Продава се: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

fenixsz

Member
Рейтинг - 100%
2   0   0
Contacts.bg | ~7000 посещения месечно | Facebook & Twitter

Дълго обмислях дали да пусна този сайт за продан, тъй като смятам, че дори и само заради домейна той ще си остане една добра инвестиция. Вложил съм доста усилия в него и съм платил за всички добавки. За съжаление нямам време, а и имам нужда от пари в момента и съм готов да се разделя с посочената по-долу сума.

Сайта е пуснат Август 2010, като в началото съм вложил доста усилия, които видимо няма да се върнат на тази цена. В него се публикуват само потребителски местоположения и контакти на обекти насочени към крайния потребител, а не към b2b.

Сайт: http://contacts.bg/
Facebook: https://www.facebook.com/contacts.bg
Twitter: https://twitter.com/contactsbg

В момента посещенията са около 230 на дневно, като те могат да бъдат повишени значително, стига да има мераклии, които могат да инвестират време. Ще споделя с купувачът моето виждане как може да се развие и монетизира в бъдеще. Приходите от сайта са незначителни в момента. Ползвам Adsense просто за да си изплащам хостинга и домейна, както и да намеря правилните места за бъдещи рекламодатели. Adsense за Юли 2014 има 264 клика с общо приходи 7.53 евро.

Функционалност за монетизация: Сайтът има възможност за т.нар. VIP или Featured публикации, които да се показват с приоритет в съответните категории, както и да се въртят на първа страница.

2014-08-19 15_09_54-Audience Overview - Google Analytics.jpg

Посещения Декември 2014 ~ 250 дневно (7913 за месеца)
2015-01-03 19_08_41-Audience Overview - Google Analytics.jpg

Платформа: Joomla + Mosets Tree + Moxie Maps

Цена: 2300 лв. > 1300 > 1100 > 1000 > 900 > 850 лв.

Контакти:
Емилиян Танев 0896 61 60 52 (Вечер)
 
Последно редактирано:
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Като допълнение 90% + от посещенията идват от Google. За юли 2014, това е разпределението:

2014-08-21 17_13_27-Acquisition Overview - Google Analytics.png
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Сайтът остава в продажба засега. Ако има сериозни желаещи, да се обадят или да пишат на лични.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Коледна промоция: 1300 лв
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Бих приложил друга идея за сайта - затова ми трябва само домейна. Ако решиш да го продаваш само него - пиши ми едно лично.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

идеята на този сайт, като goldenpages ли е?
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

И аз си мисля, че към този домейн друго предназначение би било по-ефективно...
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Добър избор на домейн, но няма таргетирана пазарна ниша (всичко за всички). Според мен отказът от В2В е неправилен, защото там монетизирането би било вероятно по-добро и по-бързо.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Здравейте,

Така или иначе сайтът няма никакъв ангажимент към никой от лицата участващи в каталога. Решение на бъдещия собственик е, какво да прави сайта, как да го развива и монетизира.

Поздрави!
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Привет, има нова цена и статистика на посещенията от google за Декември.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

200 лева ти давам. :roll:
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

За съжаление това колко време и труд си инвестирал в сайта не е важно за никой потенциален купувач. Хората ги интересува какво има налице като резултат и какви са приходите. На този етап сайтът няма дизайн, не предлага нещо кой знае какво като функционалност, дори и не е особено пълен с информация. Освен да продаваш домейна, не виждам друг кой знае какъв смисъл. За него може и да успееш да вземеш няколко стотака от някой, решил да развива платформа тип "жълти страници".
 
От: Contacts.bg | ~7000 посещения месечно | Facebook & Twitter

Домейнът е идеален за фирмен каталог.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

@Firefly, не отричам, че основната стойност в предложението ми е свързана с добрия домейн.

btw. Описах и една стандартна функционалност на Mosets Tree, която ще послужи на всеки бъдещ собственост да го монетизира в повече.

При повече интерес от някой, мога да направя Skype Screen Sharing демо.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Добре де - тук гледам започна някакъв импровизиран търг. Имаме ли такъв да знам дали да залагам или си държиш на твърдата цена?
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Държа на твърдата цена.
 
От: Contacts.bg | ~5500 посещения месечно | Facebook & Twitter

Държа на твърдата цена.

И какво като държиш на твърдата цена, никой няма да го купи, ти няма да направиш пари, нито някой ще има домейна да го развие. Нищо не става, само защото смяташ, че домейна ти е кой знае какво. Нищо не е тоя домейн, не струва толкова, колкото си мислиш. 450 лв ти давам, смятам те за разумен и ще осъзнаеш, че не струва дори толкова.
 

Горе