Bitcoin / Биткойн


6l6unz.jpg
 
@metaverse като него, пише даже статии как да си вкараме парите в понзито, и лудите лихви на кардано - да го купи на 2.50, вмомента е 0.4, и да обяснява колко е хубаво. Нещо се покри, искаше ми се да разбера за тая ADA технология, революция, дето пишеше в статиите, ко стана?

Тоя хубавец пък - скамнат три пъти , това е да си dumbass : "i reduced my risks" LMAO
fkzn6o80e1991.jpg



След 6 месеца: "my mom somehow throwed the USB flash holding my keys, im in contact with the garbage cleaning company,trying to find my cold wallet"

BE YOUR OWN BANK, много фън.
 
VOYAGER борсата е приключила и тя. Ето и един пример, който обяснява месеци наред как не му трябва банка, как банките са лоши, как трябва сам да си е банка, а когато ножа опре до кокал - търси институциите да го спасяват:

@AseasRoa - прочети и се замисли, сетих се за теб като прочетох този.

ЕТО И ТЕМАТА


rmphl9ioh8991.jpg
 
VOYAGER борсата е приключила и тя. Ето и един пример, който обяснява месеци наред как не му трябва банка, как банките са лоши, как трябва сам да си е банка, а когато ножа опре до кокал - търси институциите да го спасяват:

@AseasRoa - прочети и се замисли, сетих се за теб като прочетох този.

ЕТО И ТЕМАТА
Само че не разбирам защо си се сетил за мен. Не помня да съм казвал, че банките, правителствата, или който и да е трябва да ни спасява. Точно обратното, според мен никой никога не трябва да разчита на трети страни и трябва всеки път сам да поема последиците от решенията си.

За мен лично това е практика в много отношения. Например...
- В света на компютрите - не използвам антивирусни и грам не ме интересува кой колко е убеден, че антивирусни трябва задължително да се ползват. Също така предпочитам да си влизам по сайтовете само с пароли и ненавиждам 2FA, но за съжаление на доста места тая глупост става задължителна.
- В света на продуктите - когато си купувам техника не ми трябва гаранция. Ако каквото съм си купил се окаже дефектно, просто го хвърлям и си взимам ново. За съжаление всеки път трябва да чакам да ми напишат гаранцията само защото колкото и пъти да съм казвал "Гаранция не ми трябва", те всеки път настояват да си напишат хартийката.
- В света на застраховките - застраховките за мен са абсолютна измама. Не трябва да има никакви застраховки под никаква форма.

И разбира се в света на криптото - ясно ми е, че е пълно с манипулация и измамници. Но това е напълно нормално и очаквано. Това е просто недостатък, произхождащ от една от основните характеристики на криптото - свободата да правиш транзакции без да ти трябва разрешение от никой. Без тази свобода нямаше да има смисъл от криптото и тази тема нямаше да съществува. Да не кажа голяма дума, ама... който е фен на криптото даже трябва да се кефи на манипулациите и измамите в криптото, щото те са един вид датчик за нивото на свобода в криптото.
 
В света на компютрите - не използвам антивирусни и грам не ме интересува кой колко е убеден, че антивирусни трябва задължително да се ползват. Също така предпочитам да си влизам по сайтовете само с пароли и ненавиждам 2FA, но за съжаление на доста места тая глупост става задължителна.
Ако си под Линукс наистина не ти трябва антивир. Ама за уиндоус са над 100 милиона бацила, междувременно може и повече да са станали.
Ако ти изчезнат спестяванията в банката пак ли ще мразиш 2FA? Aз тъй се сърдих на Гугъл за пощата, после се сетих че ако си изгубя мейла ще стане беля.
 
Ако си под Линукс наистина не ти трябва антивир. Ама за уиндоус са над 100 милиона бацила, междувременно може и повече да са станали.
Аз казвам, че на мен за Windows не ми трябва антивирусна и не съм си инсталирал такова нещо някъде от 2004-2005 насам. Да, на теб ти трябва антивирусна, защото си мрънкащ страхливец и ти трябва външна причина да ти дава увереност, че си неуязвим. Аз за разлика от теб не разчитам на някакви тежки софтуери да ми дават такава увереност, вместо това просто съм развил достатъчно разбиране за операционната система и Интернет, за да знам къде да не кликам, какво да не инсталирам и как да си чистя Windows-a ако все пак нещо прихвана.

