C220 Vs. S320

Maverick

Well-Known Member
Здравейте! Първата ми кола е 190Е, 90г. и съм много доволен от към поддръжка и от това как вози. Но дойде време да я сменя и съм се ориентирал към C220 или S320, м/у 2000 и 2005г. Бюджет 6-8000 лв. Първо да кажа, че не търся бегачка, а основното ми предпочитание е здрава, стабилна и сигурна кола. Интересува ме какво ви е мнението за тези 2 автомобила. Показателите който ме интересуват и са подредени по важност:

1. Сигурност при инцидент
2. Сигурност на пътя/Поддръжка
3. Разход

Другото което ме интересува е от къде ми препоръчвате да я взема. От тук или от Германия?

Писах в мерцедес форума, но там са доста неактивни, та реших да пиша и тук.
 
От: C220 Vs. S320

Не съм компетентен, но мога да кажа само едно.. ГЕРМАНИЯ.. недей изобщо си прави експерименти да си взимаш кола от България. ГОЛЯМА ГРЕШКА. Познавам 5 човека, които са си патили страшно много ВКЛЮЧИТЕЛНО И АЗ като са с купили кола от България..

Аз на моята и смених двигател/турбо/дюзи.. трябва да ти стане ясно за какъв ремонт говорим..
Пълни боклуци са тука, НИКОГА не бих си купил кола от България.
 
От: C220 Vs. S320

Не си написал дали става въпрос за дизел или бензин на S-klasata.
Разликата между двете е огромна - c-класата определено няма комфорта, както и сигурността на пътя и при инцидент - S-класата е много по-добра в това отношение. Да не говорим, че точни тези Ц-класи имат доста лоша возия (имам 3-ма приятели, които карат такива).
Колкото до S-klasata - 2 до 3 пъти по-скъпа поддръжка от c-klasata ( разбира се тук основно е въпрос на късмет колко често ще се разваля и т.н.)
Разхода на гориво - препоръчвам ти да видиш заводските данни - добави 1-2 литра отгоре (в зависимост от това, колко силно настъпваш педала на газта) - това е реалния разход.
Но за разхода най-важното е дали ще е дизел или бензин -евентуално с газова...
 
От: C220 Vs. S320

А колкото до това откъде ще я купиш - един мой приятел се занимава с внос на коли от Австрия и Германия и последните му 3 автомоибла (неговите лични) са купени от България...
След като той за себе си купува карани коли от България, въпреки че се занимава с внос на коли от Германия, явно не си струва цялата занимавка с вноса...
 
От: C220 Vs. S320

За дизел става дума и за 2та модела. По принцип знам, че S класата е по-сигурна при катастрофа, но исках да знам колко точно и дали си заслужава повечето пари. Иначе като гледам обявите тук, а и в Германия в моя бюджет мога да се включа. За разхода съм го видял по каталог, но винаги има разлика, за това искам някой който кара такава да сподели. По мой сметки S320 трябва да гори 1 макс. 2л. на 100 повече от C220. За ремонтите е ясно, че е на късмет, зависи колко е запазена. Все пак който се занимава с тия неща или е карал такъв модел може да каже в общия случай колко се чупи най-често и колко пари е. А за това от къде да я взема не съм много съгласен, че тук всичко е боклук. Другия плюс ми е, че тук имам сигурни майстори който ще я проверят и ще ми кажат в какво състояние е в действителност, докато ако я взимам от Г. ще разчитам само на тюф-а.
 
От: C220 Vs. S320

Купувай от тук - просто я закарай на диагностика и така...
S-klasata - 1-2 литра отгоре като разход.
Аз самия имам таква S-класа, само че 500 бензинова.. Окачването и e много здраво - за 45 000 км (мн брутално каране) нищо по окачването ми не е мръднало... Само са ми горяли няколко крушки и една ксенон запалка... Лично аз съм много доволен, но пак казвам - всичко е до късмет, защото S-klasata е наблъскана с електроника и нещо малко да изпатка цените са 3-цифрени.
 
От: C220 Vs. S320

Имал съм 124 е дизел 2.5 карах я 7 години имах и цлк 2 компресор имам и Е W211 2.6 Benz s gas доволен съм, обиколил съм повече от половин Европа и не ме е предала,тежък но икономичен автомобил а и за части е сравнително по евтин от s class
 
От: C220 Vs. S320

И с 2те коли ще си абонат на майсторите, много ясно че ако имаш кинта взимаш ес класата, няма 2 мнения :)

Ти нашите тъгаши от къде мислиш вземат колите и те от Германия само, че купуват по много накуп и им правят голяма остъпка...
 
