chatGPT дискусии / въпроси

Ще си позволя да дам моя прочит, пък авторът на изречението може да представи и своя.

''Милиони са тръгнали по тоя път и шоуто съвсем скоро престои''

Милиони потребители на приложението се възползват от услугите му, като по тоя начин му помагат да се усъвършенства и да ги измести в още по-кратки срокове.
Така или иначе ще ги измести. Поне да изкарат някой лев.
 
В историята има няколко технологични революции и след всяка от тях животът на хората винаги е ставал по-добър, отпадналите професии са замествани с по-леки, интересни и доходоносни, а безработицата като цяло е намалявала. Винаги е имало прогнози, че заради машините и автоматизацията ще настъпи масова безработица и такова нещо никога не се е случвало.
 
В туба е пълно с клипчета на по няколко дни с милиони гледания как да направите бързо пари с Ai като си държите мъ@ите по цял ден.
Милиони са тръгнали по тоя път и шоуто съвсем скоро престои
Тези с обучителните клипчета ще изкарат повече, от колкото тези дето уж трябва да правят пари с AI, а тези интелекти няма да са безплатни.

Всяко нещо има келепир докато е ново, стане ли масово тц. Като криптото, натовариха колата първите.
 
и ми каза да се хвана на работа
Каза ли ти кои ще са бъдещите професии, след като въпросния ''интелект'' нулира старите? Митко-7 пита.
 
  • Haha
Реакции: OSH
Каза ли ти кои ще са бъдещите професии, след като въпросния ''интелект'' нулира старите? Митко-7 пита.
Да, каза ми да уча роботика понеже това щяло да се търси в бъдеще. Не съм ентусиаст нещо :rolleyes:
 
да уча роботика
А, нещо като рехабилитатор или специалист по вътрешни болести. Има резон.
 
Да, каза ми да уча роботика понеже това щяло да се търси в бъдеще. Не съм ентусиаст нещо :rolleyes:
На мене ми каза data science. Викам скучно ми е и мразя числа. Той ми препоръча пак нещо тъпо
 
На мене ми каза, че трябва платена версия
Народът ни е казал: ''без пари и мама на татко не дава''. ;)
 
От 1 месец използвам ChatGPT и бих казал, че много зависи как го използва човек... Много е важно как формулирате въпросите си и какви инструкции му давате. На този етап не бих казал че е за всеки. Аз го използвам основно да ми спестява време за писане на имейли и кратки кодове. Специално за бизнес комуникацията на английски ми е много полезен. Понякога прекалява с любезностите, но за 10-15 секунди като го редактираш е перфектно. Ако се използва като инструмент мисля, че е изключителна технология, но да разчиташ на него и да го използваш за работи които незнаеш не мисля че е удачно на този етап. Според мен това е бъдещето, въпроса е в каква посока ще поеме. Последно време пък от гугъл съм много разочарован. Почти е невъзможно да намеря вече каквото търся. Винаги ми изскачат сайтове предлагащи продукт или услуга с въпросното ми търсене, но не и конректна информация за това което търся. Според мен това се дължи на начина по който започнаха да кросват информацията. След като някой приятел влезе в офиса и ползва Wifi мрежата, започват да ми вадят новини, продукти и като цяло търсенето започва да се влияе от хората които са около теб на базата на техните търсения също. В стремежа си да усъвършенстват нещо което си е работило добре, започнаха да го скапват...
 
