Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Възможно ли е задаване на ограничение в бюджета за конкретна публикация?
Бюджет - не, но ще може да зададете колко пъти да се препубликува, през колко време и в какъв период от време...
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Това е ясно, въпросът е какво става когато свършат кредитите.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Здравейте, tito

Обмисляхме сериозно варианта със задаване на бюджет за конкретна публикация. Има само един единствен вариант това да се случи и той е като се достигне лимита от кликове(изчерпи се зададения предварително кредит) публикацията да бъде изтривана от всички страници, в които е публикувана. Но от това губите само вие, защото:

- макар и основния трафик, който получавате да е първите минути на публикуване - вашата публикация все пак стои в доста фейсбук страници и периодично получава още трафик макар и малък;
- всички share/comment/like действия към тази публикация също ще изчезнат, откъдето намалява Viral трафика към вашата публикация или сайт.

Вие сами избирате час на публикация, т.е. решавате кога искате повече посещения във вашия сайт. Т.е. основно ще заплатите за този трафик. През останалото време(след като вашата публикация е направен) посещенията са по-малко и са пряко зависими от естеството на публикацията.

И сега най-важното:
Когато кредитите във вашия профил свършат - вече публикуваните ви линкове продължават да бъдат активни, т.е. получавате още посещения, за които ние не ви таксуваме(т.е. не начисляваме абсолютно никъде освен като кликове).

Прага за нова публикация е 2 стотинки. Т.е. ние изискваме от вас да имате наличен кредит за 1 клик, за да се публикува вашия линк - наясно сме, че вие най-вероятно ще получите много повече от 1 клик, но това е за наша сметка.

При закупуване на още кредит - направените кликове през това време НЕ се приспадат от новия кредит, т.е. получавате бонус трафик :)

Поздрави,
Мануел
 
От: От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Здравейте, tito
И сега най-важното:
Когато кредитите във вашия профил свършат - вече публикуваните ви линкове продължават да бъдат активни, т.е. получавате още посещения, за които ние не ви таксуваме(т.е. не начисляваме абсолютно никъде освен като кликове).

Прага за нова публикация е 2 стотинки. Т.е. ние изискваме от вас да имате наличен кредит за 1 клик, за да се публикува вашия линк - наясно сме, че вие най-вероятно ще получите много повече от 1 клик, но това е за наша сметка.

При закупуване на още кредит - направените кликове през това време НЕ се приспадат от новия кредит, т.е. получавате бонус трафик :)

Поздрави,
Мануел

Нали сте наясно че когато някой има 1лв в сметката и сложи 20 линка. То той ще получи доста кликвания безплатно.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Направете опция тогава да слагаме бюджет по 2ст. и да печелим безплатни посещения :D.

1. Вчера при първия ми сблъсък в системата ви показваше 6 клика, но имах само 4 рекуеста с реферал фейсбук и 1 директен(най-вероятно аз). След това данните си бяха наред, така че хвърлете едно око на системата дали няма бъгове;
2. Възможно ли е да се зададе колко време да бъде налично за кликане публикувания материал или в краен случай бюджет; Лично на мен трафик към материала след 3-4-5-6-n дни не ми е нужен;
 
Последно редактирано:
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Благодаря на manuel за изчерпателния отговор.
В процеса на работа явно нещата ще се наладят.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

@poriazov,

Ако имате кредит(било то и 2 стотинки) - можете да добавяте нови публикации в График, но това е друга тема.

Това, което имах предвид, е че вашата публикация ще бъде публикувана(когато и дойде времето) дори да имате 2 стотинки кредитен баланс.

В случай че сте добавили публикация в график, но междувременно кредита ви е изчерпан - когато дойде време за публикуване на съответния линк, той ще бъде преместен в История със статус "Неодобрен" като в полето коментар ще видите причината - в случая тя ще бъде Неналичен кредит.

@Amitrev,

Имаме желание да удовлетворим всички клиенти, но в момента повечето хора искат автоматизиран начин на публикуване, за да постигат повече посещения и съм фокусиран върху тази функционалност.

Това, с което мога да ви успокоя е че трафика прогресивно намалява с времето след публикация - както и сами можете да видите, на линкове публикувани вчера, трафика днес е не повече от няколко клика. Но сте прав - добре е да имаме такава опция, въпреки че на практика така само можете да изгубите.

Веднага мога да дам и пример с публикация на наш клиент - той получи ~50 посещения при първото публикуване, но няколко часа по-късно Facebook потребител сподели публикацията, откъде последваха още толкова посещения като по този начин получавате нечовешки брой импресии, а на пратика плащате само посещенията.

Но вие сте прав и точно затова ще добавя опция за бюджет на публикация, само да ми се изчисти малко опашката със задачките :)

Относно брояча на посещенията - има Facebook бот, който обхожда всеки линк по веднъж. Тези дни ще го изключа при отчитането на кликовете.

Имайте предвид, че все още сме в Бета и работим по усъвършенстване на системата от всички възможни ъгли.

