Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

...
А сега за възстановяването - я дръпни един регресивен анализ, ако ще растем с колко ще растем и ако падаме с колко ще падаме изразено чрез дните. Както можеш и да дръпнеш какво е отклонението на възходщите и нискодящите дни. Виж после какво е било отклонението при отблъскване и пробиване на нива - след като имаш всичко, ще видиш. Че нещата са мега динамични и това чудо си е чудо да заковеш къде ще бъде днес или утре.
Верно ли вярваш на тия статистически измишльотини? Фундамента гледам аз, в конкретния случай дето го нямаме хич. Завъртяха далаварата с видеокартите едни умни хора, а тия дето купуваха по 1220 за Бит и 48$ за Лайт - още ближат рани, и чакат да се подкваси морето!
Мали, ама пък ако се подкваси да видиш що млеко ще ручаме! :lol:
 
От: Bitcoin / Биткойн

Верно ли вярваш на тия статистически измишльотини? Фундамента гледам аз, в конкретния случай дето го нямаме хич. Завъртяха далаварата с видеокартите едни умни хора, а тия дето купуваха по 1220 за Бит и 48$ за Лайт - още ближат рани, и чакат да се подкваси морето!
Мали, ама пък ако се подкваси да видиш що млеко ще ручаме! :lol:
Е сам си отговори - нулев фундамент. Другото му го пиша за некво успокоение :)

А иначе аз съм технически трейдър и фундаментален инвеститор :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Нека разграничим нужна енергия от ненужно пилеене. Дай да спрем да ядем по твоята логика. Биткойн спокойно може да работи без тоя безумен mining. За пореден път споменавам, че Ripple, NxT и Mastercoin (по спомен) - доказват, че има и други модели на разпределение. На мен лично най ми харесва MLM похвата на Peercoin, затова споменавам първо него. Биткойн е като парна машина до модерен дизелов двигател. И чакаме новата Валута, дето наистина ще става за спестяване и пазаруване. А климатикът не е гъзария, а разумно и екологично решение за топлене през зимата.
яденето е необходимост като mining-a, климатика - НЕ Е, успеха на биткойн се дължи на mining-a, всеки може да го добие; в peercoin няма MLM. ripple е пирамида(всъщност е сборище на пирамиди), nextcoin е пирамида
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

1. яденето е необходимост като mining-a,
2. климатика - НЕ Е,
3. успеха на биткойн се дължи на mining-a,
4. всеки може да го добие;
5. в peercoin няма MLM.
6. ripple е пирамида(всъщност е сборище на пирамиди),
nextcoin е пирамида
Е как успя толкова щуротия в един пост, рядко се спучва чак такова КПД.
1. Как съществуват валути без mining, може ли да ми обясниш, като е чак толкова необходим?
2. Щом климатикът не е необходимост - и топлото не е, през зимата. На студено ли седиш, или ще ми отговориш хитро, че се топлиш на копачката 8)
3. Успехът на Биткойн се дължеше, че е пръв. Добре е да говорим в минало време, най-доброто за Биткойн вече беше. Безспорен факт, засега. Който иска - да чака да се подкваси морето!
4. Всеки, който има поне 10 К долара, и не му пука, че може да чака 8 месеца за доставка на хардуера. Докато дойде - амчи той морално остарял! И такова имаше. Няма да ти поствам снимка на суперкомпютрите дето са правени изцяло за Биткойн, виждал си ги. И повече приличат на топлоцентрала, кранове диви по тавана, в нашата маза така ходят на Топлофикация крановете.
5. Е какво е, Пиъркойн в началото има mining, постепено който има повече койни му дават повече профит. Ако не е MLM - какво тогава е?
6. Рипълите ги свързвам с Google Ventures, и са 100% premined. Не знам на какво казваш пирамида, тия рипъли в началото го раздаваха като бирени капачки, а вече ги продават.

За НекстКойн не съм запознат.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Добре де, а като продавам аз бтк например (не купувам и не продавам и не копая :D) на гошо от горно нанадолнице (който ми е редовен клиент и само на него продавам) от НАП ще ми следят портфейла ли (и от къде ще знаят, че е точно моя като при всяка транзакция ще си правя нов)??
 
От: Bitcoin / Биткойн

Законът не предвижда към данъчния формуляр да се прилагат специални документи, доказващи реализирания доход.

Супер, може да си препереш някой милион!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Верно това е идеално да изпереш пари ако имаш. Всеки нормален с няколко милиона в мазето е готов да даде 10% стига да може да му станат легални парите...
 
От: Re: От: Bitcoin / Биткойн

И как ще ме хванат че купувам и продавам биткоини за да им се отчета?

Стига да не минава през БГ банка няма как.....
 
От: Bitcoin / Биткойн

Затуй ли пак се продъни цената, разчула се е новината, айде и ние да дадем нещо на светЪТ. :mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Аз да питам нещо друго, как се създава криптовалута ? Вече поне 500 има и ми стана някак си интересно.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Извинявайте ме ако не съм прочел някъде из темата, но един роднина ме пита към кои басейни да се насочи ??? :roll:
 
От: Bitcoin / Биткойн

Със сегашната трудност, увеличаването на трудността и падналата цена на криптовалутите с под 10 хилки почти нищо не може да се направи.

Няма и много карти на пазара, което е голяма пречка. Криптовалутите бяха за тези които ги хванаха от самото начало и знаеха да действат. Сега вече трудно се копае и ако искаш да искараш нещо ще трябва да вкараш луди кинти, а пък заслужава ли си да вкараш луди кинти в нещо толкова нестабилно?

Другата опция е да купуваш монети и да се надяваш да поскъпнат, но това си е чист хазарт. Общо взето след падането на mtgox трудно ще се оправят тия криптовалути, че покрай биткойна паднаха и другите. Аз лично мисля, че крипто валутите нямат бъдеще.
 
От: Bitcoin / Биткойн

... и да се надяваш да поскъпнат, но това си е чист хазарт. Общо взето след падането на mtgox трудно ще се оправят тия криптовалути, че покрай биткойна паднаха и другите. Аз лично мисля, че крипто валутите нямат бъдеще.
Moже да печелиш и ако си сигурен, че ще поевтиняват.
А криптото има бъдеще, просто още не е излязло нещо, дето е удобно и безопасно за пазаруване.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Е така прогнозират движението на цените!
tDmzJZK.jpg
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

2. Щом климатикът не е необходимост - и топлото не е, през зимата. На студено ли седиш, или ще ми отговориш хитро, че се топлиш на копачката 8) 5. Е какво е, Пиъркойн в началото има mining, постепено който има повече койни му дават повече профит. Ако не е MLM - какво тогава е?
климатика е проектиран да охлажда, за тази му черта казах, че не е необходим, наистина се отоплявах с копачката 8) само дето трябват поне 3-4-5 карти/стая иначе е студенко - +15-16C разрових за Proof of Stake, не си заслужава особено, дава едва 1%/година, обаче трябва да ги стискаш през цялото време, освен това трябва да си държиш постоянно портфейла отключен, което си е голям security risk...най-малко трябва да го пускаш веднъж на 3 месеца за някой друг час, но ти трябват най-малко 1000 ppc http://poscalculator.peercointalk.org/ примерно декември-януари пика на цената на ppc беше 0.0095btc за брой, сега цената е 0.004, повече от 2 пъти си назад, ако го смятаме и че btc беше $1100 за брой, сега е ... излиза, че тези 1%/година съвсем не биха те стоплили...
 

Горе