chatGPT дискусии / въпроси

Следя темата от самото начало. Мислех да не пиша, ама сърце не трае... :)
Не видях някой да споделя, че прави пари с помощта на бота, но може да съм го пропуснала. За сметка на това видях упадъчно консуматорство, стигащо до там, да се иска от бота да даде наготово отговорите за "живота, вселената и всичко останало". Изкуствения интелект би трябвало да ни ''избави'' от философията - най-фундаменталното изкуство, формиращо човешкия разум. Аз в такъв свят не искам да живея... :confused:

Колкото до леките подритвания по кокалчетата, те си имат предистория, но тук е модно и престижно да се вижда гледната точка само на едната страна. Типично по джендър-либерастката идеология.

Хубав и спорен ден на всички. :)

Чети. ;)
 

Чети. ;)
Да, супер е. Човекът е намерил начин да остави без хляб други човеци, използвайки бота за бърза и лесна печалба. Дората новина е, че ботът скоро ще направи и самия него излишен. ;)

Ура за прогреса, другари! Като стигнете до философските въпроси, направо питайте бота. ;)
 
Да, супер е. Човекът е намерил начин да остави без хляб други човеци, използвайки бота за бърза и лесна печалба. Дората новина е, че ботът скоро ще направи и самия него излишен. ;)

Ура за прогреса, другари! Като стигнете до философските въпроси, направо питайте бота. ;)
Така са казвали и за тъкчния стан другарко ;) . Това е просто пореден инструмент на човека.
Самия човек би трябвало да се самоусъвършенства всекидневно, а не да стои на стъпалото си от преди 15г. По този начин погледнато, да ще замени човека. В друг случай не!
Инак аз нямам време да го тествам туй чодо още. Много айляци тука :)
 
Да, супер е. Човекът е намерил начин да остави без хляб други човеци, използвайки бота за бърза и лесна печалба. Дората новина е, че ботът скоро ще направи и самия него излишен. ;)

Ура за прогреса, другари! Като стигнете до философските въпроси, направо питайте бота. ;)
Това, за което се е ползвало е само пример за доста бейсик употреба. Според мен може да влезе в много по-мащабни процеси, улесняващо доста потребителите. Един от тях е може би предлагане на няколко предложения при избор на даден продукт от магазин. AboutYOU имат някакво доста бейксик AI, което е според мен е if else кодче, но като цяло дава на клиента доста добра преценка при избор на дреха. Сега си представи доста по-голям ресурс натрупани данни, за да се предложи правилния продукт или услуга на клиента в реално време.
 
Не мисля, че си заслужава 20-те долара, или поне не за сега. Тъй или иначе събират дейта, както комбайна нова реколта, ами и $20 :rolleyes:


The new subscription plan, ChatGPT Plus, will be available for $20/month, and subscribers will receive a number of benefits:


  • General access to ChatGPT, even during peak times
  • Faster response times
  • Priority access to new features and improvements
Според някой и друг повърхностен тест, ChatGPT вади по-читав контент от Rytr, за един и същ инпут (въпроси, теми).
А тва второто е $29/мес.
 
Самия човек би трябвало да се самоусъвършенства всекидневно,
По принцип си прав, но в случая изобщо не става въпрос за усъвършенстване на човека, а за превръщането му в мързелив и глупав консуматор. Ботове ще пишат за хората, но хората вече почти не четат. Наскоро чух за приложение, което ти разказва книги! Представяш ли си: синтезира ти сюжета до най-важните моменти и все едно си чел книгата. Това е тотална идиотщина. Книги (художествена литература) се четат заради удолствието от четенето, а не само за да се натрупа информация.

Ботове ти ''помагат'' да си избереш дрехи! Като минем на социална кредитна система, изкуствения интелект направо ще пазарува вместо нас, като задължително сам ще решава от какво имаме нужда. Какви насекоми ще ядем днес, кога да отидем да си вземем поредния бустер и т.н.
Тъжното е, че писателите отдавна са ненужна част от обществото. Веселата е, че и коденето скоро ще стане част от списъка с услуги на AI. Тогава ще имаш време да се запознаеш с него. :)
 
коденето скоро ще стане част от списъка с услуги на AI
Не ми се очертава свободно време, вервай ми!
превръщането му в мързелив и глупав консуматор
Та ИИ може да въздейства така на типа хора, имащи последен модел Айфон на кредит, БМВ 500 коня с гуми втора ръка и кила силикон натъпкан де се сетиш. Да това е един голям процент, ама мен лично какво ми пука за тях.

Иначе, за всеки влак си има пътници. Аз обичам да си чета от електронна книга, това за мен е готина иновация. Не мисля, че някога ще се навия да слушам книга обаче (наскоро жената и снахата станаха и слушатели).

Дали изкуствен интелект или естествен интелект, не харесвам някой да ми дава наклон на каскета.
 
Да, супер е. Човекът е намерил начин да остави без хляб други човеци, използвайки бота за бърза и лесна печалба. Дората новина е, че ботът скоро ще направи и самия него излишен. ;)

Ура за прогреса, другари! Като стигнете до философските въпроси, направо питайте бота. ;)
Ами да се размърда и смени професията ..
 
Ами да се размърда и смени професията ..
Да. Ти какъв ще станеш, когато счетоводителите станат излишни?
 
