Bitcoin / Биткойн

Никой не се пали просто изисняваме тезата ти - искаш да има регулация, след като самите регулатори са направили мизерията.
Въпрос ти с купен windows ли си си или от торентите?

Не съм сигурен дали регулация е точния механизъм, при това от същите хора, но не съм сигурен и дали предимствата на биткойните не са по-малко от недостатъците. И всъщност вместо да се навлиза в някакъв откровено фенски спор с излишно палене и нелепи аналогии, което съвсем не е желанието ми, може би по-точната дискусия е дали може да се направи някак така, че хем да я има свободата на криптовалутите, хем тази свобода да не се използва от трафиканти, наемни убийци и кибер престъпници. Много е дълга темата и сякаш нямам сили в момента да я водя тук

Относно въпроса ти за Уин-а, не, не е пиратски, дойде си заедно с компютъра, с тази серия мисля, че всички са с вграден уин. Всичкият допълнителен софтуер, който ползвам също е лицензиран, отдавна нямам време и нерви да се занимавам с хакове, кракове, кий генератори и т.н. Ако искаш доказателства, кажи. Но не виждам какво общо има с темата. Това дали моя уин е пиратски или не, по какъв начин потвърждава или оборва това, че торентите като цяло са невинна технология за споделяне на файлове, но масово се използват за кражбата на авторски права?
 
Не съм сигурен дали регулация е точния механизъм, при това от същите хора, но не съм сигурен и дали предимствата на биткойните не са по-малко от недостатъците. И всъщност вместо да се навлиза в някакъв откровено фенски спор с излишно палене и нелепи аналогии, което съвсем не е желанието ми, може би по-точната дискусия е дали може да се направи някак така, че хем да я има свободата на криптовалутите, хем тази свобода да не се използва от трафиканти, наемни убийци и кибер престъпници. Много е дълга темата и сякаш нямам сили в момента да я водя тук

Относно въпроса ти за Уин-а, не, не е пиратски, дойде си заедно с компютъра, с тази серия мисля, че всички са с вграден уин. Всичкият допълнителен софтуер, който ползвам също е лицензиран, отдавна нямам време и нерви да се занимавам с хакове, кракове, кий генератори и т.н. Ако искаш доказателства, кажи. Но не виждам какво общо има с темата. Това дали моя уин е пиратски или не, по какъв начин потвърждава или оборва това, че торентите като цяло са невинна технология за споделяне на файлове, но масово се използват за кражбата на авторски права?

Ти си идеалист, такава система няма и няма да има - дори най-ефикасното лечение може да боли/горчи и т.н.
Ето ти аналогия, да забраним ли ножовете, щото е ефикасно смъртоносно оръжие в близък сблъсък?
А сега си представи живот без ножове - един негативен вторичен ефект ще премахнем, за огромна полза, която носи.

А за уина е че ти сам си избрал решението, за легален уиндос, а не да правиш пресъпление да го крадеш(навремето може и да е така, но се крадеше и без торенти).
За авторските права самият майкрософт му е през оно че се краде на потрителска основа, този пазар никога не е бил важен за тях от монетарна гледна точка - но пък е идеален за зарибяване към тяхната система и като направиш бизнес да си го купиш целия пакет :)

Не гледай идеала, а реалността на ползи и негативи.
 
Ти си идеалист, такава система няма и няма да има - дори най-ефикасното лечение може да боли/горчи и т.н.
Ето ти аналогия, да забраним ли ножовете, щото е ефикасно смъртоносно оръжие в близък сблъсък?
А сега си представи живот без ножове - един негативен вторичен ефект ще премахнем, за огромна полза, която носи.

