chatGPT дискусии / въпроси

Детска радост и бенгалски огън. Изкуствените интелекти не могат да творят - могат само да класифицират или да комбинират това което им се подаде на входа без голяма гаранция, че това на изхода е правилно. Необходим е човек, който да удостовери "правилно" или "грешно". За изкуствените интелекти всичко е правилно.
Все отнякъде трябва да се тръгне и през тази година доста ударно се развиха ИИ услугите. Дай им още 4-5 години и доста ще са вдигнали нивото. Към момента ИИ "художниците" според мен са много по-напред от чатове, писатели и т.н. Едно Midjorurney претърпя толкова сериозни подобрения за половин година, че вмомента е трепач, а е още в самото си начало.
 
Според мен Open.ai е soon to be a FAANG member. Имат огромен потенциал и са в основата на новата индустриална революция. На повечето хора още им е трудно да проумеят какво точно е AI и какъв ефект ще има върху ежедневието ни в бъдеще.

Нямам търпение един ден когато ще разкараме цялата държавна администрация и ще я заместим с един чат бот.

Едит: и за да видите колко са сериозни нещата тук:

Google's management has reportedly issued a 'code red' amid the rising popularity of the ChatGPT AI

 
Последно редактирано:
Нямам търпение един ден когато ще разкараме цялата държавна администрация и ще я заместим с един чат бот.
Ха дано, ама надали.
Ако перифразираме един известен полски сатирик - "Ботовете никога няма да заместят държавната администрация, защото не могат да вземат подкупи"
 
Според мен Open.ai е soon to be a FAANG member. Имат огромен потенциал и са в основата на новата индустриална революция. На повечето хора още им е трудно да проумеят какво точно е AI и какъв ефект ще има върху ежедневието ни в бъдеще.

Нямам търпение един ден когато ще разкараме цялата държавна администрация и ще я заместим с един чат бот.

Едит: и за да видите колко са сериозни нещата тук:

Google's management has reportedly issued a 'code red' amid the rising popularity of the ChatGPT AI

Това са глупости! Държавната администрация никога не е изпълневала роля на помощник на обществото. Целта по скоро е да пречи (подпомага нечии други интереси). Та в този ред на мисли, надали това ще се случи преди изместването на всички професии, към такива обслужвани от ИИ. Мисълта ми е, че надали и пра-пра внуците ни ще го видят.
 
Много по-бърз ще е прогресът от всякога. Какви внуци и правнуци?! :D
 
Последно редактирано:
Много по-бърз ще е прогресът от всякога? Какви внуци и правнуци?! :D
Никой не говори за прогрес, а за бюрокрация, увеличаваща се всяка година. Нещастниците, които ни управляват искат това, а ние им го даваме. Прогрес хо-хо-хо (в духа на идващите празници)!
 
Голям пробив... ще последват интересни неща според мен особено получи ли достъп до неограничен набор от информация (интернет).
 
Това безплатно ползване на AI, което разрешават в момента е за да го обучат по-бързо и евтино. Не си мислете, че хвърлят супер скъпи ресурси просто така. А ето го интересния разговор, за който споменах по-горе:
2022-12-22_172646.png
 
Доста се посмях с вас, както и няколко милиона човека на тази планета, как смятате, че chatgpt е инновация в AI, защото пише текстове.
Определено хората възхищаващи се на това, нямат грам на идея от AI и ML. Има истински инновации чрез AI, но няма как да го разбере един плъх обикалящ меме групите, той прави картинки и статии, другото време скролва в facebook.

Истинска иновация чрез AI се намира в производство и агрикултурата, един компютър сам стартира машини, сам пръска с дронове и сам зарежда всичко това + изораване, засяване, единственото което прави човек е да прави проверка на машините и процеса. За това ми е супер смешно, chatgpt е просто една база данни с проверки, за мен това не е иновация, една търсачка като useblackbox е същото.

2019 година в ITU, показаха как един компютър заменя 3000 човека в агрокултурата, единствено 3 майстори , 5 да зареждат семена на машини и 2 да следят компютъра дали работи правилно. Всичко друго от пръскане, зареждане дори на гориво се прави от роботи. Вие само с един таблет следите процеса и чрез камери. Това е иновация, не писане на статии "как да направим успешен бизнес".

Поздрави.
 
Това безплатно ползване на AI, което разрешават в момента е за да го обучат по-бързо и евтино. Не си мислете, че хвърлят супер скъпи ресурси просто така. А ето го интересния разговор, за който споменах по-горе:
Виж файлът 27041
Абе братле там съм учил. Хаха
 
Малко да добавя към темата за разговор. За пореден път се уверявам, че това има голямо бъдеще и постига добри резултати.

Давам пореден пример, мой клиент след като му показах ChatGPT ми каза следното: "Не мога да се оправя сам, с моите насоки не постига нищо, ти знаеш какво да му напишеш и как да го поискаш правилно."

