bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Турските серияли са чиста пропаганда, защото ако видиш в Турция колко народности живеят и ще разбереш за какво са тези "ценности" които се втълпяват в сериалите
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Турските серияли са чиста пропаганда, защото ако видиш в Турция колко народности живеят и ще разбереш за какво са тези "ценности" които се втълпяват в сериалите
Става въпрос за семейни ценности, а не за турски.
Ходил съм там повече, отколкото всички във форума взети заедно и съм си направил съответните изводи -
и хубавите и лошите, но това не е предмет на темата и няма защо да се преиначават нещата.
Хората искат да гледат сериали и телевизиите показват това, което искат те.

Турските сериали са ориентирани към семейтвото и бита и затова се гледат - това ми е обяснението.

Реминд, обяснявам, защото съм запознат с много неща, пътувал съм в доста страни,
разбирам няколко езика и не определям нещата само като черни и бели, което не съм сигурен за теб.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Турските серияли са ориентирани към тези ценности, за които говориш, защото трябва да обединяват различните етноси в държавата. Турция е изкуствена държава, повечето население в държавата не са турци а други етноси и народности, ето за това им трябва тази пропаганда
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Турските серияли са ориентирани към тези ценности, за които говориш, защото трябва да обединяват различните етноси в държавата. Турция е изкуствена държава, повечето население в държавата не са турци а други етноси и народности, ето за това им трябва тази пропаганда
Ами явно успяват с пропагандата, щом са им гледаеми сериалите.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Ами явно успяват с пропагандата, щом са им гледаеми сериалите.
Съгласен съм, че са успешни, но гонят тяхната си цел, а нашите тв канали я тиражират, защо мислиш че ни ги дават за без пари на нас и на другите балкански съседи
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Съгласен съм, че са успешни, но гонят тяхната си цел, а нашите тв канали я тиражират, защо мислиш че ни ги дават за без пари на нас и на другите балкански съседи
Не е без пари, може би са им по-изгодни цените от на другите страни, но там по принцип има много неща,
които са ни изгодни, я колко стока влиза на ниски цени у нас.
Ами да купуват руски сериали например, голям бум правят руснаците и украинците в
производството на къси сериали. Мелодрамите им са точно като за домакини.
И със сигурност няма да са кой знае колко скъпи.:rolleyes:
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Еми политика, кво да ти кажа
По руските телевизии също излъчват турски сериали,
въпреки, че си имат голямо собствено производство.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Това може само да ти говори за силата на пропагандата
 
От: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Еми да, има случаи да ги женят насила, ама мъж за жена и жена за мъж, не бъркат кой кой е, нали така?:-o

И като е жена за мъж е приемливо така ли?

Пък ако не са слабохарактерни децата им няма да се дадат да ги женят насила - няма такова правило.

Значи първо говориш за семейни ценности, а после, че децата им трябвало да се противопоставят на родителите си. Семейните ценности не включват ли почитане на родителите и волята им? Все пак те са основоположниците на семейството и от там на семейните ценности.

За забрадките - бабите на село също ходят със забрадки, без значение от коя религия са,

Баби на село - да. Млади момичета и жени на средна възраст - не (освен ако не са от етноса на въпросните сериали).

Същото се отнася и за клюкарките - "Отчаяните съпруги" пак са клюкарки, но американски.:)

В Отчаяни съпруги може и да се клюкарства, но това е само един сериал от определен жанр. Освен него има разнообразие от жанрове - екшъни, криминални, ужаси, драми, тийн, фентъзи и т.н., в които не се клюкарства. При турските сериали се клюкарства във всеки един от тях, понеже има само един жанр - този, който описах в предния пост. Сериалите им, не само че са като клонирани, ами и актъорите са едни и същи. Тоя, маминия убавец, Каванч Татлатъ ли беше, сигурно вече е навъртял повече снимачен километраж от всички холивудски звезди взети заедно. Съсипаха го направо тва момче ей. Ама пустите баби и ентелигентни тинейджърки нали си го аресват...
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Ако сте на мястото на телевизията и ви подарят сериял, защо до давате заплати на говорещи глави
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Турските сериали и по-точно "живота" в сериалите се доближава най-много до нашия бг начин на живот, поради което се харесват от българите и затова са гледаеми. Особено от по-възрастните. След има няма няколко години, това ще се изчисти със следващите поколения.

Забелязвам, че индийският сериал, който в момента се излъчва в много тъпо време е доста гледаем така, че като нищо тенденцията да се насочи натам.

Иначе на Нова ТВ много им харесвам, че от време навреме пускат готини сериалчета като От Местопрестъплението, Касъл и т.н., но явно не се гледат много... иначе и БТВ може би щяха да минат на този левел.

Преди по БТВ даваха страхотни неща сериали като Веществени доказателства, Анатомията на Грей... бяха си много яки.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Турските сериали и по-точно "живота" в сериалите се доближава най-много до нашия бг начин на живот, поради което се харесват от българите и затова са гледаеми. Особено от по-възрастните. След има няма няколко години, това ще се изчисти със следващите поколения.

