Bitcoin / Биткойн

Добре, нали този авер с яхтите живееше в европейска столица, после се оказа, че всъщност живеел в САЩ. Написал 30% от Windows, сега се оказа, че работел само по единични задания.

Ееех, много питаш. Никога не съм казвал, че живее в САЩ. Когато си US гражданин, можеш да бъдеш защитен в партньорските им държави. Те може и на луната да живеят.

Физическото местоположение никога не е било фактор. IT спецовете го знаят. Може и в Албания да си и пак да работиш по проект на MS.
Трябва им само интернет силна връзка и много мощни машини. Аах, и сателитни телефони, да. Отвреме навреме си отскача до САЩ по работа. :) Голямо любопитство. Край с инфото! Рано ми е още да гушвам букета. :D
 
Последно редактирано:
Защо ще гушваш букета, да не би аверът да чете форума и да задейства връзките си с мафията, с която също е работил като външен контрактор?

Толкова е добър в сферата си, че преди 5 години му предложиха американско гражданство и той го прие. Даже ме покани на Нова Година на гости.

Човек би си помислил, че те е поканил на гости в САЩ, където живее в момента.
 
Защо ще гушваш букета, да не би аверът да чете форума и да задейства връзките си с мафията, с която също е работил като външен контрактор?

Човек би си помислил, че те е поканил на гости в САЩ, където живее.

Хах, мафията. Това е несериозно. Нямам думи просто. Без коментар. Купувай си биткойни. Не се занимавай с теории на конспирациите. Ако ти се четат жълтини, отвори си блиц или пик. Аз не съм човека. :)

Успех на всички с бизнес биткойните. Не ходете по казина, поне си купувайте биткойни. Лека вечер от мен и до нови срещи! :)
 
Аз дадох срок на Bitcoin да умре до 2018, но може и в началото на 2018 да цъфне на цена 1000 - 2000 лв. и то ако тия дето трябва да държат основните пакети ги удържат, а не са ги продали вече.
 
При мен тъпото е, че нямам спомен кой анализатор предрече с точност до дни срива на Биткойна преди Коледа, за да го следя. От сайт ли беше, фейсбук група, страница, или youtube не помня, но позна, че ще падне цената и в началото на 2018 г. рязко пак нагоре.
 
При мен тъпото е, че нямам спомен кой анализатор предрече с точност до дни срива на Биткойна преди Коледа, за да го следя. От сайт ли беше, фейсбук група, страница, или youtube не помня, но позна, че ще падне цената и в началото на 2018 г. рязко пак нагоре.
Нали осъзнаваш, че това са прогнози - това не е точна наука :) Една камара прогнози за спад, ръст, имплозия, разруха и тотална хегемония и 6 цифрен койн, съм се нагледал през последните седмици - ако сам не знаеш какво правиш и разчиташ на други хора, то вероятността да натрупаш загуба клони почти до 100%.
 
Нали осъзнаваш, че това са прогнози - това не е точна наука :) Една камара прогнози за спад, ръст, имплозия, разруха и тотална хегемония и 6 цифрен койн, съм се нагледал през последните седмици - ако сам не знаеш какво правиш и разчиташ на други хора, то вероятността да натрупаш загуба клони почти до 100%.

Съзнавам! Но не съм от най-запалените. Имам само 0,4 BTC. Просто от многото материал, които чета, тази прогноза ми направи впечатление. Беше дадена около два месеца по-рано и се оказа много точна. Обстоен анализ имаше към нея. До новата године не остана много време и ще си покаже дали цената ще излети пак нагоре. Няма как сам да знаеш, ако имаш по-малко от 1 BTC. Цената се манипулира от големите инвеститори, но това не пречи да четеш по темата.
 
Съзнавам! Но не съм от най-запалените. Имам само 0,4 BTC. Просто от многото материал, които чета, тази прогноза ми направи впечатление. Беше дадена около два месеца по-рано и се оказа много точна. Обстоен анализ имаше към нея. До новата године не остана много време и ще си покаже дали цената ще излети пак нагоре. Няма как сам да знаеш, ако имаш по-малко от 1 BTC. Цената се манипулира от големите инвеститори, но това не пречи да четеш по темата.
Търси отговора на спад с факта, че CBOT и CME го бутнаха на фючърсния пазар, а умните пари знаят, че Уолстрийт обича да гъбарка всичко - така че, просто се случи кешаут точно след CME. Това е беше ясно, че ще стане, но да нацелиш времето и то с месеци преди събитието, това вече е много трудно и прогноза с малка вероятност - при cash settled contracts, вероятността да правят Pump and dump клони към 100%, но кога?
Вкарано в контекст биткойна имаше капитализация, на половината на Епъл, с много ниски дневни обороти и с много голям % койни концентиран в твърде малко играчи - точно тази малка ликвидност, води до голямата волатилност. Големите просто чакаха фючърсите, за да почне шоу програма на дребно :)
 
Последно редактирано:
Какво ще кажете за REDDCOIN до ония ден беше на 1.04$ , а сега е паднал на 0.004$ , интересно е , защото ако се инвестира една голяма сума пари и се качи пак до 1.00$ нали се сещате колко процента се качва инвестицията на печалба.
Аз сложих на RDD на 0.003$
Доволен съм :D
 

Интересно клипче за младеж, биткойн-милионер, който също не е повярвал на думите на топ експертите колко лошо нещо е биткойна. :)
 
Като гледам горното клипче се сещам за това:
Сега не знам добро ли е, лошо ли е да търкаш билитчета, имаш one time event като си тийн ...
Но тук на местна почва, се дават всевъзможни примери на хора села трудни за произнасяне или намиране на картата, но спечелили кьоравото от "националната лотария" - някой казват, че е лошо да се търкат билетчета, други казват добре било, но накрая всичко отива в шепа вътрешни хора, та и така при койна :D
 
Аз виждам какво прави мой приятел, докъде е стигнал, а той определено знае какво прави и за 8 години не се е провалил. Много сериозен играч е.

..

би ли споделил до къде е стигнал, чисто любопитство?
 
би ли споделил до къде е стигнал, чисто любопитство?

Ами той всъщност никога не е разглеждал биткойните като основен бизнес, занимание, доход. Но по ирония на съдбата взе, че му върза и си е милионер човека. Аз затова когато говорим за биткойни, намесвам и темата за хазарта, защото си е риск, ако си късен инвеститор, а удоволствие ако си един от първите инвеститори. Той реално няма кво да губи. Заложил е доста прилична сума в началото и години наред се възползва от покачването на цената.

Една част от милионите си ги харчи, другите биткойни си му седят и не ги пипа. Чака да се покачат значително другата година. Но той основно си бачка в IT сектора и на биткойните гледа по-скоро като хоби, забавление.
 
Някой знае ли къде мога да следя борсите на които на 18 декември сложиха BTC да се търгува.. Искам да видя дали нещо
 

Горе