Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Затова повече харесвам скриптовите валути, там няма чак такива гешефти. Зависимостта между ефективност и инвестирани пари е по-линейна. С тия ASIC-ци се бяха оляли тия акули. Шепа хора държат половината Биткойни, човечеството няма да хареса тоя модел, и ще си държат койните за тях си.
още ли не знаеш, че вече има ASIC за scrypt, ако някой ще стига първи дъното - това ще са те...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не знаех, че са изкарали, само се канеха.
https://www.mining-asics-technologies.com/?gclid=CPz4tJ6S2L0CFczItAodLSAAwg
7K долара... колко хиляди койна трябва да изрови, че да си на кяр с тока поне?

https://www.kncminer.com/categories/litecoin-mining-hardware
това е животното с "Minimum 250/MH/s of performance"
преди месец беше "Minimum 100/MH/s of performance" - бройките се изчерпаха на бързо и сега е 250/MH/s

Ужас на всички които са вложили парите си в видео карти! Вече има доста обяви че се продават ... лятото ще е пика на продавам копачка цялата не на части и след 1 месец чакане продавам всичко на части :lol:

Жалко но факт! Парите при Пари отиват както са казали хората, а ние които нямаме толкова много .... а дано ама надали
 
От: Bitcoin / Биткойн

Парите при Пари отиват както са казали хората, а ние които нямаме толкова много .... а дано ама надали
Еми не вярвахте като разправяхме с Блеки че няма фундамент, ама глеей кво става с цените ся. Оляха се, и още едни други работи в гащите. Не знам колко хил. койна тряя да изрови това нещо, ама снощи Лайта е бил 7,9 долара, и ще пада още според мен. 7000 долара да загробиш, тока отделно... Не знам ДДС ще изшият ли, мито - със сигурност. И транспорт!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Като гледам цената в момента е 10.49$. До есента на тази година ще се движи в диапазона +-5$.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Айде вече да си пускаме по един онлайн портфейл за дарения и малки покупки, да почваме да го ползваме това нещо на практика. Навивам в другата тема собствениците на сайтове да пускат такива сметки, щото аз ще си платя, но реклами не ща да гледам.
То се е видяло, че голямата далавера приключи!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Асици за скрипт има и на цена 200$ за 350 кхаш scrypt и 9гхаш sha256 едновременно копане. За това се появиха новите валути на scrypt-n стандарт, за които в следващите 6 месеца наистина ще са 100% копаеми с карти само.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Какво стана с ентусиастите :)

или вече сте на Малдивите и си харчите милионите :D
 
От: Bitcoin / Биткойн

Вътрешно инфо. Ако имате някоя криптовалута и за момента се чудите какво да я правите ивестирайте в HIRO coin. Това е валутата след DRK с доста добро бъдеще. Цената и е уникално ниска 0.00000114 бтк за 1 хиро. За съжаление на пазара има по малко от 3 мил за продан ( няколко мои познати купуват и имат около 10 мил хирота всеки, а същите ми говореха за дрк преди да скочи цената с 1000% и нагоре). Това е дългосрочна инвестиция поне за 2 месеца. Съвета е приятелски и вие си знаете дали да пробвате...

НЕ ПУСКАЙТЕ BUY ORDER ЗА ПО ГОЛЯМА СУМА ОТ 0.10 БТК на един ордер. Останалото привлича прекалено много внимание към хиро. Ония ден някои изтипоса 250 БТК на buy order и се усети след 20 мин да го махне.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Какво стана с ентусиастите :)

или вече сте на Малдивите и си харчите милионите :D

Минахме само от там, щото "инфлацията" ни изяде милионите. :)
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Аз само да напомня, че хазартът е вреден за вашето психично здраве (не само за финансите ви).

Покупката на алткойни е хазарт (не твърдя, че покупката на Биткойн не е хазарт, но ако не се купува с цел бърза спекулация рискът е много по-малък).
 
От: Bitcoin / Биткойн

Аз само да напомня, че хазартът е вреден за вашето психично здраве (не само за финансите ви).

Покупката на алткойни е хазарт (не твърдя, че покупката на Биткойн не е хазарт, но ако не се купува с цел бърза спекулация рискът е много по-малък).
Все още е наполовина на върховата си цена, за БТК говоря.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Много е добре :) Последния път когато имаше подобна корекция се изтреля 5 пъти в небесата. Може да очакваме поне $2500 пик до края на годината или до края на 2016-та, когато пада трудността.

Относно алткойните - освен Blackcoin другите са балони Pump&Dump схема на Понци :) Въпреки че и с Blackcoin направиха няколко пъти балон, но цената в дългосрочен план е стабилна и освен Litecoin е единствената алтернативна монета с просперитет и дългосрочна стабилност.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Много е добре :) Последния път когато имаше подобна корекция се изтреля 5 пъти в небесата. Може да очакваме поне $2500 пик до края на годината или до края на 2016-та, когато пада трудността.
...
Няма логика Биткойн да поскъпва. Движението на цената е абсолютно рандом функция.
 
От: Bitcoin / Биткойн

цената е стабилна, преди недоволствахте че не е стабилна, май няма угодия...
 
От: Bitcoin / Биткойн

А как може да се обърне HIRO-то в USD ?
 
От: Bitcoin / Биткойн

намираш 1 или 2 борси, в първата ти купуват хиро-то за btc или ltc, от втората ти купуват btc/ltc за долари
 
От: Bitcoin / Биткойн

Просто не се стърпях :D

BKj_NAhCMAALWyU.jpg
 
От: Bitcoin / Биткойн

Бая падна последните 24 часа, заради новината, че FBI ще си продава биткойните на аукцион..
Цената не е стабилна, защото пазара е малък и правят P&D схемата подобно на алткойн пазарите..
 
От: Bitcoin / Биткойн

Преди много години продадоха виртуална къща за реални долари (100 000$) в играта Second Life. Koлко смислена е тая сделка аз не се наемам да коментирам. Направил си къща на хубаво място в играта и я шитнаха като за реална.
Имаше и мания да се копа в Seti@home, ей тъй без пари, да не скучаят компютрите. И ся има криптовалута дето прави научни сметки, Gridcoin.
Биткойн е хубава идея, но цената му няма връзка с реалния свят, и като цяло се поддава на настроенията на масите. При още 200 други валути, дето са по-добри - ограничеността на койните е далече в миналото. А да се сравнява с материално злато и сребро е просто грехота! Все едно домати с автомати да сравняваш.
Има хора с по няколкостотин хиляди койна. Един да разкеши и да си купи нещо с тях - айде, цената уйде у дерето, просто няма как да се продадат!
 

Горе