CMS за новинарски сайт.

CHILIEV

Member
Какво можете да ми препоръчате за новинарски сайт? Да има най-четени, най-коментирани и т.н. нормалните неща.
Ще бъде моднат за нещо съвсем различно, но като фундамент ми трябват точно тези неща.
 
От: CMS за новинарски сайт.

сега 15 човека ще ти кажат - wordpress :beer:
има страхотни темплейти за такива портали
 
От: CMS за новинарски сайт.

Той темплейта - ок, ама плъгини разни за допълнителни функцийки... като се накачулят няма ли да вземе да се тътри ?
 
От: CMS за новинарски сайт.

Той темплейта - ок, ама плъгини разни за допълнителни функцийки... като се накачулят няма ли да вземе да се тътри ?
Зависи какво му накачулиш. Другият вариант е да си платиш на програмист да ти го направи....
 
Re: От: CMS за новинарски сайт.

сега 15 човека ще ти кажат - wordpress :beer:
има страхотни темплейти за такива портали
Тук си прав, но този път ще изневеря на общото мнение и ще препоръчам Drupal. Не за друго, но http://www.mtv.co.uk/ е на този CMS и по Друпал кемповете го дават за пример, когато стане дума за сайт, който да е новинарски. Този е по-скоро ентъртеймънт, но по нищо не отстъпва на който и да е новинарски. Пробвай и виж дали ще ти свърши работа това. Но залагай на уникалния и къстъм дизайн, за да се отличиш от всички, което е вече плъзнало на пазара. Имат поддръжка и то сериозна. На конференцията разбрах, че ако нещо не го прави като функционалност (което било рядкост) може да се пише на разработчиците да го включат като плъгин или в следващия ъпдейт да го има. Отделено сорс кода е отворен и това по един или друга начин ти дава свобода (ако имаш необходимите знания) да го "разтеглиш" в каквато посока искаш ти.

Не знам защо, но повечето новинарски медии си мислят, че като си на фри CMS, това задължително означава, че не можем да им стъпиш, защото те са с нещо къстъм. Ако не някои, то завидна бройка. Не мисля, че трябва да се разсъждава така, защото големи сайтове (включително и на Обама) са на Друпал. А това е важното в задачата. Споменавам го не за друго, а защото трябва да е ясно, че е важно качеството, а не толкова налетите инвестиции. Защото не са малко, особено ако искате нещо, за което ще ангажирате група програмисти. Free CMS-ите го имат само с инсталирането на 1,2,3 плъгина. :)
 
От: CMS за новинарски сайт.

Ще си навра носа и тук, какъвто и CMS да използваш за сайт е нужно да знаеш спецификите му, както и недостатъците му. Всички CMS - и са пълни с недостатъци, които се коригират с/във времето от разработчиците. Ако някой друг ще ти го прави, то гледай да е човек с опит и познания, не някой дето е инсталирал през Fantastico 10 CMS-а от такива най-се пази, после ходя да им оправям майсторлъка по тях. Седни и попрочети това онова за избраните от теб системи, виж коя е най-подходяща, виж какви приложения се предлагат за нея и мненията за тях......това е :)
 
От: CMS за новинарски сайт.

Той темплейта - ок, ама плъгини разни за допълнителни функцийки... като се накачулят няма ли да вземе да се тътри ?

възможно е да почне да товари, но това фо голяма степен зависи от набора плъгини (и тези които използваш за кеширане и т.н.)


@Blinky, за да се направи добре работещ и настроен сайт на Друпал май трябват доста познания по системата ?

п.п. днес попаднах на една хубава тема - http://demo.theme-junkie.com/?theme=newspaper
 
Re: От: CMS за новинарски сайт.

@Blinky, за да се направи добре работещ и настроен сайт на Друпал май трябват доста познания по системата ?
Така е, но си мисля, че това може да се отнася за всяка една система. Реално само веднъж съм работел, като ми се стори идея по-трудно от WP или Joomla, но все пак сравнявам с по-популярните и известни, нормално. Ако сравнянвах с по-трудно, може и самия Drupal да ми се стори лесен. :) Въпрос на опит е пак. Но си прав, ако ги сравняваме с гореспоменатите. Поне от това, което съм виждал. :)
 

Горе