Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

А до тогава я има криптовалути, я не....
Криптовалути има много отдавна, ел. банкиране върви по криптирани канали. Само дето са централизирани от едни други чичковци, вероятно, може би. Както се омешаха с $ знае ли човек вече...
 
От: От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Ако аз например имам един сейф пълен със злато и обявя, че ставам централна банка, която обезпечава Биткойн със злато, има опасност при спадане на пазарната цена на биткойните да остана без злато. Причината за това е, че не аз печатам биткойните - нямам никакъв контрол над мрежата. И де факто ставам благотворителна организация, която раздава злато.

Да но оставяш с Биткойни! И няма си само ти този, който ги обезпечава ще са безброй други и няма да се обезпечава, а ще се разменя! Ти ще вземеш биткойните си и ще ги размениш за други реални стоки + злато. Нали говори пълно приемане на койна и златото. Тук не говорим само ти с 1 тон злато да обезпечаваш, а си говорим за големи борси + техните трезори. Не забравяй, че ако имаш 1 000 унции злато и ги размениш за 1 000 койна ще имаш и един два биткойна печалба - знам ли. Но ти пък ще можеш ги замениш за 1 000 унции и т.н. и т.н.

Ти няма как да фалираш поради простата причина, че разменяш едно и също нещо - доверие но в различните му форми.

Разбирам те за ел. злаото но там има един емитент, тук при криптовалутите няма централен орган, но пък и златото няма централен орган. При бъдещи отношения 1:1 се приемат и двете то няма никъв проблем. Ако това го е решило пазара, пак казвам. Надявам се разбираш, че тук не си говорим за емитентни и фалит по задълженията - просто защото това не съществува.
 
Последно редактирано:
От: От: Bitcoin / Биткойн

Нали видях какви подигравки и чудо за копачка, дето иначе се чака по половин година поне и струва свят пари.

В момента копачките са твърде скъпи. След като платиш за копачката един куп пари, можеш да изкараш само част от тези пари. Причината е, че редовно трудността се увеличава - тоест за определен период от време се изкопават все по-малко и по-малко биткойни.

По-изгодно е да купиш биткойни за същите пари, отколкото копачка.

Как милиони са повярвали 1 долар е 1/20 от унцията или Бретън Уудс милиарди хора вързват към долара националните си валути, а долара се вързва 1/35-та от унцията. На времето доста хора не са вярвали на книжните пари.

Те не са вярвали, а са били убедени. Тоест имало е аргументи, които подкрепят тезата, че 1 долар е едикаква си част от златната унция. Можели са да проверят тази теза просто като отидат в банката и питат касиера колко злато ще им даде срещу определена сума долари.

Няма начин да накараш хората да разменят биткойните срещу точно фиксирано количество злато. Няма централна банка, която да може да обезпечи биткойна със злато.

Да си представим, че има една централна банка, която е готова да си изгуби златото. Обявява, че 1 Биткойн струва 1 oz злато.

Обаче сега 1 биткойн се разменя за 748 долара (тоест за по-малко от 1 oz). Хората ще започнат да купуват биткойни на тази цена и някои ще успеят да купят на цена близка до пазарната в момента. С тези новопридобити биткойни ще отидат право в баката и ще си поискат златото. Банката разбира се ще им даде съответното количество злато (защото е длъжна - нали е обявила, че го продава 1 oz за 1 биткойн). Щастливите собственици на това злато веднага ще го продадат за долари за да може да купят още биткойни и да повторят спекулацията. Това ще продължава докато златото в банката свърши или докато цената на биткойните се вдигне до пазарната цена на златото.

Да допуснем, че банката има много злато и цената на 1 биткойн стане равна на цената на 1 oz злато. Това ще продължи много кратко. Вижте графиката на EUR/CHF след като централната банка на Швейцария се опита да сложи горна граница на цената на швейцарския франк спрямо еврото. Цената не стана идеална права линия (макар и гледана „отдалече“ много приличаше на такава).

От време на време цената на биткойните ще пада под цената на златото. Тогава банката ще губи злато. И ако това често се повтаря - банката може да се наложи да прекрати дейност - защото без злато тя не може да обезпечава Биткойн (въпреки, че в трезорите на банката ще е пълно с биткойни).

