bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Test

Well-Known Member
Не знам дали сте разбрали, но bTV заменя един час актуална публицистика в праймтайма си с турски сериал. Ръководството на телевизията е нарекло водещите на "Лице в лице" говорещи глави, които са скучни и вече не са актуални. Димитър Цонев е аут от телевизията, а Цветанка Ризова остава да води орязана версия на предаването, което е намалено от 90 на 30 минути. Подробности
И още.
Освободеният преди това един час ще бъде запълнен с турски сериал.

"В нито една европейска или световна телевизия няма подобно предаване, в което говорещи глави са получили час и половина ефир, за да обясняват нещо. Все по-малко ще наблягаме на формати от края на XX в., защото са негледаеми. Половин час актуално блиц интервю с въпросите на деня напълно ще отговори на очакванията на зрителя", обясни пред "24 часа" Венелин Петков, шеф на новините, актуалните предавания и спорта в Би Ти Ви.

Това, което става лично мен не ме учудва, тъй като цензурата в bTV не ловеше особено "Лице в лице". Не знам дали си спомняте преди време клипа в "Господари на ефира" как някаква истеричка се кара в слушалката на Димитър Цонев, че е задал на госта си неправилен въпрос.

[video]http://vbox7.com/play:8985cd01f6[/video]
 
Последно редактирано:
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Кого го е грижа? Всички ще сте много по-добре, ако спрете да гледате тези подобия на телевизии и си оставите само Nat Geo, Discovery и Animal Planet.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Освободеният преди това един час ще бъде запълнен с турски сериал.

"В нито една европейска или световна телевизия няма подобно предаване, в което говорещи глави са получили час и половина ефир, за да обясняват нещо. Все по-малко ще наблягаме на формати от края на XX в., защото са негледаеми.

То нали турските сериали не са от края на ХХ в... Те са направо от средновековието.

Бунак Ти Ви деградира с всеки изминат ден. Не случайно повечето им знакови репортери минаха към други телевизии. Явно се вихри страшна цензура. Ред е на Слави барабар с редколегията.
 
Бунак Ти Ви деградира с всеки изминат ден. Не случайно повечето им знакови репортери минаха към други телевизии. Явно се вихри страшна цензура. Ред е на Слави барабар с редколегията.
Тази телевизия е абсолутен боклук и само най-големите олигофрени и пропадняци работята в нея. Самата идея, че пускат толкова много турски сериали говори само по себе си за какъв шит става дума тук. И за да не изпуснат смотаните домакини, фенки на резняка, и бабите с неосъществени желания някой в широки гащи да ги накара да се превърнат в пепел от рози, БТВ правят всичко по силите си да заливат с пумия. Нищо, щом някой ги гледа, нека. Дано и рекламодателите им са щастливи. Банда глупаци, всичките.

Ако забележите и другите им велики канали в групата, ще видите, че по Комедито се въртят едни и също лайна от няколко поколения насам. Сега дават Напълно непознати, за не знам кой път, дори и не са си направили труда да сменят началото "Джи Ти Ви представя...." с БТВ. Деградарско. Много. Сега пак, за 13448 път почва Ало, ало. Алф вече върви уикендите. Какво ще кажат другите също за 123424 път, чак на мис Буфет да и се додрайфа.

По Синемата е трагедия нон стоп. Нищо ново не е купувано. Ако нещо го закъсате с батманите, там са, нон стоп. И да знаете, че няма как да не мините със Сам в къщи декември месец. Любезно предоставени от там. :)

Екшъна не им го гледам, там е футбол и чат пат някой филм от преди цветните телевизори. :)

И кво се пънат. Взеха радиото и го сдухата. Беше готино радио - едно време Мила и пускаха рапчета и бг песни. Сега същата пумия като телевизията им. Много слаба телевизия. И много подкупна. За пари е готова на всичко. И политичско покровителство естествено.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Няма как да не ги повтарят като тука се купуват стари сериали на килограм и се излъчват всеки божи ден, докато на запад ги дават веднъж на седмица в продължение на половин година. Тук изреждат 5 сезона за 3 месеца и много ясно, че ще се повтарят. Но това не е най-големия проблем - и на запад повтарят.