Поздрави,
Мануел
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

@manuel прав си. Но колкото по-гъвкава е една система толкова повече хора биха предпочели да я ползват.
Просто давам идея, а вие си решавате дали и кога ще я включите в графика си ;).
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

@manuel прав си. Но колкото по-гъвкава е една система толкова повече хора биха предпочели да я ползват.
Просто давам идея, а вие си решавате дали и кога ще я включите в графика си .
Благодаря за което. В крайна смета идеята е да направим сайта да е удобен и лесен за работа на клиентите ни, така че всяко едно мнение/идея е добре дошло за нас.
Поздрави!
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Във връзка със запитванията, дали може да видите страниците - съжалявам, от съображения за сигурност не можем да ви покажем страниците, но до седмица ще ги групираме по тематика - забавни, общи, медийни, туризъм, пазаруване, музикални, регионални и т.н. (което също ще бъде заложено като опция при публикуването) и за всяка група от страници ще има статистика за пол, възраст, местоположение и прочие на феновете.

Поздрави!
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Добре е станало...

Ама при мен ако споделям някоя конкретна статия/ продукт- ОК. Хваща си първата снимка. Ама ако реша да шервам главната или някоя от категориите наблъсква части от менюто и фоновите изображения. Ако си го пускам аз или някой на ръка добавя линка избира и по- хващаща окото снимка... Така линка е максимално атрактивен и добре изглеждащ за аудиторията.

Та има ли някаква такава възможност за модерация от ваша страна преди да се шерне или сичко е пълен аутоматик?
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Един и същи линк колко пъти мога да го публикувам, за да се вижда всеки път в различна група?
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Променен ли е минималния брой кредити, които трябва да имам. Защото имам 18 стотинки и искам да пусна линк. Получавам следното съобщение:
Нямате достатъчно кредити за да публикувате! Моля презаредете кредитите си.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Един и същи линк колко пъти мога да го публикувам, за да се вижда всеки път в различна група?
Не мога да кажа с точност, но принципно един и същ линк ако се публикува 10 пъти в различно време от денонощието в една и съща група от фен страници ще генерира различен трафик, имайки предвид, че при всяко публикуване ще бъде видян от различни хора. При положение че имаме няколко групи (които ще станат около 10 до седмица), които се сменят автоматично, броя на уникалните, които ще го видят при всяка публикуване нараства в десетки пъти. И въпреки това ви препоръчвам да публикувате дин и същ линк не повече от 4-5 пъти на ден, ако искате наистина да постигнете максимален ефект от него.

Та има ли някаква такава възможност за модерация от ваша страна преди да се шерне или сичко е пълен аутоматик?
Това е доста по-трудно и засега няма, но обмисляме възможни варианти за в бъдеще.

Поздрави!
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Мисля, че ще е най-добре, не вие да го редактирате, а всеки потребител да може сам да си го настройва - както във ФБ можеш да си избираш снимка за публикацията
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

@rossipel,

Благодаря за feedbacka - имахме защита чрез една формула съобразяваща кредитите, броя линкове и кредити, която не беше преработена от самото начало на проекта. Някак вие сте попаднали в нея - сега е премахната и можете да публикувате на воля :)

Извиняваме се за случилото се!

Поздрави,
Мануел
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

@rossipel,

Благодаря за feedbacka - имахме защита чрез една формула съобразяваща кредитите, броя линкове и кредити, която не беше преработена от самото начало на проекта. Някак вие сте попаднали в нея - сега е премахната и можете да публикувате на воля :)

Извиняваме се за случилото се!

Поздрави,
Мануел


Благодаря, но сега наистина вече свършиха кредитите :) Ще заредя пак :)
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Мисля, че ще е най-добре, не вие да го редактирате, а всеки потребител да може сам да си го настройва - както във ФБ можеш да си избираш снимка за публикацията
А няма ли да е по-лесно, ако си оправиш og таговете на сайта и посочваш коя снимка да хваща бота?
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Мисля, че ще е най-добре, не вие да го редактирате, а всеки потребител да може сам да си го настройва - както във ФБ можеш да си избираш снимка за публикацията

Здравейте,

Снимката, която фейсбук ще вземе може да се подава по 2 начина:

  • Код:
    <link rel="image_src" href="[I]{линк към снимката}[/I]" / >
    класичесият вариант, не използващ Open Graph, но въпреки това Facebook го хваща;
  • Код:
    <meta property="og:image" content="[I]{линк към снимката}[/I]" />
    Open Graph протокола

Въпреки това - да фейсбук дава правото на всеки да избира сам снимката си, но тук иде реч за единични публикации.
Моят съвет е да оптимизирате кода откъм интеграцията за фейсбук, тъй като се предполага, че все пак няма да публикувате 1 линк на седмица.

Т.е. фикса на кода на сайта ще бъде еднократен и ще спести време в досадни дреболии.

Поздрави,
Мануел
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

А още нещо. В момента съм по GMT+1 тоест при мен е 18:34. Като натисна бутона "СЕГА" хваща моя час. Трябва да дам с час напред за да мога да побликувам. Иначе ми изписва:

Избрали сте да публикувате линка в изминал час! Моля опитайте отново.

Не е болка за умиране ама се чудих защо 2- 3 пъти ми дава грешка.
 

Горе