chatGPT дискусии / въпроси

Много е вероятно, но не в твоя полза. Възможно е да си чел, но си чел тясно профилирана литература. Аз чета художествена такава, която обхваща много по-широк спектър от теми. Освен това, ми е изключително полезно в работата.

Ти четеш ли нещо в момента? Щото аз чета всяка вечер преди сън, независимо колко съм уморена и умирам за сън.

Накратко, Ванчо, не е зле да си завреш генерализациите в гъза и да приемеш, че си говедо. Не те познавам лично, но имам достатъчно наблюдения върху интеракцията ти с хората, за да го твърдя.
Говедо съм бе, нали се разбрахме!
Четеш розови романи като те гледам, максимум до Маркс да си стигнала. Там за пролетариите и шаячната правда!
Преди 20 години се нааквахте, че клонирали овцата Доли. 20 години след това - не се появиха синтетични ГМО човеци, а за сметка на това натуралните оригинални природни човеци затъпяха на порядък.
Ей тъй умирате от шубе:

1.gif
 
Последно редактирано:
Четеш розови романи като те гледам
Ако можеше да гледаш наистина, щеше да се сетиш, че баш тва никога не съм го чела. Нито пък Маркс.

Мислиш се за много проницателен, но си просто твърде арогантен, за да помислиш върху тезата на опонента. В същото време не ти харесва да те наричат ''плоскоземец'' и ''анти-ваксър''. Ми, що се държиш по същия начин тогава?
 
Мислиш се за много проницателен, но си просто твърде арогантен, за да помислиш върху тезата на опонента. В същото време не ти харесва да те наричат ''плоскоземец'' и ''анти-ваксър''. Ми, що се държиш по същия начин тогава?
В случая плоскоземците сте вие.
Колкото са били смешни лудитите, дето са трошали промишлени машини. Смешни колкото конярите, като излезли първите автомобили. Компютър знаеш ли отде иде? Були като тебе са смятали банковите тефтери, на ръка, и се страхували как механичния, после и електронния калкулатор ще им изяде ляба. На тая професия са ѝ казвали компютър.
Единствено туй ме е яд, че не мога да си имам GPT 4 играчка, под бюрото. Чакам с нетърпение да излезе ИИ за битово ползване. Персонален компютър знаеш ли пак, отде иде? Първите компютри са били само за обществено ползване. Цял етаж от сграда са заемали.
 
В случая плоскоземците сте вие.
Колкото са били смешни лудитите, дето са трошали промишлени машини. Смешни колкото конярите, като излезли първите автомобили. Компютър знаеш ли отде иде? Були като тебе са смятали банковите тефтери, на ръка, и се страхували как механичния, после и електронния калкулатор ще им изяде ляба. На тая професия са ѝ казвали компютър.
Единствено туй ме е яд, че не мога да си имам GPT 4 играчка, под бюрото. Чакам с нетърпение да излезе ИИ за битово ползване. Персонален компютър знаеш ли пак, отде иде? Първите компютри са били само за обществено ползване. Цял етаж от сграда са заемали.
Пускам те да пасеш, че отново взе да се повтаряш. Скоро ще стигнем и до пикаенето в мола, както е тръгнало. Чао!
 
Пускам те да пасеш, че отново взе да се повтаряш. Скоро ще стигнем и до пикаенето в мола, както е тръгнало. Чао!
Точно тъй, гледай си домакинството, и спри да се буташ дето не разбираш. Няма нужда от поредната кемтрейлс тема.
ИИ е тема за специалисти, поне с входно ниво senior developer. Не е за фризьорки и таксиджии. Аз лично съм ламер в областта на ИИ, не знам как точно работи, имам бегла представа.
 
Точно тъй, гледай си домакинството, и спри да се буташ дето не разбираш. Няма нужда от поредната кемтрейлс тема.
ИИ е тема за специалисти, поне с входно ниво senior developer. Не е за фризьорки и таксиджии. Аз лично съм ламер в областта на ИИ, не знам как точно работи, имам бегла представа.
Питай, че да ти кажем.
 
Което ИИ няма как да осмисли. Пари под масата и черна икономика е единственото противодействие на разбеснелия се чиновник.
Само, че ние си имаме пари под масата и черна икономика в изобилие, но си го комбинираме с "разбеснелия се чиновник".
Супер ! От всички клечки пак изтеглихме двете къси. По желание.
 