Та стигнахме до скромната сделка, 300лв за мен, като му изготвям по 1 статия на ден, за 30 дни от ChatGPT. Вече му представих няколко статии и е доволен на 100%, като направим сравнение с платен copywriter от предни статии, откривам по-малко грешки и пише статиите по-оригинално, 100% уникалност при проверка. Разбира се превода на статиите не го карам чата да го прави.

10 такива клиента, като разбира се ги уведомяваш от къде са статиите, ще ти гарантира 3000лв пасивен доход на месец, като оставям няколко копирайтъра без ангажимент.
 
Брат, какви са тия клиенти, какви са тия статии, да не пишете за това какво е стол? Значи клиентите са ти ОК с това машина да им прави статиите за бизнеса им, който храни семесйтвото им? Баси пичагите. И не е много пасивен, мисля, че е нужно сериозно проследяване и редакция, за да се предаде като краен продукт. Съмнявам ме от полето, директно в Word-а и на клиента. Дай да видим какво точно им даваш. Ако е тайна, няма проблеми. И една статия му се връзва 10 лв. Нещо символи, сложност, термини? Или викаш продробности.
 
Брат, какви са тия клиенти, какви са тия статии, да не пишете за това какво е стол? Значи клиентите са ти ОК с това машина да им прави статиите за бизнеса им, който храни семесйтвото им? Баси пичагите. И не е много пасивен, мисля, че е нужно сериозно проследяване и редакция, за да се предаде като краен продукт. Съмнявам ме от полето, директно в Word-а и на клиента. Дай да видим какво точно им даваш. Ако е тайна, няма проблеми. И една статия му се връзва 10 лв. Нещо символи, сложност, термини? Или викаш продробности.
На определени теми може да ги пише добре, за 100% уникалност - едва ли, но може би е близо. Справя се добре със стила на писане - не звучи машинно и копи/пейст. Зависи какво ще му подадеш и какво търсиш точно. В повечето случаи със сигурност може да даде доста добра основа, която да си редактираш и доработиш, за да получиш желания резултат. За 300лв за 30 статии от ChatGPT няма да коментирам даже :D
 
Аз го ползвам от време на време за brainstorming - дава идеи, вади ми информация, факти, данни, които после си ползвам да подредя чернова за материала, който правя (дали е видео, статия или нещо друго). Например "10 опасни дестинации, които туристите трябва да избягват". По този начин ми дава доста банални места, за които е писано много и всеки знае. Затова конкретизирам: "Изброй ми още 10, които не са толкова известни" или нещо подобно и в крайна сметка получавам добри идеи и си спестявам време :)
 
Аз го ползвам от време на време за brainstorming - дава идеи, вади ми информация, факти, данни, които после си ползвам да подредя чернова за материала, който правя (дали е видео, статия или нещо друго). Например "10 опасни дестинации, които туристите трябва да избягват". По този начин ми дава доста банални места, за които е писано много и всеки знае. Затова конкретизирам: "Изброй ми още 10, които не са толкова известни" или нещо подобно и в крайна сметка получавам добри идеи и си спестявам време :)
Всъщност в едно видео обясняваха, че точно това е начина да се използва най-пълноценно. Спестява много повече търсения в гугъл и ти отговаря много по-конкретно на въпросите. Съответно не е толкова добър в създаването на съдържание, колкото в помагането за идеи.
 
Всъщност в едно видео обясняваха, че точно това е начина да се използва най-пълноценно. Спестява много повече търсения в гугъл и ти отговаря много по-конкретно на въпросите. Съответно не е толкова добър в създаването на съдържание, колкото в помагането за идеи.
Да, и аз мисля, че основната цел е даването на идеи и някакво ядро при писането на информативна статия. За цяла статия, още не ми се получава, или поне не бих я ползвал в този и вид за някой от моите проекти. Не е на желаното от мен ниво, нищо повече.
 
Разбира се, че няма да се получава цяла статия. Този AI не е обучен и създаден с такава цел. Това че изобщо може да прави някакви полезни неща показва колко огромен е потенциалът на технологията, а не че не става за нищо. Дори публичната версия има много защитни механизми, които пречат да се ползва за статии и други полезни неща. Както видяхте в примера, който съм пуснал в темата, може да лъже и да си измисля разни невероятни неща. Всяко нещо, което ви напише трябва да проверявате дали е истина, което намалява рязко използваемостта. В частната версия, която е за вътрешна корпоративна употреба обаче се съмнявам да има такива засади.
 
Вмомента тестват услугата като цяло според мен и после ще я затворят с абонамент. Цената, за да поддържат подобна услуга е огромна - вмомента плащат на ден повече отколкото гугъл или youtube, което няма как да е рентабилно в дългосрочен план.

Явно не си наясно с идеята зад OpenAI. Няма да бъде затворен, защото противорчи с мисията им.

Представи си какво ще стане, когато един ден можем да дръпнем кода от Github и да тренираме наши модели?

Самите модели едва ли някога ще станат публични по "морални причини", но никой няма да те спре да си напишеш собствени.

Тук скъпото е тренирането, а не извикването на отговорите, които не струват почти нищо. В параграфът отдолу е обяснено доста добре. Screenshot 2022-12-28 at 22.41.36.png
 

Горе