Bitcoin / Биткойн

България тайно продаде биткойни за 3 милиарда евро

Финансовото министерство е пласирало конфискуваните от Прокуратурата 200 000 биткойна след успешна операция срещу митнически измамници. Сделката е сключена тайно в най-изгодния момент в края на декември 2017 и е донесла на бюджета 6 милиарда лв, което означава, че за един биткойн сме взели 15 000 евро.

Това е било докладвано от Владислав Горанов на Съвета по сигурността при премиера, който беше свикан заради случая „Скрипал“. Истинската тема обаче е била какво да се прави с тези пари. Надделяло е мнението да се купи ескадрила нови самолети за армията.

Няколко суверенни фонда на петролни държави и инвеститори от Азия са изкупили биткойните на таен търг, по който консултант е била „Делойт“. Експерти от американското FBI са помагали да се осигури безопасността на транзакциите, които са били разсрочени във времето, а последната от тях е била предвидена за ранните часове на първи април – докладва Горанов.

Разсрочването се е наложило, за да не се срине пазара при такова мощно еднократно предлагане на биткойни – смята експерт от сайта CoinDesk, до когото Биволъ се допита. Оттам провериха статистическите данни за криптовалутите и потвърдиха, че от декември до момента неизвестен до момента оператор е налял малко над 198 000 биткойна. Според експертите това е и една от причините за плавното смъкване на цената на криптовалутата.

За конфискуваните биткойни се разбра след като на 29 май 2017 Центъра за противодействие на престъпността в Югоизточна Европа (SELEC) съобщи на официалния си сайт за мащабната международна операция ПРАТКА/ВИРУС, при която българските власти са конфискували над 200 000 биткойна. Впоследствие от Прокуратурата и ГДБОП отрекоха категорично, но това е било част от конспиративната операция – най-успешната в историята на службите ни.

Според информация на Биволъ премиерът Борисов ще предложи за правителствени награди Сотир Цацаров, Влади Горанов и самия себе си.

/БИВОЛ ;)
 
Последно редактирано:
Ето така се създават и разпространяват фалшиви новини.
И, понеже повечето българи са прости, се връзват на всяка дума.
Жалкото обаче е, че такива глупости се пишат и тук...
 
1 април

България тайно продаде биткойни за 3 милиарда евро

Финансовото министерство е пласирало конфискуваните от Прокуратурата 200 000 биткойна след успешна операция срещу митнически измамници. Сделката е сключена тайно в най-изгодния момент в края на декември 2017 и е донесла на бюджета 6 милиарда лв, което означава, че за един биткойн сме взели 15 000 евро.

Това е било докладвано от Владислав Горанов на Съвета по сигурността при премиера, който беше свикан заради случая „Скрипал“. Истинската тема обаче е била какво да се прави с тези пари. Надделяло е мнението да се купи ескадрила нови самолети за армията.

Няколко суверенни фонда на петролни държави и инвеститори от Азия са изкупили биткойните на таен търг, по който консултант е била „Делойт“. Експерти от американското FBI са помагали да се осигури безопасността на транзакциите, които са били разсрочени във времето, а последната от тях е била предвидена за ранните часове на първи април – докладва Горанов.

Разсрочването се е наложило, за да не се срине пазара при такова мощно еднократно предлагане на биткойни – смята експерт от сайта CoinDesk, до когото Биволъ се допита. Оттам провериха статистическите данни за криптовалутите и потвърдиха, че от декември до момента неизвестен до момента оператор е налял малко над 198 000 биткойна. Според експертите това е и една от причините за плавното смъкване на цената на криптовалутата.

За конфискуваните биткойни се разбра след като на 29 май 2017 Центъра за противодействие на престъпността в Югоизточна Европа (SELEC) съобщи на официалния си сайт за мащабната международна операция ПРАТКА/ВИРУС, при която българските власти са конфискували над 200 000 биткойна. Впоследствие от Прокуратурата и ГДБОП отрекоха категорично, но това е било част от конспиративната операция – най-успешната в историята на службите ни.

Според информация на Биволъ премиерът Борисов ще предложи за правителствени награди Сотир Цацаров, Влади Горанов и самия себе си.

/БИВОЛ ;)
 
Хм.. Един малко странен и мнооого интересен въпрос.
Имах 10к SVD не бях влизал в сайта от 2 седмици викам да вляза да видя нещо ново има ли по сайта и кво да видя ...
YOUR SVD BALANCE
0 SVD

Идеи? :D Да не са прехвърлени някъде .. къде? :D
 
Ето така се създават и разпространяват фалшиви новини.
И, понеже повечето българи са прости, се връзват на всяка дума.
Жалкото обаче е, че такива глупости се пишат и тук...
Това е пъвоаприлската шега на Бивол. Надявам се, че под "повечето българи са прости" не визираш и мен?!
 
На етериум адреса ти разбира се. Достъпваш си етериума през https://www.myetherwallet.com/ и трябва да си добавиш SVD токена ->

Нещо или аз съм много тъп.. или сляп... от къде да си взема тоя Token Contract Address пробвах с
Account Address пробвах и с Ref линка след = от savedroida и нищо....
 
Това е пъвоаприлската шега на Бивол. Надявам се, че под "повечето българи са прости" не визираш и мен?!
И както се казва - присъстващите правят изключение ;)
 
Какво става със спекулациите ви - на печалба или загуба сте?
 
Как да са на печалба, като повечето влязоха малко след пика. Като вземем предвид, че повечето "инвеститори" нямат представа какво правят, очертават се много тежки загуби за много хора. Да се занимаваш с тези крипто лайна, както им вика кивито, трябва да си напълно луд. Ако се забъркаш в лайната, ще ти отиде и спокойствие и всичко при тая динамика.

Интересно ми е ти влезе ли на тоя лайнян пазар?

Какво става със спекулациите ви - на печалба или загуба сте?
 
Чак пък да ти отиде спокойствието... пазаруваш си според възможностите и чакаш. Ествено ако това са ти последните пари и нямаш какво да ядеш , вече е друга сметката. Скоро влака ще потегли нагоре и бързо ще светнат в зелено всичките- точно както сега светят в червено.
 
Да си вкараш всичките пари в това и да нямаш какво да ядеш, значи че си си заслужил съдбата идиот. Друго искам да кажа! Въпроса е че ако вкарам 20-30 000 и пазара се държи по този начин, никак няма да ми е спокойно. То като станеш сутрин може да установиш, че си си загубил половината пари докато си спал. :)

На база какъв анализ смяташ, че всичко ще свети в зелено? Аз смятам, че под въздействието на гравитацията ще слиза още надолу...

Чак пък да ти отиде спокойствието... пазаруваш си според възможностите и чакаш. Ествено ако това са ти последните пари и нямаш какво да ядеш , вече е друга сметката. Скоро влака ще потегли нагоре и бързо ще светнат в зелено всичките- точно както сега светят в червено.
 
Какво става със спекулациите ви - на печалба или загуба сте?

Аз съм още на печалба ама го смятам като супер загуба, щото на пика имах около 40 хиляди долара от 10к лв. които дадох на колегата realmoney за 3 етериума и 0.2 биткойна :D

Сега имам под 10 хиляди долара от тая далавера, не че ме бърка нещо, щот имам от някои загуби x10, както и веднъж смених 4 биткойна за дигибайт и байткойн и станаха 0.1 биткойна :D:D

Тва с тия криптолайна е бати тъпотията, аз лично не бих вложил и лев повече ама и няма и да ги вадя, имам от много неща по много, които не струват вече нищо :D
 

Горе