Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Да, има логика в това. Между другото като публикувам ръчно линкове - имам посещения, но ако успоредно с тях вкарам и един автоматичен, все едно им слагам тапа (драстичен спад на кликовете + 200/300 импресии)
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Другата промяна е, че ще активираме автоматичното препубликуване за всички потребители.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Има една промяна - вече не могат да се постват линкове към ФБ.

Какъв е смисълът от тази промяна!? Аз използвам мрежата точно за да си рекламирам фейсбук страниците.

И днес забелязах, че на автоматичното публикуване му е изчезнала опцията за избор на дата, нали не се очаква да влизаме всеки ден - така няма да бъде изобщо автоматично?!
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Какъв е смисълът от тази промяна!? Аз използвам мрежата точно за да си рекламирам фейсбук страниците.

И днес забелязах, че на автоматичното публикуване му е изчезнала опцията за избор на дата, нали не се очаква да влизаме всеки ден - така няма да бъде изобщо автоматично?!
Премахнахме линковете към ФБ заради многото бъгове, и това че са супер неефективни нито за клиентите ни, особено за партньорите ни.
А автоматичното публикуване вече няма да е за един ден - а просто слагате линковете и ги пускате да се публикуват и когато решите просто ги спирате с бутон ( това може да е след 2 или 20 дни)
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

При автоматичното публикуване има "Статус" - активен, неактивен - така просто пускате и спирате автоматичното препубликуване на вашите линкове когато пожелаете.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Нямам идея какво става но ето статистиката ми от вчера
Дата на публикуване Дата на добавяне Импресии Кликове
22-Jan-2013 17:15 22-Jan-2013 17:15 91 0

90 импресии това е малко кофти не знам кое и как трябва да се получава дали е от статистиката или от промените но 90 импресии ми се виждат доста малко при условие че на главната страница пише.
Реклама в над 1 000 000 аудитория
Плащате само за клик

Дано това е само при мен и при другите нещата да са добре но в началото имаше доста повече импресии и кликове иначе се обезсмислят нещата.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Нямам идея какво става но ето статистиката ми от вчера
Дата на публикуване Дата на добавяне Импресии Кликове
22-Jan-2013 17:15 22-Jan-2013 17:15 91 0

90 импресии това е малко кофти не знам кое и как трябва да се получава дали е от статистиката или от промените но 90 импресии ми се виждат доста малко при условие че на главната страница пише.
Реклама в над 1 000 000 аудитория
Плащате само за клик
Дано това е само при мен и при другите нещата да са добре но в началото имаше доста повече импресии и кликове иначе се обезсмислят нещата.

Хммм, ами в момента средно един линк прави 5 - 10 000 импресии. Пиши ми на ЛС да погледна защо се е получило това.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Айде без да се лъжем! Къде са тия 5-10к импресии? Не съм виждал толкова от месеци!
Айде за кликовете ми е ясно, защо при мен са такива каквито са, но имрепсиите.... не са това което бяха.

Предполагам, че вече има много хора които постват линкове за даден час и затова нещата в момента са толкова зле. Днес експериментирах с "кофти час" и получих прилични резултати.

Ако опитате да блокирате дадени часове при много заявки може би ще се получат по-добри резултати... или просто да увеличите аудиторията с много повече страници :)
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Айда да похвала момчетата че най после са пуснали автоматичното тия дни ще го пробвам - само не знам що требваше да чакат толкова та ме не послушаха още тогава.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Айде без да се лъжем! Къде са тия 5-10к импресии? Не съм виждал толкова от месеци!
Айде за кликовете ми е ясно, защо при мен са такива каквито са, но имрепсиите.... не са това което бяха.

Предполагам, че вече има много хора които постват линкове за даден час и затова нещата в момента са толкова зле. Днес експериментирах с "кофти час" и получих прилични резултати.

Ако опитате да блокирате дадени часове при много заявки може би ще се получат по-добри резултати... или просто да увеличите аудиторията с много повече страници

70% от линковете публикувани тази вечер са с над 5К импресии, има и такива с по 20К. И ще продълважат да се покачват - както импресиите, така и кликовете с навлизането на новите партньорски страници.
Прати ми на ЛС твоя профил, тъй като явно има някакъв проблем при теб....
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

При мен кликовете вървят добре
импресии кликове
5858 57
5689 38
5884 31
5499 17
7619 20
4071 7
Лошото е, че брояча на Бултаргет показва с 30% повече клика от Гугъл Аналитикс.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Лошото е, че брояча на Бултаргет показва с 30% повече клика от Гугъл Аналитикс.
Направено е така, че да отчита един уникален клик на минимум 2 часа. Този път ви гарантирам че статистиката е точна.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Нали имаше условие партньорските сайтове да са с мин 2000 фена?Сега един линк, който го пуснах излезе в сайт със 100 фена
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Здравейте,

Аз съм програмиста, който работи по Bultarget, няма да ви отегчавам с излишни неща, които само мои колеги биха разбрали, а може би дори не всички, но ще ви кажа следното:

Нямате идея колко сложна е като система Bultarget, най-вече заради постоянното си взаимодействие с Facebook. Въпреки това 99% от статистиките вътре се обновяват в реално време, за разлика от всички други рекламни системи.

Партньорската програма на практика работи от няколко дни и все още сме в процес на усъвършенстването и, но това което мога да гарантирам е, че до този момент всичко работи безупречно!