Ако ти изчезнат спестяванията в банката пак ли ще мразиш 2FA?
Ти го каза - Linux. Имам си Linux инсталация за банковите неща. Въпреки че съм си държал паролите запомнени в браузърите под Windows с години, без антивирусни, и нито стотинка не ми е изчезвала.
 
Аз казвам, че на мен за Windows не ми трябва антивирусна и не съм си инсталирал такова нещо някъде от 2004-2005 насам. Да, на теб ти трябва антивирусна, защото си мрънкащ страхливец и ти трябва външна причина да ти дава увереност, че си неуязвим. Аз за разлика от теб не разчитам на някакви тежки софтуери да ми дават такава увереност, вместо това просто съм развил достатъчно разбиране за операционната система и Интернет, за да знам къде да не кликам, какво да не инсталирам и как да си чистя Windows-a ако все пак нещо прихвана.
Ъъъ как точно чистиш ако нещо прихванеш?
Ти го каза - Linux. Имам си Linux инсталация за банковите неща. Въпреки че съм си държал паролите запомнени в браузърите под Windows с години, без антивирусни, и нито стотинка не ми е изчезвала.
Не ти е изчезвала щото имат TAN код.
 
Ъъъ как точно чистиш ако нещо прихванеш?
Ъъъ ми никак, щот не прихващам. Последно си спомям, преди доста години, че имах ядове и бях доста изненадан как след като инсталирах Windows, свалих и инсталирах WinRar от техния сайт и ми напълни компа с нежелани боклуци, които считам за вируси, след което вероятно съм преинсталирал отново. А борба с вирусчета съм имал последно на лаптопа на един приятел, пак преди години, който беше мисля на Vista, и се оказа доста трудно да се отърва от гадовете дори след преинсталация. Играл съм си да гоня разни exe-та по хардовете на приятели и понякога се е получавало, но по принцип е най-правилно и ефективно е да се преинсталира Windows. На съвременен комп обаче, с нещо по-ново от Vista, няма проблеми.

Не ти е изчезвала щото имат TAN код.
Дори не знам какъв е тоя код. Освен това не говоря само за банки, а и за неща като PayPal, epay, ако щеш и мейли, та дори и хостинги. Пароли, от които зависят финансите.
 
свалих и инсталирах WinRar от техния сайт и ми напълни компа с нежелани боклуци, които считам за вируси, след което вероятно съм преинсталирал отново.
Сигур си въшлясал с бацили, ама не го знаеш още. Благодат за крадците на бай хойни.
 
Сигур си въшлясал с бацили, ама не го знаеш още. Благодат за крадците на бай хойни.
О да, разбира се. Толкова съм въшлясал с бацили, че дори бацилите са въшлясали с бацили и не могат да се разберат коя парола да ми хакнат, от коя карта да ми източат спестяванията, от кой портфейл да ми изтеглят криптото или каквото там се сетиш. И това положение продължава близо 20 години, щото от почти толкова време НЕ съм инсталирал вирусна на мой Windows.

Всеки път се учудвам колко невъзможно е на стресираните фенове на вирусните да приемат, че е напълно възможно и дори нормално един Windows да НЯМА вирусна (освен вградения Defender).

Но въпроса не е дали вирусните програми имат смисъл. Става въпрос за разликата в това някой да даде пълен достъп на финансите (или файловете) си на друг уж да му ги пази, или да поеме лична отговорност. И смешното е, че дори хоратата, които попадат на очевидни или не толкова очевидни крипто измами, са много по-смели и предприемчиви от такива страхливци като теб, които могат само да врякат, треперейки дали някой лош измамник няма да им открадне и без друго оскъдните парички.
 
И смешното е, че дори хоратата, които попадат на очевидни или не толкова очевидни крипто измами, са много по-смели и предприемчиви от такива страхливци като теб, които могат само да врякат, треперейки дали някой лош измамник няма да им открадне и без друго оскъдните парички.
Не е до треперене а до здрав разум.
 
Не е до треперене а до здрав разум.
Знам го прекалено добре тоя здрав разум, по случайност пак от същия приятел, с който явно сте 1:1 като характер. То е параноя в параноята, все го е страх нещо да не му се случи, нещо да не му се счупи, да не изстине (и лятото ходи с по 2-3 дрехи), да не забрави да спре тока на апартамента преди да излезе (за да не стане късо => пожар), бърза да се прибере по светло, страх го е да си свали чантичката с документи/ключове когато седнем някъде да хапнем и какво ли още не. Да не говорим за проблема с вехтошарството, всичко събира и нищо не изхвърля. Здрав разум? От тук усещам, че и ти си същия параноик, или ще станеш.
 

Горе