Bitcoin / Биткойн

Банка ДСК, това ми казаха от съпорта. Като пазаря от aliexpress не ми иска потвърждение с токена, но наскоро си взимах добавки от силабг и там ми искаха потвърждение. Имам токен но немога да си пазаря от coinbase. Какво ви е мнението за blockchain там ще си направя портфейл и ще пробвам да си купя.
 
Пробвах със всички валути и не става изписва ми тази грешка. Искам да взема някаква валута с която да почна да си пазаря от борсите и не става.

Може койнбейс да имат проблем в момента може и проблема да е в картата. Ако си пазарил с нея от други сайтове най-вероятно е ок. Другия вариант е банков трансфер зависи за ква сума ще пазариш. В https://localbitcoins.com мисля че имаше един дето продаваше малки количества биткойни има сметка във фибанк.
 
Може койнбейс да имат проблем в момента може и проблема да е в картата. Ако си пазарил с нея от други сайтове най-вероятно е ок. Другия вариант е банков трансфер зависи за ква сума ще пазариш. В https://localbitcoins.com мисля че имаше един дето продаваше малки количества биткойни има сметка във фибанк.

Същия проблем е и при мен. Явно е от сайта.
 
Днес преведох 1 евро към Coinbase/за да ми верифицират банковата сметка/ от мобилното приложение на ЦКБ, и ми взе около 20 евро такса за СЕПА превода... не 20 лв :D
Рових в общите условия и такси и не успях да се ориентирам колко точно в таксата, но сега виждам колко ми е взело. В крайна сметка ми е важно да мога по всяко време да си тегля пари от Coinbase, ако се наложи и тази такса няма начин да не се плати :eek:

Какво? Не е възможно!! Вчера бях до банката и попитах за преводи в евро какви са таксите и дори си го записах. За ЕС - до 500 евро - 6 евро такса, от 500 до 2500 - 12 евро, 2500 до 10 000 - 18 евро, извън ЕС до 500 евро - 10 евро такса и някакви такива все, не си ги дописах останалите. Не мога да разбера защо са ти взели 20 евро. Доста е объркващо. SEPA депозита да не се води някакъв по различен от обикновения? Заеби..

Макар че да ти кажа, правих последните 2 дни депозити в coinbase, пооправили са се нещата, всмисъл такъв, няма супер голяма разлика в цената на биткойна при coinbase и gdax в момента и това е добре, защото преди няколко дни за едни и същи пари в coinbase получаваш едно a в gdax съвсем различно!
 
Мда, пробвай в https://localbitcoins.com но според мен купи нешо друго, такс
Какво? Не е възможно!! Вчера бях до банката и попитах за преводи в евро какви са таксите и дори си го записах. За ЕС - до 500 евро - 6 евро такса, от 500 до 2500 - 12 евро, 2500 до 10 000 - 18 евро, извън ЕС до 500 евро - 10 евро такса и някакви такива все, не си ги дописах останалите. Не мога да разбера защо са ти взели 20 евро. Доста е объркващо. SEPA депозита да не се води някакъв по различен от обикновения? Заеби..

Макар че да ти кажа, правих последните 2 дни депозити в coinbase, пооправили са се нещата, всмисъл такъв, няма супер голяма разлика в цената на биткойна при coinbase и gdax в момента и това е добре, защото преди няколко дни за едни и същи пари в coinbase получаваш едно a в gdax съвсем различно!

Тези цени в ЦКБ ги видях и аз... освен да питам защо ми е взело толкова. Ами аз не разбрах точно дали да цъкна споделена/shared такса или за мои разноски да е цялата такса. Никъде не го пишеше това, и цъкнах аз да платя цялата такса. Но дори да е със споделени разноски, щеше да е 20 лв...
Защото да не вземе да се окаже, че Coinbase не иска да плати половината такса. Поне в Coinbase не ми даде такива инструкции, какво точно да цъкна.
А на гишето в ЦКБ като попитах колко е таксата ме гледаха лошо ми казаха, че щяло да ми изпише през мобилното приложение, а то не ми изписа и си ми ги дръпна 40 лв... :D
 
Последно редактирано:
@sedo

Мисля, че ми се изясни. Втората такса, която си имал от 10 евро е когато контрагента е извън ЕС (в случая сега проверих, CoinBase е в Сан Франциско) и сумата за изпращане е до 500 евро. Но, защо ти е взело още едни 10 евро при положение, че си превел само 1 евро ми е много интересно. Таксата на техния сайт пише че е 0.15цента евро независимо от сумата.