Забелязвам, че индийският сериал, който в момента се излъчва в много тъпо време е доста гледаем така, че като нищо тенденцията да се насочи натам.

Иначе на Нова ТВ много им харесвам, че от време навреме пускат готини сериалчета като От Местопрестъплението, Касъл и т.н.

Ето това е извадката на облъчената домакиня и телевизиите се съобразяват
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Бунак тв не заслужава да е национална телевизия ... ПЕДАЛИ... ПЪЛНИ ПЕДАЛИ И ПРОДАЖНИЦИ
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

За да не изброявам сериал по сериал, в които в почти всеки втори
американски такъв присъстват гей персонажи, ето ти една тема,
в която бг мамите обсъждат това и изброяват такива сериали.
Всички си правят сериалите с малко или повече пропаганда - както Златният век,
който споменаваш, така и американците явно си рекламират "ценностите" с гей персонажите.:-o
Изобщо не ми говори, че били на светлинни години преди нас - в икономиката ДА,
но относно други работи изобщо не съм съгласен, че могат с нещо да ми обогатят кръгозора.

П.П. Съгласен съм с мнението, че телевизиите си избират това,
което се гледа и което им е финансово изгодно.

Моля? Искаш да ми кажеш, че щом в сериал или филм има гей персонаж, значи е хомосексуална пропаганда, така ли? Не съм някакъв защитник на хомосексуализма, нито ги разбирам тея хора, но не съм и хомофоб. Това, което казваш обаче, за мен звучи нелепо. По същия начин можеш да кажеш, че щом има чернокож персонаж, значи чернокожите се опитват да превземат света... и изобщо какъвто и да е по-различен персонаж.

И да, аз продължавам да твърдя, че са много пред нас не само в икономиката, но и в развлекателната индустрия. И това е нормално - там са големите пари, там е голямото население. И на запад има тъпи канали и продукции, но разликата е, че има и много качествени. Сравнете някое популярно английско или американско токшоу с което и да е от нашите.
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Интересна тема с доста разностранни мнения, някои от които ми харесаха.


Но някои от възгледите на хората за това как работи пазарната икономика ми се струват малко странни.


Това е все едно говорим за някоя пекарна, където всеки ден пекат и продават закуски - банички и гевреци например. И имаме един субект ''X'', който субект ходи един път месечно да ги купи геврек от там, защото му харесва. Обаче нещеш ли един път отива да ги купи геврек и осъзнава, че гевреците са свършили. Пита продавача или продавачката, както ще ви е по-удобо "По принцип по това време имаше гевреци, защо така днес са свършили по-рано?". И жената му отговаря "Ами, господине, отначало произвеждахме по равно банички и гевреци, но с времето осъзнахме, че редовните ни клиенти, които купуват закуски от нас всеки ден предпочитат баничките, а много по-малко от редовните ни клиенти купуват гевреци. Има ги и такива като вас, които наминават веднъж на месец за геврек. Но тези, които купуват банички, си купуват банички всеки ден. И решихме, че ще произвеждаме 90% банички и 10% гевреци." И този субект ''X'' с цялото си нахалство решава да приеме това решение на собствениците на павилиончето за закуски като лична обида. И не стига, че са решили да продават повече банички вместо гевреки, ами и наблягат главно на баничките с месо. И пропагандират убиването на животни. А можеха да заложат на баничките със сирене, защото те са приемлив продукт за субект ''X''.

За който не е разбрал:
Банички - сапунени сериали
Гевреци - публицистични предавания
Банички с месо - турски сериали
Банички със сирене - всякакви други сериали, които някои смятат за по-приемливи, просто защото не са турски

Първо - разбиранията ви за пазарна икономика са малко абсурдни.

Ако искате да има по-малко турски сериали в БТВ, а и в ефира като цяло имате доста варианти:
Станете акционери в БТВ и наложете правото си на вот
Започнете да гледате по-редовно предаванията, за които се цупите, че ще ги спират
Започнете да гледате по-редовно сериали, които не са турски, ако ви притеснява главно това, че са турски

Относно пропагандата - значи е окей всякаква пропаганда, само да не е турска?

Или пък си мислите, че Турция е единствената държава с работеща външна политика, която включва и пропагандата като похват?

Това че в България политиците не могат да направят нищо както трябва, дори и пропаганда отвъд границите на страната не означава, че политиците на съседните, а и недотам близките до нас държави са също толкова некадърни.

Ако някой чувства, че се върши някаква голяма несправедливост спрямо българският зрител или спрямо пазарната икономика, или спрямо политически интереси на страната ни, мога уверя този човек, че има десетки, ако не и стотици начини да е по-полезен за каузата против тези неща, които десетки неща не включват ''дюдюкане'' в интернет форум, а реални действия и постигане на цели.

Моята позиция по темата е: Оставете хората да гледат това, което искат да гледат. Ако искате тенденциите да се сменят - отивайте пред телевизорите и правете рейтинг за нещата, които искате по-често да дават по телевизията.