Обратното също е проблемно. Какво ще стане когато пазарната цена на биткойните превиши тази на златото. Банката ще бъде задължена да дава биткойни срещу злато по неизгоден курс (за банката) и твърде изгоден за останалите. Хората ще започнат да купуват евтино злато от свободния пазар и да го продават на банката по курс 1:1 и това ще продължи докато трезорите на банката се напълнят с безполезен жълт метал, а биткойните на банката свършат. След като биткойните на банката свършат - няма да има какво да задържа увеличението на цената на биткойните.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Криптовалути има много отдавна, ел. банкиране върви по криптирани канали. Само дето са централизирани от едни други чичковци, вероятно, може би. Както се омешаха с $ знае ли човек вече...

Това, че се ползва криптография не прави една валута "криптовалута".
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ето една прогноза от тук:

S1nNrxb.png


qSWpZ54.png


А тук играят хазарт (казват му derivatives market, но си е чист хазарт).
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

В момента копачките са твърде скъпи. След като платиш за копачката един куп пари, можеш да изкараш само част от тези пари. Причината е, че редовно трудността се увеличава - тоест за определен период от време се изкопават все по-малко и по-малко биткойни.

По-изгодно е да купиш биткойни за същите пари, отколкото копачка.



Те не са вярвали, а са били убедени. Тоест имало е аргументи, които подкрепят тезата, че 1 долар е едикаква си част от златната унция. Можели са да проверят тази теза просто като отидат в банката и питат касиера колко злато ще им даде срещу определена сума долари.

Няма начин да накараш хората да разменят биткойните срещу точно фиксирано количество злато. Няма централна банка, която да може да обезпечи биткойна със злато.

Да си представим, че има една централна банка, която е готова да си изгуби златото. Обявява, че 1 Биткойн струва 1 oz злато.

Обаче сега 1 биткойн се разменя за 748 долара (тоест за по-малко от 1 oz). Хората ще започнат да купуват биткойни на тази цена и някои ще успеят да купят на цена близка до пазарната в момента. С тези новопридобити биткойни ще отидат право в баката и ще си поискат златото. Банката разбира се ще им даде съответното количество злато (защото е длъжна - нали е обявила, че го продава 1 oz за 1 биткойн). Щастливите собственици на това злато веднага ще го продадат за долари за да може да купят още биткойни и да повторят спекулацията. Това ще продължава докато златото в банката свърши или докато цената на биткойните се вдигне до пазарната цена на златото.

Да допуснем, че банката има много злато и цената на 1 биткойн стане равна на цената на 1 oz злато. Това ще продължи много кратко. Вижте графиката на EUR/CHF след като централната банка на Швейцария се опита да сложи горна граница на цената на швейцарския франк спрямо еврото. Цената не стана идеална права линия (макар и гледана „отдалече“ много приличаше на такава).

От време на време цената на биткойните ще пада под цената на златото. Тогава банката ще губи злато. И ако това често се повтаря - банката може да се наложи да прекрати дейност - защото без злато тя не може да обезпечава Биткойн (въпреки, че в трезорите на банката ще е пълно с биткойни).

Обратното също е проблемно. Какво ще стане когато пазарната цена на биткойните превиши тази на златото. Банката ще бъде задължена да дава биткойни срещу злато по неизгоден курс (за банката) и твърде изгоден за останалите. Хората ще започнат да купуват евтино злато от свободния пазар и да го продават на банката по курс 1:1 и това ще продължи докато трезорите на банката се напълнят с безполезен жълт метал, а биткойните на банката свършат. След като биткойните на банката свършат - няма да има какво да задържа увеличението на цената на биткойните.

Е това и казах, повярвали защото са се убедели.

Хайде сега пак да обеснявам за 3-ти път не знам що не чете.

Казах 1 биткойн следи цената на 1 унция злато т.е. сега 1 БТК е равен на 1228 долара. В момента ще има 170 милиона койна и темпа на койните ще е равен на темпа на новото злато.
За н-ти път казвам, не е нужно някоя БАНКА да обезпечава. В кода на тази валута ще е опеменато че ще расте с толкова, колкото златото.

Никъде не съм казал, че трябва насилствено се вярва в койна. На всякъде писах има високо доверие в койна, както в златото и 100% са взаимно заменяеми. Тогава, ще стане това което писах - ще може да се обезпечи реално койна без централен орган. Всеки ще може спокойно си замени златото за койните и обратно.
 
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

В момента копачките са твърде скъпи. След като платиш за копачката един куп пари, можеш да изкараш само част от тези пари. Причината е, че редовно трудността се увеличава - тоест за определен период от време се изкопават все по-малко и по-малко биткойни.

