Cms хостинг

кой е предпочитаният от вас CMS?

  • Joomla

    Votes: 23 21.1%
  • MODx

    Votes: 5 4.6%
  • Drupal

    Votes: 9 8.3%
  • TextPattern

    Votes: 1 0.9%
  • PHP Fusion

    Votes: 0 0.0%
  • WordPress

    Votes: 53 48.6%
  • b2Evolution

    Votes: 0 0.0%
  • Собствен CMS

    Votes: 18 16.5%

  • Общо гласове
    109
От: Cms хостинг

Изключвайки нетфърфър като опонент (поради гореизложените причини), нямам нищо против да поспоря с някой, който защитава обратна теза, но е хубаво в подобни спорове да се привеждат и някакви доказателства в защита на твърденията.
Аз лично смятам, че най-добрият отговор дават самите разработчици на WordPress, т.е. хората, които най-много разбират от тази платформа (поне в сравнение с тукприсъстващите). Десетки от тях се опитват да пригодят WP и посредством най-различи плъгини да го направят CMS. Можете да се запознаете с техни опити и съждения тук - [url]http://wordpress.org/search/cms[/URL] Тъй като мненията са доста, то ще стане доста дълго да се дискутира всяко поотделно, така че или ги прочетете, или просто заложете на собствената си логика. Защо ако нещо вече е CMS, някой ще се опитва да го прави на CMS? Никой не се опитва да прави Джумла или Друпал на CMS поради простата причина, че те са си CMS. Докато всички тези разработчици и познавачи на WP обясняват какво може да се направи с блог-платформата, за да се превърнe тя в CMS. Писал съм го и преди, но явно трябва постоянно да се повтаря и набива - WP никога не се включва в сериозни класации за CMS не защото е лоша платформа, а защото не е CMS.
 
От: Cms хостинг

прочети пак какво означава CMS и пак пиши ... мишок смотан ...
Изключвайки нетфърфър като опонент (поради гореизложените причини), нямам нищо против да поспоря с някой, който защитава обратна теза, но е хубаво в подобни спорове да се привеждат и някакви доказателства в защита на твърденията.
Аз лично смятам, че най-добрият отговор дават самите разработчици на WordPress, т.е. хората, които най-много разбират от тази платформа (поне в сравнение с тукприсъстващите). Десетки от тях се опитват да пригодят WP и посредством най-различи плъгини да го направят CMS. Можете да се запознаете с техни опити и съждения тук - http://wordpress.org/search/cms[url]http://wordpress.org/search/cms[/URL] Тъй като мненията са доста, то ще стане доста дълго да се дискутира всяко поотделно, така че или ги прочетете, или просто заложете на собствената си логика. Защо ако нещо вече е CMS, някой ще се опитва да го прави на CMS? Никой не се опитва да прави Джумла или Друпал на CMS поради простата причина, че те са си CMS. Докато всички тези разработчици и познавачи на WP обясняват какво може да се направи с блог-платформата, за да се превърнe тя в CMS. Писал съм го и преди, но явно трябва постоянно да се повтаря и набива - WP никога не се включва в сериозни класации за CMS не защото е лоша платформа, а защото не е CMS.
 
От: Cms хостинг

Моя CMS, който най-много ползвам го няма в списъка.
 
От: Cms хостинг

Като дългогодишен потребител на Джумла, спокойно мога да го препоръчам.
 
От: Cms хостинг

По-добре темата да беше да е зададена избройте топ 10 CMS.
Ако ще пускате CMS хостинг то трябва да са поне 5-10 CMS-ки.
 
От: Cms хостинг

абе това wordpressa е ебаси мултифункьционалното - трябва по WSteleshop ДА ГО ПРОДАВАТ ...
остава и един плугин за обяви да му направят и цена нямат
 
Re: От: Cms хостинг

абе това wordpressa е ебаси мултифункьционалното - трябва по WSteleshop ДА ГО ПРОДАВАТ ...
остава и един плугин за обяви да му направят и цена нямат


Добре дошъл в сектата :) има няколко плугини за обяви :)
 
От: Cms хостинг

Аз лично ги нареждам:
1. ModX
2. eZpublish
3. VIVVO
4. WordPress
5. Drupal
6. Joomla!

Първите 3 ги харесвам, защото са адски много customizable, пък и признавам, че понякога обичам да хаквам направо ядрото вместо да драскам плъгини. Но това само за лични цели и в много редки случаи.
Само един път съм правил WordPress за клиент и някак още не мога да го приема като начин на бизнес. А пък и не ми е интересно като не ми се налага да пиша код и нямам самочувствието за добре свършена работа.
 
От: Cms хостинг

От дизайнерска/interface гледна точка:
- WordPress е номер 1
- Джумлата е дърво.

Нямам много опит с Друпал, но дотук храня доста добри чувства към него. В сравнение с Джумла не е толкова IdiotProof.

Дали WP е CMS - не ми се влиза в игра на дефиниции. Това е бейзик платформа, изключително удобна за стъкмяване на къстъм решения. В една ЦМС като Джумла има тежък, подробен админ панел с предефинирани екстри - подходящо за производство на сайтове на "конвейер". Читави къстъм теми за Джумла се пишат трудно, понеже трябва доволно количество raw ПХП модификации, и съответно не е работа/по джоба за/на всеки. Последните 2 факта определят популярността й в нашата страна - необходимо е само да знаеш да инсталираш, ползваш админ панела и да имаш акаунт в rockettheme за да си отвориш "студио за уеб дизайн" и да предлагаш така популярните пакети Корпоративен уебсайт с админ панел за управление на съдържанието за 700 лв, Онлайн магазин с админ панел за 1200 лева и прочие...
 
Последно редактирано:
От: Cms хостинг

BTW скинове за Joomla се code-ват доста по-лесно от тия за WP.
Абсолютно вярно.
Само че аз споменах читави теми. Основните структурни елементи се пъхат с по един ред, ама ако искаш да направиш нещо малко "по-къстъм" така да се каже, бая пречки има понеже джумлата не ти изсира тагчетата в удобен за css-адресиране вид. А, и по дефолт плеска основния контент огънат в таблички. Вкараха някакви екстри за избор там какъв да е аутпута - таблици или дивове, ама последно като пробвах половината неща продължаваха да си излизат как си знаят..

По тая причина и не са много ората дето се занимават сериозно с темване на Джумла в момента. На rocketthemes примерно темите идват с една камара пренаписани php fайлове.

Дано се усетят и фърлят малко усилия в тая насока девовете.
 
Последно редактирано:
От: Cms хостинг

Не съм срещал твоя проблем, преди не много време често customize-вах разни джумли и не съм забелязал да ги вади "както си иска", обикновено е както й казвам:)
 
От: Cms хостинг

Не съм срещал твоя проблем, преди не много време често customize-вах разни джумли и не съм забелязал да ги вади "както си иска", обикновено е както й казвам:)
Сега ша мъ караш да проверявам пак.. По смътен спомен - не можах да накарам примерно постовете/статиите (с всички елементи - тайтъли,дати,..) да не излизат в таблици. Звучи ли ти познато? За прясно даунлоудната джумла дистрибуция говоря.
 
От: Cms хостинг

С джумла, ако решиш и фейс бук ще си направиш.
Неограничени възможности, затова я предпочитам
 

Горе