chatGPT дискусии / въпроси


Конкретно ChatGPT от OpenAI има изразен политически ляв наклон и беше показано в няколко проучвания преди 2-3 месеца. Мързи ме да изкопая публикациите.

Малко го преправиха от тогава, но все още моделът не е напълно безпристрастен.
 
Когато Алена ми гледа и звездите мълчат ;)


опа.png
 
Microsoft обявиха, че другата седмица ще пускат GPT-4. ;)

Някои от основните разлики с GPT-3:
- около 100 трилиона параметъра, което го прави сходен с броя на синапси в човешкия мозък.
- 500 пъти по-голям като обем данни.
- ще могат да се комбинират множество модели (което всъщност е най-интересната новина).
- вероятно ще поддържа звук и видео.

А аз тук се мъча с тъп Stable Diffusion за генериране на изображения. :hankey:
 
  • Like
Реакции: Sky
Microsoft обявиха, че другата седмица ще пускат GPT-4. ;)

Някои от основните разлики с GPT-3:
- около 100 трилиона параметъра, което го прави сходен с броя на синапси в човешкия мозък.
- 500 пъти по-голям като обем данни.
- ще могат да се комбинират множество модели (което всъщност е най-интересната новина).
- вероятно ще поддържа звук и видео.

А аз тук се мъча с тъп Stable Diffusion за генериране на изображения. :hankey:
Дали този джътъпъ, ще отговори защо хостинг представен като safe $ private & anonymous hosting базиран в страната на лилавите шоколадови крави е собственост на Микрософт?
 
Преди малко тествах чата на Bing и е много зле. Изкарва неадекватни отговори и ми показва линкове към сайтове. Опитали са се да направят нещо, но не е същото. ChatGPT разсъждава и осмисля въпроса преди това много по-добре. Може и да го подобрят след време този на Bing, но засега няма нищо общо. Опитах се да му дам задача за програмиране и ми изкара някаква обща информация. След като го питах за пример даде нещо съвсем друго, докато GPT се справя в пъти по-добре.
 
Искаш да кажеш, че си прегледал всички амен 100 страници?

Странно ли ти се вижда някой да прегледа 100 страници? За мен е нормално човек да чете между 100 и 300 страници на ден.

Перформънса на GPT е невероятен за такъв кратък период.


Screenshot 2023-03-14 at 21.45.57.png
 
  • Like
Реакции: Sky
GPT-4 отдавна е интегриран в Bing. Няма кой знае каква разлика между GPT 3.5 и 4, освен в огромната разлика в цената и в скоростта.

Дай някакво официално становище, където пише, че отдавна е интегрирана новата версия? :)

Edit: като цяло аз започнах отново да купувам MSFT точно, когато обявиха OpenAI инвестицията си, та няма да се учудя де.
 
Към версия 10 вече ще можем спокойно да го оставим да поеме управлението на държавите.
 

Няма логика да не изпозлваш платената версия. Пести супер много време.

Днес си играх с Google Sheets. Общо взето вместо да се чудя как да си направя формулата, която ми върши работа:

Код:
=USEGPT("Do something")

Първо трябваше да сглобя самата функция де, но скоро ще се появят и готови добавки.

А по-късно към края на деня ще ми помага за един AWS Cloudformation template. Засега се справя отлично. Даже съм приятно изненадан. :)
 
Искаш да кажеш, че си прегледал всички амен 100 страници?
Не само че ги е прегледал, ами и е разбрал всичко.
 
Предлагам курс по използване на чат джипити с 5 модула. Бейсик, фундаменталс…
 
Този джъпътъ е изключително подходящ за ташаци, мемета, пранкове и подобни, даже се очудвам, че във форума почти няма такива.
 
Този джъпътъ е изключително подходящ за ташаци, мемета, пранкове и подобни, даже се очудвам, че във форума почти няма такива.
Аз го ползвам за гадже. Винаги ми отговаря.
Освен това е умен
 
Аз го ползвам за гадже. Винаги ми отговаря.
Освен това е умен
Не ще да пише мръсотии и не става за сексчат :(
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: OSH

Горе