Black Friday намаления къде

От: Black Friday намаления къде

Първо мисля че силно се обърка и тона ти на разговор е просто потресаващ,
я кажи ти от ebay кога плащаш ? когато ти пристигне стоката или преди това ? нормално като платиш предварително да не ти звъннат че за кавко им е ???
аз днес съм платила 4к $ за стока от Китай и единствено ме питаха да потвърдя адреса и логично
но сега съм поръчала апарат за близо 1000 лв и никой не ни пита кои сме и от къде сме пратиха го ей така , ми че утре някой тарикат ако иска да им прави мръсно, защото съм се убедила че голяма част от Българите са мръсници, ще си поръчва през 3 дена по 1 стока за 2 бона да я разкарват спидиту

айде сега кажи,че не съм права. Не сме дорасли още да ни се доверяват за такива поръчки
така че ибей ми бей мяу бау няма сравнение тъй като там плащаш 100% предварително и никой не го ..... за това какви данни си дал , пращат ти ИД то за да следиш доставката като те е мързяло си въведеш правилните данни проблема си е твой

днеска получих един смс че стоката ще е при нас от emag до 2 часа , ми ако телефона беше грешен ? кой щеше да получи стоката, ми ако адреса беше грешен , пак кой щеше да получи стоката ? ми ако нарочно съм го направила за да им е гадно ? , не че като ми се обадят ще има кой знае какво значение, но друго си е да ти потвърдят адреса примерно, имаме много плащания от чужбина и там почти всички минават fraud check и няма ти казвам от 1000 плащания на месец колко % са фрауд :) защото цифрата е учудващо голяма :D
 
От: Black Friday намаления къде

Нещо си се объркала, не повишавам тон.. :)

А кога ще стане това "да дораснем", да знам тогава да почна да продавам онлайн? Нали трябва да ги научим ние.

Това, че си плащаш предварително с пейпал не означава, че не можеш да го изпържиш продавача. Няма да обяснявам как...

Точно каквото е отношението "отсреща" такова ще получават и "отсам" - не плащаш предварително - плащаш 1.2% отгоре заради наложения платеж, не си си направил труда да си провериш данните - чакаш още един ден докато доуточним къде-кво-що.

Емаг звъннаха ли ти по телефона? От колл центъра им в гр. Магналия? :p
 
От: Black Friday намаления къде

по пп ще го изпържиш ако няма tracker id за пратката има ли че я пуснал, нещата стават по трудно, вече са се изучили и ме карат като пращам да вписвам адреса и в самото плащане освен ,че да ми е същото като от пп-то

кога ще дорастем :) не зависи от мен и не виждам как ще ги научим , никой не ти е казал да не продаваш онлайн, Ние продаваме ,:) но сме предпочели да потвърждаваме заявката :) .

Емаг не се обадиха, пратиха 2 емайла като нито един от тях не беше за потвърждение на нещо
първо ,че до 24 часа ще ми кажат кога ще пристигне и втория,че пратката ще е пристигнала на 3-ти

В момента не плащам 1.2% от горе , даже и доставка няма да платя в момента :) , вярно може да са си я сложили в цената,но ако бях платила с картата пак
щеше да е същата цена.


както и да е :) важно е да правим продажби и да стават повече , другото ще се оправи с времето :) щом мои роднини които :) не са пипали компютър се ядосваха ,че не са успели да си купят телевизо защото е изчерпан, значи рекламата е била добра и най-важното е , че ще допринесе и за другите магазини според мен :)
 
От: От: Black Friday намаления къде

Хайде вече да се научим, че това "обаждане, за да потвърди" няма да го бъде, а? От Китай като си поръчаш боклуци от дийл-а звънят ли в къщи на домашния да питат "Мяу, бау, потвърждава?"... От ибей също не са ми звъняли. Само ганьо трябва да му звъннеш, па ако може и безплатна доставка да му направиш и като я получи да се окаже, "че то не било каквото съм мислел че било" и трябва да му платиш и транспорта наобратно, защото някой недопрочел.

Сега сериозно - това е грешна практика и съветвам всички бг онлайн магазини да спрат да я извършват. Първо, защото си качват разходите, а бонуса "спокойствие" е толкова лъжлив, че няма на къде и второ е крайно време да научим клиентите как се прави това нещо наречено "онлайн търговия" на запад.

За това има имейл - изпраща се писмо с потвърждение на него. Като се шипне пратката се изпраща и тракинг инфото на него. Това, че пратката ще е на адреса преди да си е проверил клиента пощата не смятам, че е проблем на магазина.

И аз много се дразня като кажат "Мисля че разходите по доставката трябва да са за ваша сметка" В край на сметка ми връщат разопакован продукт, дето новия клиент ще каже "Ами той разопакован, някой го е ползвал" и кво се прави в такъв случай ? Оставам продукта за лична употреба или подарък на някой приятел, роднина. Обаче ако не приемеш рекламацията, има 1923912 институции където може да се оплаче клиента и да ти навлече проблеми на главата за тва че е недочел или е очаквал нещо друго.

Абе все си мисля за една база данни с некоректни клиенти да се направи, всеки интернет търговец да може да си чеква вътре, да добавя и т.н. Банките как използват общ списък за некоректни платци и т.н. :) Аз съм за идеята за създаване на подобно нещо.
 
От: От: От: Black Friday намаления къде

Абе все си мисля за една база данни с некоректни клиенти да се направи, всеки интернет търговец да може да си чеква вътре, да добавя и т.н. Банките как използват общ списък за некоректни платци и т.н. :) Аз съм за идеята за създаване на подобно нещо.
Това сме го коментирали. Няма как да се осъществи, защото има КЗЛД, а там нещата са ГРУБИ, ако не си техен човек (или от БСП).