Иначе е всеки едно да мрънкате, че по някое радио са сменили предаване за българския национален дух и история, с музикално предаване с рап музика, при положение че нито следите споменатото предаване за националния дух и история, нито ви пука за рапа.

Несериозно е.

Поздрави!
 
Re: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Бунак тв не заслужава да е национална телевизия ... ПЕДАЛИ... ПЪЛНИ ПЕДАЛИ И ПРОДАЖНИЦИ

Да. Това са най-големите лайнари и нещастници. Пожелавам и бърз и безславен фалит. И дано хората в ръководството на тази продахна медия никога да не си намерят работа в тази сфера.

Време е скапаните им рекламодатели да си преразгледат добре договорите. Няма такова пилеене на пари. Абсолютни глупаци. Казал съм си, че всеки шит, който се рекламира по тази канална телевизия отива в игнор листа. Лидъл, била, виваком, всичко. Да го духат. И без това само долнопробни фирми. Ама какво да очакваш след долнопробни сериали и предавание. И по време на излъчването им.

За момента БТВ водат обедително класацията за най-противна, продажна и пумийна телевизия с най-гнусните водещи. Щом Румен се отказа от това да лиже политически задници, можем да си направил изводите. Не, че е мерител, но поне е сигнал. ;)
 
От: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Интересна тема с доста разностранни мнения, някои от които ми харесаха.


Но някои от възгледите на хората за това как работи пазарната икономика ми се струват малко странни.


Това е все едно говорим за някоя пекарна, където всеки ден пекат и продават закуски - банички и гевреци например. И имаме един субект ''X'', който субект ходи един път месечно да ги купи геврек от там, защото му харесва. Обаче нещеш ли един път отива да ги купи геврек и осъзнава, че гевреците са свършили. Пита продавача или продавачката, както ще ви е по-удобо "По принцип по това време имаше гевреци, защо така днес са свършили по-рано?". И жената му отговаря "Ами, господине, отначало произвеждахме по равно банички и гевреци, но с времето осъзнахме, че редовните ни клиенти, които купуват закуски от нас всеки ден предпочитат баничките, а много по-малко от редовните ни клиенти купуват гевреци. Има ги и такива като вас, които наминават веднъж на месец за геврек. Но тези, които купуват банички, си купуват банички всеки ден. И решихме, че ще произвеждаме 90% банички и 10% гевреци." И този субект ''X'' с цялото си нахалство решава да приеме това решение на собствениците на павилиончето за закуски като лична обида. И не стига, че са решили да продават повече банички вместо гевреки, ами и наблягат главно на баничките с месо. И пропагандират убиването на животни. А можеха да заложат на баничките със сирене, защото те са приемлив продукт за субект ''X''.

За който не е разбрал:
Банички - сапунени сериали
Гевреци - публицистични предавания
Банички с месо - турски сериали
Банички със сирене - всякакви други сериали, които някои смятат за по-приемливи, просто защото не са турски

Първо - разбиранията ви за пазарна икономика са малко абсурдни.

Ако искате да има по-малко турски сериали в БТВ, а и в ефира като цяло имате доста варианти:
Станете акционери в БТВ и наложете правото си на вот
Започнете да гледате по-редовно предаванията, за които се цупите, че ще ги спират
Започнете да гледате по-редовно сериали, които не са турски, ако ви притеснява главно това, че са турски

Относно пропагандата - значи е окей всякаква пропаганда, само да не е турска?

Или пък си мислите, че Турция е единствената държава с работеща външна политика, която включва и пропагандата като похват?

Това че в България политиците не могат да направят нищо както трябва, дори и пропаганда отвъд границите на страната не означава, че политиците на съседните, а и недотам близките до нас държави са също толкова некадърни.

Ако някой чувства, че се върши някаква голяма несправедливост спрямо българският зрител или спрямо пазарната икономика, или спрямо политически интереси на страната ни, мога уверя този човек, че има десетки, ако не и стотици начини да е по-полезен за каузата против тези неща, които десетки неща не включват ''дюдюкане'' в интернет форум, а реални действия и постигане на цели.

Моята позиция по темата е: Оставете хората да гледат това, което искат да гледат. Ако искате тенденциите да се сменят - отивайте пред телевизорите и правете рейтинг за нещата, които искате по-често да дават по телевизията.

Иначе е всеки едно да мрънкате, че по някое радио са сменили предаване за българския национален дух и история, с музикално предаване с рап музика, при положение че нито следите споменатото предаване за националния дух и история, нито ви пука за рапа.

Несериозно е.

Поздрави!


Пълни глупости, завоалирани с много думи. Искаш да кажеш, че ако гледаме повече лице в лице, щеше да продължи да се излъчва 90 минути? Айде бе... Ами аз съм гледал почти всеки епизод и искам да го гледам, както и да е, БТВ са манипулатори и винаги цензурират.
 
От: От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

Ето това е извадката на облъчената домакиня и телевизиите се съобразяват

Я конкретизирай?
 
От: bTV заменя един час праймтайм публицистика с турски сериал

добре си водеха предаването
 

Горе