Не мисля, че някога ще се навия да слушам книга обаче (наскоро жената и снахата станаха и слушатели).
И аз така си мислих, но когато съм в движение открих, че е много удобно. Понеже радио не слушам (за мен това е малоумно, също и телевизията ), та имам 2 опции, или да си пусна музика от телефона или аудио книга. Аудио книгата дава възможност да използваш времето докато караш за да научиш нещо полезно. ;)
 
С мен не иска да говори този AI. Сайта все е недостъпен. Четох някъде, че вече има абонамент за постоянен достъп.
Пробва ли това:

 
Да, супер е. Човекът е намерил начин да остави без хляб други човеци, използвайки бота за бърза и лесна печалба. Дората новина е, че ботът скоро ще направи и самия него излишен. ;)

Ура за прогреса, другари! Като стигнете до философските въпроси, направо питайте бота. ;)
Е да, нормално. Че то Google Maps колко картографи остави без работа? Waze колко полицай остави гладни по пътищата? Gmail, Yahoo, Hotmail, ABV и др. колко пощенски служителя пенсионира? Колко библиотеки вече спряха да отдават книги под наем? Всичко е част от т.нар. еволюция. Искаш или не, тя се случва.
 
Бард е на финалната права

Финалната е Skynet, но да видим. Когато започне да те предрежда робота в метрото, бързащ за работа, тогава вече знаеш, че е финала. :)
 
Всичко е част от т.нар. еволюция.
Ма няма да се съглася с примерите ви, ама хич изобщо. Вие давате като пример за еволюция и прогрес механизацията на техническите/физически процеси. Тук говорим за нещо напълно различно - за механизация на мисловната дейност. Машина ще мисли вместо хората, а хората ще станат безмозъчни консуматори на Социален кредит. Хващате ли разликата???

Не искам прогрес, в който бот трябва да ми каже какъв е Исус, какво е проповядвал и за кво е цялата галимация, дето я тъпчем тая планета. Не искам бот да ми пише книгите (и целия контент в Интернет пространството), нито пък да ми ги разказва в резюме. Искам аз да чета и осмислям творби, писани от хора, които са вложили в творенията си личния си опит, страдания и въжделения. Искам да се насладя на всеки нюанс на речта! Точка!

Не знам как изкуствен интелект ще ми предаде в обобщение късащата сърцето фраза: ''Мразя те, Боже. Мразя те, сякаш те има''
 
  • Like
Реакции: Vbb
Ма няма да се съглася с примерите ви, ама хич изобщо. Вие давате като пример за еволюция и прогрес механизацията на техническите/физически процеси. Тук говорим за нещо напълно различно - за механизация на мисловната дейност. Машина ще мисли вместо хората, а хората ще станат безмозъчни консуматори на Социален кредит. Хващате ли разликата???

Не искам прогрес, в който бот трябва да ми каже какъв е Исус, какво е проповядвал и за кво е цялата галимация, дето я тъпчем тая планета. Не искам бот да ми пише книгите (и целия контент в Интернет пространството), нито пък да ми ги разказва в резюме. Искам аз да чета и осмислям творби, писани от хора, които са вложили в творенията си личния си опит, страдания и въжделения. Искам да се насладя на всеки нюанс на речта! Точка!

Не знам как изкуствен интелект ще ми предаде в обобщение късащата сърцето фраза: ''Мразя те, Боже. Мразя те, сякаш те има''
Ако искаш се съгласявай. Все сам си определя битието според съзнанието. ;)
 
Ма няма да се съглася с примерите ви, ама хич изобщо. Вие давате като пример за еволюция и прогрес механизацията на техническите/физически процеси. Тук говорим за нещо напълно различно - за механизация на мисловната дейност. Машина ще мисли вместо хората, а хората ще станат безмозъчни консуматори на Социален кредит. Хващате ли разликата???

Не искам прогрес, в който бот трябва да ми каже какъв е Исус, какво е проповядвал и за кво е цялата галимация, дето я тъпчем тая планета. Не искам бот да ми пише книгите (и целия контент в Интернет пространството), нито пък да ми ги разказва в резюме. Искам аз да чета и осмислям творби, писани от хора, които са вложили в творенията си личния си опит, страдания и въжделения. Искам да се насладя на всеки нюанс на речта! Точка!

Не знам как изкуствен интелект ще ми предаде в обобщение късащата сърцето фраза: ''Мразя те, Боже. Мразя те, сякаш те има''
Някой пречи ли ти да си ползваш твоята глава? Задължава ли те да ползваш така наречения бот? Аз не хващам, срещу какво риташ в момента или е така просто за спор(т)а?
Същото е и с образователната ни система. Да западнала е. Като гледам големия ми син, учителите нямат никакво желание да научат децата. Аз лично мога да му дам насока или съвет и ако той желае може да стане малко по-различен от масовката.
 
Някой пречи ли ти да си ползваш твоята глава? Задължава ли те да ползваш така наречения бот? Аз не хващам, срещу какво риташ в момента или е така просто за спор(т)а?
Същото е и с образователната ни система. Да западнала е. Като гледам големия ми син, учителите нямат никакво желание да научат децата. Аз лично мога да му дам насока или съвет и ако той желае може да стане малко по-различен от масовката.
Брат, тя пише за спора. Ако не беше така, в момента нямаше да седи на компютъра си. Защото и компютъра е част от това еволюиране. Виж в другите теми. Важното е да се спори, тя се храни от това. Иска или не, скоро това ще е бъдещето. Скоро ще го вкарат в колите, вече го има под някаква бейсик форма като автопилоти и автопаркиране, и дори още много други функции. Просто пропускаш. Дори съм учуден, че е мръднала от темите си, в които вилнее.
 

Горе