Банките са друга бира...
 
От: Black Friday намаления къде

До колко часа доставят спидито ? Сутринта получих смс да чакам до 2 часа доставка, вече 3 и половина стана няма никой. Цял ден няма тях да чакам.
 
От: Black Friday намаления къде

До колко часа доставят спидито ? Сутринта получих смс да чакам до 2 часа доставка, вече 3 и половина стана няма никой. Цял ден няма тях да чакам.

Hahahhahahahah чакаме ги и ние 3-ти званя и само всички оператори са заети много са пратките явно...
 
От: Black Friday намаления къде

Hahahhahahahah чакаме ги и ние 3-ти званя и само всички оператори са заети много са пратките явно...

Званях и аз и ми записаха номера уж да ми се обадят, че няма свободни оператори.
 
От: Black Friday намаления къде

смятай сега за всяка доставка да тестват сокоизстисквачките :) ще отнеме доста време :)
 
От: От: От: Black Friday намаления къде

Абе все си мисля за една база данни с некоректни клиенти да се направи, всеки интернет търговец да може да си чеква вътре, да добавя и т.н. Банките как използват общ списък за некоректни платци и т.н. :) Аз съм за идеята за създаване на подобно нещо.

Аз съм си го мислил също...трябва да се направи и да не е с публичен достъп... защо не се организираме?
 
От: Black Friday намаления къде

смятай сега за всяка доставка да тестват сокоизстисквачките :) ще отнеме доста време :)

Явно днес няма да пия фреш, винаги ЕКОНТ са били доста пред speedy и се чудя защо все още има търговци, които ги ползват, по-скъпа и некачествена услуга предлагат. До сега съм имал 3 пъти работа с тях от които 2 проблемни.

@lubo555 с две ръце съм ЗА, стига да се организираме няколко човека.
 
От: Black Friday намаления къде

Ебати педе*аската работа, преди малко получавам смс от спиди, че адреса бил грешен, кое му е грешното цял ден кибича в нас, телефон за контакт има да ми се обади куриера. След няколко минути получавам от спиди обаждане, че съм им звънял в 3 часа на обяд, утре ще мине куриера ми вика, утре ама утре вече ще ме фанете за к*ра, бесен съм.

100% не могат да си изпълнят всички доставки ама да лапат пари приемат още.
 
От: Black Friday намаления къде

при нас фотоапарата дойде :) 1000лв за апарат :) и да няма сд карта хаха ризил

както и да е ,човека беше изпушил и каза ,че масово отказвали поръчките :d лесно се поръчва ама трудно се плаща
хахах
 
От: Black Friday намаления къде

при нас фотоапарата дойде 1000лв за апарат и да няма сд карта хаха ризил

както и да е ,човека беше изпушил и каза ,че масово отказвали поръчките лесно се поръчва ама трудно се плаща
хахах
Те ще поставят и рекорд за най-много върнати поръчки за един ден :)
 
От: Black Friday намаления къде

Колкото до доставките - нали Спиди им беше официален партньор - реклама да им направят, ама май не са помислили че с тези неуредици с доставките май по-скоро антиреклама ще си направят.
 
От: Black Friday намаления къде

за 3.5К еур оборот уж, да си беха зели 5-6 бусчета по 4-5К и да беха разнесли всичко вече... бахти румънскиуте тапанари :rolleyes:
 
От: Black Friday намаления къде

Статус на поръчката: Финализирана поръчка
Това го разбирам, че вече са ми доставили стоката. Даже и фактура се е появила (освен ако не съм я видял предния път). Като нов клиент никак не съм доволен. Най-вече защото навсякъде им пише доставка до 24 часа пък 6ти ден ще стане, а аз не знам какво се случва. За 8 лв. повече вече щях да съм забравил, че съм си поръчвал каквото и да било.
 
От: От: Black Friday намаления къде

Явно днес няма да пия фреш, винаги ЕКОНТ са били доста пред speedy и се чудя защо все още има търговци, които ги ползват, по-скъпа и некачествена услуга предлагат. До сега съм имал 3 пъти работа с тях от които 2 проблемни.
Защото качеството струва пари. А 2-рата ръка качество – струва пари МИНУС определена част от нея, което е добре дошло.

Доставката е безплатна за клиентите, ПЛАТЕНА за магазина. Еконт са им предложили по-неизгодни условия, логично „нИ пИчелят“. Speedy по-изгодно, логично – „пИчелят“ (клиентите отказват и губят, магазинът също – губи, поради първоначалният fail с избор на куриер).

Нямало как да се поеме целия този поток за толкова кратко време от страна на Speedy, но пък е имало как чрез използването на външни чужди куриери от страна на конкуренцията и преразпределяне на товарителници. Но румънският мозък си има друго на главата и как да се досети за това. Или българския мениджмънт.

Дотук нищо ново поне за мен. Очакван Double Fail и с премиерния петъчен ден (състоящ се реално от 2-минутно пазаруване между 07:15:05 до 07:17:не съм засичал колко секунди), и след премиерата също по време на доставките (недоставките с измиване с кофти причини).

Или както се вика – маса народ отново повярва „на Царя“, че ще ги оправи за 800 дни. Изглежда, че е модна и в 2013-та, макар и 12г. по-късно.
 
От: Black Friday намаления къде

Emag пак рекламират яко, телевизии, радия и т.н Само че този път не са пуснали каталог за кои продукти ще са на промоция, а няма да стана рано и накрая нещото което ми трябва да го няма :D Иначе хората още си ги хейтват за черния петък и бавните доставки.
 
От: Black Friday намаления къде

Няма каталог, защото казват, че ще има промоция на всичките им продукти по случай някъв рожден ден. Утре ще видим.
 

Горе