него:

QVJmBdC.png

1. Всяка банка е независим орган един от друг. А дали е няма провал БТК - утре спре нета - голям провал на системата си е ако ме питаш. И от там като вкараме никвата вътрешна стойнсот ехе ...
2. Щом ЦБ/Лице или което и да е свърши златото - то то има всички хартийки - но хартийки злато е 1:1 Проблема идва при банкиране с частичен резерв.
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

И аз това се опитвам да обясня. Кое ще бъде това благотворително дружество, което да обезпечи криптовалута, която няма издател и не може да се контролира.

Издателят на електронни пари има интерес да ги обезпечава само ако това е печелившо. Например WebMoney печели от таксите при превод на електронни пари от една сметка по друга и от разликите във валутите курсове между отделните валути.

Затова има интерес да държи злато в трезорите (или ETF в сметката си при инвестиционния посредник) - чрез таксите за превод, които събира си избива разходите по съхранение на златото (за борсово търгуваните фондове пак се плаща такса - цената на дяловете на борсово търгувания фонд пада според годишната такса, която се събира от управляващото дружество).

Това ще към джакоса и хепито.

Май сте забравили какво са били банките в началото?! Те са били златни трезори и са печели именно от съхранението и размяната на услугите чекове.

Ето го допускането имаме златен БТК и пазара така го е решил. Цента на 1 БТК=1 унция злато. Приемаме ги и двете за еднакво желани и търсени и взаимо заменяеми.

Представете си Тавекс - Хепи има 1 унция злато и иска да има 1 БТК отива в Тавекс и се разменят + няква такса, Джакос пък иска 1 униця злато за БТК - отива в Тавекс и отново става размяната.
План Б Хепи и Джакоса се събират на кафе и си правят размяната.

Като вкараме, че ще има безброй Тавекс и че кода по смъртно може се манипулира то тогава 1 БТК спокойно се вързва към 1 Унция като цена, дори няма го играем като златен ЕТФ.
В добавка към допускането - златото се купува и продава на борсите само във физическият му вид справка Сингапурската златна борса.

Тогава ще има и конкурнеция на криптото с уеб парите и т.н

За жалост това е само мечта. Държавите няма допуснат, това да се случи или поне ще имаме ожесточено война. Но това случи ли се се връщаме в устойте на свободният капитализъм и прогрес.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма как да стане с БТК. Възможно е, ако някоя банка пусне например 22 млн банккойн например срещу тях има в трезора си напр 22 000 тройуйнции. Ама за какъв и е да го прави, като може да пусне банкноти.
 
От: Bitcoin / Биткойн

За жалост това е само мечта. Държавите няма допуснат, това да се случи или поне ще имаме ожесточено война. Но това случи ли се се връщаме в устойте на свободният капитализъм и прогрес.
Всеки може да си купи злато, и да осъществи мечтите си. Ако до това опираме. Съхранява се лесно, неразрушимо е, делимо... говорено е много. И напълно законно. Обменяш по курса за деня и изпращаш през БТК по курса на деня. Чудо голямо!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма как да стане с БТК. Възможно е, ако някоя банка пусне например 22 млн банккойн например срещу тях има в трезора си напр 22 000 тройуйнции. Ама за какъв и е да го прави, като може да пусне банкноти.

Златни хранилища - това са били банките.

Явно пак не може се проумее - вие всички имате БТК какъв е проблем да се заменят БТК към то унция злато?!

Ти, аз и Хепито и Рабин сме имаме всеки по 1 БТК и всеки има по 1 унция - аз искам си разменя 1 БТК за 1 унция злато ти ми я разменяш - аз имам 2 унции но ти 2 БТК. Ти нямаш злато но БТК пак е обезпечен 1:1 към златото.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Всеки може да си купи злато, и да осъществи мечтите си. Ако до това опираме. Съхранява се лесно, неразрушимо е, делимо... говорено е много. И напълно законно. Обменяш по курса за деня и изпращаш през БТК по курса на деня. Чудо голямо!