Насаждането на турския език, култура, медия за мен е престъпление и макар да съм за расовата и културната толерантност, подобно пренасищане говори за нещо сериозно сбъркано в цялото ни общество. БТВ пускат турски сериали защото са евтини и се гледат от доволен брой пенсионерки и девойки с ниско IQ най-вероятно. Като цяло тази телевизия никога не е била на ниво, като се срина тотално когато изкараха другите помии Comedy, Action и Cinema. Те качествен материал нямат за една програмна схема, какво да говорим за четири. А като им погледна логотата, шапките и досадните промо елементи, дето висят от някой ъгъл и заемат половината екран, направо ми става лошо.

Не е толкова трудно да видиш на запад как го правят и, ако щеш, дори да го копираш. Това важи за повечето неща в България, където са тръгнали да откриват топлата вода.
 
Нашите скапани телевизии не могат да догонят никога западните. Няма такива кенефи. Ако населението ни не бе застаряващо и хората над 50+ години да бяха малко по компютърно грамотни, тогава щеше телевизията да е редом до билбордите и радиата, като канал за информация. А с това качество, сигурно и по-зле.

Като цяло БТВ потъват. Не мога да се сетя с какво последно са се отличили от другите бг телевизии. Същите скапани риалита, скапани и подвеждащи новини, смотани толк шоу предавание, а сериалите им пълна скръб. Дори вече и Столичаните спрях да гледам. Но тва е нивото и не очаквайте много. Сега пак ни карат да одим да чистим. Селяци. ;0
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Хм, като се замисля май е по-добре да излъчват турски сериали,
в които семейните ценности са на първо място,
отколкото разни американски сериали или други програми,
които скрито пропагандират хомосексуализма.
Телевизия отдавна не гледам, защото се дразня - не са обективни.
Няма нито една, която да ми харесва.
Предпочитам някой филм да изтегля и изгледам.

Турските сериали се гледат точно поради горната причина,
защото са подходящи за пенсионери и жени -
семейни проблеми и романтика предимно в тях, разбираемо е.
Със същия успех могат да излъчват мексикански или индийски.:)
Никой не иска като си има проблеми в ежедневието,
по телевизиите пак да го заливат с агресия под формата
на предавания за нищетата или агресивни филми и сериали.
 
Какво, толкова ли не успяват да изрекетират големите компании, за да налеят в нещо свое? Защото като им гледам сериалите, които правят, ми се реве много.

Не е нужно да купуват. Но като гледак нивото на новините и другите им предавания, не мисля, че ще е добра инвестиция. :) Нищо, да налива рекламодателя и се на бои къде му изтичат парите. :)
 
От: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Хм, като се замисля май е по-добре да излъчват турски сериали,
в които семейните ценности са на първо място,
отколкото разни американски сериали или други програми,
които скрито пропагандират хомосексуализма.
Телевизия отдавна не гледам, защото се дразня - не са обективни.
Няма нито една, която да ми харесва.
Предпочитам някой филм да изтегля и изгледам.

Турските сериали се гледат точно поради горната причина,
защото са подходящи за пенсионери и жени -
семейни проблеми и романтика предимно в тях, разбираемо е.
Със същия успех могат да излъчват мексикански или индийски.:)
Никой не иска като си има проблеми в ежедневието,
по телевизиите пак да го заливат с агресия под формата
на предавания за нищетата или агресивни филми и сериали.

Кои са тея американски сериали и програми, които пропагандират хомосексуализма? Доколкото ми е известно, аз все още не съм станал хомосексуалист, въпреки че от доста години гледам много американски сериали.

Насилие, драми и нереалистични очаквания има не по-малко в турските, мексиканските и аржентинските сапунки. Да не говорим и за пропагандния Златния век, направен изцяло от турска гледна точка, с много исторически неточности и нелепости в полза на Турция.

Има много заападни стойностни сериали, филми и продукции, които тук можем да гледаме само като си изтеглим от торентите. Вместо това, родните телевизии бълват турски, индийски, а напоследък и корейски и китайски сериали и филми.

Американците може да са всякакви (пък и не само те, Германия, Франция, Дания, Норвегия и др също имат страхотни продукции), но в много отношения са светлинни години пред нас и не виждам причина на пук да вървим в обратната посока, вместо да се опитваме да го правим като тях.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Малко наизуст си говорите, ако си мислите, че западните телевизии са по-различни със сериалите. Понеже имам опит с холандските, там по всички национални телевизии, с малки изключения се въртят от най-мухлясалите сериали при това в праймтайм. Говорим за аналог на основния им канал (както е главното бтв тук), а не специализиран за сериали (както е бтв комеди). http://www.tvgids.nl/lijsten/verticaal#channel=92&day=2 Малка къща в прерията, Доктор Куин лечителката, Уил и Грейс, Розана, само Veronica дават нещо по-актуално. Ама и те периодично въртят принца от Бел Ер. Стане ли пък 12 през нощта се почват палавите каки, които искат да им звъниш по телефона, а следобяд по цял ден облъчват с телешопинг на кило.