@IvanKirov
Между другото като го каза това. Ами ти не знаеш ли, че се опитват да пълнят бюджета от малките, от обикновените и от бедните. Ти защо мислиш е този плосък данък?
Защо мислиш, че не спазват дори скапаните си закони.
Аз на прима виста се сещам за няколко практики.

Снимат те без винетка, не те уведомяват и после искат парите без да са ти дали възможност за компенсаторната такса. Те те глобяват за това, че караш по разбитите пътища.
Мобилните оператори правят каквото си искат.
ЕРП-тата правят каквото си искат. Между другото знаеш ли, че "такса възстановяване на електроподаване" всъщност няма. Това е глоба. Глобяват те, това не е такса затова, че ще те включат отново.
Фирмите за кредити правят каквото си искат.

Защо мислиш, че им се позволява? Не е само заради корупция и манталитет. Така си пълнят бюджета скапаняците. Днес си говорех с един познат, вече пенсионер, не е човек без пари, но и той е побеснял, че буквално му се подиграват. Мобилния оператор му казва "само този месец г-не, ще платите 45 лв, другия вече си минавате на промоционалната тарифа. Да, ама не.
Защо? Защото тези всичките лайняри правят много големи обороти и си плащат плоския данък. Т.е. ние им го плащаме. А пък те плащат на празни души да им вършат работата. Затова и не ми се е изменила нито на йота истината, че всичко се дължи най-вече на хората.
 
Ти защо мислиш е този плосък данък?
Щото е справедлив. Безработен се осигурява на 24 лева, работещ на 180 лева месечно, и после пак наравно плащаме в болница.
Колко още данък искаш?
 
Безработен се осигурява на 24 лева, работещ на 180 лева месечно, и после пак наравно плащаме в болница.
Още един вагон от книжките ще ти трябва. ;)

Не правиш разлика между социална и здравна осигуровка. Вноските за здраве са еднакви за всички. Изчисляват се като процент от минималната работна заплата. Затова плащаме наравно в болниците, въпреки че не трябва, след като сме осигурени.
 
Вноските за здраве са еднакви за всички
Не са. Безработен плаща 24 лева. Ти ми кажи колко плащаш ако си на заплата.
здравеопазване 1 944.05 лв.
 
Никъв плосък данък!!! Всички ИТ да плащат повече
Предлагам да ги вкараме в отделна категория и да плащат 50%
Аз и такова съм живял, осигуряват ни на мин. работна заплата, останалото под форма на социални бонуси, или пари кеш.
От туй ниво нагоре данък - събираемост само надолу.
 
Аз и такова съм живял, осигуряват ни на мин. работна заплата, останалото под форма на социални бонуси, или пари кеш.
От туй ниво нагоре данък - събираемост само надолу.
Който казва че щяло да почнат да лъжат със заплатите значи не разбира от управление
 
Който казва че щяло да почнат да лъжат със заплатите значи не разбира от управление
Не разбира от управление който мисли, че няма да скатаваме от заплати. Щото вече сме го играли на практика. Преди Станишев.
Няма толкова улави, да си дават парите за мангусари и за 400 000 администрация.
 
Не разбира от управление който мисли, че няма да скатаваме от заплати. Щото вече сме го играли на практика. Преди Станишев.
Няма толкова улави, да си дават парите за мангусари и за 400 000 администрация.
Като те вкарам в затвора за 10 г и ще видим
 
Като те вкарам в затвора за 10 г и ще видим
Който нож вади от нож умира.
Кешовите разплащания няма как да спреш. И да успееш - има офшорни зони.
Питай чата, що е опасен само за такива като тебе. Дето нищо не могат, пък другите плашат със затвор. За Копейкин ли гласуваш?
 
Щото е справедлив. Безработен се осигурява на 24 лева, работещ на 180 лева месечно, и после пак наравно плащаме в болница.
Колко още данък искаш?
Никъв плосък данък!!! Всички ИТ да плащат повече
Предлагам да ги вкараме в отделна категория и да плащат 50%
Аз говоря за фирмите бе, явно не схващате. Кой ти говори за заплатата ти, или за фирми с малки обороти, те пак ще са към минимума, няма да са повече от 10%.
 

Горе