На мен пък ми казаха, че преводи в евро не мога да извършвам към други контрагенти мобилно :D
 
@sedo

Мисля, че ми се изясни. Втората такса, която си имал от 10 евро е когато контрагента е извън ЕС (в случая сега проверих, CoinBase е в Сан Франциско) и сумата за изпращане е до 500 евро. Но, защо ти е взело още едни 10 евро при положение, че си превел само 1 евро ми е много интересно. Таксата на техния сайт пише че е 0.15цента евро независимо от сумата.

На мен пък ми казаха, че преводи в евро не мога да извършвам към други контрагенти мобилно :D

Банката към която пратих е в Estonia, тя е част от страните в ЕС. А иначе приложението е от 1 седмица, специално ми пратиха мейл, че можело мобилно.
Но преди да се ползва, трябва разни кодове на гише да ти дават, даже и услугата 'Синхрон' да активираш. И чак тогава се ползва приложението.
Пратих имейл и сигурно утре ще ми отговорят нещо.
Така или иначе дадох 40 лв такса, а от Койнбейс не са ми одобрили банковата сметка, явно ръчно ще го правят. Доста хора ги плюят, че и по 2-3 сепа превода са правили и никакво развитие... явно ще се налага да пиша до съпорта, ако се замотат..
 
Последно редактирано:
Банката към която пратих е в Estonia, тя е част от страните в ЕС. А иначе приложението е от 1 седмица, специално ми пратиха мейл, че можело мобилно.
Но преди да се ползва, трябва разни кодове на гише да ти дават, даже и услугата 'Синхрон' да активираш. И чак тогава се ползва приложението.
Пратих имейл и сигурно утре ще ми отговорят нещо.
Така или иначе дадох 40 лв такса, а от Койнбейс не са ми одобрили банковата сметка, явно ръчно ще го правят. Доста хора ги плюят, че и по 2-3 сепа превода са правили и никакво развитие... явно ще се налага да пиша до съпорта, ако се замотат..

Да, същото ми разправяха и на мен, че мобилното приложение е от една седмица. Малко е бъгнато, защото ми излиза един прозорец като го пусна, който няма махане, но дано го оправят по нататък. Правиш си регистрация онлайн за мобилното приложение и ти пращат един код по мейла с който отиваш в банката за да активираш услугата. Активираха ми Синхрон днес, 2 лева на година било, което е супер.

В момента се ослушвам за други варианти освен CoinBase, че ме ядосват с тези депозити :mad: Ако открия нещо, ще пиша.
 
  • Like
Реакции: sedo
Имате ли идея кога ще отворят Cryptopia за регистрация, понеже само там има от най-мижавите валути, но не си отварят регистрациите. Binance пуснаха регистрациите ограничено всеки ден.\

Ако някой намери място дето моеж да се купува Биткойн и Етириум сравнително бързо да драска, че Coinbase съпорта ме побъркват направо изобщо не стават....
 
Последно редактирано:
Гледах историческите данни на VERGE ... Януари 2017 е бил 0.000009 цента... сега е 17 цента. Това е над 18 800 пъти скок за 1 година!
Тоест с 10$ правиш 188 000$ за година, ако си имал късмет да си купиш... .

WTF...
 
Коментарите са по-интересни, всички се притесняват от данъчните, особено тия канадци - верно ли някой си декларира нещо от криптовалути
Почва пропагандата - ако се скатаеш, ще те разкости IRS, за това доброволно си плати capital gains :D
 
Коментарите са по-интересни, всички се притесняват от данъчните, особено тия канадци - верно ли някой си декларира нещо от криптовалути
Е ако направиш милионче как смяташ да ги изхарчиш?
 

Горе