От: От: C220 Vs. S320

И с 2те коли ще си абонат на майсторите, много ясно че ако имаш кинта взимаш ес класата, няма 2 мнения :)

Защо? Обоснови се! Аз с моята 190Е за 10г. съм имал само 1 сериозен ремонт. Общо за майстори да съм дал 1000-1500 лв.
 
От: От: C220 Vs. S320

Защо? Обоснови се! Аз с моята 190Е за 10г. съм имал само 1 сериозен ремонт. Общо за майстори да съм дал 1000-1500 лв.

Ами защото са пълни с електроника и модули и датчици, твойта 190-ка сигурно дори е нямала ел стъкла, та кво да и са развали.. :)

От друга страна тия коли особенно ес класата е купувана да се кара, трудно ще намериш дизелак дето е под 500к ... та такива работи...
 
От: C220 Vs. S320

Тия 500к какво са лв. или км.? Ти ако си мислиш, че в БГ някой продава кола на 10г. и да е под 500к км. жестоко се лъжеш. Както и за ел. стъклата на 190-та. Но това не е толкова важно.
 
От: C220 Vs. S320

Моята старата е S class 320 2004 и не знам как за максимум 8 хиляди ще си вземеш S модел, освен някоя окаяна с десен волан. Иначе естествено S модел ..
 
От: C220 Vs. S320

Мразя да пиша дълги коментари а при този случай няма да стане с малко писане , но аз ще съм кратък.

Кола и жена на късмет :|

Но ако си вземеш от тук вероятността да се набуташ е много голяма да кажем едни 80 % , поне аз нямам познат който да не е съжалявал.
От вънка и там има вероятност да се набуташ на да кажем 25 %.
До сега съм купувал две коли и двете от Германия - BMW E46 320 игла ( много здрава в буквалния смисъл , даже още я търкалям като служебна , колко черен път е видяла след трактори и комбайни нямам думи ) Audi A6 2009 нежна колица става само за гонене на мацки имам чувството, че ако я ползвам колкото БМВ-то ще се разложи , като съм се сетил за разхода 320 дава в Варна около 12-15/100 гасчица, Аудито 3000 печка 9-11 /100. , казвам ги тия неща може на някой да му е интересно като разход гориво.

А сега най важното за последно и колкото странно да звучи, ако бях купил колите от тук щяха да ми излезнат едно 30-40 % по евтино, може да не ми вярвате ви си знаете.
А това, че повечето 10 годишни коли са над 500 000 км е пълна простотия.

А към автора, вземи сия от вънка, вероятността да съжаляваш е много по малка. Според мен спри се на S класа няма да съжаляваш, най вече ако се занимаваш с бизнес.
 
От: От: C220 Vs. S320


Според Здравко за 8к не мога да взема S класа. Ти какво ще кажеш?
 
От: C220 Vs. S320

Според Здравко за 8к не мога да взема S класа. Ти какво ще кажеш?
За 8-9К трябва да намериш читава S-класа.
 
От: C220 Vs. S320

Аз миналата година ходих до Белгия да купувам едно волво S40 facelift-а от 2008 след като обиколих абсолютно всички автокъщи и частници в България, които предлага конкретно този модел . Впечатленията ми от българския автомобилен пазар са много лоши - не видях нито една кола с реални километри, по купето всичко възстановено с едни препарати за кожа и глупости, които след няколко месеца се изтъркват, изключително износена ходова част и двигател на стотици километри с наблъскани добавки... А и също не видях една непребоядисана... Цената тук за конкретния модел започваше от 14 000лв., в Белгия - от 5000€. Намерих запазена кола за 6000€ точно по моите изисквания за 4 дена там, минахме Car Pass, всичко изрядно, плащаш 250€ застраховка + 600лв. за гориво, винетки и прочие. Изхарчих точно 13 000 докато я докарам в България. С евротакси, регистрация, преглед, застраховка, каско ми излезе точно на 14 000лв. Взех я на 150 000км. в момента е на 200 000км. и съм сменял само един габарит и вече за 5-ти път масло и филтри. Та общо взето това са ми разходите, но ако бях със сегашния си акъл, за тези пари бих си взел един Мерц... Само дето никъде не срещнах такива под 300 000км. и това ме отказа тогава...
 
От: C220 Vs. S320

Кофти асоциации с мерцовете, къде що дават мангал по тв-то все е на такъв...
 
От: C220 Vs. S320

Верно ли толкова паднаха, аз съм заклет пешак инак ако си взема кола ще е точно S клас от ~2000 година.
 
От: C220 Vs. S320

Верно ли толкова паднаха, аз съм заклет пешак инак ако си взема кола ще е точно S клас от ~2000 година.
Да бре, за 8К вече се намират читави...
 

Горе