Bitcoin / Биткойн

Решил съм да стейкна CRO за 7,000лв, за 6 месеца, за Royal Indigo карта с привилегиите.

Ако се срине достатъчно.
Вервай ми, ако се срине достатъчно, то ще е много близо до прекратяването на съществуването си изобщо ;)

Иначе, принципно не е добре една "валута" поне в клиентската си част (защото има и друга основна) да се влиае от новинки (както е в случая) и още повече толкова поддаваща на влианието от паниката :)
 
Според мен в следващите дни ще се определи бъдещето на криптото, като стойност.
Вариант 1: след поредната корекция и спекула, нещата си продължават по същия начин. Нагоооре, надолу и някои правят пари от цялото нещо.

Вариант 2: сегашния спад е всеобща корекция на пазара. Големите изтеглят парите си и няма да влязат пак, а ще пренасочват кеша в друга посока.
Второто ми звучи по-реалистично.

Парите ще ги пренасочат към петрола и като цяло стойностни компании, злато и облигации.
Криптото ще замине под 20к и евентуално при следващия цикъл ако решат пак да го напомпят ще се върнат да изкарат пари.
Естествено това е моята гледна точка на база логика, ама то пазара няма нищо общо с логиката, тъй че по-скоро мисля грешно. :)

Няма нищо логично в това изказване.

Винаги можеш да печелиш и от спад, а фондовете именно тогава най-много печелят. Те имат достъп до продукти, до които retail (ти и аз) няма. Например супер сложни деривати, от които главата ще ти се завърти.

Спада е съвсем нормален и се дължи на макро елементи. Няма промяна във фундамента или каквото и да е.

Споменах по-рано как се трейдва - модела му е като на технологична компания. Който си е мислил, че може да го сравни с асети защитаващи от инфлация жестоко се е излъгал.

Снощи мернах един много подходящ туит от Gary. Който не знае кой е да го проучи, но беше един от главните в Goldman Sachs.

IMG-6154.png
 
Именно, знаеш мнението ми за технологичните компании.

А в случая биткойна, сравнен с технологична компания е въздух под налягане. Няма никаква причина да има такава цена.
 
Последно редактирано:
Именно, знаеш мнението ми за технологичните компании.

А в случая биткойна, сравнен с технологична компания е въздух под налягане. Няма никаква причина да има такава цена.

Спада се дължи на макро и очаквани промени в регулациите по лихвите на парите. Ако беше само в BTC, ок. Това е факт, а мнението си е мнение.
 
Да разбирам, че тва от време на време да губи по 80% от стойността си е ок всичко е точно.
Може да не е ок, но е нормално, така се случва от самото начало. То между другото и в живота има много неща, които не са приятни, но се случват на хората.

Сред програмистите има един лаф - It's not a bug, it's a feature. За съжаление този feature не се обсъжда много като проблем, който трябва някак да се реши. Не знам как и би могъл да се реши. Понеже спомена за цената на биткойна - ако искаш ниска цена, получаваш в бонус и висока волатилност.
 
Не че нещо, ама тукашните корифеи чакаха 100К цена, подарък за нова година.
Тръгнахме кат аслани, върнахме се кат наср@ ...
тъй де, знаете.
Хем се обезценява долара, хем бай хойна. Нали реципрочни щяха да бъдат, БТК да притегля към себе си все повече измислени доларчета без покритие? Ква стана тя? Иди му разбери!
Айде надувай, там Тонга ли бяха, приемали го за официална валута, за да станат поредните, дето се отказват после.
Ще излезе накрая, че тираджиите и тренерчетата кат Киро Брейка ще излязат прави накрая.
 
Докато купувам ще ям пуканки и ще чета темата. :)

IMG_20220124_095313.jpgIMG_20220124_095248.jpg

Всички финансови пазари са на червено. И за бтц е нормално в този момент.
 
Яж пуканки, ама тая корекция започна още от февруари миналата година с напомпаните "растящи акции" на технологичния сектор, подхвана през октомври-ноември прекалено надценените (основно технологични) компании, а за десерт видимо са си оставили големите технологични компании, пак надценени да ги приземява известно време (за черешка на тортата и напомпаха като за последно).
Таа корекция ако я подхванат как си му е реда, ще продължи поне 3-4 месеца и може да приземи биткойна на ниво 2020та демек на 10к. :)
 
Яж пуканки, ама тая корекция започна още от февруари миналата година с напомпаните "растящи акции" на технологичния сектор, подхвана през октомври-ноември прекалено надценените (основно технологични) компании, а за десерт видимо са си оставили големите технологични компании, пак надценени да ги приземява известно време (за черешка на тортата и напомпаха като за последно).
Таа корекция ако я подхванат как си му е реда, ще продължи поне 3-4 месеца и може да приземи биткойна на ниво 2020та демек на 10к. :)

Пресядат ми пуканките от подобни коментари. :D И не твърдя, че не е възможно да падне още. Паниката и изказвания от рода на "ма той умрял ма" са ми забавни. Не мога да разбера хората, които купуват, когато се качва и продават, когато пада. А че е рискова инвестиция многократно е писано.
 
@IvanKirov

Bitcoin is a store of inflation, and a hedge against value.

:hankey::hankey::hankey::hankey::hankey::hankey::hankey::hankey:


af27857e3dc6d40a30d4389a162dc8b8.jpg


'институционални пари' влизат в USDC в Неделя :love::love:

Ранните 'инвеститори' от silkroad явно са се активизирали и принтерите на тетера и usdc едва държат цената на бътерите, пък те са от 2 седмици на копиум и хопиум като гледам какви ги бръщолевят тук и се успокояват, че е много нормално, една валута, да си губи 50 процента от стойността за последните 3 месеца, иначе инфлацията е много лоша за тях. Много се кефя като почнат да умуват колко са лоши банките и инфлацията :D

https://www.reddit.com/r/Buttcoin/ Нещо тук се загубиха бътерите, които като цената се вдига, почват да изпълзяват отвсякъде и да тровят интернет, като обясняват как ще стават милиардери , с 500 долара, сега нещо се покриват, както казах - копиум и хопиум на максимум.

@IvanKirov пропуснал си и това, един бътер ни посвети тема дори, 'обещава' огромни приходи на себе си след 2 години,

Тоест, може да пием бира 2024-та.
 
Последно редактирано:
FED току що обявиха, че няма да спират принтера все още. Първият рунд ще е март месец. И веднага всичко полетя! Колко предвидимо, тия са като фурнаджийска лопата. Който наблажил, наблажил. :)

Screen-Shot-2022-01-26-at-21-07-05.png


Screen-Shot-2022-01-26-at-21-08-28.png
 
За съвсем малко да познаеш, че тъй ше стане. :)
Трейднах с опции волатилността по време на FOMC срещата докато говореше Powel. Точно както исках стана на база последните няколко дни. Тези суингове са като мана небесна за трейдърите.

IMG-50-B03-A3-E237-C-1.jpg


Към средата каза няколко неща, които обърнаха пазара.


Сега гледам отчета на Тесла и мисля да купя преди да легна, защото въпреки прекрасния отчет пада доста :).
 

Горе