Сякаш си чел последният ми ред - изцяло говоря за съвсем друго нещо. Говоря за децентрализация на парите и липсата на монопол над най-важната стока. Нещо, което е доказано че работи перфектно - хилядолетия сме били на такъв стандарт, е сега на фиатна парична система виждаме до къде ще се докараме. Трябва ни парична система с резерв - ей затова говорих останалите редове.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ето го допускането имаме златен БТК и пазара така го е решил.
Извинявай Блеки, аз винаги съм следил темите ти в форума и многоте уважавам, но имам чувство, че някой друг пише сега. Това не може да стане на свободен пазар, той е динамичен. Няма как просто. Банките са издавали ноти на преносител срещу депозирано злато и сребро. Коя банка ще се съгласи да обезпечи БТК, които не е издала тя?
 
От: Bitcoin / Биткойн

Извинявай Блеки, аз винаги съм следил темите ти в форума и многоте уважавам, но имам чувство, че някой друг пише сега. Това не може да стане на свободен пазар, той е динамичен. Няма как просто. Банките са издавали ноти на преносител срещу депозирано злато и сребро. Коя банка ще се съгласи да обезпечи БТК, които не е издала тя?

Май не проумяваш, че не говоря за БАНКИ!!!!!!



Говоря за злато към БТК 1:1 - явно е трудно така, че се върнем на зад.

Хартийките се налагат заради редица удобства над златото, но са обезпечени към злато - разбира се тук се издават от банка.
Биткойна и всички дигитални валути са налагат заради редица удобства над хартийките.

При положение, че Биткойна е неманипулируем код и няма централен орган, при положение че златото не се манипулира(физически няма как се създава) и отново не го създава централен орган - то по тези си свойства те са напълно корелиращи.

Никъде не говоря за банки говоря проста математика A*B=1, B*C=1 то A=C - тук си представи признак или другата страна на медала койн е равно на неманипулируемост, злато равно на неманипулируемост то койн и злато по признак неманипулируемост са равни

А е койна
C е златото
B e неманиполируемостта

Ако се приеме в системата на койна от днес БТК, ще върви 1:1 към то златото и има посредници, който биха направили тази услуга койни за злато и обратно срещу такса - то не виждам къде е проблема.

Няма значение в миналото 1 долар е равен на 1/20 от унцията, та няма значение дали аз ще ти разменя 20 долара за 1 унция от теб или ще ида до Банката. Това е било в миналото, сега сме в ерата на 1 и 0. Щом всички имат вяра в койна и в златото и вярват и има липса на манипулиране то транзакциите биха се случили и да бъдат взаимно заменяеми.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не може да сравняваш нещо имагинерно с нещо реално. БТК е ограничен като количество и ще намалява поради изгубване на портфейли и грешни транзакции, а добива на злато ще се увеличава. Няма как да застине от самосебе си пазара на твърд курс.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не може да сравняваш нещо имагинерно с нещо реално. БТК е ограничен като количество и ще намалява поради изгубване на портфейли и грешни транзакции, а добива на злато ще се увеличава. Няма как да застине от самосебе си пазара на твърд курс.

Що да не мога? Щото едното няма вътрешна стойност ли? Те и хартийките са сравнително имагинерни като имат 0-ва стойност, но златният резерв им придава стойност. Сами за себе си хартийките нямат никва стойност - нали това писах колко пъти ВЪТРЕШНА СТОЙНОСТ. БТК, сам за себе си има точно 0 стойност. Но и двете приемат стойност от функциите, които правят.

Но тази имагинерност ще добие реално изражение - нали това е основното допускане на критовалутите за който толкова говорите - създава от имагинернсот транзакционна стойност и доверие. Нали правих допускане по горе, не съм казал че ще стане така а допусках.

Започнах 1:1, но да прав си БТК ще се фиксира в един момент, но не прече и да се промени кода да колерира 100% с добива на златото нали? По-горе ясно писах, няколкото допускания. Дори и това да не стане то от 1:1 курса ще стане плаващ. Пак няма проблем.

Хепи, толкова пламенно вади аргументи, че койна от самите си функции и направата си вади стойност. Е аз просто докарах до по-високо ниво с допускане - при свободни пазарни отношения и вяра на двете неща какво ще стане.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма пазарен механизъм с който да накараш 7 млд човека да повярват че 1 сатоши= 1 гр злато.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Няма пазарен механизъм с който да накараш 7 млд човека да повярват че 1 сатоши= 1 гр злато.