По-изгодно е да купиш биткойни за същите пари, отколкото копачка.
...
За сметка на това цената на койна пада 8)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не можем да допуснем нещо невъзможно, един пазарен елемент да е равен на друг за дълъг период от време. Може да допуснем 1 БТК да стане равен на $ 1 000 000.00, може и 0.0001 % да е, но е възможно. Без регулация няма как да замразиш дадена двойка на борсата. А някакво регулиране в реално време на БТК според цената на златото според мен няма как да стане. Банките регулират стойността на парите чрез лихвите и M1 и М2.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не можем да допуснем нещо невъзможно, един пазарен елемент да е равен на друг за дълъг период от време. Може да допуснем 1 БТК да стане равен на $ 1 000 000.00, може и 0.0001 % да е, но е възможно. Без регулация няма как да замразиш дадена двойка на борсата. А някакво регулиране в реално време на БТК според цената на златото според мен няма как да стане. Банките регулират стойността на парите чрез лихвите и M1 и М2.
Това ясно, чудим се дали 0.0001$ или 1 000 000 $ ще стане.
http://www.investor.bg/analizi/262/a/personalniiat-kompiutyr-shte-izchezne-vyprosyt-e-koga,162804/
Преди дни анализаторите от IDC потвърдиха най-лошо пазената тайна в технологичната индустрия: все по-малко хора обмислят покупката на персонален компютър.
Ето, и аз в къщи съм на една древна щайга, щото работи. Кой ще купува хардуер, а?
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Не можем да допуснем нещо невъзможно, един пазарен елемент да е равен на друг за дълъг период от време. Може да допуснем 1 БТК да стане равен на $ 1 000 000.00, може и 0.0001 % да е, но е възможно. Без регулация няма как да замразиш дадена двойка на борсата. А някакво регулиране в реално време на БТК според цената на златото според мен няма как да стане. Банките регулират стойността на парите чрез лихвите и M1 и М2.

Че къде съм казал регулации. Говорих пазарни отношения в плаващ курс койн - злато, при еднакъв прираст на ръст. А това, което казах явно пак не ме разбираш говоря допускането БТК и златото са 100% взаимно приети и имат огромно доверие и хората си ги заменят - това е некво лудо предположение. Тогава просто ще си имаме този курс. Другият вариант е променя се кода на койна в частта всички, койнове ще са деривати на златото и дефакто засилваме функциите на златото като я превеждаме в 21 век. Отново говорим за 100% взаимно приемаме и доверие в кода и разбира се на злато. Просто как си плачете за този централен емитент да ги обръща койнове към злато - това го говорите щото и вие самите нямате доверие в койна. Примерът който не можете разберете е че при наличието на голямо доверие на два актива от който единият може се смени кода да бъде дериват на други ще направи точно това, което говоря аз. Не ми прече изобщо и да има централен емитент като уебпарите и да има 100-ци такива - това ще е 1000 пъти по осъществимо от това с койна и златото.

Банките не могат да регулират паричните агрегати, чрез банкирането с частен резерв паричните агрегати винаги растят. Хората кумалативно са били коректива в миналото към посока свиване - в периода на свободното банкиране и златният резерв. Но пък банките са си създали Централна Банка и успешно контрирали хората и затова сме сега на този хал.

В момента както е БТК - може да струва $ 0,01 или $1 000 000 - където спекулантите го закарат и вижданията на масата, която го купува.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не, бе човек, изобщо не вярвам в БТК. Затова се мъча да го проумея и да реша какво да правя. Хардуер ли да купувам и да копам, бтк ли да купя или да не се занимавам с тях въобще. Следя ги още от началото и всичко което става е ненормално според мен.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Аз си направих и малък експеримент купих си по малко от 6 нови крипто валути с надеждата някоя от тях да дръпне и да си умножа парите.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Хардуер ли да купувам и да копам, бтк ли да купя или да не се занимавам с тях въобще. Следя ги още от началото и всичко което става е ненормално според мен.
Когато са копали без пари - тогава е било нормално. Сега очакват нормално да се скъсаш да купуваш, щото ще свършат. Те самите се подиграват на копачите дето нариват по 8 бона за печка-духалка. 22 и нещо хиляди $ струва висок клас копачка. За бедните като мен има видеокарти, важно е да се копае, нали някой някога ще купува 8)
Всеки си решава!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Става дума за производните. С ето това: Видео карта MSI AMD Radeon R9 270X, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E, би трябвало да се вадят по $ 30.00 от Diamond (DMD) или около $ 10.00 на ден от другите, според калкулатора. Вчера за сравнение, беше около $ 3.00 на ден.
www.coinwarz.com/cryptocurrency/?sh...ost=0.1000&sha256Check=false&scryptCheck=true
Това при 430 Кhs
 