Аз не случайно дадох примера с торентите, защото също са невинна технология за споделяне на файлове, която може да е полезна, ама колко % от торент обмена всъщност улеснява кражбите на авторски права? Огромната част. В другата крайност пък е твоя пример с ножовете, които са всекидневно полезен уред, но се използват и за оръжие. Въпроса тук е къде се намират криптовалутите - дали са в зоната на всекидневна полезност, с която малък брой хора злоупотребяват (ножовете) или почти нулева полезност извън злоупотребите (торенти). Личното ми мнение, е че поне на този етап са по-скоро във втората графа. Може и да имат потенциала да минат в първата, но за сега е само потенциал - от койни се интересуват или хазартаджиите (на които им оспамихме темата), и които ги интересува повече обменния курс за деня, от колкото свободата или тези, които по някаква причина имат да крият нещо. Айде, махам се от темата.
 
Ползи:
Титанична полза - нито една централна банка/орган не може да манипулира паричната маса!
Никой няма контрол над информация, множество хора притежават леджърите.
Нищожни транзакционни разходи, спестяващи много пари и още повече време, което води до създаване на повече стойност пречупено през алтернативната цена на капитала.
Анонимност, никой не може да те следи!

Негатив:
Защото е анонимно, може да улеснява сиво/черни сделки - но това е работа на държавните органи да я ограничи причините за такава дейност. Койна е просто средства за разплащане, а не мотив за пресъпление!

Сега дръпни черата, няма инфлационен данък, който удря всички, няма тотално следене на битието на всички, оптимизира транзакционите процеси и това го наложи на имагинерно увеличение на престъпността(защото просто това е хипотеза).

Предполагам знае, какво е това deep/dark web - престъпността да не е скочила до небесата?

Направи обективен анализ на престъпленията и виж каква част от нелегалната дейност, е само и единствено стимулирана от държавата и защитавана от нея.

За това казахме по-рано под пропаганден предтекст, че ще има престъпление, дай да ударим огромните ползи ... а престъплението е функция на същите тези, които регулират системата. Това е пълен оксиморон, но не пречи масите да кълват като шарани на довода.
 
Гледам някои хора ревнали срещу свободните от банкери пари. Някои държави минаха на 100% безкешови разплащания, изтеглиха всички хартиени пари.
Това дава мощен лост в ръцете на диктатора. А си гъкнал - а са ти блокирали сметките, и умираш от глад. И да просиш не можеш, защото останалите няма да могат да ти дадат пари.
И Оруел не се е сетил за това!
Меркелица почна да плаши със затвор, на който не се кефи на безумната и политика с "бежанците". Един го пандизиха, че хвърлил камък по тия. Та, тоталитаризмът е тук и сега. Както на всеки може да лепнат "реч на омразата" и отива по наказателния кодекс, тъй може и буквално да те убият от глад, без дори да знаят къде си физически.

За туй е тоя вой срещу криптотата.
А Биткойн не става за глобална валута. Технологията му е много примитивна. Пък и по квантовите компютри усилено се работи, дето ако разбият криптирането му и ще съборят системата на мига.
 
Биткойна мина границата от 2000 $ и вече гони 2100.... рипъла , който се обсъждаше в предни страници се закучи между 0,35 и 0,40
Голям движение нагоре отбеляза и Ethereum но четох че тази валута се опитват някак да я контролират банките , което е точно против цялата идея на критовалутите - да са независими .
 
  • Like
Реакции: Jhin
Биткойна мина границата от 2000 $ и вече гони 2100.... рипъла , който се обсъждаше в предни страници се закучи между 0,35 и 0,40
Голям движение нагоре отбеляза и Ethereum но четох че тази валута се опитват някак да я контролират банките , което е точно против цялата идея на критовалутите - да са независими .
да, закучи се нещо, мисля да продавам
digibyte и bytecoin са новите печеливши са
 
  • Like
Реакции: Jhin
да, закучи се нещо, мисля да продавам
digibyte и bytecoin са новите печеливши са
Според мен и Monero има голям потенциал. Преди 2-3 дни беше 27.02$, а сега е 35.51$. Има потенциал, защото валутата е напълно анонимна (поне такива неща чета :D ), а биткойн-а до някъде не е.
 