Тогава как вярват в биткойна :)

Доверието е изключтелно важно едно нещо да е пари. А как ще стане ами кода се описва, че койна следи златото и с темпа на златото се добива.

Как милиони са повярвали 1 долар е 1/20 от унцията или Бретън Уудс милиарди хора вързват към долара националните си валути, а долара се вързва 1/35-та от унцията. На времето доста хора не са вярвали на книжните пари. Но са минали няколко десетилетия докато се наложат - не става от днес за утре. Имай предвид, че говоря за времето на златен стандарт и преди създаването на ФЕД.

Не става за ден. Милиарди хора вярват на златото и ще вярват, аз и пет пари на давам за БТК. Примерат, който дадох е с няколко допускания и най-вече, че пазарите са фрее и че сами са си избрали ПАРИТЕ или кое да бъде пари, чрез даден РЕЗЕРВ. Просто описах, че може да станат нещата.

Аз съм казал не веднъж, чака ни златен стандарт и той в най-скоро време. Има само едни "истински пари" и това са златото и среброто. Другият вариант е стоков резерв. Но ще има РЕЗЕРВ.
 
От: Bitcoin / Биткойн

blackout8 каза:
Тогава как вярват в биткойна
Вярват шепа хора. Вероятно едни 99% от държателите на БТК са ги копали, и сега чакат някой да плаща предебело за което.
Нали видях какви подигравки и чудо за копачка, дето иначе се чака по половин година поне и струва свят пари. От хора, дето имат койни - не пари, а бъзици. Нали ще се вдига, нали "злато" държат и "злато" ще копаят? Койнче - жълтичка!
Лудница пълна. И качествен сеир. Много му се кефя за което.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Вярват шепа хора. Вероятно едни 99% от държателите на БТК са ги копали, и сега чакат някой да плаща предебело за което.
Нали видях какви подигравки и чудо за копачка, дето иначе се чака по половин година поне и струва свят пари. От хора, дето имат койни - не пари, а бъзици. Нали ще се вдига, нали "злато" държат и "злато" ще копаят? Койнче - жълтичка!
Лудница пълна. И качествен сеир. Много му се кефя за което.

Мерси, за коментарът ти. Точно, това целях да провокирам подобен коментар, защо аджеба никво доверие нямам в БТК и още колко ляб има да изяде докато има доверие и 10% в него. А до тогава я има криптовалути, я не....
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

1. Всяка банка е независим орган един от друг. А дали е няма провал БТК - утре спре нета - голям провал на системата си е ако ме питаш. И от там като вкараме никвата вътрешна стойнсот ехе ...

Аз не виждам нещо лошо в това да има множество централни банки, които да печатат валута (емитират електронна валута), която е обезпечена със злато. Особено ако една условна единица от всяка една от тях има една и съща стойност - примерно 1 грам злато (за да не се мъчим да смятаме).

Проблемът е, че системата може да се контролира като се заплашат управителите на банките със затвор (примерно). Това също може да бъде и предимство - зависи от гледната точка. И зависи колко тиранична е държавата.

2. Щом ЦБ/Лице или което и да е свърши златото - то то има всички хартийки - но хартийки злато е 1:1 Проблема идва при банкиране с частичен резерв.

Ако аз например имам един сейф пълен със злато и обявя, че ставам централна банка, която обезпечава Биткойн със злато, има опасност при спадане на пазарната цена на биткойните да остана без злато. Причината за това е, че не аз печатам биткойните - нямам никакъв контрол над мрежата. И де факто ставам благотворителна организация, която раздава злато.

Ако обаче централната банка, която обезпечава електронните пари със злато е техен емитент - това вече е нещо съвсем друго. Това не само, че е възможно, ами е и единствения начин по който едни пари могат да бъдат обезпечени с някакъв актив. Това нещо го прави WebMoney - количеството на физическото им злато съответства на количеството електронно злато, което емитират.

Затова криптовалутите не могат да се обезпечат. По-горе също го обясних няколко пъти. Ако една електронна валута е обезпечена със злато (както електронното злато на WebMoney, Euro Pacific Bank Ltd и други), то тази електронна валута не е криптовалута. Такава валута се нарича електронно злато.
 

Горе