От: Bitcoin / Биткойн

Ако БТК беше единствен и неповторим - щях да се съглася с всяка твоя дума. Не ми трябва вътрешна стойност. БТК си има вече нещо като наследник, дето се води крипто 2.0. Има си и братче Лайткойн, и сестриче ... и голямо семейство. А скоро криптовалути не вярвам да съхраняват стойност, каквато едни пари трябва да могат. 40% на ден ми идват в повечко волатилност. Всяка криптовалута ще има тоя проблем, а докато се установи ще се появи версия 3.0. и тъй до безкрай.
неповторим е, щото има царска кръв, и затова цената му е такава, а всички останали са ... копеленца http://edanyago.me/2013/12/02/litecoin-can-benefit-bitcoin-but-currently-it-is-a-scam/ най-голямата измама беше, че litecoin може да се копа само със CPU, а междувременно някои субекти се набълбукаха с койни като ползваха видеокарти
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

неповторим е, щото има царска кръв, и затова цената му е такава, а всички останали са ... копеленца ...
Пречат ли ти? Да вземат да ги забранят, няма да е лошо?
п.с. Държат над 10% капитализация, не ми се смята точно. Както светкавично се движат нещата да не отиде БТК на второ място след някой месец? Тия с premined coins изкарват някакви бройки с някаква цена, и после изведнъж изкарват всички и скачат с 20 позиции нагоре. Оня ден случая с NxT е такъв, аз така го забелязах, а е едва на няколко дни валута. Тъп номер, ама който не е запознат и купува! И сама по себе си спиралата се навива нагоре, както сега прави "царската кръв". Може би много хора ще харесат идеята безсмисленото копаене да спре, и компютрите да се ползват за нещо по-смислено от духалки. Айде зимата как да е, ама лятото и климатик трябва.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Няма пазарен механизъм с който да накараш 7 млд човека да повярват че 1 сатоши= 1 гр злато.
има, просто слагаш такава цена купува, ама дано да имаш поне половината пара за да купиш всичките изкопани btc-та до момента
 
От: Bitcoin / Биткойн

evolutionmining.png

Proof of stake като отговор? В момента е на трето място. Да не забравяме, че в гените си носи оригинална царска кръв, до последния бит.

Друго си мисля. Ако утре БТК стане Валута - при 16 кила злато с 3 девятки за койн и половин милион за брой - БТК е недостатъчно делим. Как ще си купя кибритче?

Дали могат да пуснат фикс и позволят копане на още много по 21 милиона койни?

http://nextcoin.org/index.php
40 Guests, 24 Users (1 Hidden)
Тия излязоха края на Ноември, знаят се от шепа хора, и имат 6 и половина милиона $ капитализация. Оня ден за малко бяха напомпили капитализация на трето място, след Лайткойн. Маркетингов трик, ама работи!
 
Последно редактирано:
От: От: От: Bitcoin / Биткойн

Пречат ли ти? Да вземат да ги забранят, няма да е лошо? п.с. Държат над 10% капитализация, не ми се смята точно. Както светкавично се движат нещата да не отиде БТК на второ място след някой месец? Тия с premined coins изкарват някакви бройки с някаква цена, и после изведнъж изкарват всички и скачат с 20 позиции нагоре. Оня ден случая с NxT е такъв, аз така го забелязах, а е едва на няколко дни валута. Тъп номер, ама който не е запознат и купува! И сама по себе си спиралата се навива нагоре, както сега прави "царската кръв". Може би много хора ще харесат идеята безсмисленото копаене да спре, и компютрите да се ползват за нещо по-смислено от духалки. Айде зимата как да е, ама лятото и климатик трябва.
не ми пречат, както е писал в линка - колкото повече, толкова повече и по-лесно е върху тях да се упражняват различни видове атаки, атаки за които ще е подготвен биткойна и ще го пачнат предварително. написах го заради твърдението, че litecoin бил сребро, изобщо не е, може да е лъскаво и да привлича погледа, ама като го разгледаш по-подробно се оказва парче слюда; това с PPC също е глупост, зелен бил, хабял по-малко ток, хаби даже повече, будалите които ти бутат транзакциите в точно този момент работят на 80% доход, вместо 100-те % ако бутат биткойн транзакции
 

Горе