От 1 месец използвам ChatGPT и бих казал, че много зависи как го използва човек... Много е важно как формулирате въпросите си и какви инструкции му давате. На този етап не бих казал че е за всеки. Аз го използвам основно да ми спестява време за писане на имейли и кратки кодове. Специално за бизнес комуникацията на английски ми е много полезен. Понякога прекалява с любезностите, но за 10-15 секунди като го редактираш е перфектно. Ако се използва като инструмент мисля, че е изключителна технология, но да разчиташ на него и да го използваш за работи които незнаеш не мисля че е удачно на този етап. Според мен това е бъдещето, въпроса е в каква посока ще поеме. Последно време пък от гугъл съм много разочарован. Почти е невъзможно да намеря вече каквото търся. Винаги ми изскачат сайтове предлагащи продукт или услуга с въпросното ми търсене, но не и конректна информация за това което търся. Според мен това се дължи на начина по който започнаха да кросват информацията. След като някой приятел влезе в офиса и ползва Wifi мрежата, започват да ми вадят новини, продукти и като цяло търсенето започва да се влияе от хората които са около теб на базата на техните търсения също. В стремежа си да усъвършенстват нещо което си е работило добре, започнаха да го скапват...
Кофти, че след 1-2-3 поколения мисловната дейност на мнозинството ще се е доизпарила. Като я гледам тази програма - това е разширяваща се база от данни, на която са и заложили структуриране (даже по, скоро готови отговори и са задали, кой отговор какво предимство има пред другите възможни) в зависимост как си си подредил въпроса. Подобно на вариантите за отговор при шах с машина. Само че във втория случай има достатъчно добре анализирани ответни ходове и дори проста програма, ще избере приличен ход.

От това, което се вижда, този GPT не е никакъв изкуствен интелект и в няколкото "разговора" не видях нищо такова. Към момента ми стана безинтересен. Който не го учим, но му разширяваме базата и след анализи коригират с какъв текс да отговори на даден въпрос.
 
Кофти, че след 1-2-3 поколения мисловната дейност на мнозинството ще се е доизпарила. Като я гледам тази програма - това е разширяваща се база от данни, на която са и заложили структуриране (даже по, скоро готови отговори и са задали, кой отговор какво предимство има пред другите възможни) в зависимост как си си подредил въпроса. Подобно на вариантите за отговор при шах с машина. Само че във втория случай има достатъчно добре анализирани ответни ходове и дори проста програма, ще избере приличен ход.

От това, което се вижда, този GPT не е никакъв изкуствен интелект и в няколкото "разговора" не видях нищо такова. Към момента ми стана безинтересен. Който не го учим, но му разширяваме базата и след анализи коригират с какъв текс да отговори на даден въпрос.

Напълно съм съгласен, затова трябва да се гледа на това като на инструмент, а не извор на информация на който да вярваш безусловно. Както в гугъл излизат редовно неподходящи резултати, така и бота дава неподходящи отоговори. Когато корегираш и конкретизираш, тогава получаваш по-точни резултати, както и в google :) За мен ChatGPT е една по-добра търсачка която ми дава отговори на конкретни въпроси без да ровя по сайтове и да губя време. Винаги първото нещо което правя е да му кажа да не ми отговоря подробно а с по 1 изречение. Ако го използвам за код дори му забранявам да говори :) В интерес наистината вече на всичко викат изкуствен интелект въпреки, че няма абсолютно нищо общо. Това което виждам аз е просто един много добър подход в симулирането на AI.
 
Нещо интересно от мен. С платената версия на ChatGPT можеш да анализираш почти всеки уеб адрес. Безплатната няма достъп до Интернет.

Другата седмица мисля и аз да си я пусна.

@Ivo_ ако имаш интерес може да я използваме за анализ на отчети (мен ме мързи да ги чета всички) и да направим някаква база данни с изминали резултати да видим дали анализите са добри. По $10 на човек. ;)

 
Обобщението на съдържанието на подадени документи ChatGPT вероятно ще може да го прави безплатно, когато ползвате инфраструктурата на Майкрософт. Това ще бъде достъпно от другия месец. Там, поне в началото, ще има и доста по-малко рестрикции и автоцензура при отговорите. Вероятно с времето навсякъде ще затегнат ограниченията, защото в момента има огромен потенциал за злоупотреби, тоест, използване за вредоносни цели.
 
Нещо интересно от мен. С платената версия на ChatGPT можеш да анализираш почти всеки уеб адрес. Безплатната няма достъп до Интернет.

Другата седмица мисля и аз да си я пусна.

@Ivo_ ако имаш интерес може да я използваме за анализ на отчети (мен ме мързи да ги чета всички) и да направим някаква база данни с изминали резултати да видим дали анализите са добри. По $10 на човек. ;)

Обучен ли е и за 2022 ?
Има ли някой AI който има достъп до информацията до момента ?
 

Горе