chatGPT дискусии / въпроси

Предстои голям проблем за разрешаване, тъй като в момента като търсиш информация чрез AI изобщо няма нужда да отваряш каквито и да е сайтове. Той взима информацията от там, синтезира каквото ти трябва и го дава наготово. Само че ако никой не влиза в сайтовете ще бъде икономически несъобразно съществуването им и повечето ще затворят. Тогава AI няма да има откъде да взима информация като го питаш за нещо, което не знае. Такъв тип търсачка като Bing AI е супер ефективна, но ако остане в този си вид направо ще унищожи нета.
 
Само че ако никой не влиза в сайтовете ще бъде икономически несъобразно съществуването им и повечето ще затворят.
И по-добре. 90% от инфото по тия сайтове, е пълен шит! Сулю и Пулю пише статии по медицина, по 10 лева парчето.
Направо ме вбесяват, препратки как да се грижиш за котката си, по новинарските сайтове. А някои реклами са кошмарно отвратителни.
 
Предстои голям проблем за разрешаване, тъй като в момента като търсиш информация чрез AI изобщо няма нужда да отваряш каквито и да е сайтове. Той взима информацията от там, синтезира каквото ти трябва и го дава наготово. Само че ако никой не влиза в сайтовете ще бъде икономически несъобразно съществуването им и повечето ще затворят. Тогава AI няма да има откъде да взима информация като го питаш за нещо, което не знае. Такъв тип търсачка като Bing AI е супер ефективна, но ако остане в този си вид направо ще унищожи нета.

Ако платформата ти дава value и има бизнес кейс нито ИИ, нито какъвто и да е природен феномен ще ти попречи.

Извода е - спрете се с глупавите новинарски сайтове тип "спам" или поредната дропшипърска простотия и започнете да отделяте времето си за реален бизнес, който да бъде полезен на своите потребители.

Аз лично мога да се сетя за поне 4 бизнес идеи, които да се възползват от този хайп. Например който измисли как да засича и факт чеква контент (текст, изображения, аудио и видео) генериран от LLM ще изкара супер много пари.
 
факт чеква контент (текст, изображения, аудио и видео) генериран от LLM
И знаене на английски, на кирилица, не спасява нечитаемостта на постовете ти. LLM не съм длъжен да знам кво е.
 
Гледам всеки експерт, изявил се тук, има в главата си перфектния бизнес модел, гледайки от собствената си камбанарийка.

Междувременно хората ще продължат да искат да купуват онлайн стоки и услуги, а чичо Гошо ще продължи да бъде рефер на конкуренцията в дадена ниша, класирайки сайтовете на база И на това, което некви ботове определят като ''полезно съдържание''. Истината е, че ботът следва странни алгоритми, определяйки като полезно инфо тотални бъркочи, пейстнати директно (без минимална редакция) от Google translate. Заради ботовете трябва да броим повторенията на отделни фрази и думи, което е тотален абсурд. Това е такава спирачка за текста, защото се налага да ползваш идиотски синоними на думи. Виждала съм ''апарат'' като синоним на лъжица. :)

А някои реклами са кошмарно отвратителни.
Факт! Тия с мазолите, гъбичките под ноктите и друсащите се шкембета. На тия сайтове им бия хикса директно, щото съм човек-естет. ;)
 
На ChatGPT-то трябва да вложиш малко повече усилия, да му зададеш въпроса логично и да му сервираш контекст, та да ти върне точно каквото търсиш.

А в търсачката на Гугъл пяскаш 2-3 думи в произволен ред и после отсяваш лайна.

Едното ще си остане предпочитан и достъпен метод за по-глупавите и мързеливите, щото дори и тука се вижда че повечето едно смислено изречение не могат да сглобят. Някои даже задават въпросите си на джипитито на български... :hankey:
 
Някои даже задават въпросите си на джипитито на български... :hankey:
Именно заради поддръжката си на 26 езика, придоби такава експлозивна популярност.
Светът не се върти само около англо езичните бройлери. Дето се оставиха на фарма мафията да ги избие като пилци.
 
Именно заради поддръжката си на 26 езика, придоби такава експлозивна популярност.
Светът не се върти само около англо езичните бройлери. Дето се оставиха на фарма мафията да ги избие като пилци.
В IT има само един език и той не е български.
Затва разни прости ретро жичкаджии закономерно ще отпаднат от бизнеса :)

На български може да го питаш примерно за некоя рецепта за народно-селска манджичка :)
За друго общо зето не става.
 
В IT има само един език и той не е български.
Затва разни прости ретро жичкаджии закономерно ще отпаднат от бизнеса :)

На български може да го питаш примерно за некоя рецепта за народно-селска манджичка :)
За друго общо зето не става.
Аз ти пуснах сорс, зададен и коментиран на български. Общо взето става, компилира се и работи.
От тебе не видях нещо различно от тийнеджърски сленг, и правене на важен.
Търсачките работят не само на английски. От сума ти години Тубата разпознава на английски и превежда субтитри на български, Яндекс в реално време правят гласов превод към руски.
Като искаш си слушай симфониите, имай се за сноб, ама техно музиката си има аудиторията. Ако мога да дам тая метафора.
 
Аз ти пуснах сорс, зададен и коментиран на български. Общо взето става, компилира се и работи.
От тебе не видях нещо различно от тийнеджърски сленг, и правене на важен.

Тоя сорс е от задачите за домашна работа по информатика на племенника ми дето е 6-ти клас.

Ако наскоро си решил да влизаш у софтуерния бранш, без инглиш няма да стигнеш далече.
 