Иначе очевидно след като турските сериали се гледат повече от публицистиката, носят повече пари и са по-евтини, много ясно че ще пуснат това. Все пак са частна телевизия и основно ги интересува финансовия интерес. Ма големи борци за качество се извъдиха всички тука с блогове със спиннати статии, лайкджакнати страници, сайтове със "смешни" картинки и подобни, които са аналога на турските сериали в интернет. С което не ви критикувам, как ще си изкарвате парите в интернет си е ваша работа, след като голи каки се харчат повече от истински авторски смислени статии нормално е да заложите на това. Както е и нормално бтв да заложи на турските сериали след като това се харчи.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

За да не изброявам сериал по сериал, в които в почти всеки втори
американски такъв присъстват гей персонажи, ето ти една тема,
в която бг мамите обсъждат това и изброяват такива сериали.
Всички си правят сериалите с малко или повече пропаганда - както Златният век,
който споменаваш, така и американците явно си рекламират "ценностите" с гей персонажите.:-o
Изобщо не ми говори, че били на светлинни години преди нас - в икономиката ДА,
но относно други работи изобщо не съм съгласен, че могат с нещо да ми обогатят кръгозора.

П.П. Съгласен съм с мнението, че телевизиите си избират това,
което се гледа и което им е финансово изгодно.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Гледайте това: http://www.gospodari.com/?go=video&p=detail&videoId=8329

Може заради това да го махат :) Макар, че е старо де.. ,но показателно :D
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Аз ги гледам редовно - като се почне с news7 , после в 16:20 прехвърлям на часът на милен цветков и в 5:30 гледам цонев и кобрата, жалко , че ще ги спират, а впрочем от 1 седмица върви дневно предаване от 17:00 на карбовски и един дето четеше новините, предаването е по тв7 - ДНЕВНИЯТ РЕД на нацията. Жалко, че ги махат.
Тъпаци БТВ - в лице в лице имаше гости най-различни и се чуваха всякакви мнения.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

На пазарен принцип, може и да им отърва, НО тези серияли взеха да ми идват в повече, ей богу дето и да цъкна ме облъчват с тях
 
От: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Хм, като се замисля май е по-добре да излъчват турски сериали,
в които семейните ценности са на първо място,

Какви семейни ценности - да ходят със забрадки, да клюкарстват, да женят насила децата си и да си пускат мустаци?
 
От: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Какви семейни ценности - да ходят със забрадки, да клюкарстват, да женят насила децата си и да си пускат мустаци?

Еми да, има случаи да ги женят насила, ама мъж за жена и жена за мъж, не бъркат кой кой е, нали така?:-o
Пък ако не са слабохарактерни децата им няма да се дадат да ги женят насила - няма такова правило.
За забрадките - бабите на село също ходят със забрадки, без значение от коя религия са,
тъй че и това го прежалвам.:)
За мустаците не го разбрах съвсем, но сигурно така си се харесват повече мъжете им.
В БГ и по света да не би да няма мъже с мустаци, че толкова си се впечатлил от тях?
Същото се отнася и за клюкарките - "Отчаяните съпруги" пак са клюкарки, но американски.:)
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Ти си турче ли? Какво си тръгнал да изменяш точката на новината? Заменят публицистика и много хубаво предаване с турски сериал, ти ще ми говориш за американски сериали!?
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Ти си турче ли? Какво си тръгнал да изменяш точката на новината? Заменят публицистика и много хубаво предаване с турски сериал, ти ще ми говориш за американски сериали!?
Защо трябва да съм "турче", за да си напиша мнението?! Много ще те разочаровам вероятно, но не съм.
И ако си ме чел по-горе не съм писал точно за турски сериали, а за сапунки по принцип - мексикански, индийски и прочие,
каквито явно предпочитат зрителите за сметка на публицистични програми.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Не бе, за турските семейни ценности говореше и не за първи път те засичам да говориш и обясняваш за турците нещо. Все тая.
 

Горе