Напоследък направихме няколко основни промени:
- забранихме публикации към Facebook, знам - звучи нелепо, но по някаква причина понякога Facebook не приема тези линкове и докато не се преборим с този проблем предпочитаме да не рискуваме, особено сега когато работим и с партньорски страници, а не само със своите;
- пуснахме автоматичните публикации за всички потребители;
- променихме автоматичните публикации генерално - вече не са за конкретен ден, а просто се пускат и спират - това би трябвало да улесни тези от вас, които нямат време всеки ден да ги нагласят. За сметка на това пак можете да задавате часови диапазон, в който да се въртят вашите публикации(напр. 10:00 -20:00);

Колегата, който е отчел че има страници под 2к - въпрос на 1 ред код е да забраня добавянето на такива. От тях се получават малко импресии и малко кликове, затова никой на практика няма ползата от тях. На този етап обаче дори никой не е злоупотребител и нямаме казус от подобен тип, но ако се стигне дотам ще ги изключим от системата, за момента не вредят никому.

Ако дадени линкове или автоматични публикации изчезнат от системата, значи най-вероятно са били с линкове към Facebook страници или приложения.

Относно проблемите с Fraud-a: ежедневно следим за нови ботове и скриптове, които генерират "изкуствен" трафик и опасността от такива клони към 0, все пак ние не сме Google Analytics и не сме наясно с всеки бот, сървър и IP на планетата. Разликата в статистиките много често е поради различните алгоритми, които някои системи използват - ако например сравните Tyxo и Google Analytics ще видите немалки разминавания. Същото важи и за всяка друга система.

В рамките на следващите седмици ще отделим достатъчно време, за да дадем подробна и точна информация(в сайта) как точно кое работи, също така по-подробни статистики. На този етап сме фокусирани в правилната функционалност на системата и усилията ни се отплащат подобаващо :)

Поздрави,
Мануел
 
От: От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Здравейте,

Аз съм програмиста, който работи по Bultarget, няма да ви отегчавам с излишни неща, които само мои колеги биха разбрали, а може би дори не всички, но ще ви кажа следното:

Нямате идея колко сложна е като система Bultarget, най-вече заради постоянното си взаимодействие с Facebook. Въпреки това 99% от статистиките вътре се обновяват в реално време, за разлика от всички други рекламни системи.

Партньорската програма на практика работи от няколко дни и все още сме в процес на усъвършенстването и, но това което мога да гарантирам е, че до този момент всичко работи безупречно!

Напоследък направихме няколко основни промени:
- забранихме публикации към Facebook, знам - звучи нелепо, но по някаква причина понякога Facebook не приема тези линкове и докато не се преборим с този проблем предпочитаме да не рискуваме, особено сега когато работим и с партньорски страници, а не само със своите;
- пуснахме автоматичните публикации за всички потребители;
- променихме автоматичните публикации генерално - вече не са за конкретен ден, а просто се пускат и спират - това би трябвало да улесни тези от вас, които нямат време всеки ден да ги нагласят. За сметка на това пак можете да задавате часови диапазон, в който да се въртят вашите публикации(напр. 10:00 -20:00);

Колегата, който е отчел че има страници под 2к - въпрос на 1 ред код е да забраня добавянето на такива. От тях се получават малко импресии и малко кликове, затова никой на практика няма ползата от тях. На този етап обаче дори никой не е злоупотребител и нямаме казус от подобен тип, но ако се стигне дотам ще ги изключим от системата, за момента не вредят никому.

Ако дадени линкове или автоматични публикации изчезнат от системата, значи най-вероятно са били с линкове към Facebook страници или приложения.

Относно проблемите с Fraud-a: ежедневно следим за нови ботове и скриптове, които генерират "изкуствен" трафик и опасността от такива клони към 0, все пак ние не сме Google Analytics и не сме наясно с всеки бот, сървър и IP на планетата. Разликата в статистиките много често е поради различните алгоритми, които някои системи използват - ако например сравните Tyxo и Google Analytics ще видите немалки разминавания. Същото важи и за всяка друга система.

В рамките на следващите седмици ще отделим достатъчно време, за да дадем подробна и точна информация(в сайта) как точно кое работи, също така по-подробни статистики. На този етап сме фокусирани в правилната функционалност на системата и усилията ни се отплащат подобаващо :)

Поздрави,
Мануел

Какво всъщност ни казваш щото всичкото това до тука го знаем. За мене единствоното ново, което научих от тоя предълъг пост е това, че си програмист. Мерси за инфото ама то беше в първото изречиние....
 
Последно редактирано:
От: От: От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Какво всъщност ни казваш щото всичкото това до тука го знаем. За мене единствоното ново, което научих от тоя предълъг пост е това, че си програмист. Мерси за инфото ама то беше в първото изречиние....

Академик това е щото не си прочел второто изречение там ни се обяснява колко сме прости и че тия работи са само за джедаи.
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Не задължавам никого да чете "предългия" ми пост, както и да използва системата ни.

Има получени доста запитвания по мейл от хора четящи форума + дадох отговор на някои въпроси, зададени 2-3 мнения преди моето.

Поздрави,
Мануел
 
От: Bultarget.com - таргет реклама за жълти стотинки!

Направено е така, че да отчита един уникален клик на минимум 2 часа. Този път ви гарантирам че статистиката е точна.

И при мене се получи дребно разминаване...

Bultarget отчита 18 клика, в Аналитикса имам 17 посещения от ФБ (умишлено изчаках 1 ден да опресни инфото), в същото време линкнатата страница (на моя сайт) получи 20 нови лайка... Айде кликовете иди дойди, ама тия 20 лайка как се получиха, акъла не ми го побира :) А съм сигурен, че са от тая реклама, щото другия трафик е малко...

Нещо извънземните ме налазиха ми се струва...
 

Горе