Днеска попаднах на няколко фб поста , където се рекламираше как да си удвоите биткойните ... Предполагам че става дума за този сайт ... Куде е уловката ?

Уловката е там, че не оперират с техни пари. Вкарват 1000 човека, плаща след тия 90 дни на 300 от тях двойно, а завличат останалите 700. Всъщност, не съм гледал сайта, някои плащат всеки ден, други на седмица и тн., но принципът е един и същ.
 
да, закучи се нещо, мисля да продавам
digibyte и bytecoin са новите печеливши са

Bytecoin нещо го спряха в Poloniex, заради открит бъг в CryptoNight. Оправиха бъга, но там още не го пускат.
 
Според мен и Monero има голям потенциал. Преди 2-3 дни беше 27.02$, а сега е 35.51$. Има потенциал, защото валутата е напълно анонимна (поне такива неща чета :D ), а биткойн-а до някъде не е.
в проценти не е толкова, тия се утроиха за няколко дена. дори дигибайта е по 5
от рипъла ги продадох, пак печалбата беше епична. Ще се върна ако мръдне над 40 и нещо.
в полониекс може да се прдадат bytecoin-ите, няма проблем
 
в проценти не е толкова, тия се утроиха за няколко дена. дори дигибайта е по 5
от рипъла ги продадох, пак печалбата беше епична. Ще се върна ако мръдне над 40 и нещо.
в полониекс може да се прдадат bytecoin-ите, няма проблем

Колко ти беше печалбата от рипъла? В какво инвестираш сега?
 
в проценти не е толкова, тия се утроиха за няколко дена. дори дигибайта е по 5
от рипъла ги продадох, пак печалбата беше епична. Ще се върна ако мръдне над 40 и нещо.
в полониекс може да се прдадат bytecoin-ите, няма проблем
Ти фактически обърна рипъла в биткойн и после го продаде за доларс ? От полониекс може ли директно в банкова сметка ?
 
Ти фактически обърна рипъла в биткойн и после го продаде за доларс ? От полониекс може ли директно в банкова сметка ?
Може да, но може и през crypto.bg става супер бързо.
 
Може да, но може и през crypto.bg става супер бързо.
Крипто е лесно , но има проценти интерес за сайта. Та се чудя няма ли да по добре директно през сайта да завъртиш парите вместо да минаваш през още един посредник.
 
Кога си пробвал за последно?

http://imgur.com/qTufpKG
преди 2 часа, ама не директно да вадя bytecoin а го обръщам в bitcoin и го тегля него на външен портфейл, как после да го продавам за реални пари не знам понеже не смятам да го продавам в следващите 5 години с тия темпове ;D
целта ми е да умножа истинските долари с помощта на глупави валути като посочените, които растат с по 100-200% на ден и да купя с тях биткойни. за последните 5 дена от тия bytecoin, siacoin и digicoin сме напред с 5 биткойна

лично сега бих купил dogecoin :D
 
Последно редактирано:
Никакво време не ми остава тези дни да седна да ги разгледам тези валути по обстойно най-накрая... Ама много завъртяна цялата история, като исках да си купя миналата седмица то 10000 разправи, да намериш портфейл да превъртиш 5 валути за да купиш 1 :D Като гледам обаче дори и тези мижавите не са ли обвързани с биткойна, ти в момента обменяш долари за биткойн оттам купуваш сита койн техните показатели от една страна не се влиаят от тези на цената на биткойна, падне ли той ще падне и тяхната цена някак много са ми нереални..

Но я някой да ме светне къде ми е грешката на мен в математиката ?
Примерно декември закупуваш 100 000 x 0.0002 цента= $20 в момента, ако цената е правилна продаваш тези 100 000 х 0,010 цента= $1000 Къде ми е грешката, че нещо което преди 5 месеца е струвало 20 долара днес струва 1000 :D

upload_2017-5-22_2-5-54.png
upload_2017-5-22_2-9-28.png
 

Горе