Тоя сорс е от задачите за домашна работа по информатика на племенника ми дето е 6-ти клас.

Ако наскоро си решил да влизаш у софтуерния бранш, без инглиш няма да стигнеш далече.
Седя и си записвам!
Ти до кой клас стигна в софтуерния бранш?
Забеляза ли, че кодът го написа машина? Доста по-сложни алгоритми разцъква, ама не е за вашите глави!
 
Байно, алгоритмите са точно матриал за най-хептен начинаещи програмисти.
Базата.
Трябват за да те земат за стажант в некоя фирмичка :)

А без английски ше можеш само да продължиш да сменяш изгорели екрани на тилифончита, да прекарваш интернет по жица в селата, или да "програмираш" музейни машини съветско производство у завода :D
 
Байно, алгоритмите са точно матриал за най-хептен начинаещи програмисти.
Базата.
Трябват за да те земат за стажант в некоя фирмичка :)

А без английски ше можеш само да продължиш да сменяш изгорели екрани на тилифончита, да прекарваш интернет по жица в селата, или да "програмираш" музейни машини съветско производство у завода :D
Мой, само с това си вадя хляба, десетилетия вече! Ай спрете се, разни изтрещели "контентрайтърки", и SEO специалисти по Гугъл проституция!
За това ще се съглася с буля ти - първи вие ще изгорите от ИИ, както първа изгоря Алтависта, с дебилния си рейтинг модел. После на трона бяха Yahoo...
Светът се променя, аз се радвам, и не е от злоба. Това е прогрес, не регрес. Съветите за начинаещи кодери си ги запази за челядта, ако пък я нямаш си имате баби край блока, да им се надуваш.
Алгоритъмът наистина е като за първа курсова задача, дадох ви най-лесната, която ми реши ИИ, щото си знам нивото тука.

Туй дето алгоритмите били само за хептен начинаещи ще ти го напомням и после, ехидно. Рядко се случва чак такава простотия да мине по форум.
 
Мой, само с това си вадя хляба, десетилетия вече! Ай спрете се, разни изтрещели "контентрайтърки", и SEO специалисти по Гугъл проституция!
За това ще се съглася с буля ти - първи вие ще изгорите от ИИ, както първа изгоря Алтависта, с дебилния си рейтинг модел. После на трона бяха Yahoo...
Светът се променя, аз се радвам, и не е от злоба. Това е прогрес, не регрес. Съветите за начинаещи кодери си ги запази за челядта, ако пък я нямаш си имате баби край блока, да им се надуваш.
Алгоритъмът наистина е като за първа курсова задача, дадох ви най-лесната, която ми реши ИИ, щото си знам нивото тука.

Туй дето алгоритмите били само за хептен начинаещи ще ти го напомням и после, ехидно. Рядко се случва чак такава простотия да мине по форум.

Чиче, очевидно си се разминал с IT сферата.

Той и Бати Сашо от Варна Сити от десетилетия си вади хляба с мистрията :) и най-добре с него двамцата да си обсъждате ИИ че сте на един акъл и на едно и също технологично ниво :)
 
Чиче, очевидно си се разминал с IT сферата.

Той и Бати Сашо от Варна Сити от десетилетия си вади хляба с мистрията :) и най-добре с него двамцата да си обсъждате ИИ че сте на един акъл и на едно и също технологично ниво :)
Що не си гукате с буля си контентрайтърка 😂 бе, ами все у мене да се отъркате!
Хем на един акъл сме, първи вие ще изгорите, с обява в подписа за платено тролство, и статийки на сяква тематика, по 10 лева парчето!
 
200.gif
 
Т.е. си от тия, дето пишат статии по 10 лева бройката, на тема медицина география история техника астрология готварство и още 5 реда изброени такива?
Самия принцип на търсене се променя, търсачките няма да имат нужда от SЕО каквото го познаваме.
Според тебе - радвам ли се, че търсачките стават по-добри? В контекста на темата питам.
Кои са тези търсачки? Че тя е само една на практика. Как успя да видиш, че се е подобрила :) Постоянно се влошава.
Също и много сайтове продължават да си бичат кликбайта, не знам как не им омръзна. Въпреки, че има и добри, поне за мен.

Аз отдавна не ползвам google.bg а google.com и съм си го направил да ми излизат предимно чужди сайтове, които въпреки скапания механичен превод ми дават много по-точна информация.
Дори впечатлението ми е, че гугъл в българската си версия продължава да класира по-големите, като продължава да забива малките, но в глолбалната версия не е точно така.
Отделно дъкдъкго, към който също имам резерви все пак дава по профилирана информация.

Имаше времена в, който гугъл наистина търсеше, каквото му зададеш, ама те минаха и не виждам да са се завърнали. На практика от години може би единствения мач, който не е отрязал е името на домейна и донякъде имената на подстраниците.
Но масово, сигурно заради това още повече увеличиха подвеждащите заглавия.
 
Линка от чата, който съм пуснал, на много моменти циклеше, като че търси да намери по-подходящ отговор в базата данни. Особено когато започнеш да му задаваш едни и същи въпроси по различен начин. И, когато се опитваш да му объркаш логиката, но не да го разгиграваш.

Това, което досега съм видял не ми прилича на самообучаваща се програма, казах на какво ми прилича, има готови отговори, като вероятно всеки нов въпрос с различна форма се анализира и се вкарват в базата нови възможни отговори.

В един момент много зацикли когато започнах да го въртя между математика и философия, кое е наука и коя е над другата си противоречеше.
 

Горе